Forum » Myślenice

droga zachodnia/obwodnica myślenic

  • 24 sie 2009

    co ty możesz wiedzieć o myślenicach mańku z harbutowic, wystarczy to wam jedna droga na krzyż w harbutowicach, rondo nie załatwi całej sprawy, poczytaj dokładnie ten temat zaczęty przeze mnie i podejrzewam że zmienisz zdanie, a jeśli czegoś nie wiesz to pytaj, dodam jeszcze tyle że to droga zachodnia jest priorytetem dla UMiG Myślenice ponieważ teraz są sprzyjające warunki to takich inwestycji (środki z UE) i jeszcze jedno pisanie o kryzysie to takie sranie w banie, gratuluje argumentów...

    2 Cytuj
  • 24 sie 2009

    Tyle lat nie było drogi zachodniej i dobrze było.

    Zobacz tylko ile u ciebie samochodów przybyło, jak masz więcej niż 18lat to może pamiętasz za dziecka, że na parkingach były jeszcze luzy, a teraz ?
    To może w ogóle nie budować dróg ani autostrad bo "tyle lat ich nie było i dobrze było", po co koszty ?
    Lepiej dofinansować takich rolników jak ciebie, dać im na naukę.

    1 Cytuj
  • 24 sie 2009

    Ja pochodze z Harbutowic ale mieszkam teraz w Myślenicach i mam prawo pisać jako mieszkaniec co sie interesuje sprawami w gminie. Wam sie wydaje że wszystko takie proste.
    Urząd mówi że obwodnica jest priorytetem bo ludzie jej chca ale prawda jest taka że nie ma na razie kasy i trzeba zbudować rodno. Moja robi w urzędzie to wiem bo czesto rozmawiaja na różne tematy. Cieszcie sie że burmistrz ma jednocześnie dyrektora od dróg powiatowych jako radnego bo dzięki temu ani tego by nie było ani tego. Jakby inny był dyrektorem to nic by nie było a tak zrobi rondo i na razie wystarczy. Były duże inwestycje w mieście i wiadomo że na wszystko nie starczy. Hala sama sie nie zbudowała. Ktoś nie rozumie, nie wie jak jest w budżecie to nie ma pojęcia, tylko by wymagał.
    Nie mówie że drogi kiedyś nie będzie ale teraz rondo załatwi sprawe bo skrzyzowanie jest niebezpieczne i jak jedzie tir to zahacza o chodnik. Jak przebudują to się będzie mieścic. I rozładują się korki.
    Potem będą pieniądze to się zbuduje droge.

    1 Cytuj
  • 24 sie 2009

    Maniek z Harbutowic.
    Wytłumacz mi co robi tir pod strażnica?!
    Lobby jest b. silne i dlatego takie plany. O jakim ty bezpieczeństwie piszesz nawet jak bedzie rondo ? Kanałami, Bysinką ludzie będą chodzić ? Droga zachonia by pokazała czy w ogóle rondo jest potrzebne a jeśli tak to jak duże i wcale nie takie kosztowne jak to, które teraz planują!
    Czy ktoś kiedyś głośno powie ile kosztuje UMiG 3-dniowy ubaw w Dni Myslenic na Zarabiu ? Nie wystarczyl by 1 dzien jak jest w sasiednich miejscowosciach?
    Stac nas na to kosztem chodników, drog i innych inwestycji ?
    Grabowski i cala elyta to beton i wszyscy tak samo tańczą bo Burmiszcz tak przygrywa. A przygrywa tak jak mu lobby nakazuje. Takie to koło...
    Otwórzcie ludzie wreszcie oczy ! Jak wybudują rondo to o drodze będzie mozna pomarzyc bo kasy nie bedzie przez dłuzszy czas. A w miedzyczasie puszcza domy pod Dalinem (bo coniektórzy już zacierają ręce) i drogi nie bedzie jak na Plebańskiej Solidarności-Niepodległości.

    1 Cytuj
  • 24 sie 2009

    Tiry muszą jechać w kierunku Bysiny bo tam są tartaki, kamieniołom i dwie duże betoniarnie. Trudno żeby nie miały jak dojechać. Płacą podatki to mają mieć dojazd. Ludzie niech nie narzekają, mogli się nie budować blisko drogi.
    Z tym Dalinem to druga sprawa. Przez tą obwodnicę zachodnią to się zniszczą piekne tereny budowlane co tam są teraz. Kto będzie chciał budować dom koło ruchliwej drogi, którą jadą ciężarówki z kamieniem? Nie lepiej dać te tereny pod budowlankę i żeby powstały osiedla domków?

    2 Cytuj
  • 24 sie 2009

    Ludzie niech nie narzekają, mogli się nie budować blisko drogi.

    Z tym to Maniek pojechałeś. Jak sie ktoś wcześniej wybudował, a później mu asfalt na ganku wylali to jego wina.
    To rondo pod strażnicą , to moim zdanie o dupe rozbić. Niech zrobią prostą na Bysine i Jasienice przez strażnice. Strażnice rozłożyć na cegły i wybudować w innym miejscu , a jakim, zrobi sie referendum. Wpuśćcie mnie na stołek ja tu zrobie restrukturyzacje miasta że chooo, albo nawet chochcho.

    1 Cytuj
  • adzygmunt 25 sie 2009

    Nieudane rondo jedno już jest. Chcąc prawidłowo zjechać z ronda omc /o mało co/ nie zdążę włączyć kierunkowskazu.
    Bardzo dobry pomysł miał Monte Grabi z tym murem oporowym wewnętrznego kręgu ronda. To nareszcie dyscyplinuje tirowców, którzy ze "względu na wzgląd" długaśnego longa, chcieli koniecznie go prostować.
    Gdzieś tam w necie jest zdjęcie cysterny na tym "rondelku- rondelkuniu-rondelkuniuniuniu"

    1 Cytuj
  • 25 sie 2009

    [quote=adzygmunt]Nieudane rondo jedno już jest. Chcąc prawidłowo zjechać z ronda omc /o mało co/ nie zdążę włączyć kierunkowskazu.
    Bardzo dobry pomysł miał Monte Grabi z tym murem oporowym wewnętrznego kręgu ronda. To nareszcie dyscyplinuje tirowców, którzy ze "względu na wzgląd" długaśnego longa, chcieli koniecznie go prostować.
    Gdzieś tam w necie jest zdjęcie cysterny na tym "rondelku- rondelkuniu-rondelkuniuniuniu" [/quote]

    Dokładnie tak. Rondo nieudane a w dodatku kierowcy nie potrafią przez nie poprawnie przejechać. Niektórzy nie włączają kierunkowskazów przy wyjeździe, inni włączają lewy kierunkowskaz przy wjeździe i wyjeżdżają bez sygnalizacji. Jak zrobią drugie takie rondo to będzie podobnie się na nim działo. Według mnie nowe rondo nie rozwiąże problemu. Wręcz przeciwnie, już jego budowa w tak newralgicznym miejscu paraliżowałaby miasto. Trzeba ruch ciężarówek przenieść poza miasto. Najlepszym rozwiązaniem byłaby właśnie droga zachodnia. Ale czy takowa kiedykolwiek powstanie?

    1 Cytuj
  • 25 sie 2009

    Trzeba o to walczyć, nie dajmy tych idiotycznych pomysłów naszych urzędników zrealizować!
    Szkoda każdego grosza (nawet na projekt) tego durnego ronda!

    1 Cytuj
  • 25 sie 2009

    Rondo to jest przyszłe dokonanie Dyrektora Grabowskiego i w partycypacji Pana Burmiszcza, ludzi kompetentnych i instytucji dlatego musi być dobre a Wy nie macie racji i wypisujecie bzdury.Koniec dyskusji!
    Nic dodać nic ująć.
    Pozdrawiam
    Zdzichu

    1 Cytuj
  • 25 sie 2009

    Droga zachodnia powstać musi!
    Droga powiatowa, nie żadna osiedlowa, szeroka z kilkumetrowymi pasami zieleni po obu stronach. W pasach zieleni bezpieczne chodniki w obu kierunkach, oświetlenie. Od razu należy zaprojektować i wykonać szereg zjazdów na drogi osiedlowe obsługujące nowe tereny mieszkaniowe. W pasach drogowych nalezy poprowadzić infrastrukturę: sieć kanalizacją sanitarną i deszczową, sieć wodociągową, sieć gazową i sieć elektroenergetyczną.
    Porządny projekt, wykup gruntów (w razie BB pomoże tylko bierze dość duże prowizje) i pieniądze z UE októre trzeba walczyć aż do skutku. Tutaj mogłyby się przydać znajomości posła, senatora, marszałka i choćby samego diabła. Zróbmy coś wreszcie porządnie. Zyskają wszyscy. Właściciele gruntów - nowe świetnie położone i uzbrojone tereny mieszkaniowe pod Dalinem ale też w Jasienicy i Bysinie (łatwy, bez kluczenia dojazd z Krakowa)- ceny działek X5, całe miasto bo zniknie z centrum uciążliwy tranzyt, protestujący mieszkańcy z ul. 3-go maja itd.

    1 Cytuj
  • adzygmunt 25 sie 2009

    Ździchu, czy Ździchó. Waszmość "czymaj" jeden fason!

    1 Cytuj
  • 27 sie 2009

    Maniek z Harbutowic
    Tiry muszą jechać w kierunku Bysiny bo tam są tartaki, kamieniołom i dwie duże betoniarnie. Trudno żeby nie miały jak dojechać. Płacą podatki to mają mieć dojazd. Ludzie niech nie narzekają, mogli się nie budować blisko drogi.

    Maniek ?!
    A co bylo wczesniej jajko czy kura ?
    Wczesniej ludzie domy pobudowali ZGODNIE Z POZWOLENIAMI NA BUDOWE, a pozniej powstaly betoniarnie i cala reszta zalatwiane za lapowy bo bez uzgodnien jakim sprzetem beda dowozic materialy.

    Ludzie niech nie narzekają, mogli się nie budować blisko drogi.

    A ludzie narzekaja bo im domy pekaja i sie wala. Drogi nie sa przystosowane do takich obciazen. NIE MA do dzis zadnej dokumentacji, zadnej ekspertyzy, ktora zezwolilaby na podniesienie nosnosci drogi z 6t na 8t/os.

    A tak w ogole to kto i gdzie widzial 40 i 60t samochody jezdzace srodkiem miasta ???
    To tylko u nas. Zawolamy tu do Myslenic telewizje i rozreklamujemy nasze cudowne miasto na cala Polske. Ojjj beda tu do nas zjezdzac do tego naszego "kurortu" jak to nasz burmiSZCZ okrela.

    1 Cytuj
  • 30 sie 2009

    Domy pękają bo ludzie pękają i wybierają bezmyślnie tych, co nic nie potrafią oprócz rozpieprzania na prawo i lewo pieniędzy publicznych czyli naszych, na chore dokonania - np. hala sportowa za 20 parę milionów, hale zapaśników i inne pierdoły.

    1 Cytuj
  • 30 sie 2009

    ludzie,o czym wy marzycie,jaka droga. Mieszkam 21 lat na ul.wybickiego 1,50 km od centrum a nie mamy chodnika,do połowy drogi zrobiła chodnik "komuna",a o reszcie mieszkańców zapomniała władza solidarności,do drogi musieliśmy dopłacać z własnej kieszeni.Myślę ja by tu mieszkał jakiś radny Gminy to dawno byśmy chodzili po wypasionym chodniku.Niestety musimy czekać na zmianę władzy,a o drodze przez pola "dąbrowskiegoto szybko zapomnijcie.

    1 Cytuj
  • 2 wrz 2009

    Faktem jest!
    Jak się domy rozpadną to przejedzie buldożer, zgarnie gruz i się wtedy drogę poszerzy. Zburzymy strażnicę, zadeklujemy płytami bysinkę i będzie megasuperekstra!

    1 Cytuj
  • 3 wrz 2009

    "Jak się domy rozpadną to przejedzie buldożer, zgarnie gruz i się wtedy drogę poszerzy. "

    Z tego założenia wychodząc nasi panujący usunęli ciężki ruch tranzytowy z naszego Rynku bo pewno dziś byłaby tam wielka KUPA gruzu z 'ratusza' i samorządowcy nie mieliby się gdzie spotykać na "kawie czy herbacie"...

    1 Cytuj
  • 7 wrz 2009

    W sprawie obwodnicy/drogi zachodniej pojawiła się krótka notka Dzienniku Polskim (5.09.2009):

    Inwestycją, mającą znacznie poprawić jakość powietrza w Myślenicach, jest budowa obwodnicy, która ma wyprowadzić ruch ciężarowy poza centrum.
    Obecnie aż 54 proc. zanieczyszczeń w powietrzu to efekt tzw. emisji liniowej, czyli ruchu samochodowego.
    Koszty budowy tej obwodnicy oceniane są dziś na 36 mln. zł, poniesie je GDDKiA.

    1 Cytuj
  • 7 wrz 2009

    Noooo ciekawe czy Burmiszcz się pochyli nad taką okazją :(

    Ma jak na tacy !

    1 Cytuj
  • 8 wrz 2009

    [quote] Gość: oburzona napisała:[hr]Maniek z Harbutowic
    Tiry muszą jechać w kierunku Bysiny bo tam są tartaki, kamieniołom i dwie duże betoniarnie. Trudno żeby nie miały jak dojechać. Płacą podatki to mają mieć dojazd. Ludzie niech nie narzekają, mogli się nie budować blisko drogi.

    Maniek ?!
    A co bylo wczesniej jajko czy kura ?
    Wczesniej ludzie domy pobudowali ZGODNIE Z POZWOLENIAMI NA BUDOWE, a pozniej powstaly betoniarnie i cala reszta zalatwiane za lapowy bo bez uzgodnien jakim sprzetem beda dowozic materialy.

    Ludzie niech nie narzekają, mogli się nie budować blisko drogi.

    A ludzie narzekaja bo im domy pekaja i sie wala. Drogi nie sa przystosowane do takich obciazen. NIE MA do dzis zadnej dokumentacji, zadnej ekspertyzy, ktora zezwolilaby na podniesienie nosnosci drogi z 6t na 8t/os.

    A tak w ogole to kto i gdzie widzial 40 i 60t samochody jezdzace srodkiem miasta ???
    To tylko u nas. Zawolamy tu do Myslenic telewizje i rozreklamujemy nasze cudowne miasto na cala Polske. Ojjj beda tu do nas zjezdzac do tego naszego "kurortu" jak to nasz burmiSZCZ okrela.[/quote]

    - A masz jakieś dowody na owo łapówkarstwo? Jak nie to lepiej zamilcz bo jest to zwykłe pomówienie i możesz skończyć w sądzie. Oczywiście nie zrozum mnie źle, ja z tym zakładami nie mam nic wspólnego i nie bronie ich właścicieli ale jestem przeciwnikiem szkalowania ludzi.

    - Co do tego pękania domów to trudno mi w to uwierzyć, że wszystkiemu winne są ciężarówki. Obok mojego domu (dosłownie mniej niż 2m od budynku)dzień w dzień przejeżdża ciężarówka (należąca do firmy mojego ojca) i mimo upływu wielu lat jakoś nic nie pęka. Nie wiem, być może jakieś wyjątkowo solidne są te mury. Ale fakt, faktem nic nie pęka. Oprócz ciężarówek (które niewątpliwie jakiś wpływ mają) na pękanie ścian mają wpływ także inne czynniki. Może słabe mury? Może niezbyt solidne fundamenty, może słabe podłoże. Któż to wie?

    - fakt, faktem droga zachodnia jest [U]NIEZBĘDNA[/U]. Jak już pisałem kiedyś, rondo nic nie pomoże. Ruch samochodów ciężarowych powinien być przeniesiony poza miasto. Zarówno ze względów ekologicznych jak i bezpieczeństwa. Pytanie jest tyko jedno: czy My, mieszkańcy Miasta i Gminy Myślenice doczekamy się tej obwodnicy?

    Tak na marginesie: Farmer84 jak cię proszę zmień swój nick. Naprawdę nie stać cię na wymyślenie własnego tylko innym musisz pomysły podkradać?

    1 Cytuj
  • 8 wrz 2009

    Nie wiem kto wymyślił koncepcję ronda ale jest to zwykły półśrodek (może nas stać tylko na to).
    Można wybudować łącznik wzdłuż Bysinki (po lewej stronie potoku) - pomiędzy strażnicą OSP a pierwszym domem na ul. Kościuszki jest dość miejsca. Ten łącznik przechodził by w ul. Średniawskiego (poprzez Koński Rynek). Były ruch w różnych kierunkach całkowicie odseparowany poprzez całe miast na lini wschód-zachód.
    Oczywiście obwodnica północna też jest potrzebna ale ważniejsze jest rozwiązanie w centrum miasta.

    2 Cytuj
  • 8 wrz 2009

    Nie zapominaj Witroz że jednak jest to czyjaś własność ta przestrzeń i za taką spekulację ktoś by się nieźle wnerwił.
    Ja za to mam dla Was radę jak spowodować powstanie tej drogi i wezmę za nią tylko tysiaka. Możecie zrobic ściepę, zainteresowanych domów jest tyle że wyjdzie mniej niż po złotówce na gospodarstwo.
    Otóż zaproponujcie, żeby droga miala nawierzchnię ze sztucznej trawy i była podkanalizowana kamionką to pieniążki sie zaraz znajdą. I wykonawcy...
    Gdybyście chcieli mieć sto procent pewności należy w planie pociągnąć drogę z Tarnówki na wysypisko.
    ;)

    1 Cytuj
  • 8 wrz 2009

    Oczywiście, że jest to własność prywatna - święta. Ale z ludźmi trzeba rozmawiać. Droga Zachodnia tez musi przebiegać po - dziś - prywatnych działkach.
    Co do żarcików o kamionce - wiadomo że w samorządzie tak jak w innych instytucjach są lobby, które przepychają swoje pomysły. Jednak w tej sprawie tak jak w wielu innych nie ma jednej uniwersalnej racji są tylko różne punkty widzenia
    W tym wypadku można założyć że ktoś chce dobrze aby budować kanalizację drogo (z kamionki) ale na sto lat ale równie sensowne rozwiązanie jest aby budować taniej ale na 50 lat.

    1 Cytuj
  • 8 wrz 2009

    Obawiam się Witroz, że niem masz racji. W państwach arabskich nierzadko można spotkać widok baranów przewożonych na tylnych siedzeniach mercedesów klasy S i innych kupowanych za zyski ze sprzedaży ropy limuzyn. Opowiadał mi o tym kolega który dzieciństwo spędził z ojcem na kontraktach dewizowych. Montowanie kamionkowej kanalizacji na Bulinie to według mojego rozmówcy pracującego od wielu lat w branży kanalizacyjnej mniej więcej podobne jej zastosowanie. Zwłaszcza, że w Myslenicach ta kanalizacja wykonana jest z PCV.

    Oczywiście więc można wozić barany ciężarówką - będzie taniej.
    Równie sensownie można je wozić mecedesem, z pewnością będzie im wygodniej.
    Wszystko zależy od punktu widzenia.

    ;)

    1 Cytuj
  • 8 wrz 2009

    Co do kamionki na Bulinie - tego wątku nie będę ciągnął bo się nie znam, choć ja też mam różnych znajomych i moga mi różne rzeczy opowiedzieć a ja mogę w to uwierzyć. Tak tez jest z decydentami tylko wtedy nazywa się to lobbing.
    Mówiąc szczerze ja nie widze żadnej potrzeby budowania kanalizacji nie tylko z kamionki ale nawet z PCV w Bulinie. To jakaś paranoja aby ten kraj przekopywac rurami w których płyną g...
    Opowiadał mi znajomy - mieszka na Zachodzie, że tam na wsi buduje się przyzagrodowe oczyszczalnie scieków. Taniej i elokogiczniej (jesli to słówko kogoś bierze).

    2 Cytuj

Odpowiedz