Forum » Myślenice

Gdzie kupie tanio węgiel

  • 23 sty 2014

    Hej, orientuje się ktoś czy można w Myślenicach bądź okolicy kupić węgiel na raty?

    1 Cytuj
  • 24 sty 2014

    Można ! W styczniu 150 kilo w lutym 150 kilo w marcu 150 kilo i uwaga .....w kwietniu 90 kilo (bo ma być cieplej)

    7 2 Cytuj
  • 24 sty 2014

    Pewnie któryś skład prowadzi sprzedaż ratalną ale to trzeba popytać.Na pewno w Castoramie można bo mają workowany.W Biedronce jest ekogroszek w workach ale u nich tylko za gotówkę.

    1 1 Cytuj
  • mateusz nowakowski 27 sty 2014

    krowka w biedronce to kupisz ''węgiel''brunatny a castorama ma węgiel kamienny ale baardzo słaby.Wejdz na forum muratora i tam w zakładce ''opał'' poczytasz na temat tych węgli.
    Pamiętajcie żę bardzo ważna jest kaloryczność. Ja już zęby sobie zjadłęm na testowaniu opału.
    Jeśli ktoś chce coś dowiedzieć się na temat węgla to pisać na PW.

    1 1 Cytuj
  • 29 sty 2014

    Palę ekogroszkiem B&E Energy kupionym w sklepie internetowym. Zanim na niego trafiłem wydałem majątek na inne grochy lichej jakości. Nie wiem jak te firmy się jeszcze utrzymują jak tak robią ludzi w balona. Zamówiłem najpierw próbkę i już zostałem przy tym towarze. Groszek wolno się wypala, piec jest czyściuctki no i można na nim sporo zaoszczędzić.

    4 1 Cytuj
  • 30 sty 2014
    franek123 napisał/a:

    Hej, orientuje się ktoś czy można w Myślenicach bądź okolicy kupić węgiel na raty?

    jak się nie mylę to w sułkowicach

    1 3 Cytuj
  • 30 sty 2014

    polecam skład opałowy na przeciw gali tam jest i tani i dobrze sie pali

    5 Cytuj
  • mateusz nowakowski 31 sty 2014
    Wojtekzaczyński napisał/a:

    Palę ekogroszkiem B&E Energy kupionym w sklepie internetowym. Zanim na niego trafiłem wydałem majątek na inne grochy lichej jakości. Nie wiem jak te firmy się jeszcze utrzymują jak tak robią ludzi w balona. Zamówiłem najpierw próbkę i już zostałem przy tym towarze. Groszek wolno się wypala, piec jest czyściuctki no i można na nim sporo zaoszczędzić.

    He he fajna reklama. Poczytaj na forum muratora opinie o taj firmie .Ta firma tak jak firma składywęgla.pl mają opinie beznadziejną. Jak ktoś piszę że nie ma skąałdów węgla z dobrym opałem to nie mam pytań.
    Ja pale węglem z okolicznych składów i jestem zadowolony.Nie bedę mówił gdzie bo ja nie robie reklamy. Zresztą jak bym napisał to od razy krytyka ale jak bym napisał o składzie który oszukuje to wtedy już można podawać któy to taki skład zły a o dobrym składzie nie wolno pisać.

    4 2 Cytuj
  • Andrzej 31 sty 2014

    Ja też zaopatruję się u lokalnych dostawców i nie jest źle. Raz kupując węgiel, zakupiłem też workowany z tej samej kopalni i nie zauważyłem żadnej różnicy (zero zmian z nastawami w sterowniku, tak samo się spalał), - musiał być z tych samych pokładów ;)

    2 1 Cytuj
  • mateusz nowakowski 31 sty 2014

    Z węglem jest róznie. Nie raz ktoś narzeka na opał(tak jak ja kiedyś) a często też jest wina pieca a mianowicie jego złe ustawienia.Chodzi mi o piece na ekogroszek.Te piece to dla nie których czarna magia ;) Kominy też nie mamy czyszczonych często i sie zatykają. Ja staram się dosypywać do węgla takiego proszku co czysci piec i komin. Ostatnio miałem problem z piecem a dokładnie z ślimakiem co podaje węgiel na palenisko bo wpadł mi kamień i slimak nie kręcił sie i zerwało zawleczke.

    3 1 Cytuj
  • Andrzej 31 sty 2014
    mateusz100 napisał/a:

    Ostatnio miałem problem z piecem a dokładnie z ślimakiem co podaje węgiel na palenisko bo wpadł mi kamień i slimak nie kręcił sie i zerwało zawleczke.

    Wiem, że nie na temat, ale zawleczkę miałem zerwaną 3 razy. Raz wpadł kawałek metalowego ustroństwa, wujek stwierdził, że to od kombajna z kopalni. innym razem miałem kamień, ale najgorszy był kawałek drzewa, który się zaklinował. cały podajnik musiałem rozkręcić, żeby wybić ślimaka z drugiej strony, bo za chiny nie chciał wyjść.
    Katalizator spalania sadzy, czy jak się to nazywa, też używam. Ale i tak w sezonie, co tydzień czyszczenie pieca mnie nie omija (po wyczyszczeniu, temperatura spalin spada mi o około 30 stopni przy takich samych parametrach spalania).

    2 1 Cytuj
  • mateusz nowakowski 1 lut 2014

    a z jakiej masz kopalni eko?bo ważne są parametry opału. W skład wchodzą takie czynniki jak siarka,kaloryczność,popiół,spiekalność. Każdy węgiel potrzebuje innego ''rodzaju'' spalania. Np węgiel z kopalni ''Marcel'' potrzebuje dużo powietrza,Kopalnia ''Wujek'' już mniej. Są węgle twarde i miękie Np Kopalnia Janina,Sobieski,Piast są to bardzo miękie i na tych węglach nie idzie wyciągnąć odpowiednich temperatur.
    Trochę się orientuję bo testowałem przez 2 zimy opał i piec i doszedłem w końcu do porozumienia ;)

    2 1 Cytuj
  • 3 lut 2014

    ja tam się nie sugeruję opiniami w internecie. Czytając np. opinię Pana mateusz100 mógłbym zniechęcić się do firmy B&E Energy a palę ekogroszkiem od nich już drugi sezon i wszystko jest w najlepszym porządku.

    1 2 Cytuj
  • mateusz nowakowski 4 lut 2014

    a ja się sugeruje opiniami i jak ta firma ma same negatywne opinie to o czymś to świadczy...

    1 Cytuj
  • Andrzej 5 lut 2014
    mateusz100 napisał/a:

    a z jakiej masz kopalni eko?bo ważne są parametry opału. (...)

    Wcześniej paliłem Pieklorzem z Piekar (chwałowickiego nie znalazłem w pobliżu), teraz zakupiłem eko z kopalni Wesoła. Sam węgiel jest bardziej kaloryczny od pieklorza, chociaż u mnie piec został prawie na tych samych nastawach przy zmianie węgla. Ten z wesołej wydaje się trochę więcej brudzić. Powietrza mu nie dam więcej, bo spala się ładnie, a przy większym nawiewie będę miał większe straty kominowe.

    1 Cytuj
  • mateusz nowakowski 5 lut 2014

    Też pale teraz eko z Wesołej. Długo ustawiałem piec ale teraz już jest ok. Z Piekar miałem poprzednią zime ale coś nie do końca się wypalał. Nie mówiąc już o eko z Piasta-Retopal to już wogóle masakra jakaś.

    1 Cytuj
  • 11 maj 2014

    Kupię węgie
    Węgiel kamienny z Rosji (Kuzbass), Wysokiej klasy D,DG,G, Hurtowe dostawy 2000000 ton rocznie, Niskie ceny na Brest-Malaszewicze całkowita 79 dolarów za tonę, Koszt stały na cały okres umowy, Akredytywy lub odroczenie płatności po odbiorze

    8 Cytuj
  • lukasz 27 wrz 2014

    wie ktos moze, czy w okolicy mozna kupic wegiel orzech workowany. Ciezko z miejscem na wegiel, a workowany mozna poukladac i czysciej itp

    2 3 Cytuj
  • Andrzej 29 wrz 2014

    AFAIK, na składach też workują węgiel za dodatkową opłatą, jednak nie wiem, za ile, w jakich workach i czy każdy węgiel...

    1 2 Cytuj
  • 29 wrz 2014
    lukasz86 napisał/a:

    wie ktos moze, czy w okolicy mozna kupic wegiel orzech workowany. Ciezko z miejscem na wegiel, a workowany mozna poukladac i czysciej itp

    można kupic u p mojdy na dolnym,i jest bardzo dobry

    3 7 Cytuj
  • mateusz nowakowski 3 paź 2014

    U Majdy jak już coś.... Zresztą co bym nie napisał to bedzie żle.Powiem że dobry to powiecie robie reklame,powiem że zły to powiecie że robie anty reklame.... Więc kupuje...tam gdzie mam sprawdzony opał

    4 4 Cytuj
  • Andrzej 5 paź 2014

    @mateusz100, kupujesz w Majdy i sobie chwalisz... Ja również u nich biorę węgiel, w tym roku również z Wesołej...

    3 5 Cytuj
  • 21 lis 2014

    Polecam Ci Smarttrans.net.pl, najlepszy dostawca węgla na teranie Polski. Posiada towar najwyższej jakości z polskich kopalni w promocyjnyh cenach. Własna sortownia opału i sprawdzeni dostawcy również z zagranicy.

    2 4 Cytuj
  • Andrzej 21 lis 2014

    Ceny może promocyjne, ale jak dodam sobie 60PLN/tonę za dowóz (tyle kosztuje transport do Myślenic), to wyjdzie drożej, niż ten sam węgiel na składach w Myślenicach, więc kiepski biznes. No chyba, że ktoś ma własny transport...

    2 Cytuj
  • Andrzej 21 lis 2014

    Ba, ja zaledwie 10 złotych więcej płaciłem za tonę takiego samego węgla w Myślenicach (niestety, edycja starego posta nie działa)...

    1 Cytuj

Odpowiedz