Forum » Myślenice

Myślenice w "Interwencji" czyli sprawa zakładu pogrzebowego...

  • 28 lip 2012

    [quote=gość: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!] Prosba o trzymanie się faktów i przepisów prawa
    Szanowni Państwo, uprzejmie informuje i proszę aby Państwo w zakresie wypowiedzi trzymali się faktów i nie wypowiadali nie prawdy. Należy przyznać, że Prosektorium prowadzone jest przez wiele lat w sposób poprawny. Jeżeli w toku działań doszło do złamania przepisów to zajęła się już tym odpowiednia instytucja państwowa. Warto zauważyć, iż właściciel nie chcąc nikogo urazić postanowił oddać się dobrowolnie karze. Sprawa została przedstawiona przed wszystkie organy Szpitalne oraz samorządowe. Wszystkie konsekwencje zostały poniesione. Zatem dlaczego teraz Państwo w dalszym ciągu chcą pogłębiać tą sprawę? Domyślam się, iż cala konwersacje podtrzymuje osoba, która prowadzi konkurencyjna działalność gospodarczą. Pragnę zauważyć, ze takie działania sa czynami nieuczciwej konkurencji. Jeżeli ktoś w normalnym obrocie gospodarczym sobie nie radzi to najlepiej, żeby z tej działki zrezygnował. Cała działalność obecna Prosektorium jest prowadzona zgodnie z prawem, konsekwencje za pewne błędy zostały zgodnie z orzeczeniem poniesione. Do zazdrosnych przedsiębiorców chciałbym zadać pytanie gdzie Państwo byli w momencie ogłoszenia przetargu do wynajmu Prosektorium? Przecież do przetargu mógł zgłaszać się każdy a zgłosiła się tylko jedna osoba. Ponadto chciałbym zwrócić uwagę i Prosektorium jest od Szpitala wydzierżawiane za wysokie kwoty płacone sumiennie co miesiąc. Jednak tej kwestii już nikt nie porusza. [/quote]

    Owszem ale skoro był wyrok dlaczego Pan (domyślam się że koment z korony) nie zrezygnował ? nie wiem jak można kogoś oszukiwać i dalej działać ? hmmm a może rachunek sumienia i gorliwość dalszej poprawy ? heh ktoś tam nadmienił, że dlaczego z tych 200 osób zgłosiło sie tylko 11 ? człowieku a co każdy będzie przetrzymywał faktury po śmierci bliskiej osoby ???? to chyba oczywiste że jak ktoś bliski pójdzie do pana to chcesz zapomnieć o całej formalności pogrzebowej i jakieś gówniane faktury wyrzucasz go kosza. Kolejna sprawa szpital NIE POWINIEN dzierżawić prosektorium prywatnej firmie, po tym co było kiedyś. I ostatnie, szanowny Panie niech Pan nie przesadza z ceną dzierżawy bo w max 2 tygodnie ma Pan na opłacenie tego rachunku (jestem przekonany że max 19 koła Pan za to płaci)
    ..

    Peace

    12 6 Cytuj
  • 28 lip 2012

    [quote=gość: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!] Warto zauważyć, iż właściciel nie chcąc nikogo urazić postanowił oddać się dobrowolnie karze. [/quote]

    Jak dla mnie to kradł ile wlezie a jak "sprawa się rypła" to podwinął ogon i do prokuratury, że niby sumienie go ruszyło... trzeba tylko dodać, że dzięki takiej obywatelskiej postawie uniknął więzienia. rok w zawieszeniu? kpina. no cóż, w końcu sam się zgłosił i współpracował..

    Bardzo proszę również nie wciskać mi tu kitu, że ten Pan nie chciał nikogo urazić. On wyciągał rękę po pieniądze niczego nie świadomych Myśleniczan. Ja czuję się z tego powodu bardzo urażony.

    10 8 Cytuj
  • 28 lip 2012

    [quote=gość: hkr] gość: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! napisał/a: Warto zauważyć, iż właściciel nie chcąc nikogo urazić postanowił oddać się dobrowolnie karze.

    Jak dla mnie to kradł ile wlezie a jak "sprawa się rypła" to podwinął ogon i do prokuratury, że niby sumienie go ruszyło... trzeba tylko dodać, że dzięki takiej obywatelskiej postawie uniknął więzienia. rok w zawieszeniu? kpina. no cóż, w końcu sam się zgłosił i współpracował..

    Bardzo proszę również nie wciskać mi tu kitu, że ten Pan nie chciał nikogo urazić. On wyciągał rękę po pieniądze niczego nie świadomych Myśleniczan. Ja czuję się z tego powodu bardzo urażony. [/quote]
    Jakby kradł, to po co te faktury wystawiał????????????????????????????????hm
    A z resztą wy tak wiecie najlepiej, bo przecież tak telewizja pokazała i .......................konkurencja!!!! Korony ,Szkoda się więcej wypowiadać.
    A na pewno, większość komentarzy to konkurencja.....

    11 9 Cytuj
  • 28 lip 2012

    [quote]
    Korony ,Szkoda się więcej wypowiadać.
    [/quote]
    mi osobiście nieuczciwych ludzi nie jest szkoda. szkoda mi tych wszystkich oszukanych.
    [quote]
    A na pewno, większość komentarzy to konkurencja..... [/quote]
    tak, tu nie chodzi o jakąś prawdę czy coś podobnego tylko ta cala sprawa to na pewno podły spisek konkurencji :)

    13 2 Cytuj
  • 28 lip 2012

    czego wy oczekujecie? patrząc za reportaż widać jakich mamy prymitywów w osobach trzech Panów występujacyh.
    jacy ludzie takie zarządzanie

    17 8 Cytuj
  • 28 lip 2012

    [quote=gość: !!!!!!]
    Korony ,Szkoda się więcej wypowiadać.

    mi osobiście nieuczciwych ludzi nie jest szkoda. szkoda mi tych wszystkich oszukanych.

    A na pewno, większość komentarzy to konkurencja.....
    tak, tu nie chodzi o jakąś prawdę czy coś podobnego tylko ta cala sprawa to na pewno podły spisek konkurencji :) [/quote]
    Zgadzam s[quote=gość: !!!!!!]
    Korony ,Szkoda się więcej wypowiadać.

    mi osobiście nieuczciwych ludzi nie jest szkoda. szkoda mi tych wszystkich oszukanych.

    A na pewno, większość komentarzy to konkurencja.....
    tak, tu nie chodzi o jakąś prawdę czy coś podobnego tylko ta cala sprawa to na pewno podły spisek konkurencji :) [/quote]
    Poprawka ja nie piszę szkoda korony ,,,,,,tylko szkoda dalej się wypowiadać.......a spisek jest!!!!!!!!!!!!!

    6 3 Cytuj
  • 28 lip 2012

    aha, w takim razie przepraszam za niedoczytanie :) jednak swojego zdania nie zmienię.

    2 3 Cytuj
  • 29 lip 2012

    jestem włascicielem jednego z zakładów pogrzebowych na terenie powiatu sąsiedniego, gdzie do niedawna była podobna sytuacja czyli patologia. Jednak dyrekcja dwóch szpitali w moim powiecie po analizie prawniczej której zażadała konkurencja w tym ja natychmiast umowy zostały rozwiązane i zatrudniono prosektorów na etatcie szpitala niezwiązanych z żadnym zakładem poghrzebowym. Od tamtego czasu nie ma żadnych przekretów.

    8 6 Cytuj
  • 30 lip 2012

    Jakie przekręt? Ludziska trochę robicie widły z igły. Nie porówujcie tego do łowców skór i afery z tamtego okresu, bo to zupełnie co innego. Gość nikogo nie nagabywał, nie zmuszał. Chodzi o parę stów, które są niczym w porównaniu z kosztami całego pogrzebu. Według mnie to jest podsycane przez konkurencję i tyle.

    7 10 Cytuj
  • 30 lip 2012

    troche wyjasnienia
    1. dyretkor nie powiedział że nie wie o zakładzie tylko że nie ma go na przeciwko prosektorium
    2. w wyroku sądu nie było słowa oszustwo i nie było mowy i ilości poszkodowanych a wywiad z panią sędziną był troche póxniej więc skąd mogli wiedzieć co powiedziała sędzina później
    3. na terenie szpitala nie działają usługi pogrzebowe a nikt nie broni nikomu otworzyć sobie zakładu naprzeciwko jak to już nie jest teren szpitala cieszmy się że mamy prosektirum. a każdy ma swój rozum i wybiera taką firmę pogrzebową jaką chce. ja tam nie widzęspecjalnie że firmy pogrzebowe plajtuja przez koronę.

    8 9 Cytuj
  • 30 lip 2012

    [quote=gość: a,,,,,,,,,,,,,,,,,,,] troche wyjasnienia
    1. dyretkor nie powiedział że nie wie o zakładzie tylko że nie ma go na przeciwko prosektorium
    2. w wyroku sądu nie było słowa oszustwo i nie było mowy i ilości poszkodowanych a wywiad z panią sędziną był troche póxniej więc skąd mogli wiedzieć co powiedziała sędzina później
    3. na terenie szpitala nie działają usługi pogrzebowe a nikt nie broni nikomu otworzyć sobie zakładu naprzeciwko jak to już nie jest teren szpitala cieszmy się że mamy prosektirum. a każdy ma swój rozum i wybiera taką firmę pogrzebową jaką chce. ja tam nie widzęspecjalnie że firmy pogrzebowe plajtuja przez koronę. [/quote]

    3 3 Cytuj
  • 30 lip 2012

    [quote=gość: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!] [...] [/quote]

    a czy czasem przepisy nic nie mowia na temat tego ze osoba prowadzaca zaklad pogrzebowy nie moze prowadzic szpitalnego prosektorium? wydaje mi sie ze po "łódzkiej" aferze zostalo to prawnie unormowane i wlasnie tutaj pojawia sie caly problem... Dyrektor mowi ze Pan X nie prowadzi uslug pogrzebowych, a jak widzimy nawet na umowie jest napisane Pan X - Uslugi Pogrzebowe. Dyrektor mowi ze nie wie nic na temat zakladu pogrzebowego Pana X na przeciwko szpitala, czy to nie jest smieszne? Codziennie przejezdza tamtedy do pracy i nie widzi? Tu nie ma zadnych pomowien, sa same fakty, jest zaklad pogrzebowy, jest prosektorium, jest ta sama osoba ktora to prowadzi, a szczytem juz wszystkiego jest wspolny nr tel do zakladu pogrzebowego i do prosektorium...

    a co do dobrowolnego poddania sie kare przez Pana X, to nie robmy z niego takiego wspanialego czlowieka, zrobil to, aby uciszyc sprawe i uniknac medialnych procesow...

    8 7 Cytuj
  • 30 lip 2012

    " Chodzi o parę stów, które są niczym w porównaniu z kosztami całego pogrzebu. Według mnie to jest podsycane przez konkurencję i tyle."

    aa no to jak dla Ciebie to jest tylko pare stow, to podam CI nr konta, przelejesz mi je? przeciez pewnei to nic dla Ciebie, a dla mnie akurat te pare stow to cos...

    10 5 Cytuj
  • 30 lip 2012

    do Racji W konkluzli art. 286par. 1 i 2 kodeksu karnego jest wyraźnie zapisane że jest to przestępstwo oszustwa

    5 5 Cytuj
  • 30 lip 2012

    Uważam , że powinien być całkowity zakaz dzierżawy prosektorium i nie było by problemu , zwłaszcza że to nie są wielkie pieniądze. Sprawa jest o tyle bulwersująca , że dotyczy tak delikatnej sfery jaką jest czyjaś śmierć. Szczytem bezczelności jest to , że ktoś mówi ,,tylko 11 osób''. Dla mnie jedna oszukana osoba to aż jedna . Do niektórych - nie brońcie tak dyrektora bo wszyscy widzieli Interwencje i własne zdanie na Jego temat mają wyrobione.

    9 5 Cytuj
  • 30 lip 2012

    Chodzi o parę stów, które są niczym w porównaniu z kosztami całego pogrzebu. Według mnie to jest podsycane przez konkurencję i tyle."

    aa no to jak dla Ciebie to jest tylko pare stow, to podam CI nr konta, przelejesz mi je? przeciez pewnei to nic dla Ciebie, a dla mnie akurat te pare stow to cos... [/quote]
    O!!!! Widzę komentarze konkurencji..lub ...........

    8 8 Cytuj
  • 30 lip 2012

    Przeżywacie to jak stonka wykopki...
    A tak na poważnie to program był o nie uczciwym biznesmenie który naciągnął pewną ilość ludzi na dodatkowe pieniądze. Dostał wyrok i na tym sprawa sie kończy, bo tego dotyczyła.
    Wieszacie się po staroście i dyrektorze szpitala ze to wszystko ich wina, tylko fakty kompletnie nie potwierdzają ich winy. Przedsiębiorca nie prowadzi Zakładu Pogrzebowego na terenie szpitala i basta.
    To ze ma firme 50 metrów dalej nie jest zabronione zadnym przepisem. Dzisiaj większość zarówno firm jak i urzędów wszelkiej maści działa na granicach przepisów niestety.
    Prosektorium prowadzone przez szpital też mogło być polem do korupcji poprzez nierówne traktowanie wszystkich podmiotów prowadzących zakłady pogrzebowe, i też byłaby wina starosty i dyrektora.

    6 11 Cytuj
  • 30 lip 2012

    "To ze ma firme 50 metrów dalej nie jest zabronione zadnym przepisem." - jest, gdyz wlasciciel zakladu pogrzebowego, NIE MOZE dzierzawic szpitalnego prosektorium...

    8 2 Cytuj
  • 30 lip 2012

    trzeba mieć niezłą ustawkę, żeby wiedzieć gdzie i kiedy.

    7 3 Cytuj
  • 30 lip 2012

    [quote=gość: Igrek] - jest, gdyz wlasciciel zakladu pogrzebowego, NIE MOZE dzierzawic szpitalnego prosektorium... [/quote]
    Panie Igrek pokaz mi ten przepis. Siejesz zamęt tylko.
    Zabronione jest tylko prowadzenie zakładu pogrzebowego na terenie szpitala.Takie sa przepisy.

    6 6 Cytuj
  • 30 lip 2012

    przeczytaj Trzeźwo myślący przepisy na ten temat bo one nie mają nic wspolnego z ty co piszesz na postach

    3 5 Cytuj
  • 30 lip 2012

    "Po wejściu w życie nowych przepisów część szpitali rozstała się z firmami pogrzebowymi, część nadal, w wyniku przetargów na dzierżawę, podpisuje umowy z zakładami pogrzebowymi. W odpowiedzi na pismo Polskiego Stowarzyszenia Funeralnego z 28 maja 2009 r., dotyczące dopuszczalności dzierżawienia pomieszczeń w szpitalach przez branżę pogrzebową Ministerstwo Zdrowia zauważyło, że według artykułu 53 ustawy o ZOZ-ach, zakład opieki zdrowotnej gospodaruje samodzielnie przekazanymi w nieodpłatne użytkowanie nieruchomościami i majątkiem Skarbu Państwa lub komunalnym oraz majątkiem własnym. „W obecnym stanie prawnym nie ma zatem przeszkód prawnych do zbycia aktywów trwałych placówki, oddania w dzierżawę, najem, użytkowanie oraz użyczenie, o ile tylko nie narusza to przepisów ustawy (w pomieszczeniach tych nie może być prowadzona działalność polegająca na świadczeniu usług pogrzebowych) i odbywa się na zasadach określonych przez podmiot, który utworzył zakład opieki zdrowotnej”. Takie podejście rozmydla wcześniejszy twardy zapis – oznacza przyzwolenie na dzierżawę firmom pogrzebowym, o ile nie biorą za zajmowanie się zwłokami pieniędzy w ramach „czynności przedpogrzebowych”, a to już prosta droga do nadużyć. "

    " oznacza przyzwolenie na dzierżawę firmom pogrzebowym, o ile nie biorą za zajmowanie się zwłokami pieniędzy w ramach „czynności przedpogrzebowych”"

    a jak wiemy, zostalo to juz udowodnione, dobrowolnie poddal sie karze przyznajac do winy, dlaczego wiec umowa nie zostala zerwana, skoro zlamano prawo?

    5 2 Cytuj
  • 30 lip 2012

    a jak wiemy, zostalo to juz udowodnione, dobrowolnie poddal sie karze przyznajac do winy, dlaczego wiec umowa nie zostala zerwana, skoro zlamano prawo?
    swój swojego miałby wywalić?

    5 4 Cytuj
  • 30 lip 2012

    [quote=gość: !!!!!!] Uważam , że powinien być całkowity zakaz dzierżawy prosektorium i nie było by problemu , zwłaszcza że to nie są wielkie pieniądze. Sprawa jest o tyle bulwersująca , że dotyczy tak delikatnej sfery jaką jest czyjaś śmierć. Szczytem bezczelności jest to , że ktoś mówi ,,tylko 11 osób''. Dla mnie jedna oszukana osoba to aż jedna . Do niektórych - nie brońcie tak dyrektora bo wszyscy widzieli Interwencje i własne zdanie na Jego temat mają wyrobione. [/quote]
    I tu tkwi problem.
    W jakim celu szpitale wydzierżawiają innym podmiotom?
    Bedą różne odpowiedzi a prawda jest jedna ktoś na tym zarabia.
    WYTŁUMACZCIE MI CZY KTOŚ BEZINTERESOWNIE ROBIŁBY PRZED KAMERĄ Z SIEBIE GŁUPKA BRONIĄC PRZEGRANEJ SPRAWY I GŁUPIO JESZCZE SIĘ UŚMIECHAJĄC?

    6 2 Cytuj
  • 30 lip 2012

    A, tak wogóle to kto tak szkaluje tą firmę?i jaki ma w tym interes?????

    7 3 Cytuj

Odpowiedz