Forum » Myślenice

Alkohol i nieletni

  • 3 lut 2013

    Są przypadki sprzedaży alkoholu nieletnim w myślenickich lokalach. Dlaczego nikt z tym nie zrobi
    porządku?

    18 6 Cytuj
  • 3 lut 2013

    Dlatego Bo człowiek nie wielbłąd Napić się Muśi :D

    10 24 Cytuj
  • 3 lut 2013

    ojcze zmiasta zgłoś to komu czeba

    11 3 Cytuj
  • 3 lut 2013

    Sorry ja jak ostatnio w Tesco kupowałem 4-pak Lecha, dwa desperadosy i coś tam jeszcze .. zanim doszedłem do kasy już jakaś uprzejma Pani poinformowała sprzedawczynie o tym, że jestem nieletni (choć mam już prawie 20 lat) i po podejściu do tej kasy sprzedawczyni poinformowała mnie, żebym odłożył te artykuły bo wezwie ochronę... ponad 5 min tłumaczyłem jej, że mam 18 skończone, i że mogę jej dowód pokazać ... dlatego ludzie zastanówcie się najpierw trochę... proszę podejść, zapytać... a nie gadać tak do sprzedawców a potem oni takie cyrki robią ...

    10 7 Cytuj
  • 3 lut 2013
    Ojciec z miasta napisał/a:

    Są przypadki sprzedaży alkoholu nieletnim w myślenickich lokalach. Dlaczego nikt z tym nie zrobi
    porządku?

    Porządku nikt nie robi, bo im więcej punktów sprzedaży alkoholu, tym więcej kasy wpływa do:
    1. Właścicieli sklepów, pubów, restauracji itp.
    2. Urzędu gminy.
    3. Producentów alkoholi.

    Kto miałby mieć interes w tym, żeby to kontrolować i ograniczać? Niestety pieniądz rządzi...

    12 3 Cytuj
  • 4 lut 2013

    ..dopóki nic się nie stanie. Kiedy małoletni nietrzeźwy okradnie, pobije, zabije... wtedy wielkie larum i pytanie kto mu sprzedał alkohol? dlaczego nikt nie reagował? itp.

    10 1 Cytuj
  • 13 sie 2015

    Prawda jest taka, że niestety ale w tej chwili przez to, że alkohol jest łatwo dostępny to niestety, ale młodzi częściej uważają to za wyjście i ucieczkę od problemów, co niestety rzutuje na ich przyszłość i coraz częściej popadają w alkoholizm. Jeśli mamy osoby w swoim otoczeniu, które nadużywają alkoholu, to powinnismy reagować!

    2 4 Cytuj
  • 14 sie 2015

    Niech pierwszy z Was rzuci kamieniem, kto za młodu przed osiemnastką alkoholu nie pił..
    Ciekaw, naprawdę, ciekaw jestem
    Nie pamięta wół, jak cielęciem był !

    18 4 Cytuj
  • 14 sie 2015

    Nawet jeśli by to kontrolowali to wiekszość młodych podchodzi poprostu do starszych "kolegów" i oni im poprostu kupują.

    3 1 Cytuj

Odpowiedz