Forum » Myślenice

Da się dojechać na Chełm samochodem?

  • Basia 30 lip 2013

    Da się tam dojechać samochodem?Pytam bo mam małe dziecko i raczej samo tam nie dojdzie.Dzięki za odpowiedzi.i za minusy(bo pewno będzie dużo)

    23 3 Cytuj
  • gościuuu 30 lip 2013

    teoretycznie da się dojechać do samego wyciągu ale praktycznie jest zakaz wjazdu już na samym wjeździe na chełm
    więc można zaryzykować i ew dostać mandat

    13 Cytuj
  • 30 lip 2013

    Jest " zakaz ruchu",__nie dotyczy mieszkańców, mandat 500zł, ale jak Cię łapną to wciskaj kity,że jedziesz do ciotki, wujka, siostry....etc

    22 3 Cytuj
  • 30 lip 2013

    Co to za wynalazki "nie dotyczy mieszkańców" ? Gmina buduje drogi za naszą kasę a potem nie możemy po nich jeździć . A te zakazy nie dotyczące mieszkańców to jakaś plaga . To co do ciotki na Chełmie mam chodzić pieszo ?

    44 128 Cytuj
  • 30 lip 2013

    Znak mówi wyraźnie: ZAKAZ WJAZDU z wyłączeniem mieszkańców. NIE MA WJAZDU NA CHEŁM. Z prawem się nie dyskutuje!!!! czy to takie skomplikowane, podobnie jak zakazy na ścieżce biegowo rowerowej, czy jeszcze bardziej?

    13 28 Cytuj
  • gościuuu 30 lip 2013
    maktor napisał/a:

    Znak mówi wyraźnie: ZAKAZ WJAZDU z wyłączeniem mieszkańców. NIE MA WJAZDU NA CHEŁM. Z prawem się nie dyskutuje!!!! czy to takie skomplikowane, podobnie jak zakazy na ścieżce biegowo rowerowej, czy jeszcze bardziej?

    rozumiem zakaz wjazdu
    ale np jadąc naprawdę do kogoś z rodziny która mieszka na chełmie mam zostawić auto na dale parkingu i za... dosłownie parę km pod górę na nogach?

    17 1 Cytuj
  • 30 lip 2013
    gościuuu napisał/a:

    rozumiem zakaz wjazdu
    ale np jadąc naprawdę do kogoś z rodziny która mieszka na chełmie mam zostawić auto na dale parkingu i za... dosłownie parę km pod górę na nogach?

    Kursuje regularnie bus od rana do wieczora, wystarczy zasięgnąć info o godzinach odjazdu.

    4 22 Cytuj
  • 30 lip 2013
    maktor napisał/a:

    gościuuu napisał/a:rozumiem zakaz wjazdu
    ale np jadąc naprawdę do kogoś z rodziny która mieszka na chełmie mam zostawić auto na dale parkingu i za... dosłownie parę km pod górę na nogach?Kursuje regularnie bus od rana do wieczora, wystarczy zasięgnąć info o godzinach odjazdu.

    W takim razie propozycja ode mnie:
    mieszkańcy Chełmu przejmują na własność administrowanie, remontowanie i zarządzanie drogą (staje się ona drogą osiedlową na wzór dróg osiedlowych należących do spółdzielni mieszkaniowej) i gmina do niej nie dokłada ani centa.

    Gwarantuje Tobie, że mieszkańcy sami ze swoich pieniędzy nie będą wstanie pokryć nawet odśnieżania, a co dopiero ewentualnych napraw ;) i podatków ;).

    Skoro droga jest wybudowana za pieniądze wszystkich mieszkańców miasta - powinna być dla wszystkich.

    500 81 Cytuj
  • 30 lip 2013

    Ciekawe dlaczego nie mogę wjechać na niektóre uliczki na Zarabiu ? Tam są nawet zakazy przy dojazdach do prywatnych pojedynczych posesji (oczywiście na drogach gminnych ). Kto tam mieszka "jaśnie wielmożny hrabia" ?

    73 506 Cytuj
  • gościuuu 30 lip 2013

    Kursuje regularnie bus od rana do wieczora, wystarczy zasięgnąć info o godzinach odjazdu.[/cytat]

    no wszystko fajnie jeśli jest środek tygodnia i normalna godzina
    ale np sytuacja imieniny/urodziny/impreza u kogoś kto tam mieszka i okej w jedną stronę może by się udało dostać np o tej 17 albo 18 a co z powrotem?
    mam czekać do następnego dnia łaskawie na busa?
    przyjmując jeszcze że busy na chełm jeżdżą w niedziele bo mało kiedy ktoś robi imprezę w środku tygodnia

    9 Cytuj
  • 30 lip 2013

    zakaz jest a i tak się tam jeździ taka prawda, więc nie ma się czym przejmować, nawet za bardzo nie słyszałem żeby ktoś tam mandat dostał

    10 Cytuj
  • gościuuu 30 lip 2013

    no własnie nie często tam stoją no ale niestety się zdarza i konsekwencje wyciągają z powodu wjazdu pod zakaz

    1 Cytuj
  • 30 lip 2013
    gościuuu napisał/a:

    no własnie nie często tam stoją no ale niestety się zdarza i konsekwencje wyciągają z powodu wjazdu pod zakaz

    no fakt, ale ja miałem zawsze dobrą bajeczkę bo chodziły do szkoły z kolesiem z Chełmu i jak nas raz przyłapali to powiedziałem, że jadę do niego i po sprawie :)

    2 Cytuj
  • Basia 30 lip 2013

    to już sama nie wiem czy da się cz raczej jakieś miśki zaraz wyskoczą z krzaczków?

    4 2 Cytuj
  • 30 lip 2013
    basiek napisał/a:

    to już sama nie wiem czy da się cz raczej jakieś miśki zaraz wyskoczą z krzaczków?

    no żeby wyskoczyły to musiałby być naprawdę duży pech :) chyba, że teraz czytają forum :)

    8 Cytuj
  • 1 sie 2013

    jest dojazd od strony Stróży za drugim mostem druga asfaltowa w lewo dojedziesz osobowym na samą górę bez zakazu

    3 Cytuj
  • 1 sie 2013

    Co było jak był czynny wyciąg? zakaz nie dotyczy mieszkańców i narciarzy ...bo nie wiem .....

    2 Cytuj
  • adzygmunt 1 sie 2013

    alapatalaTo dla mnie zagadka Nie mam jej nawet w gps.
    Wg mnie asfaltem na Chełm to tylko od Myślenic.

    1 1 Cytuj
  • 1 sie 2013

    HAHAHAHAHAHAHAHA!!! Tyle słowami wstępu. To co tam się dzieje to cyrk jest jakiś. No ale nie drwiąc tak z nich powiem coś od siebie. A mianowicie czyli rowerzysta zjeżdżający z trasy rowerowej na drogę asfaltową dostaje 500 zł mandatu ?? No bo jeśli akurat kończy mu się trasa i łączy się z ową drogą to ma on zawrócić ?? A listonosz jadący pod górę , hydraulik , ogrodnik lub jakiś inny obywatel (nie zamieszkały na górze Chełm)? Jeśli pan policjant będzie cięty w dany dzień i powie, że nie wieży w takie bajki i będzie ciągał go po sądach bo będzie się odwoływał od mandatu ? Tam zakazu nie powinno być nigdy. Rozumiem że mogą się obawiać że amatorzy sportowych jazd mogą ciągnąć tam jak na tor poznań bo droga jest wręcz idealna do zabaw z "mocnymi maszynami" no ale to co za problem ustawić w 2 -3 miejscach kamery lub patrol, policja od tego jest żeby nas chroniła, a nie żeby nas karać za to że jadę oglądać widoki albo do cioci na imieniny. Według mnie powinni to przemyśleć w naszym mieście, albo droga jest dla wszystkich albo mieszkańcy utrzymują sobie ją sami... mogą nawet rzucić monetą w tym wypadku bo i tak i tak w jakimś stopni komuś to będzie przeszkadzać.

    3 1 Cytuj
  • 2 sie 2013
    piękny maryjan napisał/a:

    Ciekawe dlaczego nie mogę wjechać na niektóre uliczki na Zarabiu ? Tam są nawet zakazy przy dojazdach do prywatnych pojedynczych posesji (oczywiście na drogach gminnych ). Kto tam mieszka "jaśnie wielmożny hrabia" ?

    Mam 470 minusów i 60 plusów ! Razem 530 osób przeczytało mój post (co najmniej -bo nie wszyscy klikali ) ! Ma ktoś lepszy wynik ?

    4 71 Cytuj
  • 2 sie 2013
    adzygmunt napisał/a:

    alapatalaTo dla mnie zagadka Nie mam jej nawet w gps.
    Wg mnie asfaltem na Chełm to tylko od Myślenic.

    w ubiegłym tygodniu położyli tam asfalt a część drogi jest po płytach

    1 2 Cytuj
  • adzygmunt 3 sie 2013

    Chętnie bym ja zobaczył, może jakieś konkrety, proszę!

    1 2 Cytuj
  • 3 sie 2013

    wyjedź sobie rowerkiem na chełm i jadąc od skrzyżowania za kościołem w kierunku górnej stacji
    po około 0,5 km jest droga asfaltowa w lewo i tą drogą zjedziesz do stróży i odwrotnie tylko na rowerek od dołu bardzo bystre podjazdy droga nadaje się oczywiście na każdy osobowy samochód

    2 1 Cytuj
  • 3 sie 2013

    Śmiało można wyjeżdżać na Chełm od Zarabia, nigdy nie widziałem żeby tam stali.

    2 2 Cytuj
  • 4 sie 2013

    @EXC 200 to chyba rzadko tam jeździsz:) Stoją bardzo często na parkingu pod czwórką. Na szczęście polują nie na łamiących, bezsensowny moim zdaniem, zakaz, tylko na tych po spożyciu:)

    1 1 Cytuj

Odpowiedz