Forum » Myślenice

Ciekawy budynek/budownictwo mieszkaniowe

  • 8 mar

    Część, od kilku dni, został odsłonięty ciekawy budynek, a'la dwór nad rynkiem przy rondzie (Sobieskiego z Dąbrowskiego). Od kiedy pamiętam to był on od dzieciństwa mego zawsze zasłonięty drzewami. Wg mnie jest to ciekawy ( nawet mur okalający i stara studnia) ciekawym obiektem architektury Myślenic. Czy ktoś zna historię tego budynku? A za tym inne moje pytanie. Pewnie ktoś to kupił, tylko czy znając zapędy budowania pseldo bloków w dzielnicach jednorodzinnych, działka nie zostanie tak zagospodarowana? Jak np. parę metrów poniżej koło Sanu, czy za biblioteką pedagogiczną, za przedszkolem ?

    13 1 Cytuj
  • 10 mar

    Co do samego budynku i działki przy rondzie, to obiło mi się o uszy jakiś czas temu, że faktycznie ktoś je kupił i chyba ma coś tam jeszcze postawić, ale ręki sobie za to uciąć nie dam. Co do "pseudo" bloków to nie mam nic do nich, gdyż sam sobie mieszkanie w takowym kupiłem. Gorzej mają mieszkańcy sąsiednich działek, kiedy po latach spokoju im taki apartamentowiec przed oknami postawią. Tak więc takie zagęszczanie urbanistyki miasta poprzez wyburzanie domków jednorodzinnych i stawianie na ich miejscu budynków wielorodzinnych, jest zjawiskiem naturalnym. Nie każdy marzy o domku pod miastem i całkowitym uzależnieniu od auta. Masz mieszkanie lub jeszcze lepiej dom w centrum miasta i śmigasz sobie zazwyczaj na nóżkach czy rowerze. Polecam i pozdrawiam;)

    8 8 Cytuj
  • 10 mar
    klisdis napisał/a:

    Co do samego budynku i działki przy rondzie, to obiło mi się o uszy jakiś czas temu, że faktycznie ktoś je kupił i chyba ma coś tam jeszcze postawić, ale ręki sobie za to uciąć nie dam. Co do "pseudo" bloków to nie mam nic do nich, gdyż sam sobie mieszkanie w takowym kupiłem. Gorzej mają mieszkańcy sąsiednich działek, kiedy po latach spokoju im taki apartamentowiec przed oknami postawią. Tak więc takie zagęszczanie urbanistyki miasta poprzez wyburzanie domków jednorodzinnych i stawianie na ich miejscu budynków wielorodzinnych, jest zjawiskiem naturalnym. Nie każdy marzy o domku pod miastem i całkowitym uzależnieniu od auta. Masz mieszkanie lub jeszcze lepiej dom w centrum miasta i śmigasz sobie zazwyczaj na nóżkach czy rowerze. Polecam i pozdrawiam;)

    Patrząc na nasze Myślenice to właśnie tacy ludzie najczęściej kupują wielkie SUVy...

    12 1 Cytuj
  • 13 mar

    Kupił go znany myślenicki deweloper, ale tym razem MUSI się dostosować do reguł "ciążących" na tym budynku i miejscu :))

    14 1 Cytuj
  • 16 mar

    "MUSI się dostosować do reguł "ciążących" na tym budynku i miejscu :))", zaciekawiłeś ;). Możesz trochę jaśniej.

    8 1 Cytuj
  • 17 mar
    ygreg napisał/a:

    "MUSI się dostosować do reguł "ciążących" na tym budynku i miejscu :))", zaciekawiłeś ;). Możesz trochę jaśniej.

    Tam straszy ? :))

    4 Cytuj
  • 18 mar

    Nie mieszkał tam czasem Ksiądz Kruczek ? Coś mi sie tak kojarzy .

    2 4 Cytuj
  • Mariusz Marioosz 18 mar

    Chyba wyżej mieszkał na Sobieskiego.

    2 Cytuj
  • 18 mar
    Kiernoz Blachowski napisał/a:

    Kupił go znany myślenicki deweloper, ale tym razem MUSI się dostosować do reguł "ciążących" na tym budynku i miejscu :))

    Podpicuje, podrasuje i sprzeda za grube hajsy. Znając mentalność i gust większości deweloperów obawiam się, że to będzie kicz pełną gębą. Ech, szóstka w totka by się przydała :(

    4 2 Cytuj

Odpowiedz