Forum » Myślenice RONDO ŚRÓDMIEŚCIE: Jakie nadać mu imię?

• 09.11.2012 - 8:13
    Do końca roku mają trwać prace przy budowie ronda w Śródmieściu. Czekamy na Wasze propozycje dotyczące imienia, jakie może nosić ta inwestycja. A może nadawanie imienia skrzyżowaniom nie jest konieczne? Jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie?
    11 20 Cytuj Zgłoś
  • 09.11.2012 - 9:04
    Jak to jaką nazwę, sprawa oczywista, drugi brat.... niema innej opcji :D
    46 19 Cytuj Zgłoś
  • Def Ibrylator 09.11.2012 - 9:22
    piotrek napisał/a:
    Jak to jaką nazwę, sprawa oczywista, drugi brat.... niema innej opcji :D
    Dokładnie tak. Rondo przy rynku im. Błogosławionego i jedynego przywódcy, św. Jarosława. Dodatkowo trzeba dobudować jeszcze jedno rondo nad rynkiem i nazwać imieniem "Nieomylnego specjalisty od wszystkiego co związane z zamachem - św. Maciara". Zaprosić jeszcze ojca Tadeusza na poświęcenie obydwu rond. Przy okazji można nieźle zarobić rozstawiając w dniu święcenia stragany z małymi Tupolewami i popiersiami Jarosława w aureoli.

Ah, ta Polska. Kraj wspaniałych inicjatyw :)
    56 26 Cytuj Zgłoś
  • 09.11.2012 - 9:50
    Działalność społeczna Andrzeja Burzawy na tym terenie była ogromna.Jego bezinteresowne zaangażowanie w pomoc potrzebującym na terenie szczególnie powiatu myślenickiego i nie tylko nie .budzi wątpliwości.Zdecydowaną większość swojego życia poświęcił strażom pożarnym zarówno zawodowym jaki i też szczególnie ochotniczym.Wielokrotnie w ciągu dnia i nocy przemierzał okolice budowanego ronda aby zdążyć udzielić pomocy potrzebującym.Po jego śmierci nazwaliśmy go Wielkim Człowiekiem naszej małej Ojczyzny i nie było w tym żadnej przesady.Staraniem działaczy i sympatyków Ochotniczych Straży Pożarnych zostały podjęte kroki w celu nadania nazwy ronda na Śródmieściu im. Andrzeja Burzawy.Był to człowiek znany, a przede wszystkim z naszego terenu i godny naśladowania.Zwracam się z wielką prośbą do piszących w tym temacie by swoje przemyślenia pisali uczciwie z poszanowaniem zmarłego i jego rodziny ponieważ temat wymaga powagi.
    53 9 Cytuj Zgłoś
  • 09.11.2012 - 10:25
    Ja przychylam się do Jarosława wspaniały pomysł a ul. Słowackiego nazwałbym aleją dwóch takich co ukradli księżyc
    35 17 Cytuj Zgłoś
  • 09.11.2012 - 10:59
    Marek Gubała napisał/a:
    Działalność społeczna Andrzeja Burzawy na tym terenie była ogromna.Jego bezinteresowne zaangażowanie w pomoc potrzebującym na terenie szczególnie powiatu myślenickiego i nie tylko nie .budzi wątpliwości.Zdecydowaną większość swojego życia poświęcił strażom pożarnym zarówno zawodowym jaki i też szczególnie ochotniczym.Wielokrotnie w ciągu dnia i nocy przemierzał okolice budowanego ronda aby zdążyć udzielić pomocy potrzebującym.Po jego śmierci nazwaliśmy go Wielkim Człowiekiem naszej małej Ojczyzny i nie było w tym żadnej przesady.Staraniem działaczy i sympatyków Ochotniczych Straży Pożarnych zostały podjęte kroki w celu nadania nazwy ronda na Śródmieściu im. Andrzeja Burzawy.Był to człowiek znany, a przede wszystkim z naszego terenu i godny naśladowania.Zwracam się z wielką prośbą do piszących w tym temacie by swoje przemyślenia pisali uczciwie z poszanowaniem zmarłego i jego rodziny ponieważ temat wymaga powagi.
    Myślę, że warto tę wypowiedź potraktować poważnie, podpisuję się pod kolegą Markiem.
    33 8 Cytuj Zgłoś
  • profesor profesor 09.11.2012 - 11:07
    Zgadzam się z Panem Markiem Gubałą. Pogrzeb druha Burzawy http://miasto-info.pl/myslenice/5173,myslenice-pozegnaly-druha-andrzeja-burzawe.html był jednym z większych wydarzeń ostatniego czasu. Bardzo dobrze zapamiętany, pożegnany przez ogromną rzeszę ludzi i zasłużony za życia. Wydaje mi się, że zasługuje to ronda na jego nazwę. Oczywiście tylko w przypadku gdy będziemy odczuwać potrzebę nazwania skrzyżowania czyimś imieniem, bo dla mnie to rondo mogłoby nosić nazwę Rondo Śródmieście idąc za przykładem Ronda Mogilskiego, czy Ronda Grzegórzeckiego - nazwa od dzielnicy.
    27 9 Cytuj Zgłoś
  • 09.11.2012 - 11:25
    Czy mikroskopijnym rondom należy nadawać imiona?
    Nie ma ważniejszych spraw w lokalnej społeczności?
    Nadajcie mu nazwę "Rondo Ofiar Smoleńska" wzorem "Ronda Ofiar Katynia" w Krakowie, albo "Rondo im. Bohatterów Getta' lub "Rondo Ofiar Myślenickiego Pogromu".

Dajcie spokój, nadawanie nazw takim "rondom" to groteska.
    19 11 Cytuj Zgłoś
  • 09.11.2012 - 12:50
    czasami nie mogę sie nadziwić w jakim negatywnym i smutnym kraju przyszło nam żyć... Prawda jest ze wiekszosc obywateli nieustannie narzeka-a to na place, prace, sluzbe zdrowia, emrytury, rzad, nierzad, polityke itp. itd. Wymieniac moznaby pewnie do poznych godzin wieczornych. Skoro tak jest i jak widac wiekszosc spraw wynika z nieudolnych ludzi sprawujacych wladze(czy to w Warszawie czy takich malych prowincjach jak Myslenice gdzie rowniez widac wielka nieudolnosc i egozim wladz) i wiekszosc ludzi nie wierzy w pozytywne zmiany to powinnismy zadbac przynajmniej o to co latwiej zrobic. Wszystkie ronda i ulice wspominaja tragedie i zmarlych...a to sprawia ze jest jeszcze smutniej. Wszyscy ktorym podobaja sie obecne nazwy rond prawdopodobnie maja spore problemy natury egzystencjonalnej.

O ile piekniej by bylo gdybysmy mogli sie usmiechnac przejezdzajac przez rondo Mamy Muminka, Smerfa Zlośnika, czy tez korzystajac z cudzego pomyslu Bohaterow basenu Narodowego. To sa moje typy.

Ludzie apeluje usmiechnijcie sie czasem w tym smutnym jak ... miescie.
    21 6 Cytuj Zgłoś
  • Def Ibrylator 09.11.2012 - 14:45
    niezmieszany napisał/a:
    czasami nie mogę sie nadziwić w jakim negatywnym i smutnym kraju przyszło nam żyć... Prawda jest ze wiekszosc obywateli nieustannie narzeka-a to na place, prace, sluzbe zdrowia, emrytury, rzad, nierzad, polityke itp. itd. Wymieniac moznaby pewnie do poznych godzin wieczornych. Skoro tak jest i jak widac wiekszosc spraw wynika z nieudolnych ludzi sprawujacych wladze(czy to w Warszawie czy takich malych prowincjach jak Myslenice gdzie rowniez widac wielka nieudolnosc i egozim wladz) i wiekszosc ludzi nie wierzy w pozytywne zmiany to powinnismy zadbac przynajmniej o to co latwiej zrobic. Wszystkie ronda i ulice wspominaja tragedie i zmarlych...a to sprawia ze jest jeszcze smutniej. Wszyscy ktorym podobaja sie obecne nazwy rond prawdopodobnie maja spore problemy natury egzystencjonalnej.

O ile piekniej by bylo gdybysmy mogli sie usmiechnac przejezdzajac przez rondo Mamy Muminka, Smerfa Zlośnika, czy tez korzystajac z cudzego pomyslu Bohaterow basenu Narodowego. To sa moje typy.

Ludzie apeluje usmiechnijcie sie czasem w tym smutnym jak ... miescie.
    Całym sercem popieram. Tego własnie brakuje naszej codziennej szarości. Odpocząć trochę od śmierci, polityki i podziałów.

I pomyślcie sobie o promocji Myślenic. Gdyby w Polsce powstało pierwsze rondo "Bohaterów basenu narodowego" bylibyśmy we wszystkich serwisach.
    9 7 Cytuj Zgłoś
  • 09.11.2012 - 14:56
    def_ibrylator napisał/a:
    I pomyślcie sobie o promocji Myślenic. Gdyby w Polsce powstało pierwsze rondo "Bohaterów basenu narodowego" bylibyśmy we wszystkich serwisach.
    Jak już o bohaterach mowa, proponuję nadać rondu imię Adama Doboszyńskiego. Wtedy napewno będziemy we WSZYSTKICH SERWISACH. To dopiero będzie promocja dla miasta...
    7 13 Cytuj Zgłoś
  • Alicja 09.11.2012 - 15:58
    Proponuję rondo im Brzozy Katyńskiej Wkomponowałoby się w inne ronda.Albo im. Pierwszej powodzi ,bo jak podmyje Bysinkę(przed budową nie było żadnej ekspertyzy )to zaleje miasto Najlepszego
    10 21 Cytuj Zgłoś
  • 09.11.2012 - 16:04
    Wrzucając taki temat na forum, chyba, "Redakcja" wkłada kij w mrowisko. Już po kilku postach widać jaka jest rozbieżność w "kandydatach" do miana patrona ronda.
    Ale dyskusja jest słuszna, choć obawiam się, że nasi włodarze już maja kogoś w zanadrzu i uraczą nas kimś "bardzo ważnym". Chciałbym, aby dyskusja w tym temacie była początkiem społecznego dialogu, choć znając różne posunięcia naszej Rady Miasta, mam wątpliwości.
    Idąc śladem przedmówców, którzy proponują jako patrona Ś.P. Pana Burzawę, proponuję utworzyć listę ludzi z Myślenic lub okolic, którzy swoim życiem i pracą przyczynili się do rozwoju ziemi myślenickiej. Ludzi, którzy nie bawili się w politykę ani układy.
    popierałbym tu kandydaturę Pana Burzawy.
    Przypominam profesora Eugeniusza Ralskiego z Osieczan, wykładowcę na UJ, Politechnice Lwowskiej, WSR we Wrocławiu, skazanego w roku 1946 na przez komunistów na karę śmierci za przynależność do AK (odzyskał wolność w 1956).
    Edwarda Ralskiego - profesora Wydziału Rolniczo-Leśnego Uniwersytetu Poznańskiego, wcześniej uczestnika wojny w 1929 roku, internowanego przez Armię Czerwoną, zginął w Starobielsku.
    7 9 Cytuj Zgłoś
  • 09.11.2012 - 19:27
    Uważam, że propozycja nadania imienia SP P.Burzawy jest bardzo dobra.

Na pewno takiego nazwiska nie będziemy się musieli wstydzić, w przeciwieństwie do ronda koło Osieczan.
    33 12 Cytuj Zgłoś
  • 09.11.2012 - 22:58
    Po prostu ! Rondo J. Słowackiego , tak jak ulice , które łączy.
    14 7 Cytuj Zgłoś
  • Marcin 10.11.2012 - 8:06
    ja popieram pomysł o nadanie im.Śp.P.Andrzeja Burzawy
    16 8 Cytuj Zgłoś
  • 10.11.2012 - 10:41
    A może rondo im. Dzikiego słonia z serem zamiast głowy?
    6 25 Cytuj Zgłoś
  • 10.11.2012 - 20:21
    Jak napisał "profesor" najlepszym rozwiązaniem jest Rondo Śródmiejskie (Śródmieście), a ku pamięci pana śp. Burzawy najlepiej byłoby na strażnicy jakąś tablicę umieścić.
    A co do listy ludzi zasłużonych dla Ziemi Myślenickiej, myślę że większość z nas powinna tam się znaleźć, przecież każdy z nas pracą i życiem przyczynia się do rozwoju naszego miasta i okolicy, większość z nas nie bawi się w układy i politykę, miasto rozwija się nie dzięki tym paru osobom, które co tydzień można pooglądać w "myślenickiej" ale dzięki anonimowym tysiącom, więc może rondo im. Mieszańców Myślenic ?
    18 7 Cytuj Zgłoś
  • Jan Kowalski 10.11.2012 - 20:26
    Marek Gubała napisał/a:
    Działalność społeczna Andrzeja Burzawy na tym terenie była ogromna.Jego bezinteresowne zaangażowanie w pomoc potrzebującym na terenie szczególnie powiatu myślenickiego i nie tylko nie .budzi wątpliwości.Zdecydowaną większość swojego życia poświęcił strażom pożarnym zarówno zawodowym jaki i też szczególnie ochotniczym.Wielokrotnie w ciągu dnia i nocy przemierzał okolice budowanego ronda aby zdążyć udzielić pomocy potrzebującym.Po jego śmierci nazwaliśmy go Wielkim Człowiekiem naszej małej Ojczyzny i nie było w tym żadnej przesady.Staraniem działaczy i sympatyków Ochotniczych Straży Pożarnych zostały podjęte kroki w celu nadania nazwy ronda na Śródmieściu im. Andrzeja Burzawy.Był to człowiek znany, a przede wszystkim z naszego terenu i godny naśladowania.
    Popieram zwłaszcza że Druh Ś.p. A. Burzawa był Członkiem Honorowym OSP w Śródmieściu.
    9 7 Cytuj Zgłoś
  • Kszyżtow AAA JAROSŁAF KA 11.11.2012 - 8:44
    moja proporzycia to: róndo imjenja kota Alika
    9 21 Cytuj Zgłoś
  • 11.11.2012 - 9:42
    Rondo Myśleniczan
    7 13 Cytuj Zgłoś
  • basia 11.11.2012 - 17:27
    A skończy się na Macieju,,,, zobaczycie. Koziołek Matołek też był niczego sobie, ale jak wiadomo - obalono go;( eh
    8 7 Cytuj Zgłoś
  • 11.11.2012 - 21:31
    nazwa musi być ściśle związana z Myślenicami...
    14 2 Cytuj Zgłoś
  • 12.11.2012 - 15:41
    Śp. Andrzej Burzawa nie ma szans. Nie zasłużył się aż tak dla Myślenic jak Śp. Lech Kaczyński. Dlatego teraz kolej na Śp. jego żonę Marię Kaczyńską. Wkońcu z mężem mają tyle zasług dla Myślenic, że nikt inny nie może się z nimi równać.
    Dobra byłaby też nazwa o dwóch takich co ukradli księżyc, bo przecież to rondo składa się z dwóch rond. Ktoś chyba od początku tak go wymyślił żeby dziś nie mieć problemu z nazwą.
    12 12 Cytuj Zgłoś
  • 12.11.2012 - 21:11
    Dorota Ruśkowska kojarzy ktoś tą Panią?? wiem że rondo na pewno nie zostanie nazwane jej imieniem ale fajnie jakby ludzie się dowiedzieli co dobrego zrobiła...
    7 16 Cytuj Zgłoś
  • Piotr 13.11.2012 - 4:14
    Zdecydowanie im. druha Burzawy.
    16 7 Cytuj Zgłoś
  • 13.11.2012 - 15:06
    Rondo Księdza Kruczka -pamiętacie tego wspaniałego człowieka !
    14 15 Cytuj Zgłoś
  • 13.11.2012 - 15:57
    Rondo Obertasa :)

Jak ktoś nie wie czym jest obertas, cytuję...

Oberek, obertas, polski taniec ludowy lub pieśń taneczna w żywym tempie. Nazwa wywodzi się z ruchu obrotowego w tańcu.
    Ruch obrotowy, szybkie tempo. Do nazwy ronda pasi jak nic :)
    6 9 Cytuj Zgłoś
  • 14.11.2012 - 16:18
    proponuję Misia uszatka , albo reksio bajkowo
    3 10 Cytuj Zgłoś
  • 15.11.2012 - 20:52
    GRUCHA
    2 10 Cytuj Zgłoś
  • 16.11.2012 - 18:58
    rondo im.''KACZEK I GESI''
    5 14 Cytuj Zgłoś
  • 16.11.2012 - 19:18
    Po co wzbudzać kontrowersje ... lepiej kogoś równie zasłużonego (nie tylko dla myślenic) i "neutralnego" np:
    1: Józef Piłsudski
    2: gen. Kutrzeba
    3: Jan Paweł II (spotkałem się z kilkoma dziwnimi i mało przyjemnymi komentarzami ale mysle że nie będzie problemu)
    albo zupełnie neutralnie:
    1: niepodległości
    itp...
    Myśle że kolejny polityk poseł marszałek to nie dobry pomysł...
    7 10 Cytuj Zgłoś
  • 16.11.2012 - 19:48
    IM. ANDRZEJA BURZAWY
    17 8 Cytuj Zgłoś
  • 17.11.2012 - 17:19
    bez nazwy
    6 8 Cytuj Zgłoś
  • 17.11.2012 - 19:10
    Ja myślę, że rondo powinno być nazwane imieniem Stanisława Hołuja, myśleniczanina, który żył krótko, bo w latach 1899-1940. Każdy kto przeczytał nową monografię Myślenic będzie wiedział o kogo chodzi, był to człowiek nieprzeciętny, kierowca rajdowy, zdobywał nagrody i rozsławiał Myślenice w latach między wojennych. Walczył w legionach Piłsudskiego. Za udział w legionach otrzymał Medal Niepodległości z rąk Marszałka Piłsudskiego, ma jeszcze wiele innych zasług dla naszego miasta, został aresztowany przez Niemców w 1940 roku i rozstrzelany w forcie Krzesławice. Ogromnie zafascynowała mnie ta postać po przeczytaniu monografii. Myślę jest to właściwa kandydatura na patrona nowego ronda.
    9 12 Cytuj Zgłoś
  • 17.11.2012 - 20:36
    rondo patrona kierowców Św Krzysztofa i sprawa załatwiona
    10 9 Cytuj Zgłoś
  • 17.11.2012 - 21:15
    Św. Krzysztof już nie jest święty
    3 17 Cytuj Zgłoś
  • struś PĘDZIBIMBER 18.11.2012 - 15:09
    im. myślenickich busiarzy :)
    20 9 Cytuj Zgłoś
  • 18.11.2012 - 18:49
    Ottoman napisał/a:
    Św. Krzysztof już nie jest święty
    O. Nie mam żadnego sprzymierzeńca?
    To troszkę historii.
    W latach 1960, Kościół katolicki przeprowadził kilka ważnych reform. Jedną z nich dotyczyła oceny i rewizji do kalendarza świętych, które ostatecznie doprowadziły do ​​zniesienia święta kilku popularnych świętych. Zamiast wykazu wszystkich oficjalnych rzymskich świętych katolickich (bo nie ma takiego wykazu) istnieje kalendarz gdzie określone są dni poświęcone tym świętym. I własnie w 1969 roku Kościół usunął z tegoż kalendarza m.in. Św. Krzysztofa, Św. Walentego, Św. Barbarę.
    Oczywiście Kościół nie zabrania dalszego "świętowania" tych patronów przez lokalne kościoły.

Źródło; http://www.catholic.org/saints/saint.php?saint_id=36
    2 3 Cytuj Zgłoś
  • 19.11.2012 - 11:08
    100% popieram pomysł IM. ANDRZEJA BURZAWY!!!! Zasłużony, znany i oddany do końca- a na dodatek nasza lokalna postać a nie z odległej Polski. Myślę, że było by to miłe upamiętniając w ten sposób jego pamięć. Dodatkowo obok strażnica- no piękne ułożenie!
    14 9 Cytuj Zgłoś
  • 19.11.2012 - 11:53
    zdecydowanie ś.p. pan Burzawa
    11 12 Cytuj Zgłoś
  • mysleniczaninzdziada 20.11.2012 - 8:38
    przede wszystkim kogos kto od lat sluzy spoleczenstu: np . posel MAREK ŁATAS, burmistrz MACIEJ OSTROWSKI, senator STANISŁAW BISZTYGA to są prawdziwi MYŚLENICZANIE I PATRIOCI!!!! A jeśli nie to kontynuujmy piękną tradycję i nazwijmy je rondem Marii Kaczyńskiej
    4 40 Cytuj Zgłoś
  • 30.11.2012 - 15:22
    Rondo musi być nazwane imieniem kota Alika, ewentualnie gdyby było to niewykonalne to patronem może być A.Macierewicz, nawet fajnie bo zyje i może przyjechać na otwarcie
    8 17 Cytuj Zgłoś
  • 01.12.2012 - 15:26
    PiSior napisał/a:
    Rondo musi być nazwane imieniem kota Alika, ewentualnie gdyby było to niewykonalne to patronem może być A.Macierewicz, nawet fajnie bo zyje i może przyjechać na otwarcie
    Dokładnie.

mysleniczaninzdziada napisał/a:
    nazwijmy je rondem Marii Kaczyńskiej
    Może frytki do tego?
    5 12 Cytuj Zgłoś
  • 02.12.2012 - 13:27
    Rondo im. VJ-a Dominiona
    3 17 Cytuj Zgłoś
  • 06.12.2012 - 9:48
    http://www.youtube.com/watch?v=LTqoY1RFFQU
    Genialny przykład kreatywnej burzy mózgów.

Rondo im. Myślenickich Busiarzy jak na razie dla mnie numerem jeden :)
    12 8 Cytuj Zgłoś
  • 06.12.2012 - 12:31
    Ja mam kilka propozycji:

Wojciecha "Spawacza" Jaruzelskiego
    Anny Marii Wesolowskiej
    Macieja "Ostrego" Ostrowskiego
    Adama "Nergala" Darskiego

A tak serio, żadnego PiSowczyka i żadnego Burzwy. Do Pana strażaka mam szacunek, ale na boga ojca i jego syna...w takim wypadku co drugi wolontariusz z miasta powinien mieć swoje rondo ;)
    5 9 Cytuj Zgłoś
  • 06.12.2012 - 13:56
    piękny maryjan napisał/a:
    Ksiądz Kruczek był tak skromną osobą, że chyba nie chciałby nawet po śmierci być na świeczniku- choć zawsze go podziwiałam. Nie ma teraz osób tak bezinteresownych, oddanych służbie innym. Podarta sutanna i brak dóbr materialnych- to teraz by nie przeszło...
    7 2 Cytuj Zgłoś
  • Jarosław Ulman 06.12.2012 - 18:37
    Na ziemiach Myślenickich w czasie II Wojny światowej walczyli dzielni ludzie, którzy godnie i honorem traktowali swój partyzancki obowiązek walczenia o naszą Polskę i ziemie Myślenicką. Zasłużyli na upamiętnienie ich nazwą ronda.
    2 4 Cytuj Zgłoś
  • 06.12.2012 - 18:50
    Dana napisał/a:
    piękny maryjan napisał/a:
    Ksiądz Kruczek był tak skromną osobą, że chyba nie chciałby nawet po śmierci być na świeczniku- choć zawsze go podziwiałam. Nie ma teraz osób tak bezinteresownych, oddanych służbie innym. Podarta sutanna i brak dóbr materialnych- to teraz by nie przeszło...
    Święta racja ! Proponując nazwanie ronda Jego imieniem chciałem przypomnieć Tego Wspaniałego Człowieka chyba trochę zapomnianego . Szkoda ,że teraz nie ma takich księży .......choć może są ale ja nie spotkałem ...
    3 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o odpowiedziach

Odpowiedz