Forum » Myślenice

Kraków mówi o Myślenicach

  • 9 lut 2014

    Tomasz Bobrowski, nowy główny architekt Krakowa.

    Jak wyobraża pan sobie rolę rzeki w mieście?

    Oświetlenie w formie stylizowanych latarń?

    - Nie, to nie rynek w Myślenicach. Nowoczesne oświetlenie LED, jakie można zobaczyć w wielu zagranicznych miastach.

    Cały tekst: http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,15331117,Glowny_architekt_Krakowa__co_wyburzyc__co_zbudowac.html?as=4#ixzz2sovcRkGg

    4 Cytuj
  • 9 lut 2014

    Ja akurat jestem zwolennikiem stylizowanej architektury a pomysły z robieniem statku kosmicznego z zabytkowego miasta uważam za objaw znudzenia 30 letnim monotonnym stażem w architekturze jednorodnej.

    10 Cytuj
  • adzygmunt 9 lut 2014

    Jestem zawsze i wciąż za architekturą w starych centrach miejskich. Stara Praga jest dla mnie wzorem, stare miasto w Gdańsku, choć na nowo, po 45tym roku odbudowane itp. to jest to!
    Tak samo z centrum Myślenic, najpiękniejszy rynek małopolski nie potrzebuje nowoczesności - chyba, że w podziemiu rynku parking!
    Zobaczcie co "srchitekt" Krakowa zrobił z placem parkingowym dla autobusów nad Wisłą obok Wawelu. Szklana zgroza, prędzej czy później ktoś to wyburzy!!!

    11 1 Cytuj
  • 9 lut 2014

    Tego parkingu i również badziewnego sheratona tam w ogóle nie powinno być. Wystarczy zobaczyć jak na starych pocztówkach czy zdjęciach wyglądały te okolice. Niestety jak widać również i w tej branży jest sporo oszołomstwa.

    10 1 Cytuj
  • 9 lut 2014

    Myślę, że przywołanie Myślenic, nie jest niczym nagannym, raczej promocją miasta.
    Architekt tylko rzucił przykład jak nie chce oświetlić Wisły.

    2 4 Cytuj

Odpowiedz