Forum » Myślenice

REWOLUCJA ŚMIECIOWA: Harmonogram odbioru odpadów i inne uwagi

  • 19 cze 2013

    Kpina. Tak to się zaczyna. Do końca czerwca umowa przewiduje odbiór odpadów 2 razy w tygodniu. Od lipca po pojemnik np. na odpady pozostałe przyjadą 2 razy w miesiącu a w okresie zimowy ledwie raz - jakby zimą produkowało się mniej odpadów. Co ciekawe we wrześniu nie przyjadą WCALE. Za to z ekonomicznego punktu widzenia będą jeździć trzy dni w tygodniu 23, 25 i 26 lipca a kolejny raz za dwa tygodnie. Worków na pieluchy w harmonogramie - brak. Jakie są Wasze spostrzeżenia?

    27 Cytuj
  • 19 cze 2013
    13 2 Cytuj
  • 20 cze 2013

    Moje spostrzeżenie jest takie, że nie dostałem jeszcze harmonogramu.

    7 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 20 cze 2013

    Harmonogramu nie widziałem. W harmonogramie najbardziej obecnie interesowała by mnie kwestia odbioru śmieci za koniec czerwca początkiem lipca wg starych zasad.

    3 Cytuj
  • ania 20 cze 2013
    ziomal1 napisał/a:

    Ja to przemilczę,ale ma tu taki filmik:)http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Td0JwXPH7dw

    już tłumaczyłam, że dla sortowni nie ma znaczenia, czy zsypie to w jeden transport czy przyjedZie po każdy dzwon z osobna, i tak musi to iść na taśmę, zarówno tworzywa, papier jak i szkło dzielone są na kilkanaście frakcji, problemem jest, gdyby dorzucili do tego śmieci komunalne z kontenerów, dlatego uważam, że każdy powinien dostać jeden worek na:Papierr, plastik, szkło i metal, drugi na zmieszane komunalne, trzeci na kompost i czwarty na pieluchy i zużyte materiały higieniczne. Nie rozumiem po co komu 6 czy więcej worków, przecież są to dodatkowe koszty.
    Co do harmonogramu, nie wiem, od blisko roku mieszkam w gminie sułkowice, u nas wygląda to tak:
    raz w miesiącu sortowane i popiół, 2 razy w miesiącu komunalne i biodegradowalne.

    4 2 Cytuj
  • 21 cze 2013

    Dostałem wczoraj "harmonogram". Pomięty świstek papieru został wrzucony za ogrodzenie razem z przydziałem worków, których połowę zdążyły rozszarpać psy, zanim się zorientowałem, że jakieś śmieci wiatr mi roznosi po ogrodzie.
    Czy nie łaska zadzwonić domofonem i wręczyć??

    Jest jeden worek na plastik, papier i metal oraz osobny na szkło.

    Terminy wywozu są skandalicznie rzadkie - raz lub 2 razy na miesiąc, zależy od miesiąca i rodzaju śmieci. Już widzę te roje much unoszące się nad zaśmierdniętymi śmieciami. A nie, przepraszam, przecież mam myć śmieci przed wyrzuceniem...

    17 2 Cytuj
  • adzygmunt 24 cze 2013

    Dzisiaj panowie z RPGK nakleili na kontener naklejkę "odpady pozostałe". OK, a gdzie mam zagwarantowane umową: 1- brązowy pojemnik na Bioodpady 2 - zielony worek na szkło 3- żółty worek na Papier i tekstylia, 4 - czarny worek na odpady zielone?
    Rozumiem, że jeśli któraś ze stron nie wywiąże się z umowy to ja - zobowiązany do segregacji śmieci, podpisałem stosowną umowę, także ich nie posegreguję bez konsekwencji. Można inaczej? Chyba będzie trzeba!
    RPGK odebrała dzisiaj 24-06-br MAM JESZCZE TYDZIEŃ wrzucania do kubła bez segregacji, (rusza 1-szego VII,) Później będę wrzucał POSEGRGOWANE do jednego kubła. PARANOJA!
    Nie mam grafiku, Wczesnym rankiem załomocą do drzwi, że nie wystawiłem śmieci?!?

    11 1 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 24 cze 2013

    Jak Ci do końca tygodnia nie dostarczą to można się oburzać. Dajmy im jeszcze szansę

    6 1 Cytuj
  • 25 cze 2013

    a ja dostała już worki i dodatkowy czarny pojemnik i harmonogram i musiałam podpisać odbiór u sołtysa.... na wsiach śmieci były zabierane raz w miesiącu więc to że teraz odbiorą mi je częściej bo dwa razy w miesiącu jest dla mnie satysfakcjonujące.... co do worka na pieluchy droga AAgnieszko będą odbierane razem ze wszystkimi workami - jest to ujęte na harmonogramie jako odbiór worków :-)

    5 Cytuj
  • 25 cze 2013

    po raz pierwszy będe miał kosz samodzielnie,do tej pory mielismy jeden na dom,teraz każda rodzina chce mieć oddzielny-czy dostanę pojemniki za darmo?

    4 2 Cytuj
  • 25 cze 2013
    Marlenka napisał/a:

    a ja dostała już worki i dodatkowy czarny pojemnik i harmonogram i musiałam podpisać odbiór u sołtysa.... na wsiach śmieci były zabierane raz w miesiącu więc to że teraz odbiorą mi je częściej bo dwa razy w miesiącu jest dla mnie satysfakcjonujące.... co do worka na pieluchy droga AAgnieszko będą odbierane razem ze wszystkimi workami - jest to ujęte na harmonogramie jako odbiór worków :-)

    nie mam czegos takiego jak odbiór worków. Chyba ze masz na myśli selektywna zbiórkę w workach ale to wg harmonogramu jest 2 x na miesiąc a zima 1raz. Taki worek to dziecko w tydzień zapełnia. Jak juz dają worki a nie kosze to powinni zapewnić stojaki do nich.

    3 2 Cytuj
  • adzygmunt 25 cze 2013

    AAgnieszka ... i jeszcze ogrodzenie ich płotkiem anty...co?

    sh_ma "Jeszcze poczekajmy, jeszcze się nie śpieszmy >frustracjom< się nie dajmy, w słowa mówione i pisane zawierzmy?

    5 2 Cytuj
  • 29 cze 2013

    a ktoś może mi powiedzieć co ze śmieciami z tego tygodnia co był?? worki dostałam dopiero w czwartek tak samo jak harmonogram. A zawsze przyjeżdżali w poniedziałek po śmieci.

    4 2 Cytuj
  • 29 cze 2013

    BIO 2x w miesiącu ? W jaki sposób skoro do tej pory mieściło mi się trawy z ogródka 1 pojemnik czarny na tydzień (był program pilotażowy) , znaczy sie teraz jezeli co dwa tygodnie to drugie koszenie oznacza wywózkę do Raby/przydrożnego rowu/sąsiada czy jak ?

    7 1 Cytuj
  • 29 cze 2013

    Mam ten sam problem. Śmieci zabierane były w poniedziałki-teraz to będzie już 1 lipca. Do dziś nie ma pojemników na bioodpady a worki dostaliśmy w piątek . Poza tym faktycznie rzadko będzie odbiór pozostałych odpadów jak i bio .-tak się zastanawiam gdzie i kogo o to zapytać-ja teraz też segreguję odpady-wyrzucam praktycznie same bio..i kubeł 120 litrów jest zapełniony w 3/4 w ciągu tygodnia-dużo gotuję :)) natomiast teraz dostaniemy 80 litrowe kubły opróżnione raz w miesiącu .. W sumie to zapłacimy teraz mniej za śmieci ale też będą nam dłużej śmierdziały-po miesiącu to przecież w tym się szczury zalęgną. Naprawdę miałam zamiar segregować ale się zastanawiam czy nie zrezygnować...

    9 Cytuj
  • 30 cze 2013

    ja licze na to że jutro wezmą te śmieci, bo nie mam zamiaru segregować odpadów z poprzedniego tygodnia gdzie mam nad kosz tych śmieci, zresztą segregacja wchodzi dopiero od jutra. A jak nie to śmieci wywiozę pod urząd miasta;)

    11 1 Cytuj
  • 30 cze 2013

    No ale tym, co niesegreegują to będą odbierać tak jak odbierali - co tydzień, czy wtedy, gdy w harmonogramie dla danego rejonu jest odbiór śmieci pozostałych?

    A tak przy okazji, ja mam tylko worki i harmonogram, a co z kszami na BIO i na pozostałe?

    3 Cytuj
  • 30 cze 2013
    aleex napisał/a:

    No ale tym, co niesegreegują to będą odbierać tak jak odbierali - co tydzień, czy wtedy, gdy w harmonogramie dla danego rejonu jest odbiór śmieci pozostałych?

    A tak przy okazji, ja mam tylko worki i harmonogram, a co z kszami na BIO i na pozostałe?

    Zgodnie z informację uzyskana w RPGK kosze BIO UMiG dopiero zamówiło. Ponoć być program w TV Kraków, że Gmina Myślenice tak genialnie jest przygotowana - ciekawe do czego? Jeżeli ktoś ma informację odnośnie odbioru śmieci nieposegregowanych to proszę o info (jak często odbiór). Bo przy obecnym harmonogramie odbioru kursy ze śmieciami do Zakładu Utylizacji są zagwarantowane - a to już się nie będzie opłacało, Wole te 12 złotych zapłacić za brak segregacji.

    3 2 Cytuj
  • 1 lip 2013

    a co z workami czarnymi na trawę, jeśli ktoś nie zadeklarował a teraz by chciał???

    2 Cytuj
  • Jagienka Mur. 1 lip 2013
    a26 napisał/a:

    a co z workami czarnymi na trawę, jeśli ktoś nie zadeklarował a teraz by chciał???

    Mój sąsiad czeka aż trawa skoszona 1 raz w roku zgnije. Pewnie założył hodowlę ślimaka pomurnika. Ślimak ten to szkodnik, bo żaden ptak tego nie zje.

    2 1 Cytuj
  • 1 lip 2013

    Mam kilka pytań do RPGK albo UMIG- może któraś z powyższych instytucji zarejestruje się tutaj na forum i da odpowiedź na pojawiające się pytania ?

    Co mam zrobić ze śmieciami które od tygodnia są już w pełnym pojemniku nieposegregowane, ponieważ dopiero od dzisiaj mam segregować- odbierze to ktoś ?

    Kiedy dostaniemy kosze na bioodpady ?

    Ile razy w miesiącu będą wywożone śmieci niesegregowane ?

    7 1 Cytuj
  • Justyna xxx 1 lip 2013

    Ja dzisiaj byłam w RPGK z podobnymi pytaniami. Nam smieci odbierali 7 czerwca i od tego czasu do wczoraj nie segregowałam. Jutro mają odebrać śmieci według nowego harmonogramu. I co?? I Pani z RPGK powiedziała że muszę je przeglądnąć i posegregować bo nałożą kare... Haha śmiechu warte. Szkoda tylko ze nie powiedzieli tego wcześniej tylko po koszu musiałam grzebać przez pół dnia. A kosze na bio odpady podobno są zamówione ALE PANIE Z RPGK SAME NIE WIEDZĄ KIEDY ZOSTANĄ DOSTARCZONE DO KAŻDEGO DOMU... POLSKA...

    3 Cytuj
  • 2 lip 2013

    jak to szkoda że wcześniej nie wiedziałaś o tym że będziemy segregować śmieci każdy wiedział wcześniej i składał deklaracje nie rozumiem w czym problem ja śmieci wrzucałam do zwykłych worków a jak dostarczyli worki to przesypałam i wielkie halo ... to nie jest wina RPGK że są opóźnienia w dostawach koszy i worków nawet w telewizji alarmowali że brakuje koszy i worków.. cierpliwości dla chcącego nic trudnego ONA25 nie musiałaś tego sortować bo ja też pytałam, można to było oddać jako pozostałe śmieci i nikt by ci nic nie zrobił bo tam też pracują LUDZIE.....

    3 10 Cytuj
  • 2 lip 2013

    problem w tym, iż umowę z RPGK mieliśmy do 30 czerwca i uważam, iż śmieci z czerwca powinny być zabrane przecież za to zapłaciliśmy!!!!! Do końca czerwca obowiązywała mnie ,,nie segregacja&#039;&#039;
    od kilku miesięcy trąbią o segregacji to dlaczego UMiG nie jest na to przygotowany??? gdzie worki, gdzie kosze obiecane???? to oni powinni być na to przygotowani a nie że ja 29 baaaa moja sąsiadka 30 czerwca dostała worki dopiero!!!
    a co wy myślicie, że jak bedziecie segregować to syfu koło domu nie będzie bo bedziemy mieć worki kolorowe???? Ja na chwile obecną będę czekała 3 tyg na odbiór śmieci;)

    Wczoraj rozmawiałam z pewnym urzędnikiem który poinformował mnie, że jak zawsze system na początku jego stosowania nie działa, powiedział mi że śmieci z czerwca czyli te nie posegregowane będą odebrane w moim przypadku 10 lipca wraz z tymi posegregowanymi;)

    10 2 Cytuj
  • Paweł 3 lip 2013

    Pieluchy jednorazowe gotują mi się w worku, a śmierdzi jak jasna cholera. No ale ekologia w UNII to podstawa!!!!

    11 Cytuj

Odpowiedz