Forum » Myślenice

SKLEPY ŚWIECĄ PUSTKAMI: SZ.Panie BURMISTRZU zapraszam na spacer po Myślenicach

  • 25 paź 2012

    Mój temat wiąże sie z tym ,że wszystkie firmy,SKLEPY ITD... ŚWIECĄ PUSTKAMI !a PAN I rADNI TYLKO MYSLICIE JAK TU LUDZIA PODNIESC PODATKI OD NP. NIERUCHOMOSCI ITD.JAK TAK DALEJ PÓJDZIE TO BEDZIE BARDZO NIE FAJNIE .NIECH SIE PAQN ZASTANOWI.PROSZE O KOMENTAZE.DZIEKI

    18 13 Cytuj
  • 25 paź 2012

    Wyłącz Caps Lock'a, przejrzyj Słownik Wyrazów Polskich, dowiedz się co to jest interpunkcja, poucz się na lekcjach języka polskiego jak buduje się zdania i dopiero wtedy zacznij coś pisać.
    Pozdrawiam.

    16 28 Cytuj
  • 25 paź 2012
    Ottoman napisał/a:

    Wyłącz Caps Lock'a, przejrzyj Słownik Wyrazów Polskich, dowiedz się co to jest interpunkcja, poucz się na lekcjach języka polskiego jak buduje się zdania i dopiero wtedy zacznij coś pisać. Pozdrawiam.

    NIE WAŻNE JAK NAPISAŁEM ,ALE TEMAT JEST POWAŻNY!!!!!!!!!!!!

    19 13 Cytuj
  • 25 paź 2012

    Nie wiem oco ci chłopie chodzi z tymi pustymi sklepami. czy radni z burmistrzem mają towar do sklepów wozić.

    9 19 Cytuj
  • Basia 25 paź 2012

    puste sklepy a gdzie?
    przecież to sprawa właściciela

    8 14 Cytuj
  • 25 paź 2012

    Bardzo dobrze ze sklepy są puste,nie trzeba w kolejkach stać.Więc w cz ym problem???

    8 9 Cytuj
  • 25 paź 2012

    Burmistrz nie chodzi na spacer po Myślenicach, woli jeździć samochodem.
    Poza tym, czy in się kiedykolwiek interesował losem przedsiębiorców z Myślenic ? Pamiętam tylko walki burmistrza z tymi ludźmi.

    8 4 Cytuj
  • 25 paź 2012

    a na dowód tego to mam film z przyjecia jak Pan wice Burmistrz sie zachowuje .opublikuje to bo to co sie dzieje w Nszym Miescie to skandal.mewrostwo zastanówcie sie co wy wyprawiacie?.skąd ludzie maja wam placic za te posadki skoro interesy sie nie kreca.jestescie pazerni i tyle. a na pomniki i ronda to mazcie .skandal

    7 2 Cytuj
  • 25 paź 2012

    a co ty kręcisz na weselach ze film z przyjęcia chcesz puścić . wszyscy mają prawo do zabawy .a ty jak jesteś na przyjęciu to sie nie bawisz ????? chyba że takie bzdury pod deklem układasz i wypisujesz na forach...

    6 4 Cytuj
  • 26 paź 2012

    Nie podpisuję się pod -człeczesku-
    ale faktem jest, że podatek lokalowy /od lokali użytkowych w tych, gdzie prowadzona jest działalność gospodarcza/
    w Myślenicach jest wyższy nawet od podatku płaconego na Grockiej i Floriańskiej w Krakowie.

    5 Cytuj
  • 26 paź 2012
    bono napisał/a:

    Nie podpisuję się pod -człeczesku-
    ale faktem jest, że podatek lokalowy /od lokali użytkowych w tych, gdzie prowadzona jest działalność gospodarcza/
    w Myślenicach jest wyższy nawet od podatku płaconego na Grockiej i Floriańskiej w Krakowie.

    bono. posługujesz się kłamstwem:
    Myślenice 19,68 zł/m (2012 r.)
    http://www.gazeta.myslenice.pl/serwis/archiwum/2011/47/Nowe-stawki-podatkow-i-oplat-w-2012.html

    Kraków - 20,62 zl/m2 (2012 r.)
    http://www.bip.krakow.pl/?dok_id=48214

    2 2 Cytuj
  • 26 paź 2012

    No i jeszcze za chwilę, każą płacić za uzdatnialnię wody na Zarabiu.
    To będą słone rachunki w opłacie za wodę,
    ale utrzymają stanowiska spółki Wodociągi Myślenickie, Rada Nadzorcza
    a pensje tam są i owszem, na tyle duże, by prezes nie startował na burmistrza
    a i reszta radnych załapała się do rady nadzorczej, są więc lojalni wobec władz założycielskich a takimi jest Burmistrz.
    Kupno wody taniej z Dobczyc opłacalne było by dla mieszkańców, ale nie było by stanowisk do rozdziału i wynagradzania za posłuszeństwo, bo nie było by przedsiębiorstwa pt. Wodociągi.

    4 Cytuj
  • 26 paź 2012
    Ottoman napisał/a:

    bono napisał/a:Nie podpisuję się pod -człeczesku-
    ale faktem jest, że podatek lokalowy /od lokali użytkowych w tych, gdzie prowadzona jest działalność gospodarcza/
    w Myślenicach jest wyższy nawet od podatku płaconego na Grockiej i Floriańskiej w Krakowie.bono. posługujesz się kłamstwem:
    Myślenice 19,68 zł/m (2012 r.)
    http://www.gazeta.myslenice.pl/serwis/archiwum/2011/47/Nowe-stawki-podatkow-i-oplat-w-2012.html

    Kraków - 20,62 zl/m2 (2012 r.)
    http://www.bip.krakow.pl/?dok_id=48214

    Też mi różnica 90 groszy. Ale sorry.
    Nie zauważyłem, że w ostatnim czasie Kraków zaczął rywalizować z Myślenicami.
    Poprzednie lata nigdy się to Krakowowi nie przydarzyło, Myślenice zawsze było droższe.

    3 1 Cytuj
  • 26 paź 2012

    I jeszcze jedno.
    Myślenice nie mają Grockiej, Kanoniczej, czy Floriańskiej.
    Za to mają Koński Rynek i ul. Reja dla taksówek, stawka więc "wyrównana"
    Obawiam się że gdyby ulice te, Grocka , Floriańska
    były w Myślenicach, podatek lokalowy wspaniali radni uchwalili by na poziomie 50 zł i zaraz po tym podnieśli by sobie diety!

    3 1 Cytuj
  • 26 paź 2012

    Sklepy świecą pustkami jasne. Chyba tylko te, które mają kosmiczne ceny. Idź sobie do Biedronki zawsze parking załadowany autami to samo Carrefour i Tesco.

    4 3 Cytuj
  • mirek@ 26 paź 2012
    PKS Fan napisał/a:

    Sklepy świecą pustkami jasne. Chyba tylko te, które mają kosmiczne ceny. Idź sobie do Biedronki zawsze parking załadowany autami to samo Carrefour i Tesco.

    to prawda. sklepy myslenickich przedsiebiorcow przestaja byc konkurencyjne, musza walczyc z internetem, sieciowkami, bliskoscia krakowa i swoim skapstwem, bo odkad pamietam ceny tutaj zawsze srubowalo sie maksymalnie. pomijam temat pracownikow, lokalu itp. bo wiem ze to koszty, ale ilu z myslenickich przedsiebiorcow ma wlasnosciowe lokale a ceny i towary ze starych kolekcji kosztuja wiecej niz w krakowie w dniu ich premiery :)

    3 3 Cytuj
  • 26 paź 2012

    Słyszałem, że kiedy w ciucholandzie jest wszystko po 1zł to sklepikarze kupują tam ubrania a potem sprzedają u siebie np. 20 razy drożej.

    1 5 Cytuj
  • 26 paź 2012

    Jak zlikwidują opłaty parkingowe to będę odwiedzać myślenickie sklepy częsciej.

    Nawet w Zakopanym mogę zapłacić za pół godziny postoju, a u nas płacisz 2 zł nawet za 5 minut.Paranoja!

    5 Cytuj
  • 26 paź 2012
    fryzjerka napisał/a:

    Jak zlikwidują opłaty parkingowe to będę odwiedzać myślenickie sklepy częsciej.

    Nawet w Zakopanym mogę zapłacić za pół godziny postoju, a u nas płacisz 2 zł nawet za 5 minut.Paranoja!

    W Krakowie w parkomacie też możesz zapłacić nawet 1 zł za krótki postój.

    2 Cytuj
  • Def Ibrylator 26 paź 2012

    Trochę jest to u nas w mieście dziwne. Z tego co pamiętam, na jednego mieszkańca Myślenic przypada najwięcej sklepów w całej Polsce (Przeliczeniowo. Dobrze pamiętam ?). Wynikałoby z tego, że mamy bardzo dużo sklepów = duża konkurencja. Im większa konkurencja, tym niższe ceny. Tak przynajmniej być powinno. Bo sklepy powinny się prześcigać w ofertach walcząc o klientów. Ale czy zauważył ktoś taką tendencję ? (Pomijam sieciówki takie jak Carrefour, Tesco czy Biedron).

    3 Cytuj
  • 26 paź 2012

    Nie zauważył, bo sprawa jest prosta,
    przykład:
    do Zakopanego górale nie chcieli wpuścić McDonasa i podobnych popularnych
    a na Krópówkach w tedy królowała tandeta z drożyzną /kiełbasa z musztardą, ziemniaki pieczone i pączki amerykańskie/
    Teraz ceny zakopiańskie musiały się zliberalizować
    Zakopane obecnie jest tańsze od Szklarskiej Karpacza czy Polanicy, ale oni nie odrobili jeszcze lekcji Zakopanego.
    U nas jest podobnie.

    2 Cytuj
  • 26 paź 2012

    Dla przykładu, kontynuując ten wątek,
    -W Zakopanym w Adamo kotlet schabowy 17zł -kelner, dobra obsługa, międzynarodowe towarzystwo, duża porcja
    -ul. Szpitalna, Babcia Malina w Krakowie, podobnie
    -I w MDK w Myślenicach, samoobsługa, ceny te same.

    3 Cytuj

Odpowiedz