Forum » Myślenice

Drogi pożarowe (i rewitalizacja) na osiedlu Tysiąclecia

  • Pablo 4 lis 2014

    Ponieważ nie mogę się dodzwonić do właściwej osoby w urzędzie (jestem odsyłany od jednego urzędnika do drugiego), postanowiłem napisać tutaj wiadomość.
    Być może w jakiś sposób dotrze ona do właściwej osoby.

    Na wstępie chciałbym zapytać czy wykonawca dróg pożarowych zszedł z budowy ?
    Ja od dwóch dni nie widzę postępu prac przed blokiem, w którym mieszkam czyli na końcu osiedla.
    Dokładnie rzec ujmując przez ostatnie dwa dni nie było ani jednego człowieka, który wykonywałby pracę przed jednym z bloków gdzie mamy rozkopane całkowicie dojście do klatek schodowych, natomiast prace przed innym blokiem trwają już 3 lub 4 tydzień. Zatem skoro bloków jest 8, to trzeba liczyć, ze prace zostaną zakończone ok. czerwca 2015 ??? Z całym szacunkiem ale tego nie da się nazwać inaczej jak opieszałością wykonawcy. Takie prace normalna firma wykonuje maksymalnie w 2 tygodnie i pozostawia po sobie porządek !!!

    Przed moim blokiem prace zostały zakończone po wykorytowaniu miejsca pod podbudowę, wysypaniu kruszywa, ubiciu go (i to nie całkowitym) i pozostawieniu, ogólnie rzecz biorąc, bałaganie.
    W obecnej chwili przed blokiem na terenach zielonych leżą zerwane płyty chodnikowe, stare lampy oświetleniowe oraz hałdy ziemi. O ile jestem w stanie zrozumieć to ostatnie, tak nie bardzo wiem po co wykonawcy są potrzebne te stare płyty chodnikowe i stare lampy. To należy posprzątać bo nawet nie leży w wydzielonym miejscu i tylko może być przyczyną jakiegoś wypadku, zwłaszcza że jest ciepło i mogą się jeszcze na podwórku pojawiać dzieci...

    Kolejna rzecz: kto będzie wykonywał instalację elektryczną pod nowe oświetlenie dojść do klatek schodowych?
    Czy tych prac nie można już prowadzić w obecnej chwili ?

    I trzecia sprawa: gdzie znajduje się projekt tego przedsięwzięcia, kiedy i na jakich zasadach można do niego zaglądnąć i kto jest inspektorem nadzoru dla tych prac i jak się można z taką osobą skontaktować?

    Reasumując: Proszę o wywarcie nacisku na wykonawcę i przyspieszenie tych prac bo w obecnym stanie trudno się jest poruszać przed blokiem z powodu braku dojść do klatek. Zwłaszcza jeśli ma się małe dziecko i trzeba poruszać się z nim wózkiem.

    12 3 Cytuj
  • 4 lis 2014

    Podpisuję się obiema rękami pod postem.
    Nie rozumiem, czemu jest ciągły bałagan na osiedlu. Ekipy skaczą po całych Myślenicach. Niekiedy nie widać ładu i składu.
    Też nie rozumiem, czemu rozkopano chodnik i tak długo trwają prace?

    8 1 Cytuj
  • 4 lis 2014

    Osoba odpowiedzialna za inwestycje na osiedlu jest dostępna w pokoju nr.17 w UM , wiem bo już tam byłem .
    Wchodząc od rynku to jest pokój na górze po tych kilku schodach po lewej w korytarzu obok burmistrza .

    A pro po tych płytek można je sobie brać w każdej ilości i w każdej chwili .

    2 1 Cytuj
  • Pablo 7 lis 2014

    Myślę, ze pora założyć tutaj coś w formie dziennika budowy. Zatem:

    05.11.2014 - Wykonawca wznowił prace. Przed blokiem 24 wykonano większość prac z układaniem krawężników. (dało się to zrobić praktycznie w 1 dzień ???)

    06.11.2014 - Wykonawca jest na budowie. Prace idą pełną parą. Wykonano wszystkie krawężniki przed blokiem 24 i dokończono ubijanie kruszca w podbudowie drogi przed blokiem 25.

    07.11.2014 - od godz. 07:00 brak Wykonawcy na ternie budowy. Prace przed blokami 24 i 25 nie są w dniu dzisiejszym prowadzone.

    Teraz pytania:

    1. Skoro wykonawca wykonał przez dwa dni montaż wszystkich krawężników przed blokiem 24 to czemu przed blokiem 25 nie ma jeszcze ułożonej kostki ? Tutaj od 2 tygodni nie ma progresu wykonywanych robót. Ktoś czuwa nad tą inwestycją ? Spadnie śnieg, to dojścia do bloków zostaną w takim stanie jak obecnie ???

    2. Dla czego w dniu dzisiejszym nie są prowadzone prace i czy będą prowadzone w dniu 10.11.2014 ?

    Liczę na to, że odpowiedź uzyskam od kogoś z UM lub chociaż Kierownika robót.

    7 2 Cytuj
  • 7 lis 2014

    tak, na pewno zaglądają tutaj na forum i zapewne będą odpisywać:-)

    4 3 Cytuj
  • Pablo 8 lis 2014

    No właśnie. Nie chciało mi się pisać tego jeszcze raz w mailu, to wysłałem do UM linka do tego wątku. Wystarczy ? ;-)

    3 2 Cytuj
  • Pablo 18 lis 2014

    Dalszy ciąg prac:
    10.11.2014 - brak jakiegokolwiek działania wykonawcy (poniekąd zrozumiałe bo przed 11.11) tyle, ze roboty są w początkowej fazie zatem brak zrozumienia dla przyczyny ich przerwania na krok przed nadchodzącym okresem zimowym...
    12.11.2014 - przed blokiem 25 w ciągu zaledwie jednego dnia wykonano ułożenie kostki brukowej. Prace trwały do późnych godzin popołudniowych (brawa dla Wykonawcy!)
    13.11.2014 - Dokończono prace z kostką przed blokiem 25. Rozpoczęto korytowanie pod drogę pożarową przed blokiem 23. Przed blokiem 24 niewiele się działo.
    14.11.2014 - Kontynuacja prac przed blokiem 23. Roboty przed blokiem 24 stoją.
    15.11.2014 - (sobota) Brak jakichkolwiek działań Wykonawcy.
    17.11.2014 - W dalszym ciągu nie zakończono prac z krawężnikami przed blokiem 24. Ok godz. 11:00 dostarczono pod blok 3 palety kostki brukowej - chyba trochę mało jak na potrzeby wykonania. Przed blokiem 23 prace są kontynuowane.
    18.11.2014 - Przed blokiem 23 prace są kontynuowane. Przed blokiem 24 nic się nie dzieje.

    Podsumowanie:
    - Z placu budowy zniknęły płytki chodnikowe zerwane podczas prac przygotowawczych. Część zabrał Wykonawca, a część ktoś inny. Pytanie czy upoważniony do takiego działania...
    - Na placu w dalszym ciągu walają się stare (zdemontowane) lampy oświetleniowe. Nie wiem czy można mieć o to pretensje do Wykonawcy, bo nie widziałem projektu, a wiem, ze oświetlenie przed blokami jest własnością spółdzielni i ona za to odpowiadała. Roboty związane z drogami p-poż. zleca UM.
    - Prace są wykonywane opieszale ale być może jest to problem z dostawą materiału jakim jest kostka brukowa, którą Wykonawca ułożył praktycznie w ciągu jednego dnia przed blokiem 25. Natomiast przed blokiem 24 roboty te można było wykonać już dawno ale są tylko 3 palety kostki na placu budowy. Pytanie kto zamawia materiał Wykonawca czy UM ?
    - Na obecna chwilę jeśli z początkiem grudnia spadnie śnieg, nie widzę możliwości aby wykonawca zrobił zwój zakres robót w terminie. Natomiast obserwując inne ekipy wykonawcze i ich zdolność realizacyjną wnioskuję, że obecnie roboty powinny być wykonywane przed blokiem 20 lub 19. :-)

    10 2 Cytuj
  • 19 lis 2014

    Z informacji uzyskanych w UM na początku września, dowiedziałem się, ze chodniki mają buc zrobione do końca listopada. Nie przyszło mi do głowy, że chodzi o listopad 2015.W takim tempie i przyszły rok jest pod znakiem zapytania.
    Ogólnie wybory się odbyły i można dalej robić to co się chce.
    Niech żyje burmistrz Ostrowski!!!!

    3 4 Cytuj
  • Pablo 22 lis 2014

    Widzę, że jednak jest potrzeba osobistego pofatygowania się do UM w tym temacie.
    Interesuje mnie zwłaszcza temat oświetlenia tych nowych dróg pożarowych. Stare lampy zostały zlikwidowane a w ich miejsce zainstalowano tymczasowe (mam nadzieję !) naświetlacze halogenowe, które na mój gust nie spełniają roli docelowego oświetlenia dojść do klatek w blokach z 2 powodów:
    1. Jest ich za mało i ich zasięg jest niewystarczający.
    2. Naświetlacze są ustawione nisko i świecą po oknach balkonów w blokach na przeciwko.

    Szkoda, że przy okazji przebudowy tych dróg nikt nie pomyślał, żeby zrobić monitoring CCTV dróg i parkingów osiedlowych, którego tak bardzo w tym rejonie brakuje. A okazje jest idealna, żeby chociaż rury pod takie okablowanie poukładać...

    Ciekaw jestem czy tym tematem interesuję się wyłącznie ja, czy ktoś jeszcze ma podobne przemyślenia ?

    10 2 Cytuj
  • 28 lis 2014

    Pablo, nie tylko Ty interesujesz się tematem!
    Czy wiadomo, co będzie z tymi lampami? Udało Ci się coś dowiedzieć?

    Z obserwacji remontowych:
    Aktualnie trwa układanie kostki pod blokiem 24 i wyrównywanie podłoża pod blokiem 23
    w poniedziałek 24.11 po południu panowie zdjęli część płyt chodnikowych pod blokiem 22 - od parkingu do 1 klatki i sobie poszli. Kontynuowali we wtorek 25.11.
    w czwartek 27.11 koło południa zdjęli kolejną część płyt - od 1 do 2 klatki i potem sobie poszli.

    Zaczyna to być fascynujące, czym panowie kierują się przy podejmowaniu (lub niepodejmowaniu) kolejnych działań. :-P

    1 3 Cytuj
  • 14 gru 2014

    Solid Bruk się nie opierdala :)
    Przy dobrych wiatrach blok nr 22 i 21 zostanie wykończony kostką kompleksowo jeszcze przed wigilią,
    wszystko zależy od wytrwałości i determinacji pracowników.

    7 Cytuj
  • Pablo 22 gru 2014
    Dr Peper napisał/a:

    Solid Bruk się nie opierdala :)
    Przy dobrych wiatrach blok nr 22 i 21 zostanie wykończony kostką kompleksowo jeszcze przed wigilią,
    wszystko zależy od wytrwałości i determinacji pracowników.

    I.... chyba się udalo. Pytanie komu za to podziękować? Może św. Piotrowi, bo śniegu na razie nie ma? :)

    1 1 Cytuj
  • Pablo 27 gru 2014

    I "po ptokach". Śnieg jednak spadł. Ciekawe co się teraz będzie działo w tym temacie...

    Dodam tylko, że przed Świętami w sp-ni dział techniczny był tak zarobiony, że w żaden sposób nie udało mi się uzyskać informacji na temat oświetlenia tych dróg pożarowych. "Konserwatorzy" z panią Sz. na czele, urzędujący na osiedlu w bliskiej odległości od znanej pijalni piwa, również "pojęcia nie mieli o tym temacie"...
    Może Nowy Rok przyniesie lekki powiew świeżości w ich umysłach ??? :)

    5 1 Cytuj
  • basia 27 gru 2014

    A mnie to bardziej interesuje czy ktoś zareaguje na to że notorycznie właściciele aut z tamtejszych bloków robią z dróg pożarowych parking lub skracają sobie drogę

    7 1 Cytuj
  • Pablo 29 gru 2014

    Bardzo cenna uwaga. :) w tym też temacie mam zamiar rano rozmawiać ze sp-nią. ;)

    3 Cytuj
  • 29 gru 2014

    Niestety kultura ludzi z osiedla pozostawia wiele do życzenia. Mnie też drażni przywożenie zakupów pod klatkę i jazda po drogach p.poż.
    Powinny tam tam powstać "łamane" słupki z kłódką. W przypadku pożaru straż przecina kłódkę i wjeżdża. A na zwykły wjazd powinna być zgody ZORZY.

    5 5 Cytuj
  • Pablo 12 lut 2015

    Absolutnie się z powyższym zgodzić nie mogę !!!

    Właśnie fajnie, że da się teraz podjechać pod klatkę. Nie wyobrażam sobie zakupu np. lodówki czy szafy i taszczenie tego z parkingu (dolnego czy górnego) do klatki...

    Super, że droga dojazdowa jest, tylko trzeba nieco rozumu do jej eksploatacji. Podjechać pod klatkę można z prędkością 10-20 km/h a nie 70-80 km/h. To zasadnicza różnica.

    3 2 Cytuj
  • 12 lut 2015

    Pablo ma rację. Mieszkam na czwartym piętrze, i nie wyobrażam sobie dźwigania mebli, lodówki czy innego ciężkiego sprzętu z ulicy pod klatkę, i później jeszcze na górę. Zdecydowanie łatwiej podjechać, wynieść i samochód odstawić na parking. Dlaczego komuś to przeszkadza? Gdzies spotkałem się z opinią że "dziecko może wylecieć z klatki pod takie auto i nieszczęscie gotowe" Po pierwsze- nie spotkałem się jeszcze z sytuacją gdzie ktoś po takiej drodze porusza się za szybko, po drugie są to brednie wypisywane na potrzeby danego tematu, bo według mnie gorszy jest nieogrodzony plac zabaw nad blokami 19-20, gdzie faktycznie dzieciaki mogą wybiec praktycznie zza każdego samochodu zaparkowanego na wysokości placu prosto na ulicę (tu te prędkości mimo progów zwalniających są znacznie wyższe od tych rozwijanych na drogach p.poż pod blokami), a tego tematu nie poruszy żaden z gorąco komentujących bezpieczeństwo przed blokami mieszkańców

    3 1 Cytuj

Odpowiedz