Forum » Myślenice

Ile kosztuje starostwo.

  • 25 wrz 2009

    Ciekawe czy i kiedy skończy sie to szastanie kasą. Znajomości, układy, tylko nabijanie kasy znajomym, tylko "grabowanie" pod siebie, a co z potrzebami o których pisze Luna. Czy oni na stołkach mają choćby szczyptę przyzwoitości, dlaczego nikt ich nie rozliczy? Olewałem to co sie działo w mieście, ale teraz zaczyna mnie to wkurzać, pora odkurzyć i przesmarować gilotynę.

    1 Cytuj
  • adzygmunt 26 wrz 2009

    Mały kamyk do inwestycji Monte Grabi a zaczynający się na rondzie imienia bezradności. "Rondo bezradności, alem palnął"!
    Owa rzeczona wyżej inwestycja miała mieć dalszy ciąg w górę. Nie ma i nie będzie?

    1 Cytuj
  • 26 wrz 2009

    [quote=adzygmunt]Mały kamyk do inwestycji Monte Grabi a zaczynający się na rondzie imienia bezradności. "Rondo bezradności, alem palnął"![/quote]

    To będzie rondo imienia Tomala, tamto - mniejsze jest imienia poprzedniego starosty...

    1 Cytuj
  • adzygmunt 27 wrz 2009

    Taniej byłoby zrobić fotkę 5D. Powiesić na słupie w smrodku w środku i podpisać, kto tam z godnością wisi.
    A tak za lat naście zostanie tylko nazwisko, które nie wiadomo będzie do kogo dopasować.
    Jestem przeciwny nadawaniu nazw rondom, nazwisk osób które służyły kontrowersyjnie powiatowi M przez jedną kadencję? :(

    1 Cytuj
  • 27 wrz 2009

    Wezwany w ubiegły piątek przez starostę słynny dyrektor dzielnie walczył z niedowierzaniem radnych co do kosztów jakie poniosą tej zimy. Przekonywał ich jednak całym sercem, że należy przyjąć warunki narzucone przez jego przyjaciół bo zima tuż tuż a i tak nikt inny nie będzie chciał przystąpić do przetargu.

    Czy nie było to mistrzowskie posunięcie tak sprytnie ograć całą radę i nowego starostę? Przetarg zorganizowany w lipcu można by powtórzyć a tak... No cóż:):)
    Płaczcie i płaćcie panowie Rada:)

    1 Cytuj
  • 27 wrz 2009

    Jakby było dobrze, gdyby urzędnicy za błędne decyzje ponosili karę finansową. Może w jakimś stopniu skończyłoby się kolesiostwo, etc.

    A tak w ogóle to może się ktoś orientuje, czy jest możliwość załatwienia wizyty NIK na struktury typu starostwo, urząd miasta ? tak z ciekawości pytam ;)

    1 Cytuj
  • 27 wrz 2009

    Ja zamias NIK'u proponowal bym CBA. Mozna na przyklad przedstawic relacje i powiazania Wielmoznych z przedstawicielami myslenickiej koniunktury, wielokrotne jednomyslne przetargi. Manipulacje wewnetrzne infrastruktura i majatkiem Gminy. I tak mozna w kolko. Wystarczy zgromadzic dokumenty, i wystarczy jeden telefon. I banka co mydli oczy peknie. A ktos za to pusci banke, nie koniecznie z ust.

    1 Cytuj
  • 27 wrz 2009

    Pamiętam jedną kontrolę NIK-u. Smutny pan przekonywał wówczas władze gminy, że mamy za dużo przedszkoli i gmina jest rozrzutna (było to zaledwie 9 lat temu). Nawet usiłował grozić, że jakieś konsekwencje poniosą włodarze, tylko nie widzieli biedni kontrolerzy z NIK jak można ukarać radnych.
    Ciekawe gdzie teraz jest ten pan, kiedy nasze przedszkola pękają w szwach. Kto dziś tego gościa pociągnie do odpowiedzialności. Przez takich mędrków nie zainwestowano na czas w rozwój bazy. I taki pożytek z tych kontroli.

    Cytuj
  • 27 wrz 2009

    Obawiam się Witroz, że teraz z kontroli byłby zdecydowanie WIĘKSZY pożytek, nie porównuj tamtej sytuacji do obecnych przekrętów !

    Cytuj
  • 27 wrz 2009

    Nie wszyscy są podobno do końca przekonani o prawdziwości mych słów więc zrobię takie porównanie. Pobliski powiat wielicki - już po rozstrzygniętym przetargu. Aby przystąpić do postępowania na odśnieżanie dróg powiatowych w mieście i gminie Wieliczka (ponad 80km) należało wykazać się wykonaniem podobnej pracy o wartości min. 300 tys. W powiecie myślenickim aby odśnieżać drogi powiatowe na terenie Myślenic (55 km gmina i 27 km miasto = 82 km) należało posiadać doświadczenie na 800 tys. zł(gmina) i 400 tys. zł(miasto) czyli razem 1,2 mln. Efekt?
    W Wieliczce złożono 3 oferty, w Myslenicach tylko JEDNĄ.

    Aby spełnić warunki przetargu na odśnieżanie dróg powiatowych połozonych na terenie Gdowa (55 km) należało wykazać się pracami o wartości 90 tys. zł.
    W naszym ZDP żeby "być godnym" odśnieżania dróg powiatowych w Dobczycach trzeba było mieć doświadczenie na minimum 600 tys. zł!
    Efekt?
    W Wieliczce do odśnieżania powiatówek w Gdowie było troje chętnych. W Myślenickim ZDP na przetargu otwarto tylko jedną ofertę.

    1 Cytuj
  • 27 wrz 2009

    Greta! Widzę, że dobrze "ogarniasz" pewne sprawy. Jesteś cool; jestem z Tobą ;)

    Cytuj
  • 27 wrz 2009

    Mam wielu dobrze poinformowanych przyjaciół, którzy nigdy nie odmawiają mi pomocy. Szeregi wokół burmistrza Macieja i dyrektora Jerzego nie są tak zwarte jak im się może wydawać.

    :)

    1 Cytuj
  • 28 wrz 2009

    Blady strach padł na przyjaciół słynnego dyrektora.
    Wg przecieków z tajnych źródeł starosta nosi się z zamiarem unieważnienia i powtórzenia przetargu na odśnieżanie.
    Wszystko ma rozstrzygnąć się do środy.
    :)

    1 Cytuj
  • 28 wrz 2009

    Wiesz co Greta, z Ciebie to niezła bajkopisarz. Nawet jak się powtórzy to i tak wygrają te firmy z kompetencją i doswiadczeniem. Odśnierzały w zeszłym roku bez problemów a teraz nagle krzyk rze przekręty.
    Jak są to do prokuratora.
    pozdrawiam
    Zdzichu

    1 Cytuj
  • 28 wrz 2009

    O niemądra Starosta, niemądra. Nie wie nic a rządzi!
    Najlepiej odśnieża moja przyjaciela co robi kostka brukowa i moja druga przyjaciela co wywozi śmiecia i moja trzecia przyjaciela co robi droga!

    Jeśli on starosta nie chce być ich przyjaciela to on nie być również moja przyjaciela i jego chwila może być policzona!!!

    1 Cytuj
  • 29 wrz 2009

    Greta ma jednak nosa. Biedny Pan Dyrektor sporo się męczył przy tym przetargu na odśnieżanie, wszystko było zapięte na zicher za wyjątkiem jak się okazało krnąbrnego Pana Starosty, który chyba nie tkwi do końca w przyjacielskim układzie, ponieważ nakazał powtórzenie przetargu mimo pochlipywania Pana Jerzego. Co biedny Dyrektor powie teraz przyjaciołom? SEDNO pisze o tym wcześniej i tu na forum, z dwóch powodów: numer już zamknięty i się nie zmieści a przy tym uprzedzamy w ten sposób decyzję, która dopiero zapadnie na dniach i moglibyśmy o niej napisać po fakcie a zawsze to lepiej kogoś wyprzedzić.
    Jednocześnie brawo dla Starosty za wsłuchiwanie się w wyrażany na forum "głos ludu". Nieważne czy sam Pan czyta czy też ktoś od prasówki lub inne życzliwe oko. Ważne, że jest reakcja.
    ;)

    1 Cytuj
  • 29 wrz 2009

    Jeszcze zapłaczecie jak śnieg spadnie, jeszcze na kolanach bedziecie szli do pana dyrektora żeby wam odśnieżył. I przeprosicie firmy i zarząd dróg za to co niesprawiedliwie piszecie jak chcą dobrej roboty a wy im nie chcecie dać.
    Co myślicie, że kto to zrobi jak nie oni?
    A starosta to człowiek co nie wie co robi bo nararza całe społęczeństwo że ruch może być w zimie nagle sparaliżowany i kto wtedy odpowie? Nie umiecie odpowiedzieć mędrki, co?

    1 Cytuj
  • 30 wrz 2009

    Byłoby naprawdę ciekawie

    Cytuj
  • 30 wrz 2009

    Mnie najbardziej cieszy kwestia odpowiedzialnosci. Bo w sumie przeciez my oddajemy glosy na swoich radnych. Wiec nalezy sie nam, jako mieszkancom informacja, kto, jak i na co zaglosowal. Sa sprawozdania telewizyjne z Sejmu, Senatu, dlaczego nie mialo by byc nakrecanych malych sejmikow powiatowych czy gminnych? Ja jestem za. Powszechna informacja, budzi konrtowersje ale otwiera ludziom oczy na mozliwosci urzedu radnego, na jego uczciwosc i odpowiedzialnosc.

    Cytuj
  • 30 wrz 2009

    W głowach wam się poprzewracało od tej demokracji.Odpowiedzialność,uczciwość i co jeszcze.Uczciwy polityk -coś takiego nie istnieje w naturze-gdyby mówił prawdę nikt by na niego nie zagłosował.Zresztą niedawno dowiedziono że najstarszym zawodem świata wcale nie jest ten uprawiany przez kobiety.

    Cytuj
  • 30 wrz 2009

    Tak, prawda. Najstarszym zawodem jest kaznodzieja...

    Cytuj
  • 1 paź 2009

    Obserwator, a drugim lub trzecim najstarszym zawodem jest zawód "wyborca".

    Cytuj
  • 5 paź 2009

    szanowna Greto.j podobno nasz pan wójt Tadeusz P. wziął pod swoja opiekę drogi powiatowe w naszej gminie , ogłosił przetarg na odsnieżanie i również go uniewaznił czyżby też mniał kolesiów ??? w czyich osobach ????

    Cytuj
  • 5 paź 2009

    A po za tym jak co roku jak przyjdzie zima to znowu wszystkich zaskoczy a w szczególności tych którzy mają drogi odśnieżać i nieważne,że przetarg był w lipcu czy dopiero w październiku. Ich tak zaskoczy.

    Cytuj

Odpowiedz