Forum » Myślenice

Ksiażka Skarg, Wniosków i Zażaleń.

  • 31 sie 2009

    W tym temacie chcialbym zebyscie przedstawili to wszystko co chcielibyscie zmienic lub usprawnic na terenie naszego miasta i gminy. I nie traktujcie tego jako przedwyborczej agitacji ;) Sprawy male i duze. Bo kazda z nich jest rownie wazna. Chce bysmy pokazali ze otaczajacy nas dzien powszedni nie jest taki rozowy jak chca nam wmowic niektorzy z forumowiczow.
    Mysleniczanin007.

    Cytuj
  • 31 sie 2009

    Litania do Burmiszcza Jegomości

    My Myśleniczanie, ludzie prości,
    zanosim dziś litanię do Burmiszcza Jegomości
    Niesiem mu podziękowania
    Za wszystkie jego starania i chwalebne dokonania.
    Błogosław mu w szczęściu Panie
    Za dżew starych i spróchniałych w mieście wycinanie,
    By nikomu nie zagrażały te haszcze
    Całe miasto trudowi temu klaszcze
    Z oszołomami się męczy i poświęca wszystko
    By nam uczynić piękne wysypisko
    Za co mu Pan Marszałek dał nawet Dukata Złotego
    Rzeby pokazać jak bardzo go szanuje jak brata swojego
    Żeby nasz powiat i też inne powiaty stały się czyste
    I jak dżwi w Urzędzie przejrzyste
    Nad wszystkim guruje nowoczesna Hala
    Która nam się jako Europejczykom czuć się pozwala
    A kiedy po trudzie znojnym rozrywki poczeba
    Daje nam Dni Myślenic jako zabawę oprócz chleba
    Nad wszystkim czuwa, drogi naprawia, chodniki i mosty
    W przeciwieństwie do tego leniwego Pana Starosty
    Pożytek wszedzie i dobra wszelkiego przybywa
    A wrogów i oszołomów coraz bardziej ubywa
    Jeszcze popaczcie na jego szlachetne zamiary
    Nikt chyba takich nie ma, toż to nie do wiary!!!
    Szczelnica i biblioteka zaraz się wyłoni
    Jak na wiośnie kwiat biały na smukłej jabłoni.
    A wszystkiemu pomoże mądra Rada Miasta
    Co jest jak lukier ozdobny do Burmiszcza ciasta
    Chwalcie Burmiszcza wszyscy i zanoście modły
    Rzeby go nie zastąpił jakiś człowiek podły

    Podpisano
    Zdzichó z Suwałk

    pozdrawiam

    2 Cytuj
  • 31 sie 2009

    ooo widać Pan Zdzichoo odebrał należytą edukację... :) usprawnić to roboty za zakopiance, i żebym raz w życiu mógł zauważyć jak ludzie poruszają się dwoma pasami ruchu od Zakopanego do Krakowa (oczywiście dwa w jedną stronę), a nie oglądać tych piekielnych zwężeń...i wszystkie drogi na terenie gminy naprawić, bo jak się ogląda drogi na Słowacji, Węgrzech czy Chorwacji to aż się serce kraje, chodniki po wsiach też byłyby mile widziane...:) i żeby można było gdzieś wieczorkiem posiedzieć, tylko tak żeby bez burd było i żulerii osiedlowej, która po 22 niszczy wszystko co stanie jej na drodze :)

    Cytuj
  • 31 sie 2009

    Po co droga do Zakopanego 2x2 żeby się jeszcze bardziej korkowało wystarczy do Nowego Targu poprowadzić a póżniej drogi zbiorcze porobić

    Cytuj
  • 31 sie 2009

    Oj, beda musieli zanosic wiecej niz modly... A tak nawiasem mowiac to "Litania" bardziej pasuje do innego tematu na forum Wolne Mysli. No ale rozumiem Zdzislawie ze tam nie zagladasz.

    Cytuj
  • 31 sie 2009

    Mysleniczanin007, ja myślę, że tutaj - na forum już dosyć dużo było na ten temat, może nie ma sensu powielać ?
    Po prostu - spisać...

    Cytuj
  • 31 sie 2009

    Wlasnie chce. Tu. Zeby nie rozpisywac gdzie indziej. Po prostu.

    Cytuj
  • 31 sie 2009

    Drogi Mysleniczanin 007!
    A dlaczego ten wątek jest tylko w temacie zażaleń i skarg a nie wpisów pozytywnych?
    A jak ktoś ma coś pozytywnego?
    Na ten przykład ja?
    Czy mam osobno utwożyć Księge Podziękowania? A na całym forum same narzekania pretensje i domówienia. Więc pomyślałem rze ja napiszę naprzeciw temu inaczej.
    Myślę rze całe miasto myśli jak ja więc po co zaglądać w inne tematy.
    pozrawiam
    Zdzichó

    Cytuj
  • 31 sie 2009

    No to wyjscia sa dwa. Mozesz Zdzislawie, pisac tu. Albo utworzyc, wlasny watek. W tym drugim przypadku potrzebna bedzie rejestracja. ;) Zatem wybor nalezy do Ciebie. Do odwaznych swiat nalezy!
    "Osiolkowi w zloby dano..." Mysleniczanin007.

    Cytuj
  • 31 sie 2009

    Jako wierny obywatel miasta pragnę złożyć wniosek o niezwoloczne wybudowanie pomnika dla któregoś z żyjących dygnitarzy Naszego grodu, postuluję aby wspomniane wyżej dzieło miało charakter eklektyczny zatem..... Bohater odziany w rzymską tunikę z laurowym wieńcem na głowie siedzi na rączym rumaku w lewej dłoni trzyma (no tu nie mam pomysłu) w prawą wskazuje na wschód... Oblicze powinno być mieszniną uczuć wszelakich od marsowej miny do głupkowatej euforycznej radości kogo proponujecie i co powinien trzymać w lewej dłoni?

    Cytuj
  • 31 sie 2009

    No i kto podejmie się wykonania owego pomnika (oczywiście we WŁAŚCIWYCH proporcjach)

    Cytuj
  • adzygmunt 31 sie 2009

    Pierwszy pomnik należy postawić, na wieczną pamięć o nim.
    Monte Grabi może siedzieć na koniu, nie ma przecież drygu do aut.
    Koń musi być odpowiednio mały, by mógł wlec nogami po kurzu i dziurach naszych dróg!
    Gdzieś taki obrazek widziałem. Jakby co, jestem gotów sobie przypomnieć i podrzucić pod dłuto tfu...rcy

    Cytuj
  • 31 sie 2009

    [quote=adzygmunt]Pierwszy pomnik należy postawić, na wieczną pamięć o nim.
    Monte Grabi może siedzieć na koniu, nie ma przecież drygu do aut.
    Koń musi być odpowiednio mały, by mógł wlec nogami po kurzu i dziurach naszych dróg!
    Gdzieś taki obrazek widziałem. Jakby co, jestem gotów sobie przypomnieć i podrzucić pod dłuto tfu...rcy[/quote]
    Ale On pasowałby raczej do pomnika Sancho z Don Kichotem a ja szukam prawdziwego wzoru ORŁA- Mistrza!!!

    Cytuj
  • 31 sie 2009

    Pomniki są martwe, proponuje kawałek relikwii(wystarczy palec). Zupełnie inny wymiar atencji.

    Cytuj
  • 1 wrz 2009

    Cygnus,
    który palec proponujesz? Bo to może mieć ogromne znaczenie...;)

    Cytuj
  • 1 wrz 2009

    Tu mnie zaskoczyłaś, ale chyba nie myślisz o....

    Cytuj
  • 1 wrz 2009

    Moje postulaty:
    1. patrole policyjne na Zarabiu (aktualnie policja przyjeżdża jedynie do sklepu lub na wezwanie),
    2. zamknięcie parkingu pod Halą Widowiskowo - Sportową, zrobienie zeń parkingu strzeżonego itp., w każdym bądź razie podjęcie działań mających ukrócić palenie gum na parkingu i wybryki dzieciaków w gokartach czy quadach (ostatnio szczytem bezczelności wykazuje się tatuś przywożący samochodem synka i gokart, zwija się szybciutko jak tylko dostaje cynk, że ktoś po policję zadzwonił... ciekawe, prawda? a wszystko dzieje się na monitorowanym placu),
    3. zamknięcie Zarabia dla quadów i motocykli w godz. 22 - 6.

    Na razie tyle.
    Asieq

    Cytuj
  • 1 wrz 2009

    Co do trzeciego postulatu to bym dyskutował. Samochody mogą, a motocykle nie? To dyskryminacja.

    Cytuj
  • 1 wrz 2009

    Wg mnie niech sobie jeżdżą motocykle i samochody tylko z tą prętkością jaka tam obowiązuje.
    Problem polega na tym że Policja tego nie pilnuje.

    Cytuj
  • 1 wrz 2009

    "Wg mnie niech sobie jeżdżą motocykle i samochody tylko z tą prętkością jaka tam obowiązuje.
    Problem polega na tym że Policja tego nie pilnuje."

    Bo Policji nie ma w Myślenicach, wszędzie - w całym mieście jest bezprawie (nie mylić z bezkrólewiem ;)) Dlatego strach poruszać się na rowerze, strach poruszać się pieszo.

    A tak w ogóle słyszał ktoś ostatnio aby (jeśli ona facktycznie jest) Policja przeprowadzała pomiar hałasu emitowanego przez motocykle ? Samochody już rzadziej mają stuningowane wydechy (na szczęście)...

    Cytuj
  • 1 wrz 2009

    Lolek-pleciesz bzdury.Co ty sobie myślisz,ze policja będzie stała na każdym zakręcie?Może poszukasz winy w naszym cudownym państwie,którego nie stać np. na benzynę do radiowozów,jest mało policjantów.Zastanów się nad tym a potem wymagaj.

    Cytuj
  • 1 wrz 2009

    Skladam wniosek o zakup przenosnej wagi do pomiaru calkowitego ciezaru pojazdu i sprawdzanie masy ciezarowek przejezdzajacych przez nasze miasto. Zaloze sie o co chcecie ze przyspieszy to budowe Drogi Zachodniej. Lolek tez ma racje, trzeba zrobic cos z nadmiernym halasem. Zwlaszcza na Zarabiu. A staly patrol Policji ukrocil by wybryki o ktorych wspominaja Asiek i Luna. Czy mnie pamiec myli, czy moze byl na Zarabiu staly "przyczulek" Policji, zawsze w weekendy i kilka dni powszednich, stal tam VW Transporter z naszymi "Niebieskimi". A staly punkt to nie jest wcale zly pomysl. Kosciol/kaplica jest? To dlaczego nie ma posterunku Policji??

    Cytuj
  • 1 wrz 2009

    Nie ma Policji ? To ja przestaje płacić podatki ;)
    Zachęcam do przeczytania artykułu w Auto Świat nr 26 z 22. czerwca b.r. na str. 38 pt. "Bezmyślni Przewoźnicy". Artykuł można również przeczytać tutaj:

    http://www.autoporadnik.pl/prawo/kary-za-przeladowane-ciezarowki-bezmyslni-przewoznicy/artykul

    Fragment:
    "Niestety, wiele firm lekceważy przepisy ograniczające masę pojazdów i nacisk na oś. "Rekordziście" za jazdę po drodze przeładowaną ciężarówką grozi kara 85 tys. zł

    W Ostrowie Wielkopolskim na drodze powiatowej o dopuszczalnym nacisku na oś 8 t inspektorzy ITD zatrzymali dwie wywrotki. Po zważeniu pojazdów okazało się, że auta są znacznie przeładowane.

    Czteroosiowa ciężarówka zamiast dopuszczalnych 32 t ważyła 56 t. Nacisk na pojedynczej osi napędowej był dwukrotnie większy od dopuszczalnego. Wyliczona kara wyniosła 45 tys. zł. Drugi pojazd ważył 58 t, nacisk na oś był niemal dwukrotnie przekroczony. Nałożona kara to 85 tys. zł!"

    zdjecie

    W czyim interesie jest blokowanie obiecanej wagi i przeprowadzanie kontroli ?
    Łatwo się domyśleć...

    Cytuj
  • 1 wrz 2009

    Za "Auto Świat":

    "Auto ciężarowe o nacisku 10t/oś niszczy drogę w takim samym stopniu jak 160 tys. osobówek. Nacisk 20t/oś potęguje ten wpływ nawet 16-krotnie. Niestety, wielu przewoźników całkowicie ignoruje problem."

    Jak widzimy jest przyczyna niszczenia nawierzchni dróg. Nie są to samochody osobowe ani motocykle. Nie ma na budowę dróg, nie ma na remonty to dlaczego jest "zezwolenie" na ich niszczenie ?!
    Drogi w mieście mają nacisk na oś 6t (nie ma dokumentów na to aby mogły znosić większy ciężar), a ile mają nacisku te ciężarówki, które widzimy w centrum miasta ????

    Cytuj

Odpowiedz