Forum » Myślenice

Co Waszym zdaniem mozna zrobić, żeby za rok w Myślenicach było lepiej, atrakcyjniej,bezpieczniej?

  • 2 gru 2013

    Zbliżamy się do końca roku. Zastanawiam się jakie są wasze życzenia odnośnie tego, jak żyje się w Myślenicach. Co Waszym zdaniem powinno być zrobione, żeby za rok o tej porze było lepiej, atrakcyjniej? Niektórzy mówią o większej czystości,inni o miejscach parkingowych, teatrze. A Twoim zdaniem?

    2 2 Cytuj
  • 2 gru 2013

    Zmienić rząd, będzie się żyło wspaniale :)

    10 2 Cytuj
  • Andrzej 3 gru 2013
    superdzidzia napisał/a:

    Zmienić rząd, będzie się żyło wspaniale :)

    A jak będzie do bani, to zmienić go drugi raz ;)

    Ja czekam na ścieżkę rowerową, wzdłuż Raby do wałów w Droginii. Będzie wypas ;) (podobno w 2 lata ma być gotowa, + nitka po drugiej stronie Raby do Myślenic).
    Wtedy tylko przejazd Trzemeśnia-Droginia będzie z dzieciakami niebezpieczny, gdzie trzeba będzie bardzo uważać, a później hulaj dusza, piekła nie ma.

    7 1 Cytuj
  • mirek@ 3 gru 2013

    darmowe boiska dla wszystkich! taka infrastruktura zarabia jak jest w parku jordana w Krakowie: plenerowa siłownia, darmowe boiska do koszykowki, tenisa, pilki, siatkowki, ping ponga - to sa miejsca tetniace zyciem a nie laweczki i plac zabaw a zareszte plac i to slono

    4 3 Cytuj
  • 5 gru 2013

    Więcej czystych chodników

    4 1 Cytuj
  • ania 5 gru 2013

    a znacie taki dow*****?
    w kopalni sztygar zebrał swoją zmianę i mówi do górników:
    mam tego dość, pracujemy jak woły, w fatalnych warunkach, za marne grosze, musimy coś z tym zrobić-
    komu się nie chce pracować-wystąp!
    wszyscy wystąpili prócz jednego,
    sztygar do niego-co Ty wyrabiasz?
    a górnik na to: bo mnie się to już k..wa nawet wystąpić nie chce.

    U nas podobnie tyle, że tych co im się już nawet wystąpić nie chce jest 97%

    6 1 Cytuj
  • paulinka 6 gru 2013

    posprzatac miasto, pomalowac kamienice, przystroic ulice w kwiaty i wyburzyc wszstkie stare domy bo sa potworne

    1 6 Cytuj
  • Pablo 7 gru 2013

    Ja czekam na obiecaną przez Burmistrza poprawę bezpieczeństwa na osiedlu. I mam tutaj na myśli:
    - obiecane drogi pożarowe pomiedzy blokami, w tym uporzadkowanie zieleni.
    - hydranty
    - egzekwowanie przepisów p-poź i drogowych.
    - uporządkowanie tematu parkowania samochodów osób korzystajacych z Orlika na osiedlu, tak żeby można bylo w tym rejonie zaparkowac samochod w czasie jak panowie kopiacy piłkę zajmują miejsce mieszkancom. Podpowiedź: Orlik jest szkoły to niech szkoła zadba o parking dla tych panów.
    - zmusić panów kopiacych tę piłkę do zaprzestania "rzucania miesem" bo dzieciaków w okolo jest mnóstwo, a ich epitety słychać w mieszkaniach okolicznych bloków.
    - rozbudowac monitoring o kolejne kamery, bo na osiedlu 2 jest ich niewystarczajaca ilość.
    - zrobić porządek z tematem wyciągu i stoku narciarskiego na gore Chełm.
    - poprawić stan nawierzchni ulic w centrum. To pewne bedzie trudne bo nie do konca jestem przekonany, że kanalizacja przebiegająca pod tymi nawierzchniami nadaje się do dalszej eksploatacji - patrz zalana ul. Slowackiego pod strażnicą - jak tylko mocniej deszcz popada...
    - zrobić porządek z bezrobociem. Dawno nie widzialem, żeby ktos sprzątał ulice czy rynek. Pracy interwencyjnych też zapewne nie brakuje... natomiast ludzi w gotowosci "bojowej" pod urzedem pracy tez nie. Sam widzialem jak ekipa budowlana czekala na takiego co sie tam tylko musiał zgłosić. Komentarz zostawiam Wam.
    - zabiegac o nowych inwestorow i lokować ich w okolicy Myślenic. Ale w nico lepszy sposob niz McDonald's w Jaworniku... (zamiast w samych Myślenicach)
    - zmusić ludzi do tego, zeby sie do siebie uśmiechali na ulicy... :-)

    Jeśli uda sie tylko zrealizować ten jeden - ostatni punkt, to już wygraliśmy !!! :-)

    8 2 Cytuj

Odpowiedz