Forum » Myślenice

Okres Świąteczny. Jakie tradycje w Waszych domach ?

  • Pablo 30 mar 2012

    Witajcie !

    Napiszcie jakie tradycje związane ze Świętami Wielkiej Nocy są pielęgnowane w Waszych domach. To może być niezła skarbnica wiedzy o naszym regionie. :-)

    Zachęcam do podzielenia się tym na forum. Może coś nowego wprowadzimy do naszych domów po przeczytaniu jak świętują inni Myśleniczanie ?

    U mnie pielęgnuję się tradycję wspólnego spożywania śniadania wielkanocnego. Obowiązkowo wszyscy domownicy w galowych strojach. To chyba jedyne śniadanie w roku gdzie jem go w garniturze. Czasem jeszcze zdarza mi się to jak się spóźnię do pracy.... :-)

    Do tego świątecznego śniadania konieczny jest chrzan (oczywiście wszystkie produkty poświęcone dzień wcześniej przez dowolnego Wielebnego), masełko no i oczywiście jaja święcone. My w domu wrzucamy je na kilka minut do wrzątku zaraz przed śniadaniem - są wtedy smaczniejsze bo ciepłe. Od stołu nikt nie odchodzi do póki nie skończymy śniadania - króciutką modlitwą. Potem kawa i jest fajnie..... :-)

    Osobiście nie lubię Wielkiego Postu - dużo fajniejszy jest Adwent. Ale jak już się jajka poświęci - to już jest fajnie. Od tego momentu mogę świętować.

    7 3 Cytuj
  • 30 mar 2012

    My natomiast jedziemy całą rodziną do Krakowa na zakupy- to nasza tradycja :-)

    7 11 Cytuj
  • 31 mar 2012

    "Bede Grał w Gre"

    3 4 Cytuj
  • 2 kwi 2012

    [quote=gość: Gienek z Polanki] My natomiast jedziemy całą rodziną do Krakowa na zakupy- to nasza tradycja :-) [/quote]
    polanka i wszystko jasne!!!!! są u was dalej panki? było takie powiedzenie "panki z polanki, skiny z bysiny"

    2 2 Cytuj
  • 2 kwi 2012

    [quote=Zarejestrowany gość] "Bede Grał w Gre" [/quote]
    "TOM RAIDER" ! :D

    4 Cytuj

Odpowiedz