Forum » Myślenice

Referendum - odwołanie Rady Miasta i Burmistrza

  • 4 lip 2013

    Myśleniczanin, za wikipedią:
    Kompetencja to wiedza teoretyczna i umiejętność praktyczna, wyróżniająca daną osobę łatwością sprawnej, skutecznej, odpowiadającej oczekiwaniom jakościowym, realizacji danych zadań. Działania osoby kompetentnej, w danej dziedzinie, winny spełniać obowiązujące w danej społeczności/organizacji kryteria.

    Jeżeli w/w skonfrontujemy z rzeczywistością oraz z wypowiedziami pewnego polityka, który uważa, że ponad 60% społeczeństwa, delikatnie określając ludzie o niskim IQ to blado wygląda obraz myślenickiego społeczeństwa.

    Bo co można myśleć o tym, że tylko nieliczni rozumieją, że powszechnie akceptowana "kompetencja" sprowadza się do budowania wspólnoty lokalnej rozumianej jako wspólnota interesów. To prawdziwy i największy problem tej Gminy.
    Wspólnota, która poprzez sieć powiązań i zależności finansowych gwarantuje dożywotnie piastowanie stołków. Człowiek w sytuacji poczucia zagrożenia, zawsze będzie chciał utrzymać status quo. To już mam, to jest przewidywalne. W świecie w którym nie ma już autorytetów i panuje powszechna nieufność bardzo trudno jest coś zmienić.
    Ile osób patrzy w taki sposób:
    Woda i ścieki kosztują w tym mieście 11,52 zł. 4 osobowa rodzina która zużywa 6 kubików miesięcznie płaci rocznie za wodę i ścieki 3 318 zł.
    A jak to wygląda np w Dobczycach:
    Woda i ścieki kosztują w tym mieście 8,11 zł. 4 osobowa rodzina która zużywa 6 kubików miesięcznie płaci rocznie za wodę i ścieki 2 335 zł.
    Wnioski: Koszt życia w Dobczycach jest blisko 1000 zł rocznie niższy
    To proste porównanie, lecz w taki sposób moglibyśmy policzyć jeszcze inne uchwalane przez "kompetentnych" ludzi koszty życia w danym środowisku.
    Jeżeli dla większości wspólnoty ważna jest promocja MZWiK w obiektach sportowych, gadżety reklamowe i nagrody w konkursach - proszę bardzo.
    Ogół płaci mniejszość korzysta - Show must go on!

    12 2 Cytuj
  • 5 lip 2013

    Myśleniczanin kompetencje tego Burmistrza ocenili wyborcy. Ich ocena jest daleko inna niz twoja i szkoda że nie możesz się z tym pogodzić. Na szczęście w demokracji decyduje większość, a nie krzykacze, którzy nie umieją pogodzić się z porażką i próbują nam wmawiać rzeczy, których nie ma.
    heavyworm dorzuć jeszcze do tej kwoty w Dobczycach to co gmina dopłaca z podatków ściąganych z mieszkańców (a jak pisały media są one zdecydowanie wyższe niż w Myślenicach) i wtedy będziesz wiedział ile za wodę i ścieki płacą Dobczyce, a nie pisał tutaj takie brednie.
    A co do gadżetów to proponuję niech znikną wszystkie łącznie z informacjami o siedzibie i telefonach do MZWiK. Po co ktoś ma wiedzieć że wogóle jest taka spółka i gdzie ma siedzibę.
    Ty pewnie byś to zrobił, tylko co masz do ukrycia?

    7 13 Cytuj
  • 5 lip 2013

    bill,

    podaj gdzie jest o tym mowa że w Dobczycach są wyższe podatki ? Zastanawiam się co tam może być droższe.

    8 4 Cytuj
  • 5 lip 2013

    bill ściąg te klapki z oczu.

    9 4 Cytuj
  • 5 lip 2013

    Odwołać przede wszystkim dyrektor mops-u ktoś dobrze kiedyś o niej napisał w wątku o pomocy społecznej odsyłam do ponownego przeczytania.

    8 1 Cytuj
  • Def Ibrylator 5 lip 2013

    Ja bym odwołał Dyrektorkę MOKiS'u. To by pomogło Myślenicom !

    10 5 Cytuj
  • 5 lip 2013
    bill napisał/a:

    Myśleniczanin kompetencje tego Burmistrza ocenili wyborcy. Ich ocena jest daleko inna niz twoja i szkoda że nie możesz się z tym pogodzić. Na szczęście w demokracji decyduje większość, a nie krzykacze, którzy nie umieją pogodzić się z porażką i próbują nam wmawiać rzeczy, których nie ma.
    heavyworm dorzuć jeszcze do tej kwoty w Dobczycach to co gmina dopłaca z podatków ściąganych z mieszkańców (a jak pisały media są one zdecydowanie wyższe niż w Myślenicach) i wtedy będziesz wiedział ile za wodę i ścieki płacą Dobczyce, a nie pisał tutaj takie brednie.
    A co do gadżetów to proponuję niech znikną wszystkie łącznie z informacjami o siedzibie i telefonach do MZWiK. Po co ktoś ma wiedzieć że wogóle jest taka spółka i gdzie ma siedzibę.
    Ty pewnie byś to zrobił, tylko co masz do ukrycia?

    Bill, nie nazywałbym mechanizmu który opisujesz powyżej "oceną profesjonalizmu" . W moim przekonaniu, głosowanie społeczeństwa na Ostrowskiego podyktowane jest strachem, obawą przed utratą koneksji, pracy, a przede wszystkim zmiany. Zmiana jest właśnie tym elementem polityki który gwarantuje demokracje. Niestety w przypadku naszej niemal hermetycznej społeczności mało kto ma odwagę wyrażać swoją opinię, czy nawet krytykę w obawie o zaszczucie czy nawet ostracyzm. Nie pisząc tutaj nawet o podjęciu kroku zaistnienia jako lidera opozycji. Niestety takie są fakty. I tylko dlatego nasz dzielny pedagog który nigdy nikogo nie nauczał (zawodowo) zasiada na myślenickim tronie tak długi czas.
    ZMIANA to słowo klucz kolejnej kampanii wyborczej. Jak widać coraz szersze grono naszej małej ojczyzny zaczyna utożsamiać się z tym słowem. Zmiana, przede wszystkim standardu życia i uproszczenie funkcjonowania urzędu i podmiotów od niego zależnych w taki sposób aby stały się przyjazne, a co najważniejsze dostępne dla przeciętnego mieszkańca.

    8 3 Cytuj
  • 5 lip 2013

    Bill
    Ktoś powiedział, że demokracja to rządy ludu czyli hołoty (która nie potrafi dodać 2+2), kierowanej przez hieny.
    Nie będę wdawał się z Tobą w demagogiczną dyskusję. Stawki cen za wodę w Dobczycach możesz znaleźć pod poniższym linkiem:
    http://dobczyce.pl/ogloszenie-nowe-stawki-za-dostarczenie-wody-i-odprowadzanie-sciekow.html
    i porównaj sobie z uchwałą "kompetentnej" rady w Myślenicach.
    W Dobczycach jest władza, która myśli o ogóle społeczeństwa a nie o kolegach i klakierach.
    Koszty życia rodziny w skali roku są co najmniej 2 000 zł rocznie niższe. Koszty prowadzenia działalności gospodarczej kilka tysięcy.
    Dla mnie osobiście dziwnym jest zachowanie Prezesa wskazanej przez Ciebie firmy, który ostatnio robi "szoł" wśród mieszkańców Spółdzielni ZORZA. Człowiek, który zamyka dostęp u siebie w firmie do swojej osoby cyfrowym zamkiem, nagle zapomina o tym kto wnioskuje o ceny wody i identyfikuje się z mieszkańcami, ogłasza dyżury, zostaje wybrany członkiem Rady Nadzorczej . Zbliżają się wybory, trzeba zadbać o elektorat. Dr Jekkyl - Mr Hyde

    11 1 Cytuj
  • 6 lip 2013
    10 3 Cytuj
  • lukasz 6 lip 2013

    ciekawe tylko gdzie na ul. slowackiego ma byc platne parkowanie.

    7 Cytuj
  • 6 lip 2013
    lukasz86 napisał/a:

    ciekawe tylko gdzie na ul. slowackiego ma byc platne parkowanie.

    Jak to gdzie? Przecież jeszcze nie "łupią" z kierowców, którzy zostawiają samochody od skrzyżowania ul. Słowackiego ze Słoneczną, aż po skrzyżowanie Słonecznej ze Żwirki i Wigury.

    2 3 Cytuj
  • 6 lip 2013

    a od kiedy ul. słoneczna ma skrzyżowanie z ul. żwirki i wigury?

    4 1 Cytuj
  • 6 lip 2013
    sfinka napisał/a:

    a od kiedy ul. słoneczna ma skrzyżowanie z ul. żwirki i wigury?

    Miało być Słowackiego ze Żwirki i Wigury

    1 4 Cytuj
  • 6 lip 2013

    Znowu ten[ ta] mądrala.

    4 7 Cytuj
  • 6 lip 2013
    muza napisał/a:

    Odwołać przede wszystkim dyrektor mops-u ktoś dobrze kiedyś o niej napisał w wątku o pomocy społecznej odsyłam do ponownego przeczytania.

    W moim poście droga redakcjo usunęliście słowa "święta D." w innych postach imiona nie są usuwane więc podkreślam chodzi o Dorotę pozdrawiam :)

    1 4 Cytuj
  • 6 lip 2013

    heavyworm z jednym się z tobą zgadzam. Idą wybory więc trzeba znowu poopluwać trochu ludzi na tym forum. Przerabialiście to już przed poprzednimi wyborami ale ludzie nie dali się nabrać. Z tym tańszym prowadzeniem działalności w Dobczycach to jest niezły żart. Powiedz to tym którzy ją w Dobczycach prowadzą. Będą mieli niezły ubaw! Pisanie przez ciebie o tym że ludzie wybierający to hołota a wybrani to hieny wystawiło ci wspaniałą laurkę. Chociaż prawdę powiedziawszy niczego innego się po tobie nie spodziewałem.
    Myśleniczanin kiedy ty wkońcu zrozumiesz że mieszkańcy gminy Myślenice to mądrzy ludzie i wybrali Ostrowskiego bo to ŚWIETNY BURMISTRZ a nie ze strachu przed zmianami?

    5 12 Cytuj
  • 6 lip 2013

    heavyworm przepatrzyłem sobie te ceny wody w Dobczycach i Myślenicach. Proponuję żebyś ty też je przeczytał, to przestaniesz pisać brednie że woda w Dobczycach jest tańsza, a zwłaszcza dla przedsiębiorców. W Dobczycach jest drożej o ponad złotówkę!!!!!!!!!!!
    Dobczyce: 3,31 - dla mieszkańców
    4,35 - dla przedsiębiorców

    Myślenice: 3,09 - dla mieszkańców i przedsiębiorców

    2 11 Cytuj
  • 7 lip 2013

    Bill - umiesz liczyć? Podaj nam rzetelną informację ile w końcu łącznie brutto kosztują: woda i ścieki w Myślenicach i Dobczycach?
    Słowa o demokracji? Po pierwsze, zaznaczyłem, że to cytat. Po drugie zgadzam się z nim.
    I w końcu po trzecie - sam też jestem wyborcą, częścią hołoty. Było nie było w takim ustroju muszę żyć.
    I proszę jeszcze o jedno - odpowiedz dlaczego uważasz, że Ostrowski to świetny Burmistrz?

    7 1 Cytuj
  • 7 lip 2013

    heavyworm rzetelna informacja wisi nad Twoim postem, ściągnięta z Twojego linku.
    Ja też jestem wyborcą i nie uważam się za hołotę, ani przez chwilę nie przyszłoby mi do głowy, że można mieć tak lekceważący i pogardliwy stosunek do ludzi. Gratuluję poglądu!
    Sukcesów Ostrowskiego nie będę Ci opisywał, bo by mi nie wystarczyło dnia, a pogoda ładna więc lepiej się przejść. Tobie też to doradzam. Przejdź się, rozglądnij dookoła i weź ze sobą stare fotografie żebyś mógł porównać jak było, a jak jest. To wszystko co zobaczysz to właśnie jest zasługa OSTROWSKIEGO!!!!! Dlatego nie będziemy eksperymentować ze zmianami, bo Ci którzy chcą go zamienić do pięt mu nie dorastają.

    2 16 Cytuj
  • 7 lip 2013

    bill napisał:

    "Przejdź się, rozglądnij dookoła i weź ze sobą stare fotografie żebyś mógł porównać jak było, a jak jest. To wszystko co zobaczysz to właśnie jest zasługa OSTROWSKIEGO!!!!!"

    Czy Pan Ostrowski to wszystko ufundował?

    11 2 Cytuj
  • 7 lip 2013

    bill zasługa OSTROWSKIEGO?????????????????????????????????????????????
    Tak straszycie ludzi, że inny to będzie zły i nie da na szkoły dla strażaków itd. Wybory były tego przykładem. Sam słyszałem takie opinie, że muszą tak głosować bo on dał!!!!!!!!!!!!! Pytanie czyje pieniądze dał? A gdyby nie dał to co wziął by dla siebie? A skąd wiesz że ma piętę? A może ta pięta jest malućka?

    heavyworm dyskusja z billem jest bez sensu, ponieważ jak mu pokażesz białą kartkę to i tak będzie twierdził, że kartka jest czarna. Miałem podobną sytuację kiedy odwiedziłem myślenicki śmietnik. Wtedy wszystko było kolorowe jak te kwiatki tam rosnące. Może on tam pracuje, albo często tam się przechadza, tak często, że jest już uzależniony. Nie wiem czy szpital myślenicki leczy takie uzależnienia.
    bill zdrowia życzę i zmień miejsce spacerów.

    9 3 Cytuj
  • 7 lip 2013

    aaa bardzo dobry przykład.
    Weź sobie zdjęcia śmietnika sprzed 10 - ciu lat. Góra śmieci, odur, wrony i krajobraz jak w Neapolu kiedy mafia przestała sprzątać miasto.
    Popatrz dziś: piękny zakład, kwiaty, porządek i brak zapachów. Skok cywilizacyjny!!!
    Jakich jeszcze faktów potrzebujesz żeby uznać, iż mamy ŚWIETNEGO BURMISTRZA?
    A co do tych innych to przed Ostrowskim był taki jeden co w kampani naobiecywał tyle, że jak wygrał wybory to szybko zrezygnował bo musiałby sprzedać gminę żeby oddać niektórym biznesmenom to co włożyli w jego kampanię. Ostrowski nie obiecuje tylko pomaga lokalnym społecznością w realizacji ich planów i zamierzeń. To, że jak piszesz dla wszystkich coś robi to kolejny argument że to ŚWIETNY BURMISTRZ!!!

    3 12 Cytuj
  • 7 lip 2013

    problem w tym , że Maciej nie ma pięty Achillesa i proboszcz go chwalił, szukajcie, a znajdziecie

    1 5 Cytuj
  • 7 lip 2013

    Bill, dlaczego oskarżasz Kota? A skąd wiesz, że Maciej też nie wziął od biznesmenów?
    Może tylko od mniejszej ilości?

    8 2 Cytuj
  • 7 lip 2013

    heavyworm chyba nie zrozumiałeś poprzedniego posta.
    Kot to bardzo dobry człowiek, który jak się zorientował dlaczego niektórzy go popierali i widząc że nie jest w stanie sprostać ich oczekiwaniom to złożył rezygnację. To co ważne w tym poście to mechanizm pokazujący dlaczego tak bardzo chcecie odwołąć ŚWIETNEGO BURMISTRZA. Jest również uczciwy i podobnie jak Kot nie poszedł z Wami na układy i nie zarządza pod Wasze dyktando lecz dba o mieszkańców gminy. Wydaje pieniądze z podatków w sposób rozsądny i przemyślany, co się niektórym bardzo nie podoba bo chcieliby na nich położyć swoją łapę. Dlatego niech rządzi jak najdłużej!!!

    4 13 Cytuj

Odpowiedz