Forum » Myślenice

Wędkarstwo: Połów kleni na Rabie

  • 23 lip 2014

    To forum dyskusyjnie tworzę dla ludzi, miłośników łowienia kleni, nie tylko na rabie. Dzielmy sie swoimi doświadczeniami!

    5 7 Cytuj
  • 23 lip 2014

    Właśnie a jak wygląda sprawa z wędkowaniem na Rabie,gdzie wolno łowić i jakie są opłaty?Może krówka nauczyłaby się moczyć kija?

    2 Cytuj
  • M G 23 lip 2014

    Dzisiaj rano lipa... Trzy małolaty do 15cm , parę niemrawych brań. Na haku oczywiście wiśnia i czereśnia. Nie wiem czy większe sztuki się wyniosły czy już wyłowione...?

    1 4 Cytuj
  • 23 lip 2014

    Krowka123 lowic mozna na odcinku stroza-dolny jaz. Jest to prywatny odcinek mozna lowic metoda muchowa i splawikowa. Oplata splawikowa na klenia wynosi 50zl rocznie a na muche podajze 200zl rocznie z limitem jednej ryby dziennie. Moge sie mylic poniewaz nie lowie na muche od dluzszego czasu

    1 Cytuj
  • 23 lip 2014

    Zwieprzony po tej powodzi cos przestalo brac. Teraz same maluchy tez dzis bylem to rzucilem pare razy i zaczela "kawa" plynac wiec musialem sie zmyc. Widzialem wczoraj starszego Pana z dwoma dosc ladnymi kleniami, ale nie zagadywalem bo jechalem z cora na rowerze

    1 1 Cytuj
  • 23 lip 2014

    A tak po za tym gdzie lowisz na ktorym odcinku

    1 Cytuj
  • 23 lip 2014

    Przegladajac Twoj profil zauwazylen tez, ze mieszkasz na ulicy Reja, czyli tu gdzie ja.

    1 Cytuj
  • 24 lip 2014

    A co z potokowcami są tam jakieś? i tą opłate gdzie się opłaca w pzw?.

    1 Cytuj
  • 24 lip 2014

    Nie, oplate uiszcza sie w domu prywatnym Pana Jozefa Jeleńskiego pod kolejka. Szczerze z pstragiem nie jest za dobrze na rabie.. po drugie mozna je lowic tylko na muche, szkoda ze nie ma jakiegos odcinka na spining

    1 Cytuj
  • M G 24 lip 2014
    KamilZadlo napisał/a:

    A tak po za tym gdzie lowisz na ktorym odcinku

    Najczęściej okolice parku między progami , tam kilka sztuk 30....40cm siadło. Teren od mostu po dolny jaz też obczaiłem ale bez brań konkretnych. Tego starszego pana 'z przedwczoraj' też chyba widzałem miał coś sporego w siatce , kręcił się w okolicy progu koło 'blachy'. Bardzo dynamiczna raba tego lata , co 2 .. 3 dni zmiana poziomu i 'koloru' , ryby chyba trochę rozzstrojone... ,
    Dzisiaj wieczorem wydawałoby się że woda idealna ale nie brały , wyjątkowo zalogowałem się z kumplem kawałek powyżej dużego jazu , na dobranoc jeden 30tak z groszem się zawiesił koledze i tyle ....

    KamilZadlo napisał/a:

    Przegladajac Twoj profil zauwazylen tez, ze mieszkasz na ulicy Reja, czyli tu gdzie ja.

    No tak , 12stka naprzeciwko starosty ;) Pozdrawiam!

    1 Cytuj
  • 25 lip 2014

    Tez bylem wczoraj, w parku tam gdzie mowisz ale ja tak na wysokosci restauracji parkowej zlapalem jednego klenia, 27cm jest kiepsko bardzo z tymi rybami.

    Ps. Mieszkamy w tym samym bloku nawet :)

    1 2 Cytuj
  • 7 wrz 2014

    Jak polowy? Ja ostatnio kompletnie nie mam czasu ale w tym tygodniu zamierzam isc. Zaczely cos brac??

    2 3 Cytuj
  • M G 16 wrz 2014

    Obawiam się że to koniec klenia w Rabie na ten sezon , sporo wyłowionych a reszta chyba zeszła w stronę zalewu... Wczoraj porzucałem wisienką pod wodociągami ale kompletnie nic. Jeszcze się pewnie wybiorę ale bardziej tak dla picu porzucać spławikiem. Teraz muszkarze opanowali Rabę , na pewno pstrągi wpuścili bo wczoraj to wyglądało jakby sobie zawody urządzili , hehe... Może trzeba się będzie kiedyś na pstrągi przerzucić...

    1 Cytuj
  • 21 wrz 2014

    Lowilem pstragi na muche i lowil bym do tej pory ale moim zdaniem zezwolenie jest zbyt drogie a pstragi z raby to troche kpina i tez nie biora jakos strasznie. Najlepszy dunajec. Tylko troche daleko. Ale tanio. Ryby duzo a techniki polowu praktycznie wszystkie sa dozwolone.

    3 Cytuj

Odpowiedz