Forum » Myślenice

SZAMBO CZY EKO OCZYSZCZALNIA

  • 13 paź 2012

    aaa nie ośmieszaj się!
    Może jakieś dziecko uwierzy w to co piszesz. Wkońcu to forum po to powstało żeby prać ludziom mózgi i opowiadać im tu bajki. Mnie nauczyli że w przyrodzie nic nie ginie, a już napewno nie ścieki. Opowiadanie, że przydomowa oczyszczalnia jest lepsza od kanalizacji to właśnie robienie ludzi w balona. Zaczekaj jeszcze chwilę tylko zaczną sprawdzać co z nich wypływa i gdzie z nich wywożą osad. Róbcie tak ludzi dalej w balona tylko jak za chwilę właściciele przydomówek zaczną ponosić konkretne opłaty to mam nadzieję że weźniesz za to odpowiedzialność na siebie!!
    Gratuluję naiwności! A odpowiadając na Twoje pytanie to durna wtedy jest gmina i ludzie, którzy dali jej się namówić na przydomówkę!!!

    2 7 Cytuj
  • 13 paź 2012

    bill.
    No cóż masz prawo mieć swoje zdanie.

    Ciekawy jestem czy słyszałeś i czy wierzysz w to, że człowiek był na księżycu.
    Późną porą z Krakowa niema czym wrócić do Myślenic a oni opowiadają, że człowiek lata na księżyc, śmieszne co?.

    A z tej Twojej kanalizacji to co wypływa?

    4 1 Cytuj
  • 13 paź 2012

    Ja na szczęście jestem włączony do kanalizacji i to nie mój problem co z niej wypływa. Za to płacę żeby się tym nie przejmować.
    A z Krakowa do Myślenic dojeżdżałem przez lata i kiedyś po godzinie 13:00 już biletu do Myślenic nie kupił. Więc jeśli teraz nie ma czym wrócić późną porą to postęp jest nieprawdopodobny. Szkoda tylko że tacy ludzie jak Ty tego nie zauważyli i ciągle na coś muszą narzekać. Kiedyś brak połączenia z Krakowa było czymś normalnym, a ludzie i tak sobie jakoś radzili. A dziś - pełna bezradność społeczeństwa pomimo że samochodów przybyło 10 razy tyle. Niedługo będziemy tak tępym narodem jak dziś są na zachodzie. Odrobinę mózg wytężyć i problem sam się rozwiąże, trzeba tylko pomyśleć!

    6 Cytuj
  • 13 paź 2012

    A to ciekawe. Tak bardzo interesuje Cię co wypływa w z przydomowej oczyszczalni a co z twoich ścieków wypływa już nie.
    Brak publicznego połączenia komunikacyjnego między miastami to jest wg. Ciebie nieprawdopodobny postęp?
    Tak myślę, myślę i myślę i nic. Chyba jestem tym bezradnym społeczeństwem.
    Znam dwie rodziny, które żeby oszczędzać na rachunku za wodę, łapią wodę z pralki automatycznej i spłukują w Toalecie muszlę. Aaaa jestem ciemny, przecież to nieprawdopodobny postęp.
    Tyko co te rodziny zrobią kiedy podłączą się do nowej kanalizacji i dodatkowa opłata za ścieki będzie 4 razy większa od dotychczas za wodę.
    A co z tym księżycem, a może tam byłeś?

    5 1 Cytuj
  • 14 paź 2012

    Odprowadzanie wody z pralki do spłukiwania w toalecie to rozwiązanie bardzo nowoczesne nawet na zachodzie i wiąże sie to właśnie z oszczędzaniem wody, żeby tyle za nią nie płacić. Tyle tylko że to co w Niemczech jest normalne u nas osoby takie jak Ty uważają za coś nienormalnego i zacofanego. Tym rodziną można tylko pogratulować. Jeśli chodzi o osoby biedne to pytanie do posłów na co idzie ponad 50 mln zł, które gmina i powiat wydają na opiekę społeczną. Przecież to właśnie te pieniądze powinny trafiać do biednych. Najwyższy czas żeby Platforma i PSL wzięły się do roboty i zmieniły ten system, tak aby pieniądze trafiały do biednych a nie do cwaniaków. Wtedy biedni nie będą mieli problemu z płaceniem rachunków.
    A co do księżyca to bardzo lubię Twardowskiego!

    1 3 Cytuj
  • 14 paź 2012

    Wyprowadzenie się społeczeństwa do ziemianek i jaskiń to dopiero byłaby normalność i wielki postęp. Oszczędność np. na energii i szamba nie trzeba by było, tyko do krzaczków. A do Krakowa to najlepiej furmanką. Trzeba też znieść prawo pracy za wynagrodzeniem. Do pracy, ale za miskę ryżu i proste odzianie, nie żadne tam levisy. A internet to tylko dla takich jak Ty bill.
    Widzę, że cofanie się w rozwoju dla Ciebie jest postępem.
    Odnośnie Platformy i PSL mam nadzieję, że szybko dojdzie do zmian na normalne. Widząc osobę kierującą państwem ze złodziejem okradającym ludzi z dorobku życia, to ży.ać mi się chce.
    Obecne czasy sprzyjają cwaniakom, złodziejom, których jeszcze prawo broni, bo i mają się za co bronić. Jedni i drudzy są wśród rządzących i pracodawców. A pozostali to biedni poddani.
    A Ty pisząc takie bzdury wykorzystujesz naiwność ludzką. Pewno znajdą się i takie osoby, które uwierzą w to co piszesz. Żal mi takich ludzi. No cóż ale tacy jak Ty pewno dobrze się przy tym bawią.

    3 1 Cytuj
  • 14 paź 2012

    ... no i zrobiło się szambo ....

    5 Cytuj
  • 14 paź 2012

    aaa twój wpis pokazuje właśnie twój poziom. Jak się nie ma argumentów to się pisze takie brednie i obraża wszystkich wkoło. Czy ty naprawdę wiezrzysz, że w tym kraju to żyją sami durnie i złodzieje?
    Nie oceniaj ludzi według siebie. Nasze społeczeństwo jest naprawdę inteligentne i potrafi ocenić co jest dobre a co złe. Skoro po raz drugi dopuściło Platformę do władzy to widocznie ten kierunek ludziom odpowiada. Nie należy więc się z tego powodu obrażać na cały świat tylko poprawiać to co jest złe i szwankuje. Niestety podstawą wszystkich zmian jest dyskusja oparta na argumentach a nie anonimowe opluwanie wszystkich jak mi się coś nie podoba, tak jak to jest na tym forum. Właśnie dlatego w tym kraju wiele rzeczy nie może się udać.

    5 1 Cytuj
  • 14 paź 2012

    Ty napisałeś:
    ,,A dziś - pełna bezradność społeczeństwa pomimo że samochodów przybyło 10 razy tyle.
    Niedługo będziemy tak tępym narodem jak dziś są na zachodzie. "
    a teraz
    ,,Nasze społeczeństwo jest naprawdę inteligentne i potrafi ocenić co jest dobre a co złe".
    Twoim zdaniem, to bezradne społeczeństwo, ten tępy naród jak wybrał PO to stał się inteligentny.

    A gdzie ja napisałem, że w tym kraju żyją sami durnie i złodzieje?
    Powiadasz argumenty, a jakich użyłeś odnośnie tematu przydomowych oczyszczalni ścieków? Twoim argumentem jest, że nie wierzysz. Mocny ,,argument''!
    A co w tym kraju nie może się udać albo inaczej komu nie może się udać. To jest podobnie jak któryś wychodzi na mównicę i mówi, że będzie lepiej, tyko zastanawia mnie, .komu będzie lepiej.

    2 Cytuj
  • 15 paź 2012

    Cytat"Nasze społeczeństwo jest naprawdę inteligentne i potrafi ocenić co jest dobre a co złe. Skoro po raz drugi dopuściło Platformę do władzy to widocznie ten kierunek ludziom odpowiada. "
    Głosujesz na PO jesteś mądry i inteligentny ,głosujesz na inną partię jesteś głupi i zacofany-to jest właśnie dyskusja na argumenty ,merytoryczna według zwolenników partii miłości.
    Tutaj próbka
    https://www.youtube.com/watch?v=aggDGlusAEY
    I tak od ekologii doszliśmy do polityki bo u nas tego nie można oddzielić .Krytykujesz idiotyczne przepisy tworzone przez ogromną liczbę niekompetentnych urzędników to jesteś ciemny i zacofany bo śmiesz mieć inne zdanie niż popierający ten najlepszy w tysiącletniej historii rząd.

    3 1 Cytuj
  • 15 paź 2012

    aaa szkoda że wplątałeś w to politykę. Wnioskuję z tego że jestes zwolennikiem PIS-u. Mnie akurat to jest obojętne. Obie partie już dawno się skompromitowały. W racając natomiast do naszego społeczeństwa to Twój wpis pokazuje kolejną manipulację z jaką mamy do czynienia na tym forum. To że jesteśmy coraz bardziej bezradnym społeczeństwem jest faktem i to podtrzymuję. Kiedyś ludzie byli bardziej zaradni. Natomiast dlaczego nazywasz nasz naród tępym, a jak wybrał PO to jest inteligentny. Tego nie rozumiem wcale. Ja uważam że nasz naród jest inteligentny i wybiera świadomie. W ostatnich wyborach wybrał mniejsze zło. Tyle tylko że jak inne fora tak jak na tym będą prać mu mózgi i opowiadać do ludzi takie brednie jak choćby ta że oczyszczalnia przydomowa jest lepsza od kanalizacji to rzeczywiście staniemy się narodem tępym jak na zachodzie. (Wg Twojego wpisu już tacy jesteśmy, a to jest nieprawda!).
    Zacznij wię czytać tak jak jest coś napisane, a nie wyrywaj zdanie z kontekstu i nie manipuluj nim.
    Z pesymista dyskutować szkoda. Już samo stwierdzenie, że urzędnicy tworzą przepisy świadczy o kompletnym braku wiedzy na ten temat. Poza tym wpis zalatuje PIS-em na odległość.

    Cytuj
  • 15 paź 2012

    Po pierwsze, jak nie pamiętasz co wcześnie pisałeś to proszę bardzo masz cały tekst;

    bill napisał/a:

    Ja na szczęście jestem włączony do kanalizacji i to nie mój problem co z niej wypływa. Za to płacę żeby się tym nie przejmować.
    A z Krakowa do Myślenic dojeżdżałem przez lata i kiedyś po godzinie 13:00 już biletu do Myślenic nie kupił. Więc jeśli teraz nie ma czym wrócić późną porą to postęp jest nieprawdopodobny. Szkoda tylko że tacy ludzie jak Ty tego nie zauważyli i ciągle na coś muszą narzekać. Kiedyś brak połączenia z Krakowa było czymś normalnym, a ludzie i tak sobie jakoś radzili. A dziś - pełna bezradność społeczeństwa pomimo że samochodów przybyło 10 razy tyle. Niedługo będziemy tak tępym narodem jak dziś są na zachodzie. Odrobinę mózg wytężyć i problem sam się rozwiąże, trzeba tylko pomyśleć!

    Po drugie gdzie i kto napisał, że: oczyszczalnia przydomowa jest lepsza od kanalizacji????

    Jest natomiast jednym z rozwiązań zagospodarowania ścieków, które spełnia wymogi przepisów w sprawie oczyszczania ścieków. I każdy powinien mieć wybór w jaki sposób zagospodaruje ścieki. Niektórzy nie będą mieć wyboru na przydomową oczyszczalnie z prostego powodu, że jest za mała działka.

    3 Cytuj
  • 26 paź 2012

    lepsza kanalizacja

    2 Cytuj
  • 26 paź 2012

    Czy ktoś orientuje się jak odebrać przydomową oczyszczalnię?
    Czy wystarczy tylko zezwolenie ze starostwa na budowę?
    W którym momencie załatwiać zezwolenie wodno prawne i czy jest ono konieczne jeśli starostwo do wydania pozwolenia na budowę go nie wymagało a oczyszczalnia nie jest rozsączająca??

    Z góry dziękuję za rzetelną informację

    Cytuj
  • 26 paź 2012

    Na oczyszczalnie ścieków o wydajności do 7,5 m3 na dobę nie jest wymagane pozwolenie (art. 29 ust. 1 pkt. 3 prawa budowlanego) ale musisz to zgłosić do Starostwa. (art. 30 ust. 1 pkt. 1).
    Musisz wrysować na mapę (nie wiem, czy w Myślenicach zadają mapy do celów projektowych, czy wystarczy mapa zasadnicza) lokalizacje oczyszczalni, ewentualny drenaż rozsączający. Na to nie potrzeba pozwolenia wodno-prawnego. Takie pozwolenie wodno-prawne na podstawie operatu
    wydaje również starostwo ale to w przypadku, gdy chciałbyś odprowadzić oczyszczone ścieki do potoku lub rowu.
    Taki operat musi być wykonany i uzyskane pozwolenie wodno-prawne przed zgłoszeniem do wydziały architektury.

    Cytuj
  • 27 paź 2012

    nikita
    1. Musisz zgłosić do starostwa budowę oczyszczalni i podać termin rozpoczęcia budowy najlepiej to podać termin 30 dni od daty złożenia pisma w starostwie na dziennik podawczy. Ponieważ starostwo ma na sprzeciw 30 dni. Jeżeli `nie otrzymasz odpowiedzi w ciągu 30 dni to na następny dzień możesz rozpocząć budowę. Powtórzę, nie zwracasz się o pozwolenie na budowę lecz tylko zgłaszasz budowę. Tak jak napisał Ottoman oczyszczalni do 7,5 m3 nie wymaga pozwolenia na budowę. W zgłoszeniu powinien być podany ogólny opis budowy oczyszczalni. Do zgłoszenia należy dołączyć mapkę działki na której ma być wybudowana oczyszczalnia z odręcznym szkicem planowanej oczyszczalni i oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością tzn piszesz, że posiadasz prawo do dysponowania jako właściel i potwierdzasz to własnoręcznym podpisem zgodnie z art 233KK.

    2. Oczyszczalni o wydajności do 5 m3 / dobę nie wymaga pozwolenia wodno-prawnego.
    Rozporządzenia Ministra Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa z dnia 5 listopada 1991 r. (Dz.U. 116 poz.503) zezwala na wprowadzenie ścieków bytowych do ziemi w ilości nie przekraczającej 5 m3 na dobę przy stężeniu zawiesin ogólnych nie wyższym od 50 mg/dm3.
    A więc pozwolenia wodno-prawnego nie potrzebna dla budowy oczyszczalni o przepustowości do 5 m3.
    Ottoman podaj jakiś przepis na operat i pozwolenia wodno-prawnego dla oczyszczalni do 5m3/ dobę.

    3.Kiedy uda Ci się wybudować, to odbiór oczyszczalni zgłaszasz w gminie, a nie jak przy zgłoszeniu do starosty.
    ale
    znając zawziętość władzy będą trudności. Ich nie interesuje czy stać nas będzie na opłaty.

    Najlepiej jak poszukasz na internecie wzory pism zgłoszenia budowy oczyszczalni czy oświadczenia o prawie dysponowania działką. Oczywiście pisma te trzeba trochę dostosować do siebie.
    Poczytaj ustawę prawo budowlane ponieważ są tam opisane warunki jakie trzeba spełnić w tym np. odległość oczyszczalni od studni, granicy sąsiada itd.

    1 Cytuj
  • 29 paź 2012
    babet napisał/a:

    jestem na etapie budowania domu i zastanawiam się nad problemem kanalizacji..
    czy ktoś wie ile kosztuje wywóz szamba na terenie Myślenic?
    może bardziej opłacalna jest własna oczyszczalnia ale z jakimi kosztami się to wiąże? Ile tak naprawdę kosztuje wybudowanie własnej oczyszczalni?
    Rachunki za wodę są jeszcze znośne ale za ścieki przyprawiają o zawrót głowy a przecież nie cała zużyta woda zwracana jest w formie ścieków..
    będę wdzięczna za sugestie..

    Bez wdawania się w szczegóły, -tylko oczyszczalnia.-
    Zwrot po 1 roku i święty spokój , czy się przeleje.
    Rodzaj, musisz sam zdecydować-internet albo u fachowca zasięgniesz opinii.
    Koszt opróżnienia szamba ok.100zł, gdy jest szczelne co dwa tygodnie.

    1 Cytuj
  • 29 paź 2012

    aaa bardzo dziękuję za informację

    "3.Kiedy uda Ci się wybudować, to odbiór oczyszczalni zgłaszasz w gminie, a nie jak przy zgłoszeniu do starosty.
    ale
    znając zawziętość władzy będą trudności. Ich nie interesuje czy stać nas będzie na opłaty."

    Jeśli chodzi o Urząd Gminy to wydała mi dokument decyzję, w której informuje, że moja działka nie jest objęta projektem kanalizacji. Tym samym aby móc spokojnie zamieszkać w tak trudnym miejscu jedynym rozwiązaniem była dla mnie przydomowa oczyszczalnia .

    Cytuj
  • 3 mar 2013
    Ottoman napisał/a:

    O tym czy budynek ma być podłączony do kanalizacji określają przepisy w planie zagospodarowania przestrzennego dla danego terenu. Jeśli istnieje taki zapis, to starostwo nie może wydać pozwolenia na budowę szamba czy oczyszczalni ścieków. Wyjątek może być wtedy, gdy MZWiK w warunkach przyłączenia napisze, ze nie ma technicznej możliwości połączenia do istniejącej kanalizacji np z powodu różnicy poziomów.

    Jest to nieprawda co kolega pisze ponieważ ja mieszkam w Jaworznie w woj.ślaskim,miasto ma swój plan zagospodarowania przestrzennego .Chciałem wybudować przydomową oczyszczalnie ścieków do 7;5m3, ponieważ nie mam możliwości podpięcia się do kanalizacji miejskiej;brak możliwości technicznych udokumentowane przez MPWiK, a także koszty budowy przekraczają dwu a może trzy krotnie budowę przydomowej oczyszczalni przydomowej .Niestety wydział urbanistyki odpisał że jest zakaz budowy oczyszczalni przydomowej ponieważ mieszkam w obszarze objętym strefom zakazu budowy oczyszcza.ście.przydomowej.Mogę wybudować sobie bezodpływowe szambo.Proszę o pomoc w tej sprawie.Pozdrawiam Stanisław.

    1 Cytuj
  • 3 mar 2013
    Ottoman napisał/a:

    O tym czy budynek ma być podłączony do kanalizacji określają przepisy w planie zagospodarowania przestrzennego dla danego terenu. Jeśli istnieje taki zapis, to starostwo nie może wydać pozwolenia na budowę szamba czy oczyszczalni ścieków. Wyjątek może być wtedy, gdy MZWiK w warunkach przyłączenia napisze, ze nie ma technicznej możliwości połączenia do istniejącej kanalizacji np z powodu różnicy poziomów.

    Jest to nieprawda co kolega pisze ponieważ ja mieszkam w Jaworznie w woj.ślaskim,miasto ma swój plan zagospodarowania przestrzennego .Chciałem wybudować przydomową oczyszczalnie ścieków do 7;5m3, ponieważ nie mam możliwości podpięcia się do kanalizacji miejskiej;brak możliwości technicznych udokumentowane przez MPWiK, a także koszty budowy przekraczają dwu a może trzy krotnie budowę przydomowej oczyszczalni przydomowej .Niestety wydział urbanistyki odpisał że jest zakaz budowy oczyszczalni przydomowej ponieważ mieszkam w obszarze objętym strefom zakazu budowy oczyszcza.ście.przydomowej.Mogę wybudować sobie bezodpływowe szambo.Proszę o pomoc w tej sprawie.Pozdrawiam Stanisław.

    1 Cytuj
  • 28 sty 2014

    Przeraża mnie to utrudnianie ludziom życia. Ja też chcę mieć oczyszczalnie, nawet wybrałam sobie jedną ale czekam na decyzję. Mam nadzieję że będzie pozytywna bo kanalizacji to nigdy się nie doczekamy.

    1 Cytuj
  • 29 sty 2014

    Nie ma łatwo:) Urzędnicy robią co w ich mocy żeby utrudnić ludziom życie...taka nasza rzeczywistość niestety. Ciesze się, że ja jakoś wybrnąłem z tej sytuacji - 2 lata temu wydaje mi się, że było troszkę jednak łatwiej dojść do porozumienia z urzędnikami. Wybrałem ekopan i jestem zadowolony. Szukającym odpowiedniego rozwiązania polecam zastanowienie się, przemyślenie konkretnie sprawy i dużo szczęścia w urzędzie.

    2 Cytuj
  • 10 kwi 2014

    Obecnie za wywóz nieczystości płace kolosalne sumy ,razem z mężem zastanawiamy się nad budową przydomowej oczyszczalni rozglądamy się na yślę że będzie to dobra inwestycja i znikną nam rachunki za wywóz nieczystości i brzydki zapach unoszący się wokół posesji .

    1 Cytuj
  • 24 lip 2015

    zdecydowanie lepszym wyjściem jest oczyszczalnia przydomowa

    Cytuj
  • 9 gru 2016

    hej, czy ma ktoś przepompownię - na przydomową oczyszczalnie gmina nie chce się zgodzić, a szambo wychodzi dość drogo

    Cytuj

Odpowiedz