Forum » Myślenice

NAZIEMNA TELEWIZJA CYFROWA

  • 14 lut 2012

    Witam, ja mam własna antenę na dachu. Ale nie mogę odebrać boxu TVP z TV Historia, na której mi zależy.

    1 5 Cytuj
  • 14 lut 2012

    TVP Historia nadawana jest w MUX2 z Chorągwicy z bardzo małą mocą i praktycznie nie dociera do Myślenic. Możesz sprawdzić programując recznie , przeszukać kanał 48 lub 690 MHz.

    2 Cytuj
  • 14 lut 2012

    Pewno podobnie jak naście lat temu łatwiej będzie odbierać z Katowic(wtedy też II większość odbierała z Katowic mimo że Horągwica dużo bliżej)

    1 2 Cytuj
  • 18 lut 2012

    [quote=gość: Serwis] TVP Historia nadawana jest w MUX2 z Chorągwicy z bardzo małą mocą i praktycznie nie dociera do Myślenic. Możesz sprawdzić programując recznie , przeszukać kanał 48 lub 690 MHz. [/quote]
    Sorki - ale co ty za przeproszeniem pi.... Nie wiem jaki ty Serwis jestes ale chyba nie RTV :)
    TVP Historia jest na MUX3 z Chorągwicy - kanał 48 - tylko moc mała 2,5kW. Antena nadawcza jest kierunkowa skierowana na Kraków - Pn .
    W Myslenicach jakies tam szanse odebrania MUx3 z Krakowa sa ale powiem ze marne. Dobry zasieg konczy sie na Gaju, Mogilanach.
    Nie ma sie co martwic bo przyspieszli wprowadzanie MUX1 z Krakowa i bedzie niedługo z normalna moca 29kW.

    1 1 Cytuj
  • tom 23 lut 2012

    Wczoraj podłączałem znajomemu na Borzęcie nowy telewizor i ku mojemu zaskoczeniu na starej "siatkówce " bez wzmacniacza , skierowanej na Chorągwice znalazłem 15 kanałów , brak tylko Eska TV, Polo TV, ATM Rozrywka TV, TTV .

    Są :
    TVP1
    TVP2
    TVP Info
    Polsat
    Polsat Sport News
    TVN
    TV4
    TV6
    TV Puls
    TVN 7
    TVP Kultura
    TVP Historia
    TVP KRAKÓW
    TVP KATOWICE
    TVP Polonia

    1 1 Cytuj
  • 11 kwi 2012

    Działa w myślenicach ?

    1 2 Cytuj
  • 11 kwi 2012

    [quote=gość: siku] Działa w myślenicach ? [/quote]
    Nie działa. Szukałem dzisiaj, bo była przerwa w nadawaniu z Chorągwicy i myślałem, że to w związku z wprowadzeniem cyfrowych kanałów, ale jest tylko osiem tych starych.

    1 2 Cytuj
  • 11 kwi 2012

    jak w Stróży dolnej działa idealnie to jak w Myślenicach może nie działać ;/ coś zle robisz.

    1 1 Cytuj
  • adzygmunt 22 kwi 2012

    Dolina Trzemeśnianki. Multiplex. Na starej antenie siatkowej ze wzmacniaczem mam bardzo zły obraz 1, 2, info, kultura, historia.
    Świetny obraz TVN, Polsat, Polsat-sport, tvn 6, tvn 7
    jak rozpoznajecie, który to multiplex? U mnie jest na DVB-T piętnaście kanałów i jak je wpasować do odpowiedniego Multiplex-u?

    3 Cytuj
  • 22 kwi 2012

    podobno dali nowy channell ROCOO TODAY24 juz sie ciesze hehehe

    2 3 Cytuj
  • 2 maj 2012

    Od paru dni w Myślenicach można odbierać MUX 1 kanał 25 o bardzo dobrym sygnale ,a znacznie pogorszył się MUX 2 na kanale 64 9 niby siła sygnału dobra ale jakość sygnału na poziomie paru procent ( teraz MUX 1 daje siłę i jakość sygnału na poziomie 100%). Mam pytanie czy ten problem też pojawił się u innych użytkowników czy to ja mam coś nie tak z antenami. Do tej pory MUX 2 na kanale 64 ( TVN POLSAT ...) chodziły siła sygnału 100% ,jakość 90% i obraz był ok. Teraz obraz zrywa.

    1 Cytuj
  • 3 maj 2012

    ja mam pytanie może nie związane z tematem ale jeżeli zrezygnuję z cyfry (wygasła umowa której nie chcę przedłużać) ale zachowam dekoder i antenę to czy będę odbierać jakieś programy bezpłatne?

    3 2 Cytuj
  • 3 maj 2012

    [quote=gość: lumka] ja mam pytanie może nie związane z tematem ale jeżeli zrezygnuję z cyfry (wygasła umowa której nie chcę przedłużać) ale zachowam dekoder i antenę to czy będę odbierać jakieś programy bezpłatne? [/quote]
    NIE, wygasają Ci uprawnienia i nic nie obejrzysz

    3 1 Cytuj
  • 3 maj 2012

    [quote=gość: lumka] ja mam pytanie może nie związane z tematem ale jeżeli zrezygnuję z cyfry (wygasła umowa której nie chcę przedłużać) ale zachowam dekoder i antenę to czy będę odbierać jakieś programy bezpłatne? [/quote]

    Nie ptrzebujesz ani dekodera, ani anteny satelitarnej do odbioru telewizji naziemnej. Same slowa juz sie wykluczaja :) Zaby odbierac naziemna potrzebujesz zwyklej anteny i w razie potrzeby dekodera ( koszt dekodera to 80-150 zl za nowy). Mi odbiera na zwyklej antenie pokojowej, wiec mozna z ciekawosci pozyczyc od kogos taki zestawik i zobaczyc czy ci dziala. Wszystko zalezy gdzie mieszkasz i czy nic nie zaslania anteny.

    do gosc :

    Mozliwe ze cos jeszcze sprawdzaja i poprawiaja, bo mam podobnie jak ty. 1 maja chodzilo idealnie, ale wczoraj w ciagu dnia troche zrywalo mux-2, nie sprawdzalem jakosci sygnalu. Dzisiaj juz chodzi znowu bez problemow. Mysle ze trzeba odczekac kilka dni az sie to wszystko unormuje, wtedy bedzie wiadomo dopiero jak to bedzie wygladalo.

    1 1 Cytuj
  • 3 maj 2012

    możecie mi doradzić?
    mam siatkową antenę ze wzm skierowaną na "chorągwicę" czy jeśli kupię tuner telewizji cyfrowej naziemnej to będę juz miał wszystkie programy czy jeszcze z anteną też muszę kombinować
    innymi słowy czy cyfrowy sygnał z "chorągwicy" będzie miał te wszystkie MUX-y ;)

    1 Cytuj
  • 3 maj 2012

    k--2, będziesz mógł bez problemu odbierać cyfrowe kanały ze zwykłej anteny. Nie daj się nabrać na hasła, że potrzebujesz super anteny za 300 zł.

    2 1 Cytuj
  • 3 maj 2012

    [quote=k--2] możecie mi doradzić?
    mam siatkową antenę ze wzm skierowaną na "chorągwicę" czy jeśli kupię tuner telewizji cyfrowej naziemnej to będę juz miał wszystkie programy czy jeszcze z anteną też muszę kombinować
    innymi słowy czy cyfrowy sygnał z "chorągwicy" będzie miał te wszystkie MUX-y ;) [/quote]

    Tak, spokojnie zlapiesz wszystkie kanaly (o ile antena nie jest jakos zaslonieta). Ja w samym centrum odbieram na zwyklej pokojowej.

    2 1 Cytuj
  • 5 maj 2012

    tx nabu i polpol

    1 Cytuj
  • 5 maj 2012

    Dzięki Ci Boże, że tej satanistycznej tvtrvam nie ma i nie będzie

    6 7 Cytuj
  • 12 maj 2012

    Czy na osiedlu jest szansa odbierac programy cyfrowej telewizji naziemnej, przy założeniu, że antenę mam pokojową? Chciałabym taką kupić, ale nie wiem co i jak...Doradzicie?

    1 Cytuj
  • 12 maj 2012

    Jeśli antena będzie od strony wschodniej lub północnej to sukces prawie pewny jeśli od zachodu to trzeba próbować. Zawsze można wezwać serwis ze swoim dekoderem w celu sprawdzenia.

    Cytuj
  • 13 maj 2012

    Głupie pytanie:) jak włączyć w telewizorze DVB . Szukałem w opcjach ale nie mogę znaleść

    1 Cytuj
  • 13 maj 2012

    nic nie szukaj tylko włącz wyszukiwanie kanałów a wszystko samo się znajdzie

    1 Cytuj
  • 13 maj 2012

    kokos: o ile masz ten nowszy model tv w którym zamontowany jest tuner potrzebny do odbiory naziemnej telewizji cyfrowej to tak jak mówi alapatala - należy automatycznie wyszukać kanały

    1 Cytuj
  • 13 maj 2012

    Dzięki. Działa:)hehe ma 15 kanałów. Osieczany

    1 1 Cytuj

Odpowiedz