Forum » Myślenice Myślenickie myślenie - reaktywacja

• Pomidor Pomidorowski 18.07.2009 - 23:14
    Był kiedyś bijący rekordy popularności na forum myślenickim temat - MYSLENICKIE MYŚLENIE.
    Otwieram podobny wątek i zapraszam do dyskusji na miasto-info.

Mam myślenice! O co w tym chodzi? Czy myśleniczanie myślą? A jeżeli tak, to o czym?
    2 Cytuj Zgłoś
  • 19.07.2009 - 12:38
    A propos forum.myslenice.pl - co się z nim stało?
    Wie ktoś?
    1 Cytuj Zgłoś
  • 19.07.2009 - 20:23
    Jak wieść gminna niesie zdesperowany burmistrz zamknął to forum w okutej żelazem skrzyni, następnie wywiózł do Transylwanii, gdzie pod osłoną nocy zakopał w sobie tylko znanym miejscu.

2 1 Cytuj Zgłoś
  • 19.07.2009 - 23:30
    A po naszemu wykastrował, wyciął w pień myśli wolne i nie wygodne...
    2 Cytuj Zgłoś
  • 20.07.2009 - 9:36
    gdyby nie nasz burmistrz nie było by mnie tu
    1 Cytuj Zgłoś
  • 20.07.2009 - 12:00
    Jest Twoim ojcem?? Czy jak?
    1 Cytuj Zgłoś
  • 20.07.2009 - 13:31
    Na temat forum.myslenice.pl najwiecej wie administrator. Czy ktoś wie kto jest administratorem ?
    1 Cytuj Zgłoś
  • 20.07.2009 - 17:49
    Bracia internauci. Powołując do życia ten wątek spuszczacie zagładę na forum.
    ;)
    Cytuj Zgłoś
  • 20.07.2009 - 18:08
    Witajcie!
    Jak miło znów spotkać znajome grono! No to do dzieła!
    Wierny tematowi i swoim ideom Dysydent
    1 Cytuj Zgłoś
  • 20.07.2009 - 19:57
    Witajcie nieznajomi ! Jakież to dzieło chcecie uczynić? Drogi Dysydencie zapoznaj mnie ze swoimi ideami w nie wiadomo jakim temacie.O co tutaj chodzi ? Może trzeba komuś dokopać ? Komu i dla czego ?
    1 Cytuj Zgłoś
  • adzygmunt 20.07.2009 - 20:23
    Cyrku!
    miasto-info jest bezradne wobec wielu niezalogowanych gości. Pozwalalają sobie bezkarnie na głoszenie raistowskich poglądów, nacjonalistycznych i innych "izmów"
    Przykład? Wejdź to tematu "dobry żart...".
    Polska protestuje gdy mówi się hitlerowskich obozach śmierci jako polskich. Niestety te protesty na nic się zdają, bowiem redakcja nie usuwa ich z braku ... czego? Zaproponowałemm, że pomogę w wątkach, które otworzyłem z moderacją. Drobna, ale zawsze pomoc. Podziękowano, i na tym jak na razie poprzestano, a wulgaryzmy i inne niewybredne treści nadal kształtują opinię o tym forum.
    Lud woła "igrzysk", a miasto-info otworzyło im szeroko bramy.
    Uczestniczę w czterech forach, wszystkie gdanskie. Uczestników liczą ponad dziesięć tysięcy /w dwóch/ i moderatorzy są w stanie opanować te falę różnorodnych postów, bo ludzie są wszędzie tacy sami.
    Zarzucam redakcji forum, że nie umie przeciwstawić się płyciźnie, właściwie nic nie czyni, lub niewiele, by poziom forum stał się wizytówką miasta. By nie był wyrazicielem, opinii dorastającej młodzieży, której nie jest znany dobry ton i wychowanie, lub panów i pań o nieukształtowanej osobowości.
    Jest kilku userów, których czytanie postów jest dlas mnie radością, nauką, otwierają inne spojrzenie na ład społeczny a właściwie skąd biorą się wszystkie problemy społeczne, na ich genezę.
    Niestety jest ich mało a obraz kształtuje większość. Szkoda.
    Wracając do tematu "Myślenickie myślenie" tutaj będzie kulawe i nigdy nie osiągnie poziomu forum, którego likwidacji nie mogę odżałować.
    Zatem Twoje prorocze:"Bracia internauci. Powołując do życia ten wątek spuszczacie zagładę na forum", nie ziści się z powodów o których wyżej kilka zdań napisałem.
    Co zrobi redakcja z tym postem? pewnie tradycyjnie nie zauważy!
    Może zmoderuje, zostawiając pozdrowienia?
    Cytuj Zgłoś
  • 20.07.2009 - 20:45
    Nikomu nie trzeba dokopywać moja droga Jedyneczko! Trzeba tylko jasno i klarownie wyrażać swoje poglądy, tropić głupotę i pochwalać mądrość. Tylko tyle i aż tyle!
    Pozdrowienia dla adzygmunta!
    Cytuj Zgłoś
  • 20.07.2009 - 20:52
    adzygmunt - zgadzam się z Tobą lecz jednocześnie we wspomnianej kwestii borykam z bolączką jeśli chodzi o moje osobiste zdanie, gdyż - miasto jest takie jakie jest a nie jakim stworzą go moderatorzy, a nie da się wykreować wizytówki Myślenic jeśli wszystkich niewygodnych gości zamiecie się pod dywan. Opinia dorastającej młodzieży również jest opinia dorastającej części tego miasta... niestety :/ Wulgaryzmy swoją droga, ta sprawa myślę jest prosta.
    Myślę że wszystko da się pogodzić żeby wilk był syty i owca cała... Tylko odrobina chęci, czego wszystkim życzę:)
    Cytuj Zgłoś
  • 20.07.2009 - 21:17
    No tak widmo zagłady jest całkiem realne. Każdy despota obawia się myślenia- niezależnego....
    Cytuj Zgłoś
  • 20.07.2009 - 21:21
    Przy czym rozdzielić bym raczył "myślenie niezależne" od anonimowej bezmyślności...
    Cytuj Zgłoś
  • 20.07.2009 - 21:47
    Drogi Ad
    Miejmy nadzieję, że nic się złego nie stanie z winy uzytkowników.
    Pisząc o zagładzie miałem na myśli kłopoty i udręki jakie kolega Pomidor sprowadził na redakcję otwierając ten wątek wynikłe z jej niewątpliwych kolejnych zetknięć z podzegarową ministranturą.
    Patrząc z punktu marketingowego to jeśli uda się "MM" tutaj, to nasz Drogi niezarejestrowny (!!!//;() Dysyd może powinien zastrzec nazwę lub sobie jakiś znak towarowy lutnąć.
    Póki co jako jedna z pierwszych zleciala się Gretunia, która jak sądzę wierci się niespokojnie juz od jakiegoś czasu. Na miejscu naszego Burmistrza w tej sytuacji wziąłbym zasłużony urlop na jakiś czas lub w inny sposób zniknąłbym na chwilę.
    ;)
    Cytuj Zgłoś
  • adzygmunt 20.07.2009 - 22:58
    "mieszkaniec"
    Każde miasto, wieś, osada etc. cyt:"jest takie jakie jest"
    Nigdy nie powiedziałem, że moderatorzy mają tworzyć ogląd społeczności. Oni mają dbać o poziom forum. Może inaczej; o poziom a nie treść postów.
    Kilka przetestowanych sposobów przez inne fora jest do wzięcia "od ręki"
    Np: Pozwolić brać udział w "postowaniu" tylko zalogowanym userom. Lubo, jeśli dopuszcza się możliwość występowania bez logowania, to warunkiem sine qua non jest podanie adresu e-mail.
    Oczywiście wszystko można ominąć, ale niewielu by się chciało ich szukać!
    Są i inne możliwości. Redakcje forum mają ich wiele.
    Dzięki za miłe słowa dla Cyrka i Dysydenta. Specjalne pozdrowienia dla Grety J.
    Cytuj Zgłoś
  • 21.07.2009 - 0:21
    Zawsze mozna "amputowac" delikwentow przez zblokowanie IP'kow. A jak ktos cwaniaczy z aktywnym IP to zablokowac randomizacje.
    Zauwazylem ze cwaniaczy i wulgaryzuje nie tylko mlodziez. Niektore posty wydaja sie byc ludzaco podobne do tych na innych forach. A i znalazl sie podobny na blogu jednego cwaniaka. Jak wyzej wspomnial Mieszkaniec, anonimowa bezmyslnosc niestety jest nagminna z prostego powodu. Z komputerow kozystaja przewaznie osoby mlode. Jak to ktos zrecznie nazwal "gowniazeria". Dla nich to swietna okazja do bezkarnego bluzgania na innych uczestnikow forum. Szkoda ze nie mozna blokowac tematow dla niezalogowanych uzytkownikow. Moze jakis wniosek do Mierzeja?
    Zeby spadly jablka trzeba potrzasnac jablonia.
    Chetny na szarlotke, Mysleniczanin007.
    Cytuj Zgłoś
  • 21.07.2009 - 7:51
    Miło Was znów widzieć Drodzy Przyjaciele. Witaj Ad:).

Myślenickie Myślenice - łezka się w oku kręci. A przecież stare forum to także inne wątki - żeby wspomnieć tylko Szaleństwa Dyrektora Jerzego, Stację Narciarską Chełm czy Szaleństwa Panny Ewy. Barbarzyński akt skasowania tego niezwykłego dorobku zamknął nam usta - być moze chwilowo. Mam nadzieję, że wkrótce przybędą z najdalszych zakątków galaktyki inne niekwestionowane gwiazdy forum jak tajger, DUKE, BAL, 1984 czy Kajaa i MG42.:)

Cytuj Zgłoś
  • 21.07.2009 - 14:41
    Pragne tylko zauwazyc ze juz Czujne Oko Opatrznosci rozpoczelo swoja aktywnosc. Kilka "niewygodnych" postow juz polecialo. ;) A mialo byc tak pieknie :D
    Pragmatyczny, Mysleniczanin007.
    Cytuj Zgłoś
  • adzygmunt 21.07.2009 - 14:45
    Ja myślę że określenie "niewygodnych" to nie w tym zakresie. Nieetycznych, pogardliwych, nietolerancyjnych, szerzących przekonanie, że brukowy język jest w powszechnym użyciu.To moim zdaniem główny powód kasowania postów. Powinien pozostać po nich ślad. wykasowane ze względu na...!
    A redakcji kiedyś w bardzo niedalekiej przyszłości nawet Ci, którzy mają kasowane posty podziękują, zważywszy fakt podpadania pod paragrafy np: chwalące kominy, dalej nie piszę!
    Cytuj Zgłoś
  • 21.07.2009 - 15:02
    Zebysmy sie dobrze zrozumieli "niewygodne" posty, rozumiem przez wypowiedzi ktore swoja zawartoscia uwypuklaja miedzy innymi zakulisowa dzialalnosc miedzy innymi redakcji. Usuwaniem postow ktore wspomnialesc znajda u mnie nic innego tylko aprobate. I popieram rowniez pomysl, wprowadzenia uzasadnienia usuniecia postu. W koncu zyjemy w kraju wolnosci slowa. Cokolwiek by to nie mialo znaczyc.
    Cytuj Zgłoś
  • 21.07.2009 - 15:26
    Lekko przestraszony zapytuje, czy forumowa cenzura prowadzi forum w takim kierunku jak jest pisana GM, to znaczy apele , uroczystości, przecinanie wstęg, żadnych wpadek, afer.
    Cytuj Zgłoś
  • 21.07.2009 - 15:28
    I znowu zaczyna się robić miejsce na nowy kartel i towarzystwo wzajemnej adoracji Grety i cyrka.
    Cytuj Zgłoś
  • adzygmunt 21.07.2009 - 17:21
    Gość: nice. Nic się nie martw! Ci panowie umieją trzymać poziom, nie kryją się za zasłoną animowości jak Ty! Choć o Grecie J. trudno powiedzieć zdecydowanie czy strzałka w górę, czy w dół! hi,hi!!!
    Cytuj Zgłoś
  • 21.07.2009 - 17:24
    Używam tylko tego nicka. Ty niby nie jesteś anonimowy?
    Cytuj Zgłoś
  • 21.07.2009 - 21:00
    I znowu zaczyna się robić miejsce na nowy kartel i towarzystwo wzajemnej adoracji Grety i cyrka.
    Kartel?
    Bardzo zabawne. Skąd u Ciebie taka inwencja nice? Widziałeś nas dilujących kokainę albo ropę naftową?
    Cytuj Zgłoś
  • 21.07.2009 - 22:18
    Cyrk diluje SEDNO - bardzo niebezpieczny produkt konspiracji;) który rozchodzi się szybko docierając różnymi kanałami do zainteresowanych mieszkańców powiatu myślenickiego:) To może być postrzegane jako konkurencja dla Gazety Myślenickiej, która chciała zmonopolizować rynek na przecinanie wstęgi, uściski rąk, pieśni pochwalne i zawsze pozytywny wizerunek włodarzy...
    Cytuj Zgłoś
  • Pomidor Pomidorowski 21.07.2009 - 23:24
    Dzięki misie za aktywność. WIerzę, że wątek ten cieszyć się będzie sporym zainteresowaniem.
    Mam nadzieję, że Ciuś i Łgosia zejdą w nim na dalszy plan i pozostanie im tylko zabawa w pomidora.
    Pamiętacie na czym ona polega?
    Ciuś pyta Łgosię: a co tam masz? Łgosia na to: POMIDOR

Greto co u Tajgera? Dalej zbiera śmieci z ulic dla RPGK?
    Cytuj Zgłoś
  • 21.07.2009 - 23:31
    Oho, zaczyna się... Co Greto u Ciebie? Dzieci zdrowe?

Masz taką opcję jak prywatne wiadomości? Jeżeli Cię już tak ciekawi życie grety?
    Cytuj Zgłoś
  • 22.07.2009 - 9:00
    Forum które zostało zlikwidowane i tak "umierało śmiercią naturalną"gdyż stało się klubem dyskusyjnym kilku osób coraz mniej odwiedzanym przez innych.Co do niezależności prasy lokalnej-GM jest tubą propagandową władzy ale czy Sedno napisało coś krytycznego o którymś ze swoich mocodawców lub sponsorów?Najlepszy przykład od kiedy PKS zamieszcza reklamy w Sednie skończyły się krytyczne artykuły.Czyżby nagle powstał nowy dworzec i zniknęły problemy komunikacyjne czy jakiś inny powód?
    Cytuj Zgłoś
  • 22.07.2009 - 9:59
    Nowy dworzec nie powstaje bo jak dowiedziałem się od jego przedstawiciela nie ma wciąz wydanych pozwoleń na lokalizację stacji paliw ze strony gminy.
    Nie widzę powodu aby w SEDNIE nie pojawił się krytyczny artykuł na temat PKS-u jeśli zostanie zgłoszony odpowiedni temat. Problem dworca wróci z pogorszeniem się aury i my na pewno również do niego wrócimy. Póki co Driver jeśli masz jakieś problemy z PKS - sygnalizuj, pisz list do redakcji, nawet anonimowo, jesli byłoby to w Twoim intresie a zapewniam, że przetransmituję sprawę dalej i znajdzie się ona na łamach gazety.
    Panowie z PKS - podobnie jak wiele instytucji, z którymi mieliśmy kontakt zupełnie inaczej traktuje rolę prasy zdając sobie sprawę z jej funkcji i tego, że piszący do niej, redagują krytyczne materiały w interesie społecznym a pytającym jest tu w gruncie rzeczy społeczeństwo a nie poszczególny autor.
    Cytuj Zgłoś
  • 22.07.2009 - 10:08
    Cyrku - śledząc Twoje posty jakoś nie wierze w Twoja bezstronność. W Twoich wypowiedziach aż kipi od niechęci do myślenickiej władzy. Czy sie mylę ?
    Cytuj Zgłoś
  • 22.07.2009 - 10:10
    Absolutnie nie. Uważam tą władzę za katastrofę.
    Ale stwierdzenie "kipi" to chyba przesada.
    ;)
    Cytuj Zgłoś
  • 22.07.2009 - 12:13
    O cyrk nie mógłbyś zawsze tak rzeczowo jak w przedostatnim poście? Proszę.
    Cytuj Zgłoś
  • 22.07.2009 - 12:42
    Jak to zaraz widać po wypowiedziach kto w magistracie służy...;)
    Cytuj Zgłoś
  • 22.07.2009 - 12:53
    rentgen... pudło
    Cytuj Zgłoś
  • 22.07.2009 - 18:55
    O cyrk nie mógłbyś zawsze tak rzeczowo jak w przedostatnim poście? Proszę.
    Nie mogę sorry. Mozliwość błaznowania od czasu do czasu cenię sobie ponad miarę. Poza tym praca dziennikarza jest pracą społeczną i pozwalam sobie zachować autonomię osobistego obyczaju w tym chomoncie "osoby publicznej", które mi wsadził na glowę kolega MH, że sie tak wyrażę. Jeśli jednak komuś się to nie podoba to pragnę zauważyć że czytanie SEDNA i moich postów nie jest obowiązkowe dla dorosłych. Nie znajduje się równnież w kanonie lektur szkolnictwa na żadnym poziomie kształcenia, choć nie wątpię że z pomocą św Franciszka Salezego i naszego magistratu kiedyś tam trafi. Wątpliwa jakość tej bazgraniny samej w sobie jest skutecznie wzmacniana przez siłę lokalnej komedii budowanej przez miejscowe osoby publiczne.
    ;)
    Cytuj Zgłoś
  • 22.07.2009 - 22:59
    Zastanawiam się czy temat myślenickie myślenie musi się wiązać jedynie z polityką ? Chociaż wydaje się , że po to ktoś go tutaj umieścił. Zaczyna się przecież kampania wyborcza . Komu władza i dlaczego ? Być może to sam Pan burmistrz zleciła utworzenie takiego wątku . Najpierw wątek zdjął a teraz w celu badania opinii społecznej wątek taki znów się pojawił ?
    Cytuj Zgłoś
  • 22.07.2009 - 23:04
    Wg tajnych informacji otwarcie tego wątku zlecili kongijscy Pigmeje.

Jedyneczka idź robić na drutach czy szydełkować... naprawdę...

Cytuj Zgłoś
  • 23.07.2009 - 1:39
    To Jedyneczka, moze maly rokosz? Trzeba zdezorientowac "swite". Moze sie wkoncu zorientuja ze nalezy zamknac za soba drzwi. I to lepiej wczesniej niz pozniej, bo mysle ze juz rozlega sie glosne pukanie do "tych" drzwi, i to z "tamtej" strony.
    A nota bene, to ciekawa jest ta uwaga o ciagnieciu jezyka. W sumie nasze male spoleczenstwo dosyc jest podzielone w tej kwestii. Na tych co "czytaja" GM i tych ktorzy maja ja w d...., tam gdzie slonce nie dochodzi. Ciekawe jak to wyglada tutaj.

A do tych co tylko obserwuja dodam ze, trzeba chodzic na wiece i rozmawiac z ludzmi, miec oczy i uszy szeroko otwarte a nie tylko przecinac wstegi w stanie wskazujacym na spozycie jablek. Bo tlum jaki jest glupi tak uwaznie sie przyglada. Mam tylko nadzieje ze mlodziez z ktora rozmawiam wykazuje relatywne zainteresowanie zmianami. I to moge napisac otwarcie.
    Sluchajacy Scorpions, Mysleniczanin007.

Cytuj Zgłoś
  • 23.07.2009 - 1:42
    Scorpions?
    Cytuj Zgłoś
  • 23.07.2009 - 1:47
    jedyneczka napisał/a:
    Zastanawiam się czy temat myślenickie myślenie musi się wiązać jedynie z polityką ? Chociaż wydaje się , że po to ktoś go tutaj umieścił. Zaczyna się przecież kampania wyborcza . Komu władza i dlaczego ? Być może to sam Pan burmistrz zleciła utworzenie takiego wątku . Najpierw wątek zdjął a teraz w celu badania opinii społecznej wątek taki znów się pojawił ?
    Przebiegłość jedyneczki jest poruszająca. "Sam Pan Burmistrz zleciła" świadczy w tym wypadku o wyrafinowanej ocenie warunków politycznych panujących w mieście. Rzeczywistość jest tylko pozornie patriarchalna, jak słusznie zauważyła Jedyneczka.
    Cytuj Zgłoś
  • 23.07.2009 - 1:50
    Tak Cyrku, "Wind Of Change"... A tak na marginesie wcale sie nie dziwie ze Pani Burmistrz zleca to czy owo. A eksponowanie tych faktow jest conajmniej nie na miejscu. ;)
    Cytuj Zgłoś
  • 23.07.2009 - 5:43
    Chyba jednak wystartuję w wyborach. No i oczywiście porobię trochę zarówno na drutach i jak i na szydełku. Trzymajcie się
    Cytuj Zgłoś
  • 23.07.2009 - 7:42
    W Sułkowicach też Pani Burmistrz jest szarą eminencją mającą największy wpływ na decyzje magistratu;)
    Cytuj Zgłoś
  • 23.07.2009 - 8:54
    Ciekawi mnie prawdziwy powód zniknięcia konkurencyjnego Forum bo raczej władza nie ma możliwości zamknięcia.
    Cytuj Zgłoś
  • adzygmunt 23.07.2009 - 9:07
    Mnie to pytanie także dręczy od zamknięcia forum M bez magicznego słowa: przepraszamy!
    Cytuj Zgłoś
  • 23.07.2009 - 14:40
    Oj, Adzygmuncie, bo przygotuje cala liste tematow za ktore Pan Burmistrz bedzie musiała przeprosic. A jak sie odezwie vox populi to mysle ze trzeba bedzie az do Czestochowy, prosic o wybaczenie. ;)
    Solą w oku, Mysleniczanin007.
    Cytuj Zgłoś
  • 24.07.2009 - 9:56
    Wspominaliście coś o Sednie, nie widziałem ostatniego numeru (oprócz art. z p. Makłowiczem na stronie) czy było coś ciekawego, czymże znowu p. Burmistrz naraził się niezależnemu dziennikarstwu lokalnemu.
    Cytuj Zgłoś
Poinformuj o odpowiedziach

Odpowiedz