Forum » Myślenice

wybory 2024 w myslenicach czy maciek pogoni jarka?

  • Jacek Karwatowski 22 sty

    wszystko wskazuje na to ze w kwietniu w myslenicach bedziemy wybierac miedzy jarkiem a mackiem. na razie nie widac innych kandydatow ale pytanie brzmi czy maciek pogoni jarka? jak myslicie?

    26 7 Cytuj
  • 22 sty

    Jakieś podsumowanie działalności obecnego włodarza, bo mam problem z odnalezieniem pozytywów.?
    Co wniósł miastu i gminie.?
    Bo bez tego trudno się zdecydować na wybór.

    31 12 Cytuj
  • 22 sty

    Czyli wybór między dżumą a cholerą?

    26 10 Cytuj
  • 22 sty
    Prawicowiec napisał/a:

    Jakieś podsumowanie działalności obecnego włodarza, bo mam problem z odnalezieniem pozytywów.?
    Co wniósł miastu i gminie.?
    Bo bez tego trudno się zdecydować na wybór.

    Co wniósł miastu i gminie.?
    "Chyba jedynie kolegę Mateusza S. choć bez szału ale smród jak się rozniesie to będzie śmierdziało dalej niż powiat myślenicki... "

    30 6 Cytuj
  • 26 sty

    w tych wyborach 2024 w Mysłowicach to muszę powiedzieć, że mam totalny mętlik w głowie. Zastanawiam się, czy Maciek rzeczywiście może pogonić Jarka. Bo kurde, obaj mają swoje plusy i minusy, ale też różne obietnice.

    Jarek mówi, że zrobi coś z tą infrastrukturą, no ale jak to w polityce, czasem to tylko gadanie. A Maciek ma jakieś pomysły na edukację, co też nie brzmi źle, ale z drugiej strony, czy to się sprawdzi?

    No i kurde, nie mówiąc już o tym, że obaj nie są bez winy, obiecywali różne rzeczy, a potem nic z tego. Może bym ich w obie strony przepytał, ale znowu to by była jakaś polityczna magia.

    Tak czy inaczej, ważne jest, żeby w tych wyborach wybrali kogoś, kto faktycznie będzie działał, a nie tylko sypał obietnicami. Mam nadzieję, że tamten Mysłowice dostaną kogoś, kto naprawdę zrobi coś dobrego dla miasta. Chociaż szczerze? Mam wrażenie, że to i tak lipa będzie, bo zawsze tak jest w polityce, ale może tym razem się mylę.
    Pozdrawiam, Marcin 😊

    1 12 Cytuj
  • 27 sty

    Moim zdaniem, Ostrowski był ogólnie popierany bo starał się unikać przynależności. Grał ze wszystkimi.
    Stał się burmistrzem przypadkowym,
    Bo z młodego zastępcy wyrósł całkiem niezły włodarz.

    Po kilku kadencjach mógł się „przejeść”, ale dorobek po sobie zostawił największy ze wszystkich włodarzy po 1989 razem wziętych.

    Obecnie, partyjki ( bo to kółeczka kilkuosobowe wielkich partii) reprezentowane przez przypadkowych ludzi, kompletnie bez autorytetu w środowisku i wśród mieszkańców.
    Nie mają w składzie autorytetów.
    Mogliby sięgnąć po autorytety zewnętrzne, ale jeżeli mają grać nie na siebie, to jaki „ interes”?
    I kółko się zamyka.

    Mieszkańcy muszą wiedzieć, że wielkie partie, reprezentuje w mieście garstka maluczkich członków, wykorzystujących znaki firmowe poszczególnych partii.
    Gdybyś przyszedł na którekolwiek zebranie tych „kółeczek”, zobaczyłbyś kilka nieznanych osób i tylko tyle.

    Najlepsze lata lokalnej samorządności, przypadły na lata, gdy starosta i burmistrz nie wchodzili sobie w drogę, a wręcz grali do jednej bramki.
    To lata, Chorobik- Ostrowski,
    Tomal- Ostrowski.
    Resztę byłych włodarzy czy to z Powiatu czy z Gminy z grzeczności przemilczę.

    Lepiej aby kandydatów na radnych wystawiały stowarzyszenia branżowe, społeczne, które znają ciekawe jednostki.
    Wielkie przedsiębiorstwa, też znają takie jednostki z efektów pracy.

    Dzisiejsze koła powstają tak, że taki gostek, widzi się w zarządzie miasta, szybko załatwia sobie reprezentowanie przez siebie nowej partyjki w gminie, i wystawia siebie na listę.

    21 8 Cytuj
  • 27 sty

    Nie jestem z Myślenic ale znam dużo osób z Myślenic i uważam na podstawie rozmów z nimi że powinien być całkiem nowy kandydat, Szlachetka nie jest dobrym włodarzem ale Ostrowski też nie był dobrym więc najlepiej byłoby aby został ktoś nowy.

    25 3 Cytuj
  • 27 sty
    adamos napisał/a:

    Nie jestem z Myślenic ale znam dużo osób z Myślenic i uważam na podstawie rozmów z nimi że powinien być całkiem nowy kandydat, Szlachetka nie jest dobrym włodarzem ale Ostrowski też nie był dobrym więc najlepiej byłoby aby został ktoś nowy.

    Zgadzam się że powinien być nowy kandydat, ale na miarę Ostrowskiego, a ten za swojej kadencji podniósł wysoko poprzeczkę.
    To dzięki niemu, w Myślenicach, jest deficyt rąk do pracy. A była dupa, żadnej firmy, wszystkie padły.

    18 5 Cytuj
  • 27 sty

    Fajnie boby, jakby kots jeszcze wystartował, ale z drugiej strony, marne szanse, aby był to ktoś tak znany i ceniony, aby zdeklasować pozostałą dwójkę. Obawiam się, że jeśli wystąpi trzeci kandydat, to zabierze głosy M.O. nie J.Sz, bo elektorat PiSu jest betonowy, a pozostali będą głosować w dużej mierze przeciw J.Sz, nie za konkretną osobą. Jeśli ma się zmienić władza, to musi być 2 kandydatow. Moim zdaniem M.O. wygra z J.Sz bez problemu w takim starciu.

    25 4 Cytuj
  • 27 sty

    To nieprawda że każdy który jest za Pisem jest za Szlachetką, przy wyborach na burmistrza decyduje przede wszystkim jaki człowiek startuje a nie z jakiej partii występuje.

    12 4 Cytuj
  • 27 sty
    Prawicowiec napisał/a:

    Zgadzam się że powinien być nowy kandydat, ale na miarę Ostrowskiego, a ten za swojej kadencji podniósł wysoko poprzeczkę.
    To dzięki niemu, w Myślenicach, jest deficyt rąk do pracy. A była dupa, żadnej firmy, wszystkie padły.

    A pamiętasz PKS ?

    7 4 Cytuj
  • 27 sty
    taki_gość napisał/a:

    A pamiętasz PKS ?

    Dworzec czy bazę?

    2 2 Cytuj
  • 27 sty
    adamos napisał/a:

    To nieprawda że każdy który jest za Pisem jest za Szlachetką, przy wyborach na burmistrza decyduje przede wszystkim jaki człowiek startuje a nie z jakiej partii występuje.

    Gdzie ty żyjesz? :) tutaj ludzie potrafią głosować na kogoś tylko dlatego, że jest z ich wsi...

    9 1 Cytuj
  • 27 sty
    Dorota_S napisał/a:

    Gdzie ty żyjesz? :) tutaj ludzie potrafią głosować na kogoś tylko dlatego, że jest z ich wsi...

    Piszę to na podstawie obserwacji wielu wyborów

    4 1 Cytuj
  • 27 sty
    adamos napisał/a:

    To nieprawda że każdy który jest za Pisem jest za Szlachetką, przy wyborach na burmistrza decyduje przede wszystkim jaki człowiek startuje a nie z jakiej partii występuje.

    mieszkam w Myślenicach i może z twoim zdaniem bym się "możę zgodził" bo znam wyznawców PIS-u i na Ostrowskiego by zagłosowali ale na wsiach jest beton PIS-owski do tego stopnia że nauczyciele popierający PIS mają problem że dostali podwyżki ale nie tyle co było obiecane mimo tego że za PIS-u nic nie dostali mimo strajku w roku 2019:)

    10 6 Cytuj
  • 27 sty

    Nie zgodzę się z twoim zdaniem. Ja nie ukrywam że mieszkam na wsi i nie ukrywam że jestem za PIS ale jeżeli chodzi o wybory burmistrza to nie interesuje mnie z jakiej ktoś jest partii tylko co prezentuje jako człowiek. Mój przykład to śp Marcin Pawlak burmistrz Dobczyc. Głosowałem na niego chociaż skłaniałem się do PIS i to był bardzo dobry wybór. Życzę Myślenicom takiego burmistrza jak śp Marcin Pawlak. Szlachetka i Ostrowski nie powinni zostać wybrani ponieważ nie sprawdzili się w tej roli.

    12 3 Cytuj
  • 28 sty

    Piszesz o zarobkach nauczycieli a prawda jest trochę inna niż przekazy którym wszyscy wierzą. Poniżej masz fakty:
    https://www.infor.pl/prawo/zarobki/6442318,po-podwyzce-o-30-takie-pensje-nauczycieli-3676-zl-netto-dla-poczatkujacego-3777-zl-dla-mianowanego-i-4363-zl-dla-dyplomowanego.html

    4 1 Cytuj
  • 28 sty
    Prawicowiec napisał/a:

    Dworzec czy bazę?

    Mysleniczanin007 już Ci odpowiedział :
    https://miasto-info.pl/myslenice/2734,pks-myslenice-od-1-lipca-odwoluje-wszystkie-kursy-lokalne.html

    1 Cytuj
  • 28 sty
    taki_gość napisał/a:

    Mysleniczanin007 już Ci odpowiedział :
    https://miasto-info.pl/myslenice/2734,pks-myslenice-od-1-lipca-odwoluje-wszystkie-kursy-lokalne.html

    Trzeba było w tym czasie wybrać takiego burmistrza, który dworzec i PKS obroni.
    Podobno są takie przypadki w Polsce 18 tysięcznej.

    2 3 Cytuj
  • 28 sty

    Prawicowiec podobno znasz się na wszystkim, ale ostatni wpis o PKS świadczy, że wiesz mniej niż zero.

    7 3 Cytuj
  • 29 sty

    Ostrowski za samo Muzeum Niepodległości juz nie powinien dostac ani jednego głosu, to idealny przyklad niegospodarności i rozwalania gminnym pieniedzy. Gmaszysko wybudowane na kredyt, na ciągłym utrzymaniu gminy, gdzie tylko szkoły i przedszkola nabijają frekwencje.

    10 5 Cytuj
  • 29 sty
    adamos napisał/a:

    Piszę to na podstawie obserwacji wielu wyborów

    A ponowny wybór Kurowskiego przegapiłeś? :)

    1 3 Cytuj
  • 29 sty
    aaa napisał/a:

    Prawicowiec podobno znasz się na wszystkim, ale ostatni wpis o PKS świadczy, że wiesz mniej niż zero.

    Zgoda. na PKS się nie znam. I nie tylko.
    Też nie miałbym pomysłu jak ma pozostać i zarabiać.
    Pamiętam tylko zajezdnię w polach w brudzie i nędzy. Dojeżdżało się tam po dziurach i kałużach, po drodze był warsztat u Ogrodnych z autami do roboty na podwórku.
    Wtedy garaż i imadło oraz wiertarka i szlifierka, to był standard warsztatowy.
    I dworzec, ... pamiętam że była na nim kwiaciarnia.
    Ale jakoś mi jego architektury w tym miejscu, nie brakuje.

    4 3 Cytuj
  • 29 sty

    Miałam sentyment do budynku dworca. Ale te czasy to zamierzchła przeszłość. Cieszę się, że jest tam teraz galeria. Pekaesami jeździłam na studia. Że zlikwidowano - no cóż, widocznie nie było sensu, pewnie by się to nie utrzymalo, skoro dziś takie problemy z żółtymi autobusami.

    3 5 Cytuj

Odpowiedz