Forum » Myślenice

Tutaj uważaj

  • adzygmunt 12 sty 2011

    Spóbuj wyjechać autem z niskim podwoziem z "objazdu" Słowackiego bis" na drogę Osieczny i dalej, bez slalomu a najlepiej z wyjazdem na drugi pas jezdni. Albo wpadniesz na czołówkę, albo bezpiecznie, a urwiesz rury.

    Cytuj
  • 12 sty 2011

    Wesoły strażaku otwórz szerzej oczy a zobaczysz. Bo wczoraj na zakręcie przed Iter-zoo ten pan był i coś tam szukał.

    Adzygmuncia chyba Twoje posty ktoś czyta, oczywiście chodzi o drogę Myślenice – Trzemeśnia.

    A najlepiej gdyby wybory były co rok to problemu z drogami by nie było.

    Cytuj
  • 12 sty 2011

    dzisiaj dzwoniłem w sprawie skrzyżowania objazd-droga na osieczany. Pan z dróg powiatowych powiedział, że to nie do końca ich sprawa, bo tych co remont robią, bowiem objazd nie jest przystosowany na takie obciążenie. Co ciekawe w zarządzie dróg wojewódzkich powiedziano mi, że oni odpowiadają tylko za skręt w lewo (w ramach objazdu), a w prawo to sprawa zarządu dróg powiatowych... I tak w koło macieju. Może panowie by usiedli i uzgodnili sobie co jest czyje! Jedno jest pewne, jak nie załatają tego do jutra, to ja to zgłaszam na policje. Normalne zgłoszenie braku odpowiedniego oznakowania na niebezpiecznym odcinku drogi.

    Cytuj
  • 12 sty 2011

    marko dzwoniłeś do urzędu i ktoś powinien Ci sie przedstawić z nazwiska i imienia, więc następnym razem wpisz tutaj dane szanownego urzędnika.

    Cytuj
  • 12 sty 2011

    Ha ha ha....wtedy Pan mi mówi, żebym ja się najpierw przedstawił, chociaż robię to zawse jak on powie halo. Niestety kolego, tam nie pracują zbyt uprzejmi ludzie i nie zdają sobie sprawy, że są na stanowisku publicznym i generalnie powinni przedstawiać się na wejściu.

    Cytuj
  • 12 sty 2011

    moi drodzy troszkę siedzę w temacie i z tego co mi jest wiadome to za stan objazdów na czas remontu odpowiada wykonawca, który podpisuje protokół przejęcia placu budowy i odpowiada za wszystko co jest związane z placem budowy a konkretnie w myśl Prawa Budowlanego to Kierownik budowy. W innych miastach jak wykonywałem podobne prace to było nie do pomyślenia, żebym nie zabezpieczył bezpieczeństwa w ruchu drogowym i prawidłowo wszystkiego nie oznakował - Straż Miejska siedzi każdemu wykonawcy na głowie i za każde uchybienie nakłada mandaty a u nas Straż chyba nie bardzo wie po co jest i za co bierze pieniążki.... sytuacja jest tragiczna a bezkrólewie totalne. Marco generalnym inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich z siedzibą w Krakowie ul. Głowackiego a filia terenowa jest w Myślenicach ul. Drogowców i to oni odpowiadają za robotę a więc i za stan objazdów!!!

    Cytuj
  • 12 sty 2011

    wytykacz zgadzam się, że na terenie budowy odpowiada wykonawca ale czy przez to zmienił się właściciel drogi? Przecież to własciciel drogi robi przetarg i własciciel drogi powinien sprawdzać i egzekwował stan robót a co do bezpieczeństwa to straż pewno ćwiczy na strzelnicy, przecież mają ważniejsze sprawy.

    Cytuj
  • 12 sty 2011

    Inwestor musi mieć Inspektora, który cały czas powinien czuwać nad budową i też powinien egzekwować co należy, ale pewnie inspektor skutecznie stracił swoją aktywność za sprawą wykonawcy...

    Cytuj
  • 13 sty 2011

    Ja jeszcze poleciłbym Waszej uwadze skrzyżowanie ul. Piłsudskiego i Mostowej ...

    Cytuj
  • adzygmunt 13 sty 2011

    Na skrzyzowaniu jest jeszcze wiekszy tor przeszkód od mojego ostatniego postu.
    Słowackiego bis, sktręt na most w Osieczanach to super pułapka. I dojazd do mostu wyglada jak kartoflisko. Monte Grabi dostać powinien lawinę pozwów!
    Ja w najbliższym czasie robię tam fotki!
    Jak ktos będzie potrzebował udostepnię!

    Cytuj
  • 17 sty 2011

    Uwaga! Podczas rozmowy telefonicznej dyrektor Grabowski poinformował mnie, że dzisiaj w nocy będzie remont skrzyżowania!!!
    No to czekamy....

    PS. Niby za remont odpowiada inwestor, ale jak już pisałem w siedzibie dróg wojewódzkich poinformowano mnie, że skręt w prawo to już nie jest objazd....tylko skręt w lewo! - ABSURD KOLENY!

    Cytuj
  • 17 sty 2011

    No to światełko w tunelu , bo coś tam grzebią przy moście na Osieczany!!!!
    Marko cudotwórca z ciebie !!!! pytanie czy możesz jeszcze parę spraw załatwić telefonicznie, bo jeśli tak to szykuję dłuuuugą listę do pana Grabowskiego.

    Cytuj
  • adzygmunt 17 sty 2011

    Juz wiadomo co dzisiaj pogrzebali ludzie od Monte Grabi. Postawili zniszczone znaki przez wandali, zostawili skrzyżowanie z tym nieszczęsnym skrętem od Myślenic w lewo na most, zalewali dziury przed i za mostem w Osieczanach.
    Dziury na skrzyżowaniu maja się dobrze, ba bardzo dobrze!!!
    Kto nadzoruje prace wykonawców robót na Słowackiego, czy to nie należy do Monte Grabi?
    Jesli tam panuje samowolka a inspektorów brak to w jakim kraju ja żyję?
    Dziury przy BP są potworne Koła 12 stki nie mają tan szukać, chyba urwanych bebechów z podwozia!!!

    Cytuj
  • 17 sty 2011

    Remont skrzyżowania ma być w nocy.

    Cytuj
  • adzygmunt 17 sty 2011

    Marko obyś miał rację.
    Moje posty na nic się zdały a Twój telefon ... podziwiam!
    Marko obyś miał rację!

    Cytuj
  • 17 sty 2011

    Panowie właśnie wracam z trasy. Na skrzyżowaniu szaleństwo! Pomarańczowe koguty, piły, multum ludzi. No miejmy nadzieję, że teraz to trochę wytrzyma.
    Najbardziej wkurza mnie to, że zawsze trzeba dzwonić, dzwonić, dzwonić. Szkoda, że nie ma poprostu inicjatywy ze strony inspektorów drogowych odpowiedzialnych za ich stan. Ja nie jestem pieniaczem, który z każdą dziurą dzwoni. Zawsze czekam na reakcje, ale miesiąc...to przesada.

    Cytuj
  • 18 sty 2011

    Dziur mamy teraz na potęgę, warunki na to pozwalają (jest sucho, w miarę ciepło), żeby chociaż je "połatać"..
    Gdzie są odpowiednie służby ? Czy czekają na wysyp podań o odszkodowania ?!
    A może czekają aż spadnie śnieg aby ich robota nie poszła "na marne" (dbałość o to aby za miesiąc znów mieć co robić) ???

    Cytuj
  • 18 sty 2011

    No właśnie dlatego interwniowałem, bo bałem się, że spadnie śnieg i wtedy będę w nie wpadał jak w wilcze doły...

    Cytuj
  • 18 sty 2011

    No to wymiękłem....Panowie z dróg powiatowych zrobli tylko skręt w prawo, a w lewo nadal są dziury -POLSKI ABSURD. Czyli teraz trzeba interwniować w drogach wojewódzkich o skręt w lewo- he he he. Dobrze, że jeszcze nie ma drogi na wprost, którą remontowałaby prywatna firma...

    Cytuj
  • 18 sty 2011

    A jednak pomyłka. Wróciłem z basenu - właśnie robią skręt w lewo. Zatem kompleksowo będzie całość :-)

    Cytuj
  • 23 sty 2011

    Dobra, aby nie było, że jestem upierdliwy. Od tygodnia na końcu prostej w Osieczanach jest gigant wyrwa na środku drogi. Minął pierwszy tydzień, nie interweniuję nigdzie. Czas START czekamy na SAMODZIELNĄ reakcję drogowców...:-)

    Cytuj
  • 23 sty 2011

    Kto mi wyjaśni co oznacza C-1 nakaz skrętu w prawo przed znakiem na ul. Solskiego? Znak jest ustawiony po lewej stronie ulicy jednokierunkowej na wysokości bramy sądu.

    Jak mam się zastosowac do znaku droga rowerowa przy ostatnim mostku na Bysince?

    Ulica Słoneczna w kierunku Kazimierza Wlk. F-6 "znak uprzedzający umieszczony przed skrzyżowaniem", jest na nim zaznaczone ograniczenie tonażu w stronę ronda. Brak natomiast informacji, że w prawo jest niski wiadukt 2,7m.

    Skrzyzowanie Słonecznej i Słowackiego. Na Słowackiego w kierunku centrum informacja, że za 700m (chyba, bo 7 to czy 1) ograniczenie tonażu do 15t. Ograniczenie dotyczy mostu/ów na Bysince. Czy jest możliwość wjechać na Słowackiego i wyjechać przed ograniczeniem? Zawrócić się nie da, bo ulica jednokierunkowa.

    Cytuj
  • 12 lut 2011

    Panowie,
    Są już wyniki testu. Czas reakcji Zarządu Dróg Miejskich w Myślenicach wynosi: 3 tygodnie. W tym tygodniu ktoś pokusił się o zasypanie wielgaśnej dziury w osieczanach i tych na zakręcie za inter-zoo.
    Nie jest to chyba rewelacyjny wynik... pytanie, czy to odbyło się bez niczyjej interwencji;-))

    Cytuj
  • adzygmunt 25 lut 2011

    Słowackiego rozgrzebano przed zima i wiadomo było, że nie dokończa inwestycji.
    Zatem wykonawca powinien zniszczone nawierzchnie zabezpieczyć. Tymczasem W okolicy nowego ronda przy BP horror.
    Zmiana organizacji ruchu przy moście w Osieczanach. Droga jest tak potwornie dziurawa. Matiz i inne autka na dwunastkach giną w nich całe.
    Od mostu na Bysince po wyjazd na drogę przed mostem osieczańskim po prawej stronie doły, miło patrzeć jak grzebią się tam wszystkie auta. A droga nowa i ma gwarancje.
    Słowackiego po stronie północnej czyli kierunek do miasta. Wszystkie studzienki pozapadane, aż po strażnicę.
    Niedokończony wyjazd na drogę główna Borzęta - Myślenice z ulicy Partyzantów. Krawężnik wystaje na jezdnie na wysokość 20 centymetrów. Aby go ominąć trzeba zjechać na pas przeciwległy, bo pośrodku drogi dziura, że worek kartofli 50 kg mógłby tam się zmieścić.
    Co na takie dictum acerbum powiesz waszmość Monte Grabi?

    Cytuj
  • 25 lut 2011

    Adzygmuncie, a czy zauważyłeś, jadąc od mostu na Osieczany, że wjeżdżając na Słowackiego, raz jest znak drogi jednokierunkowej innym razem nie ma. Czy takie coś to specjalne działanie na spostrzegawczość kierowców, czy może zwykły wandalizm, kradzież znaków. A co robisz widząc jadącego pod prąd? Widziałem wielu jak wjeżdżają koło Biedronki na Słowackiego omijając znak zakazu czyli pod prąd. Kto takim dał prawo jazdy albo ile dali, żeby je dostać.

    Cytuj

Odpowiedz