Forum » Myślenice

Rącza rączkę myje - układy UMiG Myślenice

  • 5 sie 2014

    Witam szanownych Myśleniczan,

    Dziś przechodzę koło nowego lokalu Pana Dyrektora UMiG w Myślenicach - Pana Kęska i cóż ja widzę na drzwiach. Kierownik projektu "Czysta Woda dla Krakowa" ma tam siedzibę i już jest fajnie część lokalu się spłaca. tak załatwia się to w naszym mieście. Burmistrz wynajmuje , dyrektor "Wodzie dla Krakowa" itd.

    Naprawdę to co dzieje się w naszych Myślenicach - boli.

    Czas to zmienić.

    Pozwolę sobie dopisywać co jakiś czas takie perełki w tym miejscu.

    80 28 Cytuj
  • 6 sie 2014

    Ale że co Ciebie dokładnie boli?

    21 31 Cytuj
  • 6 sie 2014

    Jarecki uruchamia kampanię wyborczą? Niech się zajmie Pcimiem, gdzie z wójtem O. zepsuli samorząd tamtejszy.

    22 22 Cytuj
  • 6 sie 2014
    WKibic napisał/a:

    Jarecki uruchamia kampanię wyborczą? Niech się zajmie Pcimiem, gdzie z wójtem O. zepsuli samorząd tamtejszy.

    Jarecki czy nie, to nie ma znaczenia. Ważne że ktoś pokazał mechanizm działania władzy.
    Ja proszę jeszcze o jakieś "perełki" niech Myśleniczanie się dowiedzą.
    "By żyło się lepiej sitwie"- Ryba psuje się od głowy.

    24 13 Cytuj
  • 6 sie 2014

    Najlepiej mechanizm działania władzy pokazały taśmy i stwierdzenie jednego z nagranych-przyjdzie PiS i nas pozamyka-cieszy to że zaczynają się bać .Ludzie powoli zaczynają dostrzegać że straszenie PiSem przypomina znany okrzyk uciekającego złodzieja który aby zmylić pościg krzyczy-łapać złodzieja!

    17 17 Cytuj
  • 6 sie 2014

    Hmmm, a PiS to jaki, święty? Mamy nieopodal pisowskiego wójta, wystarczy poszperać trochę co się tam wyprawia, do jakich zwyrodnień może dojść kumoterstwo i układy. Chcecie PiSu? Zagłosujecie na dokładnie takie samo g...o jak PO. Pili wódkę z komunistycznymi aparatczykami w Magdalence i planowali jak tu z tego wszystkiego wyjsć na swoje. Ot mamy, wszystko w Polsce sprzedane, skradzione, sprywatyzowane za grosze, wielu zrobiło fortuny. Majątku narodowego praktycznie brak... pozostaje wymyślać coraz to nowe podatki i ściągać, windykować, ściągać... głupi obywatel zapłaci... spłaci też kredyty na przetargi bo zawyżone inwestycje kosztują. Jako społeczeństwo ubożejemy, jako naród jesteśmy pod kątem zamożności w tyle Europy, nie mamy już prawie nic swojego, no zostały jeszcze Lasy Państwowe i parki narodowe do rozhulania. Hulaj duszo, piekła ni ma. Takie działania to zdrada narodu, dawniej byłaby za to kulka albo hak, dziś można dostać nawet odznaczenie i sowite honorarium. Oj, hojna ta Polska.

    28 10 Cytuj
  • 7 sie 2014

    Nie ważne kto do jakiej partii należy lub nie, w czasie gdy jest burmistrzem ( i nie tylko) ma OBOWIĄZEK przestrzegać prawa a nie tworzyć prywatny folwark i miasto traktować jak swoją własność ( a to przypadłość dość powszechna ostatnio ).

    19 5 Cytuj
  • 7 sie 2014

    Kierownik projektu "Czysta Woda dla Krakowa" ma tam siedzibę i już jest fajnie część lokalu się spłaca. tak załatwia się to w naszym mieście. Burmistrz wynajmuje dyrektor "Wodzie dla Krakowa" itd.
    Ja raczej staram się rozumieć co czytam ale w poscie obywatelkgc niewiele zrozumiałem i dlatego mnie "nie boli".
    W każdym razie ten post "perełką" nie jest.
    Informuję że nie jestem w opcji pana Burmistrza.

    15 9 Cytuj
  • 7 sie 2014

    Korupcja zżera nasze państwo. Ile każdy Polak na niej traci i o ile każdy z nas miałby więcej grosza w portfelu gdyby jej nie było. Kto to wyliczy? Kiedyś coś takiego doprowadziło do rozbiorów i utraty niepodległości, dzisiaj też dobrze się to nie skończy. Wyprzedane prawie wszystko, duża część dawnego majątku państwowego w obcych rękach lub zmarnotrawiona, biedniejemy z roku na rok. Koszty utrzymania państwa są już praktycznie skazane tylko na nasze portfele (państwo ma coraz mniej dochodów z własnych źródeł bo wszystko się prywatyzuje), do tego trzeba będzie spłacić całe te potężne kredyty nabrane przez władze wszystkich szczebli na inwestycje zwane unijnymi i jeszcze przy tym spłacić nasz dług państwowy, który z dnia na dzień rośnie, a jest to kwota gigantyczna.

    Jak prowadzono prywatyzację po 89 r.? Warto zawiesić oko jeśli ma ktoś 5 minut http://3obieg.pl/pospieszna-prywatyzacja .

    Nie ważne kto rządził, wszyscy "okrągłostołowcy" robili tak samo. Cała demokracja w Polsce to bańka mydlana, pic na wodę. Demokracja jest tylko zapisem na papierze. Nie dajcie się ogłupić, że zmiana partii coś zmieni, żadne wybory, a już na pewno nie z taką ordynacją wyborczą.

    19 5 Cytuj
  • 9 sie 2014

    Rozliczenie każdego przetargu i konfiskata rodzinnego majątku tego kto dopuścił się przestępstwa... na rzecz skarbu państwa. Takie jest pierwsze życzenie które można wypowiedzieć przed idącymi wyborami.

    9 2 Cytuj
  • ten triggers 9 sie 2014

    Jedyne niesprywatyzowane zakłady jakie bym widział to zakłady zbrojeniowe oraz ośrodki badawcze (powiedzmy że uczelnie w minimalnym stopniu wypełniają tę lukę). Reszta pod młotek, oczywiście nie w okrągłostołowym wydaniu.

    Ps. Ciekawy wątek, może jakiś niezrzeszony dziennikarz zacząłby badać przebiegi przetargów w gminie ?

    5 4 Cytuj
  • 9 sie 2014

    Bonobo, mam trochę inne zdanie w tym sensie, że państwowy sektor strategiczny powinien być w miarę obszerny. Państwo powinno mieć jakąś część własnych dochodów, dla obywatela im tych źródeł więcej tym lepiej bo maleje jego wkład z własnej kieszeni. Być może Europa tak przestraszyła się nacjonalizacji w rosyjskim wydaniu, że alergicznie przesadzono w drugą stronę. Tak źle, i tak niedobrze. Nie da się zaprzeczyć, że niektórym taki nacisk na prywatyzowanie wszystkiego jest po prostu na rękę... Państwo i samorządy powinny różnicować dochody, wyszłoby to na dobre nam wszystkim. Tyle, żeby nie pójść za daleko od tematu...

    6 2 Cytuj
  • Artur 13 sie 2014
    bonobo napisał/a:

    Jedyne niesprywatyzowane zakłady jakie bym widział to zakłady zbrojeniowe oraz ośrodki badawcze (powiedzmy że uczelnie w minimalnym stopniu wypełniają tę lukę). Reszta pod młotek, oczywiście nie w okrągłostołowym wydaniu.

    Ps. Ciekawy wątek, może jakiś niezrzeszony dziennikarz zacząłby badać przebiegi przetargów w gminie ?

    No to muszę Ci wytknąć bardzo wąskie pojęcie o obecnej sytuacji gospodarczej na świecie. Zastanów się czy ingerencja obcego inwestora (który de facto mógłby być podstawiony) w całość polskiego przemysłu górniczego, energetycznego nie mogłaby zostać wykorzystana do osłabienia państwa?

    2 3 Cytuj
  • ten triggers 13 sie 2014
    Lesica napisał/a:

    No to muszę Ci wytknąć bardzo wąskie pojęcie o obecnej sytuacji gospodarczej na świecie. Zastanów się czy ingerencja obcego inwestora (który de facto mógłby być podstawiony) w całość polskiego przemysłu górniczego, energetycznego nie mogłaby zostać wykorzystana do osłabienia państwa?

    Nie, dobra naszej ziemi są i będą obciążone podatkiem od jej wydobywania (może wiesz Donaldinio zwolnił lupki z podatku, głupota czy sprowadzenie inwestorów ?), poza tym rozsądnym dla samorządów jest dzierżawa gruntów państwowych nie wykup.

    3 Cytuj
  • ten triggers 13 sie 2014
    maktor napisał/a:

    Bonobo, mam trochę inne zdanie w tym sensie, że państwowy sektor strategiczny powinien być w miarę obszerny. Państwo powinno mieć jakąś część własnych dochodów, dla obywatela im tych źródeł więcej tym lepiej bo maleje jego wkład z własnej kieszeni. Być może Europa tak przestraszyła się nacjonalizacji w rosyjskim wydaniu, że alergicznie przesadzono w drugą stronę. Tak źle, i tak niedobrze. Nie da się zaprzeczyć, że niektórym taki nacisk na prywatyzowanie wszystkiego jest po prostu na rękę... Państwo i samorządy powinny różnicować dochody, wyszłoby to na dobre nam wszystkim. Tyle, żeby nie pójść za daleko od tematu...

    Jeśli życzysz sobie państwa molocha z tonami papierków i rozkradaniu majątku państwowego przez pracowników to jak najbardziej trzeba nacjonalizować wszystko co można. Wracając do wojska oraz ośrodków badawczych, kontrola i permanentne inwigilowanie pracowników było by standardem niemniej zarobki i tantiemy z opracowanych technologi powinny skupiać elitę do pracy na rzecz państwa.

    3 Cytuj
  • 14 sie 2014

    Dla mnie kolejną perełką jest to że ponoć cała gastronomia na placu w Dni Myślenic była obstawiona przez jakiś ludzi z Czech czy Słowacji. Dlaczego nie mogli obstawiać tego ludzie myślenickiej gastronomii, UMiG dał zarobić po raz kolejny nie swoim. Tak oto wspieramy lokalną przedsiębiorczość…

    7 6 Cytuj
  • Artur 14 sie 2014
    bonobo napisał/a:

    Nie, dobra naszej ziemi są i będą obciążone podatkiem od jej wydobywania (może wiesz Donaldinio zwolnił lupki z podatku, głupota czy sprowadzenie inwestorów ?), poza tym rozsądnym dla samorządów jest dzierżawa gruntów państwowych nie wykup.

    Zmieniłeś temat, zwolnienie gazu łupkowego z podatku to akurat dobry krok bo jest to technologia zaawansowana, tak naprawdę dopiero rozwijana teraz i lepiej jest ściągnąć inwestorów zagranicznych. Nie zapłacą podatków, ale stworzą miejsca pracy.
    Co do dzierżawy to już zależy od konkretnej sytuacji.

    1 1 Cytuj
  • ten triggers 14 sie 2014

    [cytat]No to muszę Ci wytknąć bardzo wąskie pojęcie o obecnej sytuacji gospodarczej na świecie. Zastanów się czy ingerencja obcego inwestora (który de facto mógłby być podstawiony) w całość polskiego przemysłu górniczego, energetycznego nie mogłaby zostać wykorzystana do osłabienia państwa?[/cytat]
    Powiedz jakiego inwestora masz na myśli, który to rzekomo wykupi większość udziałów (przeważający głos) w firmach eksploatujących surowce kopalniane w naszym kraju, tylko po to by wstrzymać produkcję, lub zawyżać ceny. Kapitaliści nie są finansowymi samobójcami !.
    Piszesz że promienny gest słońca peru w stronę przyjaciół znad wielkiej wody to dobre posunięcie, ja uważam wręcz odwrotnie. To jest grabież surowców włącznie z niszczeniem środowiska bez pokrycia strat powstałych po szczelinowaniu, a nie sprowadzanie technologi. Tusk za taką politykę powinien dostać kulkę w potylice.

    2 Cytuj
  • 14 sie 2014
    bonobo napisał/a:

    Powiedz jakiego inwestora masz na myśli, który to rzekomo wykupi większość udziałów (przeważający głos) w firmach eksploatujących surowce kopalniane w naszym kraju, tylko po to by wstrzymać produkcję, lub zawyżać ceny. Kapitaliści nie są finansowymi samobójcami !.
    Piszesz że promienny gest słońca peru w stronę przyjaciół znad wielkiej wody to dobre posunięcie, ja uważam wręcz odwrotnie. To jest grabież surowców włącznie z niszczeniem środowiska bez pokrycia strat powstałych po szczelinowaniu, a nie sprowadzanie technologi. Tusk za taką politykę powinien dostać kulkę w potylice.

    A na czym polega "wrogie przejęcie"?

    2 Cytuj
  • 1 paź 2014
    obywatelgc napisał/a:

    Witam szanownych Myśleniczan,

    Dziś przechodzę koło nowego lokalu Pana Dyrektora UMiG w Myślenicach - Pana Kęska i cóż ja widzę na drzwiach. Kierownik projektu "Czysta Woda dla Krakowa" ma tam siedzibę i już jest fajnie część lokalu się spłaca. tak załatwia się to w naszym mieście. Burmistrz wynajmuje , dyrektor "Wodzie dla Krakowa" itd.

    Naprawdę to co dzieje się w naszych Myślenicach - boli.

    Czas to zmienić.

    Pozwolę sobie dopisywać co jakiś czas takie perełki w tym miejscu.

    I co w tym ciekawego ? Przeciez nikt ich nie zmusil do wynajecia tego lokalu - lokali nie brakuje wiec nie wiem w czym problem :)
    Jak cie to boli to sam wybuduj i wynajmuj droga wolna :)

    4 2 Cytuj
  • 1 paź 2014
    Alaa napisał/a:

    I co w tym ciekawego ? Przeciez nikt ich nie zmusil do wynajecia tego lokalu - lokali nie brakuje wiec nie wiem w czym problem :)
    Jak cie to boli to sam wybuduj i wynajmuj droga wolna :)

    Ciekawe rzeczy opowiadasz. Podążając Twoim tokiem myślenia wygląda na to że w jakims celu urząd nie daje zarobić miejscowym najemcom podnajmując lokal u siebie. Konkurencyjne/preferencyjne ceny czy zgoła coś odmiennego? Należałoby zapytać o fakturę rozliczenia wynajmu.

    4 9 Cytuj
  • 2 paź 2014
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Ciekawe rzeczy opowiadasz. Podążając Twoim tokiem myślenia wygląda na to że w jakims celu urząd nie daje zarobić miejscowym najemcom podnajmując lokal u siebie. Konkurencyjne/preferencyjne ceny czy zgoła coś odmiennego? Należałoby zapytać o fakturę rozliczenia wynajmu.

    Urzad nie podnajmuje u siebie bo z tego co mi wiadomo to nie urzad jest wlascicielem tego lokalu moj drogi Mysleniczaninie . A o fakture idz i zapytaj jesli cie to tak interesuje wlasciwie to nie wiem czemu jeszcze tego nie zrobiles skoro masz takie watpliwosci ... :)
    Podazajac Twoim tokiem myslenia za chwile dojdziemy do rozumowania ze kazdy pracownik urzedu musi rozdawac wszystko za darmo zeby mieszkancy wiecej zarobili ....
    Gdybys mial jakies stanowisko i posiadal swoj lokal to ciekawi mnie czy powiedzialbys komus kto jest nim zainteresowany - wie Pan co niech Pan idzie do kogo innego wynajac zeby ktos inny zarobil bo mi nie wolno -z jakiej racji nie wolno kazdy ma prawo wynajmowac lokal nie wazne czy jest zwyklym nauczycielem czy jakims urzednikiem i w tym momencie to do czego zmierzasz zaczyna przypominac mi jakis totalny obled , za chwile wprowadzimy zakaz ubierania sie w firmowe ubrania osobom ktore sa na wyzszych stanowiskach no bo przecietnego mysleniczanina na to nie stac za chwile zakazemy kupowac im lepsze auta zeby innym nie bylo przykro bo maja gorsze no prosze was to juz sie chore zaczyna robic , przeciez nikt nikomu nie broni pracowac w takim czy innym zawodzie zarabiac tyle czy tyle wystarczy troche wiecej ambicji niz siedzenie i wypisywanie bzdur na portalach spolecznosciowych :)
    Nie rozumiem Twojego toku myslenia moze dlatego ze mam dobra prace dobrze zarbiam i nikt mi jej nie zaltwil i nie czuje zawisci do osob ktorym sie lepiej powodzi .... Moze Ty tez sprobuj myslec o sobie o tym zeby dobrze zabezpieczyc swoja rodzine dzieci i skup sie na takich rzeczach a nie na szukaniu wszedzie jakis podstepow mysle ze lepiej Ci to wyjdzie ... CZAS SKUPIC SIE NA SWOIM ZYCIU A NIE INNYCH - po co marnowac swoj czas i energie na rozliczaniu innych zyjemy w wolnym kraju kazdy ma prawo robic co mu pasuje ..
    Pozdrawiam

    13 9 Cytuj
  • 2 paź 2014

    Od kiedy to publiczne stanowisko jest zawodem? Oczywiscie że nie rozumiesz mojego toku myślenia, poza Twoją "dobrą pracą" (sic) widzisz tylko koniec własnego nosa, pisząc kolokwialnie.
    Kuriozalnie dla 65% mieszkańców, zwłaszcza młodych wspomniana przez Ciebie "ambicja i dobre chęci" nie wystarczą. Głównie dlatego, iż Towarzystwo Wzajemnej Adoracji (czytaj: ambitni i ludzie dobrej woli) blokuje dostęp do sektoru publicznego osobom wykwalifikowanym, obsadzając je rodziną lub znajomymi.
    I właśnie robią co im sie podoba bo mają resztę społeczeństwa w głębokim poważaniu, dokładnie tak jak Ty.
    A skoro juz stwierdzasz że kadzy ma prawo robic co mu pasuje, ja właśnie uwypuklam te skrajności żeby ci z "dobrymi posadami" nie myśleli że będą one dziedziczne.

    8 3 Cytuj
  • 2 paź 2014

    Kuriozalnie dla 65% mieszkańców, zwłaszcza młodych wspomniana przez Ciebie "ambicja i dobre chęci" nie wystarczą.

    No widzisz rowniez jestem mloda wbrew temu co Ci sie wydaje i wlasnie ta ambicja mi wystarczyla dlatego nie pociagniemy dalszej rozmowy bo Cie nie rozumiem ( widze tylko czubek swojego nosa ) gdyz takiego problemu jaki opisujesz nie mam jak rowniez nie mam zadnych kompleksow nad ktorymi Ty najwyrazniej musisz popracowac. Jeszcze dodam tylko jedno ze siedziec na ,, tylku '' i narzekac jak to zle potrafi kazdy ale szukac pracy juz nie kazdemu sie chce bo lepiej nic nie robic i narzekac ze wszedzie ukladziki lub siedziec na garnuszku rodzicow - taka jest nasza rzeczywistosc - przykra ale realna ... ;)
    Pozdrawiam

    3 6 Cytuj

Odpowiedz