Forum » Myślenice Poród w myślenickim szpitalu i wszystko co z nim związane

• Ania 02.06.2015 - 20:50
    just1991 napisał/a:
    witam czy ktoś mi może powiedzieć jak juz sie ,,to" zacznie to zgłaszam sie na sor tak ?? i może mi mój mąż od tego momentu już towarzyszyć ??? pewno weźmiecie mnie za wariatkę i histeryczkę ale ja jestem w pierwszej ciąży i boje się chce żeby on był przy mnie cały czas
    Polecam przejść się do przyszpitalnej szkoły rodzenia. Tam powiedzą wszystko :) Łącznie z tym, gdzie dzwonić, jakie drzwi...
    A jeśli nie zdążysz pójść do szkoły, to jedziesz na drugie piętro windą, na ginekologię, dzwonisz domofonem na porodówkę. I jesteś już cały czas z mężem/ osobą towarzyszącą :)
    4 2 Cytuj Zgłoś
  • 03.06.2015 - 19:57
    just1991 napisał/a:
    witam czy ktoś mi może powiedzieć jak juz sie ,,to" zacznie to zgłaszam sie na sor tak ?? i może mi mój mąż od tego momentu już towarzyszyć ??? pewno weźmiecie mnie za wariatkę i histeryczkę ale ja jestem w pierwszej ciąży i boje się chce żeby on był przy mnie cały czas
    Zgłaszasz sie na SOR i mówisz ze rodzisz. Tam pani wypisuje dokumenty tzw przyjęcie do szpitala. Przychodzi po Was pielęgniarka i prowadzi na porodówkę. Mąż moze byc przy tobie cały czas.

8 Cytuj Zgłoś
  • Ania 05.06.2015 - 18:06
    mamaX3 napisał/a:
    Zgłaszasz sie na SOR i mówisz ze rodzisz. Tam pani wypisuje dokumenty tzw przyjęcie do szpitala. Przychodzi po Was pielęgniarka i prowadzi na porodówkę. Mąż moze byc przy tobie cały czas.
    Nie trzeba się zgłaszać na SOR :) Można bezpośrednio na porodówkę :)
    3 1 Cytuj Zgłoś
  • 15.06.2015 - 19:10
    Witm, czy ktoś wie czy zaczął się już remont na położnictwie w szpitalu?
    1 Cytuj Zgłoś
  • 16.06.2015 - 9:42
    sylwia92 napisał/a:
    Witm, czy ktoś wie czy zaczął się już remont na położnictwie w szpitalu?
    Nie, remont jeszcze nie zaczęty. Być może w lipcu coś ruszy w tym temacie
    1 1 Cytuj Zgłoś
  • 29.06.2015 - 12:45
    Mam pytanie, czy prowadził ktoś z Was ciążę w poradni przyszpitalnej na NFZ? Polecacie któregoś lekarza? Czy długo oczekuje się na termin?
    1 Cytuj Zgłoś
  • 30.06.2015 - 23:10
    Czy któraś z Pań miała podczas porodu naturalnego w myslenickim szpitalu znieczulenie ? Czy wgl jest to tam możliwe?
    2 Cytuj Zgłoś
  • 01.07.2015 - 8:46
    Ja dopiero oczekuje na porod ale moja lekarka prowadzaca powiedziala ze jakbym chciala znieczulenie to jest taka mozliwosc ale trzeba poprosic. A czy ktoras z Pan orientuje sie czy w szpitalu robia ktg i czy w weekendy tez?
    1 Cytuj Zgłoś
  • 01.07.2015 - 12:48
    sylwia92 napisał/a:
    Ja dopiero oczekuje na porod ale moja lekarka prowadzaca powiedziala ze jakbym chciala znieczulenie to jest taka mozliwosc ale trzeba poprosic. A czy ktoras z Pan orientuje sie czy w szpitalu robia ktg i czy w weekendy tez?
    Ktg robią na porodówce, w weekendy również, tylko trzeba przejść przez sor i zarejestrować sie.

Ponoć remont sie zaczął, młoty poszły w ruch;).
    4 Cytuj Zgłoś
  • 02.07.2015 - 8:30
    No wreszcie ;) a wiadomo ktory oddzial teraz zaczeli ?
    Cytuj Zgłoś
  • 02.07.2015 - 8:55
    Zaczęli od położnictwa. Potrwa to przynajmniej do października
    Cytuj Zgłoś
  • Anna Piotrowska 02.07.2015 - 13:01
    A co z kobietami ktore urodziły? Beda przenoszone na ginekologie? Jak to bedzie wygladac?
    2 Cytuj Zgłoś
  • 02.07.2015 - 16:22
    Hej wszystkim dziewczyna chciałam zapytać co trzeba zrobić Żeby mieć cesarskie cięcie zrobione w szpitalu w Myślenicach?
    5 Cytuj Zgłoś
  • 02.07.2015 - 17:37
    gosia2897 napisał/a:
    Hej wszystkim dziewczyna chciałam zapytać co trzeba zrobić Żeby mieć cesarskie cięcie zrobione w szpitalu w Myślenicach?
    zaplacic?? ;]
    6 1 Cytuj Zgłoś
  • 02.07.2015 - 18:39
    misieceekk napisał/a:
    A co z kobietami ktore urodziły? Beda przenoszone na ginekologie? Jak to bedzie wygladac?
    Kobiety po porodzie z dzieckiem będą leżeć na ginekologii. Teraz będzie wspólny oddział ginekologiczno-położniczy
    4 Cytuj Zgłoś
  • 02.07.2015 - 21:39
    sunshine napisał/a:
    zaplacic?? ;]
    Komu gdzie i ile?
    6 Cytuj Zgłoś
  • 02.07.2015 - 22:32
    A co z odwiedzinami ? beda ograniczone ?
    1 Cytuj Zgłoś
  • Ania 03.07.2015 - 8:57
    sylwia92 napisał/a:
    Chyba nie. Część kobiet z ginekologii będzie na chirurgii, ale nie dam sobie ręki uciąć, czy to prawda. Myślę, że oprócz jakiegoś hałasu, który zwykle towarzyszy remontowi, nie będzie większych zmian.
    3 Cytuj Zgłoś
  • 03.07.2015 - 18:24
    Czy ktoś zna i może podać harmonogram zagadnień na zajęciach w przyszpitalnej szkole rodzenia? Nie wszystkie tematy będą nam przydatne a chcemy zaplanować czas na te wybrane.
    Cytuj Zgłoś
  • 03.07.2015 - 22:58
    Draco napisał/a:
    Czy ktoś zna i może podać harmonogram zagadnień na zajęciach w przyszpitalnej szkole rodzenia? Nie wszystkie tematy będą nam przydatne a chcemy zaplanować czas na te wybrane.
    Niestety (pamietam), że harmonogram się zmieniał i byl uzależniony od prowadzących położnych. Zdarzalo sie ze np. jedna z prowadzących miała dyżur albo poród i już temat spotkania sie zmieniał. Najlepiej ustalac to z paniami położonymi na bieżąco.
    1 Cytuj Zgłoś
  • Dominika 05.07.2015 - 14:56
    Witajcie. Co trzeba zabrac do naszego szpitala do porodu???
    2 1 Cytuj Zgłoś
  • 05.07.2015 - 22:40
    Mam pytanie, czy ktoras z mam miala taki przypadek ze byla po terminie porodu i jej lekarz prowadzacy kazal przyjsc tydzien po terminie porodu i nie dal skierowania. Ja jestem w takim przypadku i nie wiem czy przyjma mnie do szpitala czy nie bez skierowania.
    Cytuj Zgłoś
  • 05.07.2015 - 23:20
    Do porodu trzeba mieć wszystkie dokumenty z okresu ciąży tj. badania itp., dowód osobisty, koszulę do porodu(najlepiej jakąś zużytą, której nie szkoda poplamić), 2 koszule do karmienia, wkłady poporodowe, majteczki poporodowe, wodę do picia, klapki pod prysznic, pampersy dla dziecka
    3 Cytuj Zgłoś
  • 06.07.2015 - 10:13
    sylwia92 napisał/a:
    Odwiedziny w ogóle powinny być ograniczone. Małe ciasne ,sale ,duchota, korowody odwiedzających a ci odwiedzający nie mają gdzie siąść. Paranoja. Zero spokoju i intymności kobiet po porodzie , karmiących. Te sale nie są przystosowane do przyjmowania gości.
    9 Cytuj Zgłoś
  • 06.07.2015 - 11:14
    renaw napisał/a:
    Odwiedziny w ogóle powinny być ograniczone. Małe ciasne ,sale ,duchota, korowody odwiedzających a ci odwiedzający nie mają gdzie siąść. Paranoja. Zero spokoju i intymności kobiet po porodzie , karmiących. Te sale nie są przystosowane do przyjmowania gości.
    Teraz po remoncie powino sie to juz zmienic. Liczymy na to; )
    3 Cytuj Zgłoś
  • 06.07.2015 - 11:16
    sylwia92 napisał/a:
    Mam pytanie, czy ktoras z mam miala taki przypadek ze byla po terminie porodu i jej lekarz prowadzacy kazal przyjsc tydzien po terminie porodu i nie dal skierowania. Ja jestem w takim przypadku i nie wiem czy przyjma mnie do szpitala czy nie bez skierowania.
    Ja nigdy nie mialam skierowania do naszego szpitala.
    A robiłam kilka ktg, rodzilam po terminie. Do lekarza chodzilam w Krk. Skierowanie nie powinno być ci potrzebne
    3 1 Cytuj Zgłoś
  • 06.07.2015 - 19:24
    teraz podczas remontu sa odwiedziny??jak to wyglada??kobiety po porodzie sa na ginekologii?
    1 2 Cytuj Zgłoś
  • 06.07.2015 - 22:04
    Podobno sa odwiedziny ale od godziny 12 do 20. Mlode matki sa na ginekologi
    2 1 Cytuj Zgłoś
  • 08.07.2015 - 12:53
    A gdzie to teraz jest porodowka/ szkola rodzenia?
    Cytuj Zgłoś
  • 21.07.2015 - 16:12
    też uważam, że niestety sale nie są przystosowane do odwiedzin, jednak zawsze milej mija ten czas, gdy ktoś z bliskich jest z nami. choć wiadomo, z umiarem!
    w lecie to musi być tam być masakra ;p rodziłam w zimie, więc nie mam co narzekać, choć i tak czasami przyświecało tak słońce po oknach, że nie dało się wytrzymać.

pamiętam, jaki u nas był tłok po nowym roku. maleńka sala, cztery łóżka, w połowie sali dwie szafeczki, bo nie było ich gdzie położyć, a do każdej z nas przychodziły co najmniej po 2/3 osoby... te wózeczki parkowałyśmy przy wejściu po lewej i prawej stronie, bo inaczej nie było szans ich gdzie indziej pomieścić.
    i to skrzypiące łóżko... kilka dni wcześniej leżałam na patologi i również trafiło mi się jakieś strzelające, że aż bałam się przewracać z boku na bok :D

może po tym remoncie teraz coś zmienią :)
    5 1 Cytuj Zgłoś
  • 21.07.2015 - 16:17
    ness napisał/a:
    też uważam, że niestety sale nie są przystosowane do odwiedzin, jednak zawsze milej mija ten czas, gdy ktoś z bliskich jest z nami. choć wiadomo, z umiarem!
    w lecie to musi być tam być masakra ;p rodziłam w zimie, więc nie mam co narzekać, choć i tak czasami przyświecało tak słońce po oknach, że nie dało się wytrzymać.

pamiętam, jaki u nas był tłok po nowym roku. maleńka sala, cztery łóżka, w połowie sali dwie szafeczki, bo nie było ich gdzie położyć, a do każdej z nas przychodziły co najmniej po 2/3 osoby... te wózeczki parkowałyśmy przy wejściu po lewej i prawej stronie, bo inaczej nie było szans ich gdzie indziej pomieścić.
    i to skrzypiące łóżko... kilka dni wcześniej leżałam na patologi i również trafiło mi się jakieś strzelające, że aż bałam się przewracać z boku na bok :D

może po tym remoncie teraz coś zmienią :)
    Oj tak, dokładnie , tak :) Nie wyobrażam sobie być tam teraz na tych upałach.
    7 1 Cytuj Zgłoś
  • 31.07.2015 - 13:36
    Jest już remont na myślenickiej porodówce?
    1 Cytuj Zgłoś
  • Ania 31.07.2015 - 18:43
    nutria88 napisał/a:
    Jest już remont na myślenickiej porodówce?
    Porodówka od kilku lat wyremontowana :) Remont rozpoczął się na oddz. położniczym :)
    3 1 Cytuj Zgłoś
  • 03.08.2015 - 12:40
    Witam wszystkich, 8 lipca urodzilam coreczke w szpitalu w myslenicach i powiem wam szczerze ze nie zamienilabym tego szpitala na zaden inny. Jestem zadowolona z lekarzy z poloznych i pielegniarek. Polecam ten szpital na 100 %
    13 2 Cytuj Zgłoś
  • myszka1987asia@vp.pl 04.08.2015 - 16:49
    Jak tam postępuje remont? Czy to prawda że jeśli dziecko złapie żółtaczkę to zostaje a matkę wypisują i idzie do domu? Jak długo taki galimatias?
    1 2 Cytuj Zgłoś
  • 04.08.2015 - 20:31
    Ajka1987 to prawda moja siostra rodziła w Myślenicach 2 tyg temu,mała dostała żółtaczkę w 3 dobie a ją wypisali do domu.
    1 Cytuj Zgłoś
  • 04.08.2015 - 20:49
    Masakra jakas.....
    1 Cytuj Zgłoś
  • myszka1987asia@vp.pl 04.08.2015 - 21:02
    A ciekawe co w przypadku kiedy matka chce być z dzieckiem bo karmi???
    3 Cytuj Zgłoś
  • 04.08.2015 - 21:30
    Wtedy matka moze przyjezdzac na oddzial noworodkow i karmic dziecko
    2 Cytuj Zgłoś
  • myszka1987asia@vp.pl 04.08.2015 - 22:07
    Mam nadzieje że do października się to skończy...
    2 1 Cytuj Zgłoś
  • 05.08.2015 - 8:09
    ajka1987 napisał/a:
    Mam nadzieje że do października się to skończy...
    Raczej bym się nie łudziła ,że skończą. Planowany koniec remontu tego oddziału na koniec roku.
    1 Cytuj Zgłoś
  • 05.08.2015 - 14:19
    witam tak jak piszecie remont trwa dziecko jest ok 3 dób w szpitalu matka wypisywana po 2 jeżeli nic jej nie dolega może po rannym wypisie isc do dziecka i zostać z nim do nocy potem jedzie do domu spi i wraca z rzeczami po dziecko nie wiem niestety co z karmieniem ;( może każa odciągnąć pokarm pozdrawiam mamy wrześniowe ;)
    1 Cytuj Zgłoś
  • 06.08.2015 - 13:37
    A jak wygląda sprawa gdy ma się planowane cc? Mam zaplanowany zabieg na koniec sierpnia, właśnie w Myślenicach. Czy są może jakieś kobiety, które też miały planowaną cesarkę i podzielą się doświadczeniami? Chodzi mi o to m.in. ile dni się spędza na oddziale gdy wszystko przebiega bez zakłóceń, kiedy jest się pionizowanym, jak w ogóle wygląda opieka nad pacjentką w tym przypadku? Polecacie czy odradzacie? Z góry dziękuję za odpowiedzi. :-)
    2 Cytuj Zgłoś
  • 09.08.2015 - 14:14
    Po cesarce leży sie trzy doby. Ja mialam cesarke nie planowana ale bylo wszystko ok, opieka byla bardzo dobra, polecam ten szpital :)
    3 Cytuj Zgłoś
  • myszka1987asia@vp.pl 10.08.2015 - 22:14
    Co teraz trzeba wziąść ze sobą do szpitala?
    2 1 Cytuj Zgłoś
  • 11.08.2015 - 10:31
    Jak wygląda opieka nad dzieckiem po porodzie podczas remontu ?
    3 Cytuj Zgłoś
  • 12.08.2015 - 19:00
    do szpitala trzeba mieć ze sobą majtki siateczkowe, koszule do porodu i do karmienia, klapki, podkłady jednorazowe (np bella), przybory kosmetyczne, ręcznik, niegazowana wodę mineralna, dobrze wziąć kubek i sztućce, laktator i wkładki laktacyjne, dla dzidziusia na początek trzeba mieć kilka pampersów i chusteczki nawilżające, pewnie coś jeszcze
    5 1 Cytuj Zgłoś
  • 16.08.2015 - 22:26
    syliaaa napisał/a:
    A jak wygląda sprawa gdy ma się planowane cc? Mam zaplanowany zabieg na koniec sierpnia, właśnie w Myślenicach. Czy są może jakieś kobiety, które też miały planowaną cesarkę i podzielą się doświadczeniami? Chodzi mi o to m.in. ile dni się spędza na oddziale gdy wszystko przebiega bez zakłóceń, kiedy jest się pionizowanym, jak w ogóle wygląda opieka nad pacjentką w tym przypadku? Polecacie czy odradzacie? Z góry dziękuję za odpowiedzi. :-)
    miałam nieplanowaną cesarkę 31 grudnia, ponieważ akcja porodowa w ogóle się nie rozkręcała a byłam prawie dwa tygodnie po terminie. zostałam z córeczką wypisana po trzech dniach :) po cesarce pokazali mi córeczkę już owiniętą w pieluszkę, później przewieziono ją na oddział noworodków a w między czasie jeszcze przedstawioną ją tatusiowi :) po przewiezieniu mnie na salę i podpięciu pod te wszystkie urządzenia, poprosiłam o przyniesienie malutkiej choć na chwilę, pielęgniarka przyniosła ją i położyła obok, żeby spróbowała przyssać się do piersi :)
    cesarkę miałam o 19, następnego dnia rano, jakoś około 9 przeszłam już do normalnej sali. pielęgniarki, które się mną opiekowały w tych pierwszych godzinach po cesarce, bardzo miłe i pomocne, często przychodziły zmieniać podkłady, sprawdzać czy jest ok.
    szybko doszłam do siebie, rana co prawda ciągnęła i bolała na początku, ale dało się przeżyć. jeśli jednak ból był nie do zniesienia, zawsze można było podejść do dyżurki i poprosić o coś przeciwbólowego :)
    8 Cytuj Zgłoś
  • 19.08.2015 - 19:12
    a jak wygląda zapisywanie się na badanie ktg? mi lekarka zaleciła by po 38 tygodniu robić je 2 razy na tydzień - też tak miałyście?
    1 Cytuj Zgłoś
  • 19.08.2015 - 22:51
    Ile sie lezy teraz po cc na oddziale podczas tego remontu ?
    Cytuj Zgłoś
Poinformuj o odpowiedziach

Odpowiedz