Forum » Myślenice

Zima w Myślenicach

  • 13 gru 2012

    Sezon na odrzucanie śniegu z chodników i posesji na ulice i drogi - uważam za otwarty..... Szanowni STRAŻNICY MIEJSCY może wypadało by ruszyć dupe w miasto i zająć się tym problemem. Drodzy Panowie, Myslenice to nie tylko Rynek, ul. Kazimierza Wlk. Słowackiego, .. mamy tu wiele więcej ulic, które wartało by ogladnąć kilka razy dziennie i upomnieć "odgarniacxzy" śniegu by nie robili tego na ulice, a jesli nie będzie skutkowało to i mandat nałożyć....przecież uwielbiacie rozdawać mandaty, a kierowcom i innym, użytkownikom dróg bezpieczniej bedzie się jeżdzić po mieście.

    14 5 Cytuj
  • ania 13 gru 2012

    rodzi się pytanie co Ci ludzie mają robić ze śniegiem kiedy go już odgarną z chodnika przed domem, może przy większych opadach miasto powinno zapewnić wywóz tego śniegu?
    Wszystko stoi przy krawężnikach do marca, zaparkować nie idzie ale opłatę parkingową trzeba wnieść. Może firma administrująca płatne parkingi powinna usunąć śnieg we własnym zakresie?

    26 1 Cytuj
  • 21 sty 2013

    CZy ktos w tym miescie odsnieza chodniki? Nie zauwazylam.

    13 9 Cytuj
  • 21 sty 2013

    Dzisiaj niezłe lodowisko , łyżwy by się przydały :)

    8 2 Cytuj
  • 22 sty 2013
    pachmurka napisał/a:

    CZy ktos w tym miescie odsnieza chodniki? Nie zauwazylam.

    Wlasciciel posesji powinien zadbac o odsniezenie chodnika. Ciezko jednak zadbac o to. W moim przypadku moge odsneizac nawet 2 razy dziennie, a i tak pelno sniegu. najblizsi sasiedzi nie uznaja tego przymusu, wiec snieg od nich zaraz jest i u mnie :)

    Odpowiem od razu na "sarkastyczne zaczepki" - nie bede dzwonil na straz miejska :)

    3 2 Cytuj
  • 22 sty 2013

    marznący deszcz i temperatura poniżej zera robią swoje jak chodziło się i jeździło wczoraj po myślenicach?

    1 1 Cytuj
  • 22 sty 2013

    Podaje skuteczny sposób na odmrażanie szyb w samochodzie w 2 sekundy:
    Wiadro ciepłej wody, odpalam brykę i jadę w miasto!
    * póki co szyby całe :-D

    1 4 Cytuj
  • 22 sty 2013

    ...a co to sie dziś stało??? (22.01.2013r.) czyżby firma odgarniająca śnieg z ulic zastrajkowała? do tej pory było wszstko o.k. i należą się pochłay, natomiast dziś MASAKRA godz 12.00 i praktycznie wszystkie drogi totalnie zasypane a na skrzyżowaniach lodowiska.....co sie dzieje

    9 2 Cytuj
  • 22 sty 2013

    Też zauwazyłam złe zmiany .W tamtym sezonie z chodników wzdłuż głównej drogi od szkoły w stronę Bysiny odgarniał traktor a w tym topimy się w śniegu :( Osobiście ryzykuje schodzeniem na jezdnie ale tylko gdy nic nie jedzie .Niedługo trzeba będzie chyba na tej trasie założyć narty by dotrzeć do przystanku :) Śmieszne ale naprawdę ciężko się idzie

    2 Cytuj
  • 22 sty 2013

    Odśnieżać ulice odśnieżają, tylko dlaczego do cholery wszystko na chodnik ????? Nie dość, chodników nie odśnieżają to jeszcze wszystko z jezdni przewalają na te chodniki!!! Ludzie!!! Co za kretynizm!!! W głowie się nie mieści !!!

    6 Cytuj
  • 23 sty 2013
    kim napisał/a:

    Podaje skuteczny sposób na odmrażanie szyb w samochodzie w 2 sekundy:
    Wiadro ciepłej wody, odpalam brykę i jadę w miasto!
    * póki co szyby całe :-D

    To nie jest dobry sposób ...
    Ja używam jakiegoś odmrażacza do szyb , szczerze mówiąc pomaga z ekstremalnych przypadkach. A tak , to zostawię samochód na pięć minut i samo puszcza nie potrzeba wiadra ciepłej wody :P , weź oblej cały samochód na noc i zostaw go tak na tym zimnie xD rano wstań i próbuj się do niego dostać gwarantuję zdenerwowanie na całego :P

    1 Cytuj
  • 23 sty 2013

    a wracając do ulic , ciężko się jeździ po Myślenicach , ja ze Stróży dolnej jeżdżę , Stróża już wygląda strasznie jeżeli mówimy o drogach nie odśnieżonych , na chodniki nie patrzę :P nie przemieszczam się pieszo ...

    1 Cytuj
  • 23 sty 2013
    Damian Mateusz Swachta napisał/a:

    kim napisał/a:Podaje skuteczny sposób na odmrażanie szyb w samochodzie w 2 sekundy:
    Wiadro ciepłej wody, odpalam brykę i jadę w miasto!
    * póki co szyby całe :-DTo nie jest dobry sposób ...
    Ja używam jakiegoś odmrażacza do szyb , szczerze mówiąc pomaga z ekstremalnych przypadkach. A tak , to zostawię samochód na pięć minut i samo puszcza nie potrzeba wiadra ciepłej wody :P , weź oblej cały samochód na noc i zostaw go tak na tym zimnie xD rano wstań i próbuj się do niego dostać gwarantuję zdenerwowanie na całego :P

    Namawiasz do łamania przepisów za to jest mandat nie wolno zostawiać zapalonego silnika na postoju

    4 Cytuj
  • 23 sty 2013
    alapatala napisał/a:

    Damian Mateusz Swachta napisał/a:kim napisał/a:Podaje skuteczny sposób na odmrażanie szyb w samochodzie w 2 sekundy:
    Wiadro ciepłej wody, odpalam brykę i jadę w miasto!
    * póki co szyby całe :-DTo nie jest dobry sposób ...
    Ja używam jakiegoś odmrażacza do szyb , szczerze mówiąc pomaga z ekstremalnych przypadkach. A tak , to zostawię samochód na pięć minut i samo puszcza nie potrzeba wiadra ciepłej wody :P , weź oblej cały samochód na noc i zostaw go tak na tym zimnie xD rano wstań i próbuj się do niego dostać gwarantuję zdenerwowanie na całego :PNamawiasz do łamania przepisów za to jest mandat nie wolno zostawiać zapalonego silnika na postoju

    Jak mnie pamięć nie myli chodzi o drogi publiczne, więc pod domem może kurzyć ile chce

    2 Cytuj
  • 23 sty 2013
    alapatala napisał/a:

    Damian Mateusz Swachta napisał/a:kim napisał/a:Podaje skuteczny sposób na odmrażanie szyb w samochodzie w 2 sekundy:
    Wiadro ciepłej wody, odpalam brykę i jadę w miasto!
    * póki co szyby całe :-DTo nie jest dobry sposób ...
    Ja używam jakiegoś odmrażacza do szyb , szczerze mówiąc pomaga z ekstremalnych przypadkach. A tak , to zostawię samochód na pięć minut i samo puszcza nie potrzeba wiadra ciepłej wody :P , weź oblej cały samochód na noc i zostaw go tak na tym zimnie xD rano wstań i próbuj się do niego dostać gwarantuję zdenerwowanie na całego :PNamawiasz do łamania przepisów za to jest mandat nie wolno zostawiać zapalonego silnika na postoju

    Jest to tak durny przepis, że ja osobiście łamię go notorycznie. Przy takich warunkach pogodowych jakie były ostatnio nie ma możliwości jechania nie rozgrzanym samochodem.

    3 Cytuj
  • 23 sty 2013

    Owszem jest ten nowy przepis że nie wolno na postoju ale przed domem przed własnym mieszkaniem , nikt Ci nie zabroni . A my kierowcy mamy obowiązek odśnieżyć swój samochód , z własnego doświadczenia wiem że śnieg na dachu , masce , ogólnie na naszym samochodzie jest dużym zagrożeniem dla innych kierowców .

    6 Cytuj
  • 6 kwi 2013

    Tak tragicznej drogi na Chełm chyba nigdy nie było . Masakra!! Jak Ci ludzie tam jeżdżą codziennie.

    1 2 Cytuj

Odpowiedz