Forum » Myślenice

Bezczelna propaganda za pieniądze podatników.

  • burzumsquat666@wp.pl 12 lut

    Spójrzcie na materiał promocyjny miasta i gminy Myślenice, który został 10 lutego opublikowany na łamach tego portalu.

    Już w pierwszych zdaniach zaczyna się od tego, jak to wiele udało się osiągnąć za kadencji Szlachetki i jak to nieudolne były poprzednie władze. Ordynarna propaganda najniższych lotów.

    Co prawda materiał oznaczony jest jako "promocyjny", ale czytelność tego oznaczenia pozostawia wiele do życzenia - wyblakła czcionka, niewielkie oznaczenie na końcu artykułu, brak informacji o tym że materiał jest "sponsorowany" przez miasto i gminę Myślenice. Układ graficzny całego tekstu stylizowany jest na zwykły artykuł. Co może być bardzo mylące dla czytelnika.

    Na kanwie tego artykułu, dwa słowa do redakcji i do szlachetki.

    @Redakcjo, czy opublikujecie każdą rzecz jak tylko pojawi się zapłata? Czy nie widzicie w tym tekście nic niestosownego?

    @Szlachetka, jak chcesz sobie robić kampanię to z pieniędzy pis-u, albo z własnej kieszeni. Zgłaszam to naruszenie do Najwyższej Izby Kontroli. Będziesz się przed nimi tłumaczyć.

    41 6 Cytuj
  • 12 lut

    Gazeta Myślenicka oraz TVP do likwidacji! Zawsze w nich będzie propaganda władzy.

    34 6 Cytuj
  • 12 lut

    W tym materiale zabrakło informacji o likwidacji szkół na Chełmie i na Dolnym Przedmieściu oraz wygaszeniu przedszkola na Zarabiu, Wtedy byłoby pełne info na temat "osiągnięć" burmistrza w dziedzinie oświaty.

    44 3 Cytuj
  • 12 lut

    Ja się tak zastanawiam, czy w porządku jest zapędzenie placówek oświatowych do rozdawania tych publikacji z sukcesami.....
    No i dopisałbym jeszcze sukcesy odniesione w sądach pracy ze zwolnionymi pracownikami, tu chyba też jest się czym pochwalić....

    28 1 Cytuj
  • 12 lut

    To jest nieetyczna i nieuczciwa kampania wyborcza.
    To oszustwo - oszukuje się mieszkańców.

    27 2 Cytuj
  • 12 lut
    klisdis napisał/a:

    Gazeta Myślenicka oraz TVP do likwidacji! Zawsze w nich będzie propaganda władzy.

    Tyle w temacie. Obiema ręcami i nogami się podpisuję.

    22 2 Cytuj
  • 15 lut
    marko napisał/a:

    Tyle w temacie. Obiema ręcami i nogami się podpisuję.

    Podobnie jak pani redaktor Dziennika Polskiego oddział Myślenice.

    19 1 Cytuj
  • 15 lut

    Czy ktoś z Was zauważył, że na licznych, wielkich tablicach z dykty i to w całym mieście promujących, jedynego i słusznego kandydata - subtelne pominięcie przynależności partyjnej? Czyżby przynależność do PiS miała już negatywny wydźwięk? Czego tu się wstydzić?

    28 3 Cytuj
  • 15 lut
    PiotrekZ napisał/a:

    Czy ktoś z Was zauważył, że na licznych, wielkich tablicach z dykty i to w całym mieście promujących, jedynego i słusznego kandydata - subtelne pominięcie przynależności partyjnej? Czyżby przynależność do PiS miała już negatywny wydźwięk? Czego tu się wstydzić?

    A to ciekawe, bo poprzednik nie należał do partii. Tomal też opuścił przed laty szeregi PO.
    A szlachetka dalej reprezentuje jedynie słuszną partię.

    To by świadczyło o
    ukrywaniu swojej przeszłości, przynależności i obciachu związanym z tą przynależnością.

    19 5 Cytuj
  • 20 lut

    Jeszcze lepsza forma agitacji wyborczej to wręczanie gazetki "Myślenice pełne sukcesów" przy okazji rozwożenia podatków, Naliczyłem 15 zdjęć burmistrza.

    25 3 Cytuj
  • 21 lut
    artolinski napisał/a:

    Jeszcze lepsza forma agitacji wyborczej to wręczanie gazetki "Myślenice pełne sukcesów" przy okazji rozwożenia podatków, Naliczyłem 15 zdjęć burmistrza.

    tak,tak,to zwyczajowy myk PISU
    wrzucanie do skrzynek i rozdawanie gdzie sie da tych swoich pochwal
    miasto zawalone smieciami
    ile fajnych rzeczy mozna by zamiast zrobic
    apropos ,na zarabiu postawili slupki z woreczkami na odchody po psach
    no fajnie
    tylko czy gmina uzupelnila chociaz raz
    oprocz POMPY przy kazdej uroczystosci i witania dygnitarzy
    trzeba by ich faltycznie znac

    11 1 Cytuj
  • 21 lut

    PO CZYNACH ICH POZNACIE

    5 Cytuj
  • 22 lut
    klisdis napisał/a:

    Gazeta Myślenicka oraz TVP do likwidacji! Zawsze w nich będzie propaganda władzy.

    A teraz podatek i ulotka ze zdjęciem do domów, banery na szkole i przedszkolu... oczywiście ze zdjęciem. Czy to jest chwalenie się, że burmistrz robi coś, za co bierze wypłatę? To tak, jakby np. lekarz, nauczyciel, fryzjer, na folderach rozwieszanych w mieście, chwalili się tym samym. A ja się zastanawiam nie tylko skąd na to kasa idzie, ale również jak włodarz dba o ekologię, skoro tyle farby idzie na wydruki z jego podobizną? O rzeczywistych plakatach przedwyborczych nie wspominam, bo wiadomo, wszyscy kandydaci drukują. Natomiast fajnie, gdyby po wyborach banery trafiały do schronisk dla zwierząt na zabezpieczenie kojców zimą.
    A póki co, ciekawe ile jeszcze megalomańskich zdjęć i za czyją kasę, będzie się pojawiać wokoło nas przed kampanią wyborczą?

    12 1 Cytuj
  • 22 lut
    mieszkanka1980 napisał/a:

    A teraz podatek i ulotka ze zdjęciem do domów, banery na szkole i przedszkolu... oczywiście ze zdjęciem. Czy to jest chwalenie się, że burmistrz robi coś, za co bierze wypłatę? To tak, jakby np. lekarz, nauczyciel, fryzjer, na folderach rozwieszanych w mieście, chwalili się tym samym. A ja się zastanawiam nie tylko skąd na to kasa idzie, ale również jak włodarz dba o ekologię, skoro tyle farby idzie na wydruki z jego podobizną? O rzeczywistych plakatach przedwyborczych nie wspominam, bo wiadomo, wszyscy kandydaci drukują. Natomiast fajnie, gdyby po wyborach banery trafiały do schronisk dla zwierząt na zabezpieczenie kojców zimą.
    A póki co, ciekawe ile jeszcze megalomańskich zdjęć i za czyją kasę, będzie się pojawiać wokoło nas przed kampanią wyborczą?

    Ryba zgniła od głowy.
    Kasa miejska na kampanię miejscowego Morawieckiego .

    13 2 Cytuj
  • 22 lut
    Prawicowiec napisał/a:

    Ryba zgniła od głowy.
    Kasa miejska na kampanię miejscowego Morawieckiego .

    Na Twoim miejscu przeglądnął bym archiwa GM z okresu 2012-2020
    Zwłaszcza te z lat "wyborczych".
    Jak przegladniesz to daj znać, może sie coś zmieniło.

    4 7 Cytuj
  • 22 lut

    A CO SIE ZMIENIŁO? sorry nie wiem

    3 1 Cytuj
  • 22 lut
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Na Twoim miejscu przeglądnął bym archiwa GM z okresu 2012-2020
    Zwłaszcza te z lat "wyborczych".
    Jak przegladniesz to daj znać, może sie coś zmieniło.

    Nie mam tyle czasu.
    Możesz się produkować.
    Tamten gość był trzy kadencje, ten go dogonił w jednej,
    to nie z tekstów w GM w której płynie rozkosz, jak po MENSIL MAX.

    4 4 Cytuj
  • 23 lut
    Prawicowiec napisał/a:

    Nie mam tyle czasu.
    Możesz się produkować.
    Tamten gość był trzy kadencje, ten go dogonił w jednej,
    to nie z tekstów w GM w której płynie rozkosz, jak po MENSIL MAX.

    Zauważam że im dłużej i częścieĵ przebywasz na tym forum, zaczynasz traktować wspóľrozmówców "z góry". Wydajesz im polecenia, trywializujesz, "nie masz dla nich czasu". Nie przypomina Ci to coś, kogoś?
    A wracając do tematu:
    Nadużycia stanowiska, w jakiejkolwiek formie są automatyczną dyskwalifikacją kandydata. Napisz czy podoba ci sie gość, ktory za kasę podatników prowadzi własną promocję?
    Dla ułatwienia I zyskania na czasie wystarczy "tak" lub "nie".

    5 3 Cytuj
  • 23 lut

    Nie mam intencji kogokolwiek traktować z góry. (sorry jeżeli tak wyszło)

    Nie miałem czasu na szukanie tych wiadomości.
    A na pytanie odpowiadam : nie.

    Nie podoba mi się wydawanie naszych pieniędzy na cele prywatne,
    Podobnie jak pranie pieniędzy na publicznych inwestycjach, które mają przewartościowaną wycenę
    w założeniu -do podziału.

    8 3 Cytuj
  • 23 lut
    Prawicowiec napisał/a:

    [...]Nie podoba mi się wydawanie naszych pieniędzy na cele prywatne,
    Podobnie jak pranie pieniędzy na publicznych inwestycjach, które mają przewartościowaną wycenę
    w założeniu -do podziału.[...]

    I dlatego konfrontacja bezpośrednia z kandydatami na lokalne urzędy powinna byc w centrum uwagi wyborców. Transparentność.

    7 1 Cytuj
  • 24 lut
    Prawicowiec napisał/a:

    Nie mam intencji kogokolwiek traktować z góry. (sorry jeżeli tak wyszło)

    Nie miałem czasu na szukanie tych wiadomości.
    A na pytanie odpowiadam : nie.

    Nie podoba mi się wydawanie naszych pieniędzy na cele prywatne,
    Podobnie jak pranie pieniędzy na publicznych inwestycjach, które mają przewartościowaną wycenę
    w założeniu -do podziału.

    3.3mln za skatepark - potrzebny audyt w tej sprawie... dużo hajsów :)

    12 Cytuj
  • 29 lut

    Patrzcie na ten materiał promocyjny miasta i gminy Myślenice, co to jest za burdel! Już na pierwszych zdaniach zaczyna się jazda po poprzednich władzach, aż mi się włosy na głowie jeżą! Toż to propaganda na najniższym poziomie! Jak można tak podważać osiągnięcia poprzedników, jak to wszystko zaczyna wyglądać na zwykłą manipulację!

    I co z tą oznaczoną czcionką? Brak wyraźnego oznaczenia, że to materiał promocyjny, może kogoś wprowadzić w błąd! Redakcja tu powinna wziąć się ostro za siebie. Niech się zastanowią, czy warto publikować co popadnie, czy może jednak trzeba zacząć się bardziej kontrolować.

    A Szlachetka... no cóż, jak ma robić kampanię, to niech robi z własnej kieszeni! Nie ma co na czyjejś kasie latać z takimi sztuczkami. Będzie miał sporo do tłumaczenia przed Najwyższą Izbą Kontroli, jak tak dalej pójdzie! Oby to się szybko wyjaśniło, bo to już jest jakaś kpina.
    : Pozdrawiam, Mateusz 😊

    16 3 Cytuj

Odpowiedz