Forum » Myślenice

oczekiwanie na prawko

  • 30 cze 2009

    witam wszystkich :) mam do was pytanie dotyczące długości oczekiwania na prawo jazdy, od momentu zdania egzaminu praktycznego...mam na myśli m.in. to ile wy oczekiwaliście na wydanie prawa jazdy i ile maksymalnie może to trwac ?

    Cytuj
  • 30 cze 2009

    Ja czekał ok 2 tygodni (ale to było pare lat temu) a ile to może trwać max ? nie mam pojęcia pewnie ok miesiąca :)

    Cytuj
  • 30 cze 2009

    Ostatnio robił mój kolega i czekał 3 tygodnie.Na tej stronie możesz sprawdzić realizację : https://www.kierowca.pwpw.pl/

    2 Cytuj
  • 2 lip 2009

    Mój kolega czekał 6 dni.

    Cytuj
  • 3 lip 2009

    ja jeszcze przed tą pożądaną chwilą zdania egzaminu ale czytam i pytam na innych forach o to samo podobno teraz jest bardzo skrucony czas oczykiwania 10 dni to juz długo. Sąd innąt teraz dostaje sie arkusz przbiegu egzaminu zn opisanym wynikiem pozytywny:) lub negaywny :( ciekawe jakby ktoś z tym pojechał w dal i został zatrzymany do kontroli??

    1 1 Cytuj
  • 3 lip 2009

    Jakby pojechał ze zdanym egzaminem? To zależy od tego jaka kategoria i czy ma już jakieś prawo jazdy. W każdym razie mandat i punkty karne lub mandat i zakaz robienia prawa jazdy przez jakiś tam czas.

    4 Cytuj
  • 4 lip 2009

    Ja już zdałem prawko i faktycznie dostałem taki arkusz tylko, że chyba sobie o mnie zapomnieli ;p , bo już ponad tydzień czekam i nic...( na powyższym linku też mnie nie ma :( ). Ach, jeszcze jedno, arkusz przebiegu egzaminu z wynikiem pozytywnym NIE uprawnia do kierowania jakimkolwiek pojazdem, ani JAKIEŚ prawo jazdy np. na kat.B1 ( chyba, że masz ukończone 16 lat i kierujesz pojazdem o masie własnej nie przekraczającej 550kg )też NIE !!! W ruchu miejskim obowiązuje tylko Prawo jazdy wydane przez Urząd na kat.B

    2 Cytuj
  • 10 lip 2009

    W ogóle ktoś sprawdził kiedykolwiek faktyczny stan na tej stronie na której podał Razak? Bo głównie z tego co słysze to każdemu wyskakuje to samo, mnie zresztą też.

    1 Cytuj
  • 10 lip 2009

    Działa, działa ta stronka...:) ja już mam właśnie prawo do odbioru i jazzzzda :))

    Cytuj
  • 10 lip 2009

    Ja wpisuje dane i nic ;/ Prawo jazdy zdałem we wtorek, 7 lipca. No nic, czekam dalej :P

    1 Cytuj
  • 15 lip 2009

    Ja tylko wtrącę z nieco innej beczki. Żeby była jasność NIE POP[IERAM JAZDY BEZ PRAWA JAZDY i nie mam zamiary do niej namawiać!!! Bardzo poważnie jednak traktuje fora dyskusyjne i zależy mi na tym żeby informacje na nich podawane były zgodne z prawdą a nie oparte na domysłach. Pozwolę sobie sprostować wypowiedź Asieq napisał/a "W każdym razie mandat i punkty karne lub mandat i zakaz robienia prawa jazdy przez jakiś tam czas."
    WYJAŚNIAM!cyt.
    „Interesującą Panią kwestię reguluje Kodeks wykroczeń oraz akty wykonawcze do tegoż kodeksu. Zgodnie z jego przepisami, w opisanej przez Panią, hipotetycznej sytuacji, może być Pani pociągnięta do odpowiedzialności za:
    Prowadzenie pojazdu mechanicznego na drodze publicznej, nie mając przy sobie wymaganych dokumentów, za co grozi, wymierzana w formie mandatu, kara grzywny do maksymalnej wysokości 200 zł lub kara nagany albo
    Jeśli policjant okaże się wyjątkowo dociekliwy i ustali, że w ogóle nie posiada Pani uprawnienia do kierowania pojazdem mechanicznym na drodze publicznej, (czyli po prostu prawa jazdy), będzie mógł nałożyć na Panią, w drodze mandatu, karę grzywny do maksymalnej wysokości 500 zł.
    Ponadto, właściciel, posiadacz, użytkownik lub prowadzący pojazd, który dopuszcza do prowadzenia pojazdu na drodze publicznej osobę niemającą wymaganych uprawnień, również może być ukarany karą grzywny do maksymalnej wysokości 500 zł. Jak widać obecność takiej osoby w samochodzie stanowi w świetle prawa okoliczność nie łagodzącą, a wręcz zwiększającą odpowiedzialność?
    Policjant nie ma kompetencji, aby z tytułu popełnionego wykroczenia, zabronić Pani podchodzenia do egzaminu na prawo jazdy. Jednakże może on zawiadomić ośrodek szkolenia kierowców, w którym uczęszcza Pani na kurs prawa jazdy o popełnionym wykroczeniu. Kwestię tego, czy takie zawiadomienie wpłynie w jakimkolwiek stopniu na możliwość zdawania przez Panią egzaminu na prawo jazdy reguluje z pewnością odpowiedni regulamin obowiązujący uczestników kursu na prawo jazdy w danym ośrodku szkolenia kierowców.
    źródło to : http://www.poradaprawna.pl/index_pytania.php?co=pozycja&id=22627
    tyle z mojej strony życzę wszystkim miłego dnia:)

    2 Cytuj
  • 15 lip 2009

    Czyli śmialutko można jeździć jak ktoś nie ma co z kasą robić :D Zwłaszcza po już zdanym egzaminie. A co do strony podanej wyżej faktycznie działa, tylko dopiero wtedy jak Wytwórnia dostanie dokumenty. Koszykarska sie nie spieszyła i dopiero w poniedziałek wysłali dokumenty, teraz mam nadzieje już pójdzie z górki :)

    1 Cytuj
  • 16 lip 2009

    . to trzymam kciuki;)i szerokiej drogi :D

    1 Cytuj
  • 21 lip 2009

    [quote=rockman]Ja już zdałem prawko i faktycznie dostałem taki arkusz tylko, że chyba sobie o mnie zapomnieli ;p , bo już ponad tydzień czekam i nic...( na powyższym linku też mnie nie ma :( ). Ach, jeszcze jedno, arkusz przebiegu egzaminu z wynikiem pozytywnym NIE uprawnia do kierowania jakimkolwiek pojazdem, ani JAKIEŚ prawo jazdy np. na kat.B1 ( chyba, że masz ukończone 16 lat i kierujesz pojazdem o masie własnej nie przekraczającej 550kg )też NIE !!! W ruchu miejskim obowiązuje tylko Prawo jazdy wydane przez Urząd na kat.B[/quote]

    1 Cytuj
  • 21 lip 2009

    Ej jaka to jest stronka gdzie można sobie sprawdzić czy prawko jest do odbioru??

    1 Cytuj
  • 24 lip 2009

    www.kierowca.pwpw.pl/ - i działa na 100%.

    Ja odebrałem jakieś 2 tygodnie temu. Trochę się naczekałem, bo prawko było gotowe po jakiś 3 tygodniach od zdania :>

    1 Cytuj
  • 24 lip 2009

    no ja czekałem ponad 2 tygodnie, trochę długo...od 25 czerwca do 13 lipca, ale jak zobaczyłem jak to wszystko w tym urzędzie się rusza to zrozumiałem, że nawet nie tak długo czekałem...;)

    1 Cytuj
  • 24 sty 2012

    witam zdawalam prawko 16 stycznia (poniedzialek), dzisiaj na stronce zmienil sie status na:Prawo Jazdy: Przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne.
    jak myslicie na kiedy teoretycznie bedzie do odbioru ? wyrobie sie przed lutym ?

    1 1 Cytuj
  • 24 sty 2012

    Teoretycznie już powinnaś mieć do odebrania.. :)

    Cytuj
  • 25 sty 2012

    nie rozumiem ... dzisiaj, znaczy wczoraj zmienil sie ten status dokladnie o godzinie 13;8, nie pisze nic ze prawko do odbioru ...
    Swiezy - wytlumacz dlaczego , no chyba ze wiesz ze jest juz w urzedzie ale skad mozesz wiedziec skoromnie nie znasz :P
    a jeszcze jedno ile sie placi teraz za odbior prawka?

    2 1 Cytuj
  • 25 sty 2012

    weź zadzwoń sobie do urzędu i się tam dowiesz czy już masz i ile trzeba zapłacić a nie zadawaj tu takich durnych pytań, nikt tu nie jest wróżką żeby to wiedzieć

    2 Cytuj
  • 25 sty 2012

    Jeżeli pisze "Prawo Jazdy: Przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne."
    to trzeba czekać myśle że do 7 dni.
    Ja jak zdałem to łącznie trwałlo to równe 2 tygodnie.
    Wiec kolego bądż cierpliwy!!!

    2 Cytuj
  • 25 sty 2012

    jak juz to kolezanko, wiem ze nikt nie jest wrozka ale chyba ktos koszta zna , co do dzwonienia to dzwonilam w poniedzialek i powiedziano mi ze do miesiaca czasu , jak sie spytalam o koszta to dostalam odpowiedz ze wszystkiego sie dowiem przy odbiorze, wychodzi na to ze jezeli bede miala za malo kasy to musze sie wracac i jeszcze raz isc bo nie poinformuja mnie telefonicznie :/ moze dzownilam o zlych godzinach i mnie zbywali niewiem jak to jest ...

    1 Cytuj
  • 1 mar 2012

    kwota jaką musisz zapłacić to ok 85 zl

    Cytuj
  • 1 mar 2012

    możesz wejść na stronę wydziału komunikacji Starostwa Powiatowego w Myślenicach- http://www.myslenicki.pl/pl/content/view/279/132/
    i tam możesz po wpisaniu nr pesel sprawdzić czy Twój dokument jest gotowy do wydania.Czeka sie ok 1o dni od dostarczenia dokumentów z ośrodka egzaminacyjnego i opłata wynosi 85 zł.Jeśli otrzymasz odpowiedź ,że dokument w trakcje tz,że jeszcze nie ma do odbioru ale juz sie wyrabia natomiast jeśli Cie nie znajdzie w bazie ,tz że jeszzce nie wpłynęły Twoje dokumenty po egzaminie zośrodka.Pozdrawiam i szerokiej drogi :0

    1 Cytuj

Odpowiedz