Forum » Myślenice droga zachodnia/obwodnica myślenic

 • 02.08.2009 - 14:51
  witam czy wie ktoś coś więcej na temat wyżej podany? kiedy zaczną budować itd.?
  Cytuj Zgłoś
 • 02.08.2009 - 17:54
  Zapomnij.

  Nie mają projektu budowlanego, nie mają gruntów, nie mają przygotowanego finansowania. Mają koncepcję.
  I usta pełne deklaracji bez pokrycia.

  :)
  3 Cytuj Zgłoś
 • 02.08.2009 - 18:28
  No ale przecież było już spotkanie burmistrza z właścicielami gruntów. Burmistrz mówił o tym że teraz jest najlepsza sytuacja aby zrealizować to przedsięwzięcie. Chodzi tu o środki z unii europejskiej. Dokumentacja jest już wykonana także nie jest źle. Wykonanie dokumentacji kosztowało pół miliona złotych. Ta droga na pewno będzie tylko nie wiadomo kiedy budowa zostanie rozpoczęta. To tylko kwestia czasu. Niech urzędnicy i radni zaczną działać szybciej i sprawniej.
  2 Cytuj Zgłoś
 • 02.08.2009 - 19:18
  Burmistrz mówił?
  Obudź się!
  Dokumentacja wykonana?
  Czytaj - http://www.umig.myslenice.pl/przetargi/prz080609-un.pdf

  CYTAT:
  Zamawiający stosownie do treści art. 93 ust 1 pkt. 4) (t.j. Dz. U. z 2007 roku Nr 223 poz.
  1655 z późn. zm. – dalej jako ustawa pzp) postanawia o unieważnieniu postępowania nr
  GPI-3.341/06/09 na „Wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla budowy
  drogi zbiorczej tzw. „Drogi Zachodniej” na odcinku w mieście Myślenice włączenie ul.
  Sobieskiego w km 0+090 do drogi powiatowej relacji Myślenice – Sułkowice wieś
  Bysina w km 1+850 (od granicy miasta) z dwoma odcinkami dróg lokalnych”.
  (...)
  Mając powyższe na uwadze oraz brak środków finansowych w wysokości wskazanej przez
  Wykonawcę w ofercie na wykonanie zamówienia objętego przedmiotowym postępowaniem
  przez Zamawiającego, Zamawiający postanowił jak we wstępie."

  Brakło 160 tys. na projekt a komuś się jeszcze śni droga Zachodnia?

  A budowy nowego dworca nie obiecywali?
  2 Cytuj Zgłoś
 • 02.08.2009 - 19:43
  Masz rację Greta J., nie czytałem tego ogłoszenia. Czyli przetarg na wykonanie dokumentacji okazał się fiaskiem. Jednak myślę że przetarg zostanie jeszcze raz ogłoszony, może znajdzie się ktoś tańszy co zrealizuje tą dokumentację. Przecież te środki przepaść nie mogą, muszą być wykorzystane właśnie na tą drogę. Dzięki Greta J. dużo się można od Ciebie dowiedzieć.
  1 Cytuj Zgłoś
 • 03.08.2009 - 23:29
  Witam mam pytanie kiedy planowane jest oddanie odcinka zakopianki od Myślenic do Krakowa i z powrotem bo widze że wiekszosć drogi jest juz wsumie zrobiona,a czesto tedy jezdze i myśle że nie tylko ja wiec bardzo bym se cieszył gdyby już było skończone:)pozdrawiam:)
  1 Cytuj Zgłoś
 • 04.08.2009 - 9:11
  Nieprędko bo wtedy zgodnie z planem powinna zostać zamknięta WMB ????
  1 Cytuj Zgłoś
 • adzygmunt 04.08.2009 - 14:07
  WMB jakoś kojarzy mi się z KMB. Lecz "przeca" nie mam racji! hi,hi!
  1 Cytuj Zgłoś
 • 05.08.2009 - 21:53
  A mnie się marzy droga z "Meksyku" (granica Bysiny i Jaśienicy), aż po wysypisko śmieci w Borzęcie. Droga taka przejeła by większość ruchu tranzytowego z Myślenic. Potem na wzór holenderski propagowanie dwuch kółek.
  1 Cytuj Zgłoś
 • adzygmunt 05.08.2009 - 22:45
  Propagowanie "dwuch" kółek? To jakieś ortograficzno-graficzne-konstukcyjne wariactwo? Przecież kółka są zawsze zamknięte!
  2 Cytuj Zgłoś
 • 06.08.2009 - 10:17
  Brakło 160 tyś zł polskich żart ?! Tak ? Przecież co to jest 160 tyś dla UMiG.
  1 Cytuj Zgłoś
 • 07.08.2009 - 16:39
  jeśli chodzi o zakopiankę to prosiłbym zacząć osobny temat. co do drogi zachodniej to odciążenie centrum myślenic od ruchu tranzytowego to jedno, przecież droga rzekomo powiatowa z myślenic do sułkowic woła o pomstę do nieba jeśli chodzi o stan nawierzchni! Ludzie tam nie mają jak się poruszać a to z uwagi na brak chodnika czy w wielu miejscach brak chociażby pobocza i jeszcze te pędzące ciężarówki! Ale do czego zmierzam, budowa drogi zachodniej przyniesie same korzyści, otworzy nowe inwestycje.
  1 Cytuj Zgłoś
 • 16.08.2009 - 11:25
  1 Cytuj Zgłoś
 • 19.08.2009 - 14:35
  Mnie dzisiaj bardziej niż obwodnicy zachodniej brakuje dróg w centrum. Miało być tzw. przebicie z ul. Ogrodowej do Niepodległości (w przyszłości mogła być alternatywna trasa dla tej wzdłuż Bysinki) ale chyba przespano sprawę.

  Trzeba coś zrobić ze zwężeniem drogi wzdłuż Bysinki na skrzyżowaniu z ul. Kościuszki - proponuję przebicie za strażnicą OSP Śródmieście i pociągnięcie drugiej nitki do Końskiego Rynku i dalej ul. Średniawskiego tak aby rozdzielic pasy ruchu - ul. 3 Maja na wschód a Średniawskiego na zachód (będzie potrzeba kilka dodatkowych mostków na Bysince).
  1 Cytuj Zgłoś
 • 19.08.2009 - 22:30
  "Miało być tzw. przebicie z ul. Ogrodowej do Niepodległości (w przyszłości mogła być alternatywna trasa dla tej wzdłuż Bysinki) ale chyba przespano sprawę."

  Nie przespano, nie przespano... jak się dowiesz kto tam domy pobudował to wiele sobie wytłumaczysz.
  Blaszaki przy ul Bergela - drodze na cmentarz nakazano rozebrać i usunąć bo będzie tam połączenie o jakim marzyłeś (Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ nie tylko Ty) ale stało się inaczej - ktoś tam chciał ogrodzenie swojej działki zrobić. Niestety, ktoś uznał swój cel na nadrzędny, co tam jakiś problem komunikacyjny, jakoś to będzie...
  1 Cytuj Zgłoś
 • 19.08.2009 - 22:35
  Spróbuję zgadnąć, któż może mieszkać w tej okolicy, komu mogło przeszkadzać...

  Może to... jakiś Naczelnik Wydziału z UMiG?

  A może jakiś były pracownik wydziału architektury?

  Albo rodzina innego pracownika tegoż wydziału?

  Nie... nie zgadnę chyba... to za trudna zagadka

  :)
  3 Cytuj Zgłoś
 • 22.08.2009 - 0:30
  Z bólem o tym piszę ale nie bójmy się prawdy. Obwodnicy spełniającej rolę jaką byśmy sobie życzyli NIE BĘDZIE. Wspomniecie kiedyś moje słowa. Ten sam beton mający władzę w naszym mieście już o to zadba jak niegdyś zadbał puszczając zabudowę i blokując połączenie ul. Solidarności z ul. Niepodległości.
  Jak już czytaliśmy - ma powstać tam osiedle Dalin tak jak i powstało osiedle pod Lipką. Droga o ile powstanie - z nazwy będzie zachodnią, o tym, że to nie będzie obwodnica zdążył już sprostować UMiG a więc ? Będzie to droga osiedlowa i niestety ale nie przeniesie ruchu z centrum na obrzeża miasta jak czyni to każda miejscowość.
  Tak tak... mobilni mogą to zaobserwować - niemal każde miasto (ostatnio pisano o tym, że Dobczyce będą mieć obwodnicę, Myślenic na to nie stać !) przenosi ruch tranzytowy poza centrum. U nas stracimy OSTATNIĄ szansę.
  Najpierw będzie rondo k/ Strażnicy na miarę czasów - takie aby kierowcy ciężarówek nie musieli najmniejszego wysiłku wkładać w kręcenie kierownicą (!) jadąc patelniami przez centrum miasta. Będzie remont mostu aby podnieść tonaż i już wtedy najlegalniej w świecie Tiry i inne patelnie będą sobie pomykać przez środek naszego miasta. Potem już o drodze (nie mylić z obwodnicą!) można będzie pomarzyć bo Powiat będzie głodem przymierał i na żadną inwestycję go stać nie będzie.
  Na Dalinie powstaną domy a potem już nie będzie mowy o drodze bo odległość od osiedla uniemożliwi jej budowę.
  Przykre plany ale prawdziwe i... realne. Pamiętajmy - mamy beton i nie wierzmy w obiecanki-cacanki miłościwie nam Panujących. Będziemy wąchać więcej spalin niż do tej pory i drżeć ze strachu o swoje bezpieczeństwo jeszcze bardziej.
  Rowerzyści będą nadal jeździć chodnikami i po pasach. Ssssssie będzie działo... !
  1 Cytuj Zgłoś
 • 22.08.2009 - 8:45
  pojawił się artykuł w dzienniku polskim co do naszego tematu tzn. drogi zachodniej. Tytuł i wprowadzenie:
  Problem wielkiej wagi. Myślenice. Ciężarówki zakłócają spokój mieszkańcom ulicy 3 maja. Są też zagrożeniem dla ich zdrowia i życia.
  "Największe nadzieję mieszkańcy wiążą jednak z projektem budowy tzw. drogi zachodniej, która przejęłaby ruch dużych samochodów. Gmina Myślenice zapewnia, że sprawa budowy obwodnicy zachodniej jest dla niej nadal priorytetowa. Obecnie jesteśmy na etapie wyboru projektantów i zebrania wszystkich niezbędnych uzgodnień- mówi Piotr Szewczyk z UMiG Myślenice.
  Jest to artykuł z 18 sierpnia bieżącego roku także coś jest na rzeczy skoro budowa tejże drogi jest priorytetem.
  1 Cytuj Zgłoś
 • 22.08.2009 - 20:38

  bonhart
  Gmina Myślenice zapewnia, że sprawa budowy obwodnicy zachodniej jest dla niej nadal priorytetowa. Obecnie jesteśmy na etapie wyboru projektantów i zebrania wszystkich niezbędnych uzgodnień- mówi Piotr Szewczyk z UMiG Myślenice.
  Jest to artykuł z 18 sierpnia bieżącego roku także coś jest na rzeczy skoro budowa tejże drogi jest priorytetem.

  POmiędzy tym co Gmina mówi, czy pisze a tym co później realizuje jest często przepaść. Gdyby nie szum wokół niektórych planów burmistrza to mielibyśmy już m.in. krematorium. Jeśli mieszkańcy będą bierni wobec działań w kierunku tej drogi to jej nie będzie.
  Jeśli nie zrealizują obietnic i puszczą zabudowę pod Dalinem to o takiej drodze będzie można w ogóle zapomnieć. Jest to OSTATNIA szansa dla Myślenic aby przenieść ruch tranzytowy WSCHÓD - ZACHÓD na obrzeża miasta.
  Popatrzcie co obecnie dzieje się w Tyńcu - ludzie się wreszcie zbuntowali. Proszę przeczytać i posłuchać:
  http://www.radiokrakow.pl/www/home.nsf/ID/TMUR-7SVFFB
  1 Cytuj Zgłoś
 • 22.08.2009 - 20:59
  Rzeczywiście coś jest na rzeczy-polecam
  http://www.mmkrakow.pl/5763/2009/7/6/?districtChanged=true
  1 Cytuj Zgłoś
 • 22.08.2009 - 21:16
  Gall ano Nim napisał:

  "Gdyby nie szum wokół niektórych planów burmistrza to mielibyśmy już m.in. krematorium. Jeśli mieszkańcy będą bierni wobec działań w kierunku tej drogi to jej nie będzie."

  To prawda. Trzeba działać. Gdyby jakiś czas temu dziennikarze nie zrobili szumu w sprawie hali na Zarabiu, to też być może nigdy by nie powstała... I to nie chodzi o dziennikarzy z Myślenickiej;)

  1 Cytuj Zgłoś
 • 23.08.2009 - 13:59
  Ta obwodnica nie jest tak warzna jak wysypisko i dobre imię Gminy w sądzie. Pan Burmiszcz nie ma czasu na rzeczy o małym znaczeniu bo musi skupiać się na warznych.
  pozdrawiam
  Zdzichu
  1 Cytuj Zgłoś
 • 23.08.2009 - 20:47
  Jak się SKUPI na wysypisku to dopiero będzie śmierdziało na całe Myślenice :(
  1 Cytuj Zgłoś
 • 23.08.2009 - 21:54
  O ja rozmawiać z burmistrz Ostrowska. Kiedy on mnie uczynić Ważna Powiatowa Drogowca ja mu obiecać szybko rozwiązać wszystkie problema drogowa. Zbudować odwodnica, autostrada, dużo wiadukta i ronda.
  Wy nie dyskutować bez potrzeba jak się nie znać!
  Cicho siedzieć i podziwiać nowoczesna drogowca.

  1 Cytuj Zgłoś
 • 24.08.2009 - 17:57
  Całe to gadanie o obwodnicy jest w ogóle niepotrzebne. Cała ta obwodnica jest niepotrzebna a tylko będzie dużo kosztować. Bardzo dobry pomysł wymyślili z rondem koło strażnicy bo to załatwi całom sprawę i nic wiecej nie potrzeba. Ciężarówka się bez problemu skręci, zmieści się wiecej aut i nie będzie korków.
  Jest kryzys to nie można wydawać wielkich pieniędzy na budowę drogi jak za mniejsze można mieć to samo. Burmistrz musi dbać o to żeby mądrze wydawać pieniądze a nie na jaką kto wymyśli inwestycje to od razu mu robić. Dziennikarze tylko ciągle piszom o tym bo atakujom a tak naprawde to nie mają pojęcia i nie znają się na robocie.
  Tyle lat nie było drogi zachodniej i dobrze było. Nagle coś się komuś umyślało i od razu mu zrób a nie rozumie jeden z drugim że koszta są wielkie.
  2 Cytuj Zgłoś
 • 24.08.2009 - 19:35
  co ty możesz wiedzieć o myślenicach mańku z harbutowic, wystarczy to wam jedna droga na krzyż w harbutowicach, rondo nie załatwi całej sprawy, poczytaj dokładnie ten temat zaczęty przeze mnie i podejrzewam że zmienisz zdanie, a jeśli czegoś nie wiesz to pytaj, dodam jeszcze tyle że to droga zachodnia jest priorytetem dla UMiG Myślenice ponieważ teraz są sprzyjające warunki to takich inwestycji (środki z UE) i jeszcze jedno pisanie o kryzysie to takie sranie w banie, gratuluje argumentów...
  2 Cytuj Zgłoś
 • 24.08.2009 - 21:22
  Tyle lat nie było drogi zachodniej i dobrze było.

  Zobacz tylko ile u ciebie samochodów przybyło, jak masz więcej niż 18lat to może pamiętasz za dziecka, że na parkingach były jeszcze luzy, a teraz ?
  To może w ogóle nie budować dróg ani autostrad bo "tyle lat ich nie było i dobrze było", po co koszty ?
  Lepiej dofinansować takich rolników jak ciebie, dać im na naukę.
  1 Cytuj Zgłoś
 • 24.08.2009 - 22:37
  Ja pochodze z Harbutowic ale mieszkam teraz w Myślenicach i mam prawo pisać jako mieszkaniec co sie interesuje sprawami w gminie. Wam sie wydaje że wszystko takie proste.
  Urząd mówi że obwodnica jest priorytetem bo ludzie jej chca ale prawda jest taka że nie ma na razie kasy i trzeba zbudować rodno. Moja robi w urzędzie to wiem bo czesto rozmawiaja na różne tematy. Cieszcie sie że burmistrz ma jednocześnie dyrektora od dróg powiatowych jako radnego bo dzięki temu ani tego by nie było ani tego. Jakby inny był dyrektorem to nic by nie było a tak zrobi rondo i na razie wystarczy. Były duże inwestycje w mieście i wiadomo że na wszystko nie starczy. Hala sama sie nie zbudowała. Ktoś nie rozumie, nie wie jak jest w budżecie to nie ma pojęcia, tylko by wymagał.
  Nie mówie że drogi kiedyś nie będzie ale teraz rondo załatwi sprawe bo skrzyzowanie jest niebezpieczne i jak jedzie tir to zahacza o chodnik. Jak przebudują to się będzie mieścic. I rozładują się korki.
  Potem będą pieniądze to się zbuduje droge.
  1 Cytuj Zgłoś
 • 24.08.2009 - 22:53
  Maniek z Harbutowic.
  Wytłumacz mi co robi tir pod strażnica?!
  Lobby jest b. silne i dlatego takie plany. O jakim ty bezpieczeństwie piszesz nawet jak bedzie rondo ? Kanałami, Bysinką ludzie będą chodzić ? Droga zachonia by pokazała czy w ogóle rondo jest potrzebne a jeśli tak to jak duże i wcale nie takie kosztowne jak to, które teraz planują!
  Czy ktoś kiedyś głośno powie ile kosztuje UMiG 3-dniowy ubaw w Dni Myslenic na Zarabiu ? Nie wystarczyl by 1 dzien jak jest w sasiednich miejscowosciach?
  Stac nas na to kosztem chodników, drog i innych inwestycji ?
  Grabowski i cala elyta to beton i wszyscy tak samo tańczą bo Burmiszcz tak przygrywa. A przygrywa tak jak mu lobby nakazuje. Takie to koło...
  Otwórzcie ludzie wreszcie oczy ! Jak wybudują rondo to o drodze będzie mozna pomarzyc bo kasy nie bedzie przez dłuzszy czas. A w miedzyczasie puszcza domy pod Dalinem (bo coniektórzy już zacierają ręce) i drogi nie bedzie jak na Plebańskiej Solidarności-Niepodległości.
  1 Cytuj Zgłoś
 • 24.08.2009 - 23:02
  Tiry muszą jechać w kierunku Bysiny bo tam są tartaki, kamieniołom i dwie duże betoniarnie. Trudno żeby nie miały jak dojechać. Płacą podatki to mają mieć dojazd. Ludzie niech nie narzekają, mogli się nie budować blisko drogi.
  Z tym Dalinem to druga sprawa. Przez tą obwodnicę zachodnią to się zniszczą piekne tereny budowlane co tam są teraz. Kto będzie chciał budować dom koło ruchliwej drogi, którą jadą ciężarówki z kamieniem? Nie lepiej dać te tereny pod budowlankę i żeby powstały osiedla domków?
  2 Cytuj Zgłoś
 • 24.08.2009 - 23:38
  Ludzie niech nie narzekają, mogli się nie budować blisko drogi.


  Z tym to Maniek pojechałeś. Jak sie ktoś wcześniej wybudował, a później mu asfalt na ganku wylali to jego wina.
  To rondo pod strażnicą , to moim zdanie o dupe rozbić. Niech zrobią prostą na Bysine i Jasienice przez strażnice. Strażnice rozłożyć na cegły i wybudować w innym miejscu , a jakim, zrobi sie referendum. Wpuśćcie mnie na stołek ja tu zrobie restrukturyzacje miasta że chooo, albo nawet chochcho.
  1 Cytuj Zgłoś
 • adzygmunt 25.08.2009 - 9:02
  Nieudane rondo jedno już jest. Chcąc prawidłowo zjechać z ronda omc /o mało co/ nie zdążę włączyć kierunkowskazu.
  Bardzo dobry pomysł miał Monte Grabi z tym murem oporowym wewnętrznego kręgu ronda. To nareszcie dyscyplinuje tirowców, którzy ze "względu na wzgląd" długaśnego longa, chcieli koniecznie go prostować.
  Gdzieś tam w necie jest zdjęcie cysterny na tym "rondelku- rondelkuniu-rondelkuniuniuniu"
  1 Cytuj Zgłoś
 • 25.08.2009 - 9:23
  adzygmunt napisał/a:
  Nieudane rondo jedno już jest. Chcąc prawidłowo zjechać z ronda omc /o mało co/ nie zdążę włączyć kierunkowskazu.
  Bardzo dobry pomysł miał Monte Grabi z tym murem oporowym wewnętrznego kręgu ronda. To nareszcie dyscyplinuje tirowców, którzy ze "względu na wzgląd" długaśnego longa, chcieli koniecznie go prostować.
  Gdzieś tam w necie jest zdjęcie cysterny na tym "rondelku- rondelkuniu-rondelkuniuniuniu"
  Dokładnie tak. Rondo nieudane a w dodatku kierowcy nie potrafią przez nie poprawnie przejechać. Niektórzy nie włączają kierunkowskazów przy wyjeździe, inni włączają lewy kierunkowskaz przy wjeździe i wyjeżdżają bez sygnalizacji. Jak zrobią drugie takie rondo to będzie podobnie się na nim działo. Według mnie nowe rondo nie rozwiąże problemu. Wręcz przeciwnie, już jego budowa w tak newralgicznym miejscu paraliżowałaby miasto. Trzeba ruch ciężarówek przenieść poza miasto. Najlepszym rozwiązaniem byłaby właśnie droga zachodnia. Ale czy takowa kiedykolwiek powstanie?
  1 Cytuj Zgłoś
 • 25.08.2009 - 11:45
  Trzeba o to walczyć, nie dajmy tych idiotycznych pomysłów naszych urzędników zrealizować!
  Szkoda każdego grosza (nawet na projekt) tego durnego ronda!
  1 Cytuj Zgłoś
 • 25.08.2009 - 11:56
  Rondo to jest przyszłe dokonanie Dyrektora Grabowskiego i w partycypacji Pana Burmiszcza, ludzi kompetentnych i instytucji dlatego musi być dobre a Wy nie macie racji i wypisujecie bzdury.Koniec dyskusji!
  Nic dodać nic ująć.
  Pozdrawiam
  Zdzichu
  1 Cytuj Zgłoś
 • 25.08.2009 - 12:03
  Droga zachodnia powstać musi!
  Droga powiatowa, nie żadna osiedlowa, szeroka z kilkumetrowymi pasami zieleni po obu stronach. W pasach zieleni bezpieczne chodniki w obu kierunkach, oświetlenie. Od razu należy zaprojektować i wykonać szereg zjazdów na drogi osiedlowe obsługujące nowe tereny mieszkaniowe. W pasach drogowych nalezy poprowadzić infrastrukturę: sieć kanalizacją sanitarną i deszczową, sieć wodociągową, sieć gazową i sieć elektroenergetyczną.
  Porządny projekt, wykup gruntów (w razie BB pomoże tylko bierze dość duże prowizje) i pieniądze z UE októre trzeba walczyć aż do skutku. Tutaj mogłyby się przydać znajomości posła, senatora, marszałka i choćby samego diabła. Zróbmy coś wreszcie porządnie. Zyskają wszyscy. Właściciele gruntów - nowe świetnie położone i uzbrojone tereny mieszkaniowe pod Dalinem ale też w Jasienicy i Bysinie (łatwy, bez kluczenia dojazd z Krakowa)- ceny działek X5, całe miasto bo zniknie z centrum uciążliwy tranzyt, protestujący mieszkańcy z ul. 3-go maja itd.
  1 Cytuj Zgłoś
 • adzygmunt 25.08.2009 - 14:36
  Ździchu, czy Ździchó. Waszmość "czymaj" jeden fason!
  1 Cytuj Zgłoś
 • 27.08.2009 - 13:10
  Maniek z Harbutowic
  Tiry muszą jechać w kierunku Bysiny bo tam są tartaki, kamieniołom i dwie duże betoniarnie. Trudno żeby nie miały jak dojechać. Płacą podatki to mają mieć dojazd. Ludzie niech nie narzekają, mogli się nie budować blisko drogi.

  Maniek ?!
  A co bylo wczesniej jajko czy kura ?
  Wczesniej ludzie domy pobudowali ZGODNIE Z POZWOLENIAMI NA BUDOWE, a pozniej powstaly betoniarnie i cala reszta zalatwiane za lapowy bo bez uzgodnien jakim sprzetem beda dowozic materialy.

  Ludzie niech nie narzekają, mogli się nie budować blisko drogi.

  A ludzie narzekaja bo im domy pekaja i sie wala. Drogi nie sa przystosowane do takich obciazen. NIE MA do dzis zadnej dokumentacji, zadnej ekspertyzy, ktora zezwolilaby na podniesienie nosnosci drogi z 6t na 8t/os.

  A tak w ogole to kto i gdzie widzial 40 i 60t samochody jezdzace srodkiem miasta ???
  To tylko u nas. Zawolamy tu do Myslenic telewizje i rozreklamujemy nasze cudowne miasto na cala Polske. Ojjj beda tu do nas zjezdzac do tego naszego "kurortu" jak to nasz burmiSZCZ okrela.
  1 Cytuj Zgłoś
 • 30.08.2009 - 19:53
  Domy pękają bo ludzie pękają i wybierają bezmyślnie tych, co nic nie potrafią oprócz rozpieprzania na prawo i lewo pieniędzy publicznych czyli naszych, na chore dokonania - np. hala sportowa za 20 parę milionów, hale zapaśników i inne pierdoły.
  1 Cytuj Zgłoś
 • 30.08.2009 - 22:03
  ludzie,o czym wy marzycie,jaka droga. Mieszkam 21 lat na ul.wybickiego 1,50 km od centrum a nie mamy chodnika,do połowy drogi zrobiła chodnik "komuna",a o reszcie mieszkańców zapomniała władza solidarności,do drogi musieliśmy dopłacać z własnej kieszeni.Myślę ja by tu mieszkał jakiś radny Gminy to dawno byśmy chodzili po wypasionym chodniku.Niestety musimy czekać na zmianę władzy,a o drodze przez pola "dąbrowskiegoto szybko zapomnijcie.
  1 Cytuj Zgłoś
 • 02.09.2009 - 18:59
  Faktem jest!
  Jak się domy rozpadną to przejedzie buldożer, zgarnie gruz i się wtedy drogę poszerzy. Zburzymy strażnicę, zadeklujemy płytami bysinkę i będzie megasuperekstra!
  1 Cytuj Zgłoś
 • 03.09.2009 - 13:49
  "Jak się domy rozpadną to przejedzie buldożer, zgarnie gruz i się wtedy drogę poszerzy. "

  Z tego założenia wychodząc nasi panujący usunęli ciężki ruch tranzytowy z naszego Rynku bo pewno dziś byłaby tam wielka KUPA gruzu z 'ratusza' i samorządowcy nie mieliby się gdzie spotykać na "kawie czy herbacie"...
  1 Cytuj Zgłoś
 • 07.09.2009 - 23:22
  W sprawie obwodnicy/drogi zachodniej pojawiła się krótka notka Dzienniku Polskim (5.09.2009):

  Inwestycją, mającą znacznie poprawić jakość powietrza w Myślenicach, jest budowa obwodnicy, która ma wyprowadzić ruch ciężarowy poza centrum.
  Obecnie aż 54 proc. zanieczyszczeń w powietrzu to efekt tzw. emisji liniowej, czyli ruchu samochodowego.
  Koszty budowy tej obwodnicy oceniane są dziś na 36 mln. zł, poniesie je GDDKiA.

  1 Cytuj Zgłoś
 • 07.09.2009 - 23:30
  Noooo ciekawe czy Burmiszcz się pochyli nad taką okazją :(

  Ma jak na tacy !
  1 Cytuj Zgłoś
 • 08.09.2009 - 12:54
  Gość: oburzona napisała:[hr]Maniek z Harbutowic
  Tiry muszą jechać w kierunku Bysiny bo tam są tartaki, kamieniołom i dwie duże betoniarnie. Trudno żeby nie miały jak dojechać. Płacą podatki to mają mieć dojazd. Ludzie niech nie narzekają, mogli się nie budować blisko drogi.

  Maniek ?!
  A co bylo wczesniej jajko czy kura ?
  Wczesniej ludzie domy pobudowali ZGODNIE Z POZWOLENIAMI NA BUDOWE, a pozniej powstaly betoniarnie i cala reszta zalatwiane za lapowy bo bez uzgodnien jakim sprzetem beda dowozic materialy.

  Ludzie niech nie narzekają, mogli się nie budować blisko drogi.

  A ludzie narzekaja bo im domy pekaja i sie wala. Drogi nie sa przystosowane do takich obciazen. NIE MA do dzis zadnej dokumentacji, zadnej ekspertyzy, ktora zezwolilaby na podniesienie nosnosci drogi z 6t na 8t/os.

  A tak w ogole to kto i gdzie widzial 40 i 60t samochody jezdzace srodkiem miasta ???
  To tylko u nas. Zawolamy tu do Myslenic telewizje i rozreklamujemy nasze cudowne miasto na cala Polske. Ojjj beda tu do nas zjezdzac do tego naszego "kurortu" jak to nasz burmiSZCZ okrela.
  - A masz jakieś dowody na owo łapówkarstwo? Jak nie to lepiej zamilcz bo jest to zwykłe pomówienie i możesz skończyć w sądzie. Oczywiście nie zrozum mnie źle, ja z tym zakładami nie mam nic wspólnego i nie bronie ich właścicieli ale jestem przeciwnikiem szkalowania ludzi.

  - Co do tego pękania domów to trudno mi w to uwierzyć, że wszystkiemu winne są ciężarówki. Obok mojego domu (dosłownie mniej niż 2m od budynku)dzień w dzień przejeżdża ciężarówka (należąca do firmy mojego ojca) i mimo upływu wielu lat jakoś nic nie pęka. Nie wiem, być może jakieś wyjątkowo solidne są te mury. Ale fakt, faktem nic nie pęka. Oprócz ciężarówek (które niewątpliwie jakiś wpływ mają) na pękanie ścian mają wpływ także inne czynniki. Może słabe mury? Może niezbyt solidne fundamenty, może słabe podłoże. Któż to wie?

  - fakt, faktem droga zachodnia jest NIEZBĘDNA. Jak już pisałem kiedyś, rondo nic nie pomoże. Ruch samochodów ciężarowych powinien być przeniesiony poza miasto. Zarówno ze względów ekologicznych jak i bezpieczeństwa. Pytanie jest tyko jedno: czy My, mieszkańcy Miasta i Gminy Myślenice doczekamy się tej obwodnicy?

  Tak na marginesie: Farmer84 jak cię proszę zmień swój nick. Naprawdę nie stać cię na wymyślenie własnego tylko innym musisz pomysły podkradać?
  1 Cytuj Zgłoś
 • 08.09.2009 - 14:02
  Nie wiem kto wymyślił koncepcję ronda ale jest to zwykły półśrodek (może nas stać tylko na to).
  Można wybudować łącznik wzdłuż Bysinki (po lewej stronie potoku) - pomiędzy strażnicą OSP a pierwszym domem na ul. Kościuszki jest dość miejsca. Ten łącznik przechodził by w ul. Średniawskiego (poprzez Koński Rynek). Były ruch w różnych kierunkach całkowicie odseparowany poprzez całe miast na lini wschód-zachód.
  Oczywiście obwodnica północna też jest potrzebna ale ważniejsze jest rozwiązanie w centrum miasta.
  2 Cytuj Zgłoś
 • 08.09.2009 - 14:16
  Nie zapominaj Witroz że jednak jest to czyjaś własność ta przestrzeń i za taką spekulację ktoś by się nieźle wnerwił.
  Ja za to mam dla Was radę jak spowodować powstanie tej drogi i wezmę za nią tylko tysiaka. Możecie zrobic ściepę, zainteresowanych domów jest tyle że wyjdzie mniej niż po złotówce na gospodarstwo.
  Otóż zaproponujcie, żeby droga miala nawierzchnię ze sztucznej trawy i była podkanalizowana kamionką to pieniążki sie zaraz znajdą. I wykonawcy...
  Gdybyście chcieli mieć sto procent pewności należy w planie pociągnąć drogę z Tarnówki na wysypisko.
  ;)
  1 Cytuj Zgłoś
 • 08.09.2009 - 14:23
  Oczywiście, że jest to własność prywatna - święta. Ale z ludźmi trzeba rozmawiać. Droga Zachodnia tez musi przebiegać po - dziś - prywatnych działkach.
  Co do żarcików o kamionce - wiadomo że w samorządzie tak jak w innych instytucjach są lobby, które przepychają swoje pomysły. Jednak w tej sprawie tak jak w wielu innych nie ma jednej uniwersalnej racji są tylko różne punkty widzenia
  W tym wypadku można założyć że ktoś chce dobrze aby budować kanalizację drogo (z kamionki) ale na sto lat ale równie sensowne rozwiązanie jest aby budować taniej ale na 50 lat.
  1 Cytuj Zgłoś
 • 08.09.2009 - 14:30
  Obawiam się Witroz, że niem masz racji. W państwach arabskich nierzadko można spotkać widok baranów przewożonych na tylnych siedzeniach mercedesów klasy S i innych kupowanych za zyski ze sprzedaży ropy limuzyn. Opowiadał mi o tym kolega który dzieciństwo spędził z ojcem na kontraktach dewizowych. Montowanie kamionkowej kanalizacji na Bulinie to według mojego rozmówcy pracującego od wielu lat w branży kanalizacyjnej mniej więcej podobne jej zastosowanie. Zwłaszcza, że w Myslenicach ta kanalizacja wykonana jest z PCV.

  Oczywiście więc można wozić barany ciężarówką - będzie taniej.
  Równie sensownie można je wozić mecedesem, z pewnością będzie im wygodniej.
  Wszystko zależy od punktu widzenia.

  ;)
  1 Cytuj Zgłoś
 • 08.09.2009 - 14:50
  Co do kamionki na Bulinie - tego wątku nie będę ciągnął bo się nie znam, choć ja też mam różnych znajomych i moga mi różne rzeczy opowiedzieć a ja mogę w to uwierzyć. Tak tez jest z decydentami tylko wtedy nazywa się to lobbing.
  Mówiąc szczerze ja nie widze żadnej potrzeby budowania kanalizacji nie tylko z kamionki ale nawet z PCV w Bulinie. To jakaś paranoja aby ten kraj przekopywac rurami w których płyną g...
  Opowiadał mi znajomy - mieszka na Zachodzie, że tam na wsi buduje się przyzagrodowe oczyszczalnie scieków. Taniej i elokogiczniej (jesli to słówko kogoś bierze).
  2 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o odpowiedziach

Odpowiedz