Forum » Myślenice

DEKADA - TOALETY

  • 8 paź 2014

    Poruszałam już kiedyś temat toalet w budynku Dekady przy ulicy Słonecznej, ale poruszę go raz jeszcze...
    Z uwagi na sporą odległość mojej pracy od miejsca zamieszkania często jeżdżę busami z przesiadkami. Zdarza mi się odwiedzić toaletę należącą do DWORCA DEKADA. Skoro płaci się za skorzystanie z toalety ponad 2 zł to czegoś należy oczekiwać - minimum sanitarne - woda, światło, czystość, dezynfekcja, papierowe ręczniki... a tam nie dość, że ciemno, bo światła włączane są na 5 sekund po czym gasną, bo właściciel oszczędza (bo się na właścicielach busów nie dorobił) to jeszcze śmierdzi jak z szamba, papiery na podłodze, brudna połoga, toalety zapaskudzone, szczotki od klozetu walają się po podłodze, brak papieru, ani śladu kostki toaletowej, środka do dezynfekcji.. Właściciel zatrudnia tam Panią, która (no, muszę to powiedzieć) - nie ma kwalifikacji do prowadzenia, czy jak to inaczej nazwać "obsługiwania" tej instytucji... Zawsze widzę ją na plotkach, ewentualnie przy pobieraniu opłaty za możliwość skorzystania z jakże sterylnej toalety w samym centrum miasta. Pożal się Boże, takich dogodności dla odwiedzających, przejeżdżających turystów. Aż się odechciewa odwiedzania Myślenic. A wiadomo, że każdy musi swoje potrzeby fizjologiczne załatwiać, toteż i nie ma wyjścia, by nie korzystać.. I korzysta, po czym wychodzi zażenowany i z mdłościami, powstrzymujący się od wymiotów... :(
    Zachęcam właściciela do przypomnienia Pani, która sprawuje piecze nad toaletą - jej zakresu obowiązków.

    62 1 Cytuj
  • 8 paź 2014

    Ja nawet nie wiedzialam ze tam sa toalety :D Ta pani to czasem nie taka z czarnymi krotkimi wlosami?
    Pomijajac moja niewiedze podpisuje sie pod slowami Ameli, jezeli juz te toalety sa to niech chociaz je przypominaja i spelniaja minimalne wymagania korzystajacych

    24 1 Cytuj
  • 8 paź 2014

    chyba nie ma większego absurdu niż zbudowanie nowego dworca który nie funkcjonuje jak dworzec :D ale to tylko z Panem Ostrowskim :D

    28 5 Cytuj
  • 8 paź 2014

    Jest jednak nadzieja że obok tego blaszaka wyglądającego jak hala magazynowa GS z czasów schyłkowej komuny powstanie wreszcie galeria z prawdziwego zdarzenia i będą tam toalety.Patrząc na rozmach przy budowie widać że będzie to obiekt którego nie trzeba się będzie wstydzić.

    11 3 Cytuj
  • 8 paź 2014

    skoro juz temat zostal poruszony to "sie dopiesze",racja amela ze tym ktorzy odwiedzaja to misto toaleta ta zapadnie w pamieci,bylem ze znajoma z okolic chrzanowa w tym pasazu handlowym,chciala skorzystac z ubikacji,zapprowadzilem ja.......,wyszla dosc mocno zazenowana,powiedziala ze gasnacym co chwile swietle,ale dalej jakby minela miala co najmniej dziwna,teraz juz wiem ze nie tylko gasnacym swiatlem,ta pani nie ma tylko kwalifikacji do obslugi WC ale i totolotka,

    11 1 Cytuj
  • Basia 8 paź 2014

    koło zoo W Krk JEST TOALETA-Płatna 1 zł ale czyściutko,pachnąco- da się? ,,pani klozetowa,, po każdym,,kliencie,,idzie ze szmatką sprząta aż miło tam iść a na pewno o wiele więcej ludzi się tam przewija niż w M-ach.Powinien właściciel zadbać o to bo w końcu po takich ,,atrakcjach\\\\ omija się dane miejsce szerokim łukiem

    14 Cytuj
  • KOr 9 paź 2014

    Amelia, może najlepiej napisz do włascieciela albo do biura dekady - watpie, żeby czytał to forum :/

    6 2 Cytuj
  • 9 paź 2014

    Na forum można poruszać różne wątki dotyczące społeczności, miasta.. Skarga do właściciela nie byłaby "wzięta do serca", dlatego postanowiłam podzielić się uwagą tutaj. Tutaj będzie miało mocniejszy wydźwięk.
    Poza tym .. gospodarz miasta niech się temu przyjrzy, bo niby błahostka a robi okrutne spustoszenie w opinii o mieście i samym włodarzu.

    18 Cytuj
  • Pablo 4 lis 2014

    Włodarz miasta ma teraz z pewnością ważniejsze sprawy niż jakaś tam zapaskudzona toaleta w Dekadzie...
    Wybory na karku.... Być albo nie być.... :-))

    4 Cytuj
  • 4 lis 2014
    Pablo napisał/a:

    Włodarz miasta ma teraz z pewnością ważniejsze sprawy niż jakaś tam zapaskudzona toaleta w Dekadzie...
    Wybory na karku.... Być albo nie być.... :-))

    A co ma gospodarz miasta do toalet w Dekadzie? Może moją, albo i Twoją toaletą powinien się interesować?

    3 7 Cytuj
  • Pablo 4 lis 2014
    taki_gość napisał/a:

    A co ma gospodarz miasta do toalet w Dekadzie? Może moją, albo i Twoją toaletą powinien się interesować?

    Pod warunkiem, że są wizytówką miasta, a toalety publiczne są wizytówką miasta...

    P.S.Moja jest do prywatnego użytku wiec się nią interesować nie trzeba, twoja nie wiem jak wygląda i jaką ma funkcję.. :-)

    9 1 Cytuj
  • Dariusz 5 sty 2015

    W każdym mieście jest chyba tak, że włodarze nie poczuwają się do zajęcia się tematem toalet. Ja często podróżuję i właściwie nigdzie nie widziałem porządnie zorganizowanej sieci toalet publicznych. tym bardziej mnie to dziwi, że łatwo można temu zaradzić np. dzięki toaletom przenośnym, postawienie czegoś na kształt tego http://bit.ly/1Da0mZW nie jest niczym trudnym, ani kosztownym.

    1 Cytuj
  • 5 sty 2015

    a mnie troche dziwi sytuacja cen korzystania z ubikacji w myslenicach...,jest praktycznie drugie tyle drozszy co w krakowie (pomijam toalety na dworcu autobusowym) na rynku czy przy wawelu toalety sa o wiele tansze,pisuar 50 gr

    2 Cytuj
  • 20 sty 2015

    są okropne

    1 Cytuj

Odpowiedz