Forum » Myślenice Media w Myślenicach

 • Bartek 25.03.2008 - 21:29
  z jakich gazet korzystacie w myslenicach? Jest niesmiertelna Gazeta Myslenicka, Dziennik Polski, Gazeta Krakowska, ostatnio Goniec Myslenicki, Glos Myslenicki i Sedno - co czytacie najchetniej?

  bo radia ani tv jeszcze nie mamy hehe
  1 1 Cytuj Zgłoś
 • 26.03.2008 - 10:49
  Z wszystkich, które wymieniłeś za wykątkiem Gazety Myslenickiej zbyt duża cenzura i wazeliniarstwo.
  9 1 Cytuj Zgłoś
 • 26.03.2008 - 15:45
  Z wszystkich, które wymieniłeś za wykątkiem Gazety Myslenickiej zbyt duża cenzura i wazeliniarstwo.
  Śmiesznie to brzmi...
  Wazeliniarstwo, cenzura i podlizywanie się władza moim zdaniem jest największe właśnie w Myślenickiej. Przeczytałeś kiedyś w myślenickiej jakąś krytykę władzy albo służb? Bo mi się to jakoś nie zdarzyło. A popatrz się na Sedno, i w nim widzisz cenzurę? To porównaj sobie jakieś teksty na ten sam temat! Myślenicka jest monopolistą istnieje odkąd mieszkańcy pamiętają (przynajmniej ja), co daje jej sporo czytelników. Duża cześć myśleniczan nie widziała innej gazety regionalnej.
  8 1 Cytuj Zgłoś
 • adzygmunt 27.03.2008 - 19:54
  Dopóki nie dostanę odpowiedzi na moje zapytanie mój akces do forum uważam za nieważny. Login adzygmunt jest nieaktualny. Wszystkich zainteresowanych moim działaniem przepraszam.
  1 Cytuj Zgłoś
 • 28.03.2008 - 11:31
  cyrk:
  Witam! Od razu przedstawiam się jako redaktor (czysto formalnie) naczelny miesięcznika "Sedno" .
  Ubawiony do rozpuku postem Belli deklaruję:
  Sedno, które współtworzę w isytocie jest pismem wazeliniarskim, podlega również bezlitosnej cenzurze! Kończymy właśnie piąty nr, wktórym jak zwykle przygotowaliśmy solidną dawkę "ocenzurowanej wazeliny". Ukaże się 10 kwietnia, serdecznie polecam
  Pozdrawiam
  Rafał Zalubowski
  ps. chętnie bym poznał osobę (bella) o tak niezależnych poglądach!
  1 1 Cytuj Zgłoś
 • Mariusz Drzyzga 29.03.2008 - 18:06
  Szanowny redaktorze, a może bella poleciala po prostu ostrym sarkazmem...
  a my tacy niedomyślni jestesmy :-))Pozdrawiam
  1 Cytuj Zgłoś
 • 29.03.2008 - 18:31
  Może....hm w takim razie tym bardziej pozdrawiam bellę. Chętnie posłucham waszych opinii na temat naszego pisma, również a może przede wszystkim krytycznych? Jeśli oczywiście ktoś oprócz evo miał je w rękach. Serdecznie pozdrawiam.
  ps: proszę o używanie loginu, zwrot "szanowny redaktor" jest dla mnie niezwykle krępujący :))
  ps: Bardzo jeszcze mały ruch na tym forum?
  !
  Cytuj Zgłoś
 • 29.03.2008 - 19:28
  Witam
  Niestety miesięcznik "Sedno" nie grzeszy obiektywizmem i całym frontem atakuje naszego Burmistrza, który tak wiele w ciągu ostatnich lat zmienił w Myślenicach.
  1 6 Cytuj Zgłoś
 • 29.03.2008 - 20:05
  No cóż, bardzo łatwo zweryfikować wszystkie zamieszczone przez nas informacje. Proszę o wskazanie przykładów fałszywej lub nieobiektywnej informacji. Zamieściliśmy na naszych łamach zaproszenie do dyskusji, skierowane w naszym przekonaniu do wszystkich uczestników naszego życia publicznego. Niestety tzw. "strona przez nas atakowana" z niego nie korzysta, natomiast w niewybredny sposób sabotuje nasze działania, na przykład namawiając do nieudzielania nam wywiadów. Czy to jest metoda dojrzałego zachowania się osób na eksponowanych stanowiskach?
  Ocena działań naszego burmistrza to zupełnie inna kwestia. Sedno z całą pewnością jest tutaj przeciwwagą dla mediów już istniejących w tym Gazety Myślenickiej.
  Pozdrawiam i proszę o wskazanie naszych win na konkretnych przykładach, aby Twój post Greto nie był był pustosłowiem.
  4 1 Cytuj Zgłoś
 • Mariusz Drzyzga 29.03.2008 - 20:18
  Obiektywne media to takie ktore pisza na kazdy nawet najbardziej niewygodny temat, aby czytelnicy mieli dokladny obraz tego co dzieje sie w ich regionie, państwie, świecie...
  Kto jest obiektywny? Fakt, Dziennik, Niusłik, czy Wyborcza...sadze ze obiektywizm mediów mozna poznac po odwadze z jaka wypowiadają sie ludzie piszący na jej łamach.
  Czy na rynku (również w myslenicach) istnieja media obiektywne,
  mhm....kazde media od kogos zależą..
  pytanie chyba powinno brzmiec czy istnieja obiektywni dziennikarze....zdecydowanie tak

  Czytelnik
  3 Cytuj Zgłoś
 • 29.03.2008 - 20:31
  Sedno jest niezależne. Zadna z osób je wspierających, nie ma wglądu w treść gazety zanim nie zostanie ona opublikowana! Nie ma także wpływu na jej treść po jej przeczytaniu, w kontekście następnych numerów. Jest także gazetą społeczną, nie nastawioną na pozyskiwanie dochodu (wpływy z reklam pokrywają, koszty funkjonowania pisma, przynajmniej na razie ).:))
  Mógłbym się zgodzić z zarzutem o ukierunkowany krytycyzm w stosunku do Burmistrza i władz samorządowych, jeśli ktoś wskazałby jeden przykład zamieszczenia treści nieprawdziwej!?
  pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.
  3 1 Cytuj Zgłoś
 • 29.03.2008 - 20:39
  Cyrk
  Naprawdę tak trudno zobaczyć całą masę wspaniałych rzeczy jakie pan Ostrowski zrobił dla naszego miasta?
  Czy nie widać różnicy pomiędzy nim, człowiekem młodym, wykształconym, pełnym pomysłów, życzliwym dla ludzi a poprzednimi burmistrzami?
  Widzicie tylko jedną stronę medalu

  Pozdr


  SEN - ON ZADA KŁAM.  1 2 Cytuj Zgłoś
 • 29.03.2008 - 20:52
  Greto!
  Nie rozwinę w tym wątku z Tobą rozmowy na temat Pana Burmistrza! Znam go od 18 lat śledzę jego karierę polityczną od początku i pozostawiam dla siebie zdanie na temat sumy oceny jego działań, zarówno pozytywnych jak i negatywnych. Proponuję w tym temacie nowy wątek, bo ten jest o mediach.
  Natomiast postawione przeze mnie pytanie pozostawiłaś bez odpowiedzi? Do informacji o zasługach tutejszych władz jest już bardzo skutecznie używane jedno z lokalnych pism. W Sednie można znaleźć treści bardziej "wstydliwe" ale pytam Cię jeszcze raz, czy kłamliwe? Myśle że jeśli wertowałaś naszą gazetę od deski do deski mogłaś w niej spostrzec także treść o innym charakterze, poświęcone kulturze, tematyce sportowej, społecznej etc?
  pozdrawiam
  3 1 Cytuj Zgłoś
 • 29.03.2008 - 22:20
  No tak tylko nie przypominam sobie stwierdzenia kłamliwości informacji z Sedna.
  Mówię tylko, że tworzycie druga stronę barykady więc trochę brak obiektywizmu.:)

  Za to zupełnie nie zgadzam się z tezą o wazeliniarstwie GM. Proszę o konkretny przykład.

  Osobiście poraził mnie natomiast profesjonalizm red. Cichonia, który napisał o "turnieju im Stanisława Żeromskiego". Duże brawa.


  SEN - ON ZADA KŁAM.
  1 3 Cytuj Zgłoś
 • 30.03.2008 - 3:09
  Droga Greto!
  Każde słowo, które zapiszemy w tym czy innym forum publicznym ma swoje znaczenie!
  Bardzo lubię precyzję!
  Nie przypominam sobie żebym gdziekolwiek użył sformułowania "wazeliniarstwo" w stosunku do "Gazety Myślenickiej". Dyskusja zaczyna schodzić na manowce.
  Napisałaś: Sedno nie grzeszy obiektywizmem.
  Proszę o wyjaśnienie i wskazanie przykładów: nieobiektywizmu i nieprawdziwej informacji!
  Z wyrazami szacunku.
  cyrk
  2 2 Cytuj Zgłoś
 • 30.03.2008 - 10:10
  Żeby było precyzyjnie jak lubisz: chodzi o brak obiektywizmu w przedstawianiu tematu.:)
  Pisząc np. o sprawie śmietniska przedstawiacie jego uciążliwości a pomijacie ISTOTNE korzyści jakie odniesie reszta mieszkańców.
  Pisząc o problemach przedsiębiorców podajecie przykład pana Sikory a może trzeba było zapytać o opinię innych bo wiem, że są tacy którzy cenią sobie współpracę z urzędem miasta.

  Pozdr


  SEN - ON ZADA KŁAM.
  1 2 Cytuj Zgłoś
 • 30.03.2008 - 10:44
  Droga Greto!
  Bez uszczypliwości, wkazane przez Ciebie przykłady to klasyczne tematy, ktore niewątpliwie nie miałyby możliwości bycia umieszczonymi na łamach GM, mimo to są składnikami naszej rzeczywistości i domagają się artykulacji.
  ISTOTNE korzyści związane z rozbudową wysypiska to miała być między innymi, utrzymana na niskim poziomie cena wywozu śmieci, a ona, nie wiem czy zauważyłaś już wzrosła. Stało się to bezpośrednio po pamiętnej sesji rady miejskiej. A ludzie mieszkający w Borzęcie i okolicy, zostali w procesie uchwalenia planu pod rozbudowę ZUO, potraktowani tak jak gdyby demokracja w naszym kraju w ogóle nie istniała... Nasz Burmistrz obiecywał rozpisanie ankiet, z których dowiedzielibyśmy się czy mieszkańcy chcą wspomniane korzyści przyjąć. Czemu tego nie zrobił?
  Pan Sikora nie jest wyjątkiem w swoich doświadczeniach z administracją w tym mieście. Gdybyś miała możliwość sięgać po naszą gazetę dłużej niż istnieje, zapewne dowiedziała byś się o innych przypadkach, przykłady można by mnożyć. O takich rzeczach większość gazet w tym kraju pisze, licząc na poprawę funkcjonowania urzędów, instytucji, legislacji.
  Czy jesteś przeciw, takiej interwencyjnej funkcji dziennikarstwa?
  A może uległaś roztaczanej przez te kilka lat iluzji? Może teraz niechętnie budzisz się ze słodkiego snu o doskonałym, bajkowym miasteczku? :)
  pozdrawiam
  2 2 Cytuj Zgłoś
 • 30.03.2008 - 18:26
  Do tego ponoć "Sedno" jest sponsorowane i popierane przez osobistych wrogów burmistrza Ostrowskiego.
  Nieładnie.:)
  1 2 Cytuj Zgłoś
 • 30.03.2008 - 20:09
  Nie gniewaj się Greto, ale nie jesteś poważnym rozmówcą. :)
  pozdrawiam
  2 1 Cytuj Zgłoś
 • 31.03.2008 - 10:22
  Greta J. napisał/a:

  Mówię tylko, że tworzycie druga stronę barykady więc trochę brak obiektywizmu.:)
  I bardzo dobrze że ktoś tą druga stronę tworzy. Można spojrzeć na pewne wydarzenia nie tylko od strony z której podchodzi gazeta myślenicka. Nie istnieje żadne medium w 100% obiektywne. Ciężko stwierdzić co jest obiektywne w sprawach na które poglądy społeczeństwa są bardzo podzielone. Artykuł obiektywny według Greta J. chyba powinien wyglądać w sposób wyliczenia za i przeciw i tyle. Tylko kto by to czytał. Taki tekst może nadawałby się do internetu jako zapoczątkowanie dyskusji, ale nie do prasy. Każdy temat tworzy pewna opinia udowodniona przez stawiane argumenty i rozważania.

  Fragment definicji Obiektywizmu z encyklopedii WIEM
  Obiektywizm nie wyklucza angażowania się, wręcz przeciwnie - potwierdza się poprzez zaangażowanie się po stronie prawdy, sprawiedliwości, słusznych argumentów, rzeczowości, przedmiotowości. Obiektywizm w poznawaniu świata, społeczeństwa i człowieka oznacza uznanie niezależności treści wiedzy od podmiotu poznającego, jej intersubiektywnej sprawdzalności i zgodności z rzeczywistością.


  cyrk napisał/a:
  Droga Greto!
  Bez uszczypliwości, wkazane przez Ciebie przykłady to klasyczne tematy, ktore niewątpliwie nie miałyby możliwości bycia umieszczonymi na łamach GM, mimo to są składnikami naszej rzeczywistości i domagają się artykulacji.
  Zgadzam się w stu procentach. Niema sensu rozstrzygać czy GM czy SENDO jest bardziej obiektywne. Z tych gazet wyłaniają się dwa odmienne głosy. Wzbudza to dyskusje i o to chodzi w tym wszystkim.

  Greta J. napisał/a:
  Do tego ponoć "Sedno" jest sponsorowane i popierane przez osobistych wrogów burmistrza Ostrowskiego.
  Nieładnie.:)
  Na pewno ktoś kto umieszcza reklamę swojej firmy w gazecie ogromnie wpływa na jej poglądową treść, jakoś nie wydaje mi się !... A co powiedz o myślenickiej ? Jest wydawana prze marg, a zarazem przez gminę i panującą władze w Myślenicach. Media od czasów demokracji mają zadanie pilnować władzy i uświadamiać społeczeństwo. A myślenicka trochę nie najlepiej pasuje do tej misji.
  1 Cytuj Zgłoś
 • 31.03.2008 - 15:56
  Witam a co to jest SEDNO?? Najważniejsze w G.M. jest kronika myślenicka niektórzy od końca czytają tą gazetę. Dobre też były zdjęcia pijaczków ale niestety ostatnio ich nie ma. Czyżby już nikt po pijanemu nie jeździł??
  1 1 Cytuj Zgłoś
 • Mariusz Drzyzga 01.04.2008 - 22:28
  Skoro dyskusja zeszla na "Sedno" to mam uwage do "CYRK".
  Jako poczatkujacy fotografik z naciskiem na zakręcony, to jedno co moge wam naprawde zarzucic to kolor tego miesiecznika....papier i co za tym idzie fotografie wygladaja okropnie...ten niebieskawy kolor odbiera zdjeciom, czyli temu co najmocniej w dzisiejszej prasie trafia do odbiorcy, caly urok i chocby foty robił sam Tomasz Tomaszewski z "NG" to nie zachwyca one nikogo...bo nawet nie sa czarno biale ( a to byloby juz lepsze) tylko niebieskawe...to potężna wada dla mnie, kolor naprawde robi w prasie wrazenie...to tyle odemnie, zniechecaja mnie artykóły ktore maja kiepskie zdjecia..a kiedy maja zdjecia niebieskie...ratujecie sie jedynie treścia ktora naprawde jest na poziomie, przykład smietnisko na Borzecie.. szacuneczek, ale nad zdjeciami i papierem popracujcie, proszeeee :-)) Pozdrawiam
  1 Cytuj Zgłoś
 • Bartek 01.04.2008 - 23:54
  sluszna uwaga Therion. najgorsze w sednie sa kolory... teksty bardzo dobre, z checia czytam ta gazete, ale nie moge jej ogladac... fatalnie nawet ostatni numer, gdzie byl wywiad z przewodniczacym zwiazkow zawodowych z pksu: swietne foty, ale nie w takiej barwie... pewnie mialo sie wyrozniac, ale to nie pomaga w odbiorze, niestety... bohaterowie wygladaja jak z innej planety
  Cytuj Zgłoś
 • 02.04.2008 - 9:43
  W zamierzeniu kolor jest rzeczywiście naszym wyróżnikiem. Z początku nie byłem do niego przekonany, teraz nawet go polubiłem. Wyobraźcie sobie monochrom w innej tonacji, sepia, czerń? A gazeta musie być jednobarwna ze względu na budżet. Mimo sponsoringu ze strony wrogów burmistrza :), nie jesteśmy na tyle zamożni żeby grymasić w kwestii np. papieru. Mimo że jestem patentowanym grafikiem, nie mam wielkiego wpływu na skład (od początku, z miernym skutkiem, walczę z nadmiarem ramek) ani autorem zdjęć jednak coraz bardziej doceniam eksperymenty mojego redakcyjnego kolegi i chociaż że nie jest to może skład moich marzeń, to jest na pewno ciekawy i inny niż estetyki wszystkich lokalnych pism a niektóre pomysły np strona tytułowa 4 nr, lub strona o Sri Lance były naprawdę extra. No cóż Panowie, zapraszam do lektury może z czasem polubicie jak ja nasz długopisowy odcień.
  Chętnie poczytam uwagi o konretnych artykułach, piąty nr już dziś trafia do drukarni.
  pozdrawiam
  PS jeszcze krótko. Estetyka wszystkiego w tym naszej gazetki jest tak niesamowicie subiektywnie interpretowana, że trzeba przyjąć zasadę konsekwencji i wiary co do własnej wizji. Postanowiliśmy nie dostosowywać się także i w tym względzie. Czy chcielibyście żebyśmy wyglądali jak goniec lu głos? Są tacy, co was może zdziwi, którzy bardzo nas chwalą za szatę :))))
  1 Cytuj Zgłoś
 • 02.04.2008 - 11:47
  Niskiej jakości szata graficzna odpowiada zawartości pisma więc śmiem twierdzić że wszystko jest w porządku.
  Tak samo jak zielone barwy gazety myślenickiej pasują do spokojnej i rozważnej polityki naszego Burmistrza.
  Wszystko na miejscu.
  1 Cytuj Zgłoś
 • 02.04.2008 - 12:37
  :)):)):))
  Greto, Słonko!
  Ciebie w ogóle nie trzeba komentować...
  PS. Dam Ci jednak radę: jeśli Sedno nie dorasta do Twojego poziomu intelektualnego i estetycznych oczekiwań, to po prostu go nie czytaj.
  2 Cytuj Zgłoś
 • 02.04.2008 - 19:29
  Czytam wasze Sedno tylko dlatego że jest darmowe i jestem ciekawa co też opozycja która nie dorwała się do władzy jest w stanie wymyśleć. :)
  I tak nie będziecie mieć tylu czytelników co GM.
  3 Cytuj Zgłoś
 • Mariusz Drzyzga 02.04.2008 - 20:31
  Greta J. napisał/a:
  Czytam wasze Sedno tylko dlatego że jest darmowe i jestem ciekawa co też opozycja która nie dorwała się do władzy jest w stanie wymyśleć. :)
  I tak nie będziecie mieć tylu czytelników co GM.
  Pozwole sobie wtrącic słówko, Greta J. twoja argumentacja w stosunku do "Sedno" jest powalajaca, mam nadzieje ze nie swiadczy o bystrości umysłu bo bałbym sie z toba rozmawiac....:-/
  Po pierwsze napewno "Sedno "nie bedzie miec teraz tylu czytelników co GM, z prostej przyczyny, GM bylo pierwsze i wiele osob sie przyzwyczailo do tego tytulu, a Sedno jest na rynku 5miesiecy a i tak sadze ze ma wielu mądrych czytelników czytajacych je nie
  tylko dlatego ze jest darmowe


  Pozdrawiam
  1 Cytuj Zgłoś
 • 02.04.2008 - 20:41
  A ja bym polemizował z tą ilością czytelników :).

  2 Cytuj Zgłoś
 • Mariusz Drzyzga 02.04.2008 - 21:19
  Chodzi mi o to że w miare rozwoju gazety liczba czytelników bedzie sie zwiekszac, poza tym ściganie sie na liczby tutaj akurat wydaje mi sie Greta J. niezbyt trafione..

  wolnosc słowa :-)

  Pozdrawiam
  2 Cytuj Zgłoś
 • 03.04.2008 - 8:42
  Therion!
  Masz oczywiście rację, licytacja tego typu ne ma sensu. Poddałem tylko w wątpliwość oczywistą "oczywistość".:)

  Wyszło nowe SEDNO!
  Proszę o wpisy do księgi skarg i wniosków?

  red.:)
  2 Cytuj Zgłoś
 • 10.04.2008 - 15:48
  Gdzie można dostać taką gazetkę ?
  1 Cytuj Zgłoś
 • 10.04.2008 - 16:26
  Jeszcze gdzieniegdzie w kioskach. Rozchodzi się w tempie niekontrolowanym. Jest darmowa trzeba pytać. Jeśli się nie uda skontaktuj się ze mną to Ci dam, także nr archiwalne.
  pozdr
  1 Cytuj Zgłoś
 • 10.04.2008 - 18:00
  Ja zgłaszam wniosek o uzupełnienie niektórych artykułów o tłumaczenie: "co autor miał na myśli..."
  Niestety mimo wielokrotnych prób nie jestem w stanie powiedzieć o czym pisze pewna urocza dama.:)
  Poza tym bez uwag.
  Z niecierpliwością czekam na kolejny numer.
  2 Cytuj Zgłoś
 • 10.04.2008 - 18:32
  Greta J. napisał/a:
  Ja zgłaszam wniosek o uzupełnienie niektórych artykułów o tłumaczenie: "co autor miał na myśli..."
  Niestety mimo wielokrotnych prób nie jestem w stanie powiedzieć o czym pisze pewna urocza dama.:)
  Poza tym bez uwag.
  Z niecierpliwością czekam na kolejny numer.
  Nie czytałem jeszcze gazety ale "tłumaczenie: co autor miał na myśli..." chyba niema nigdy sensy to czytelnik ma sobie wyrobić pewną opinie na poruszany temat. Sama tak zarzucałaś nie obiektywizm. Ale moim zdaniem powiedzenie: "ja miałem na myśli to i to i do tego to chciałem sprowadzić, tak jest i basta, dyskryminuje osoby z innymi poglądami etc.. " to jest właśnie nie brak obiektywizmu.

  Trochę wstrzymuje swoje zdanie bo nie do końca jestem w temacie gdyż nie poruszyłem jeszcze owej lektury.
  1 Cytuj Zgłoś
 • 16.04.2008 - 8:54
  Coz powiem o Myslenickiej--ja zawsze zerkam na ogloszenia, meczą mnie ciągłe kościelne wydarzenia na pierwszych stronach--albo burmistrz po raz enty przecinający wstęgę ku chwale najwyzszej --wazeliniarstwo tam to cenzura musi być chyba

  ---trafiają się owszem ciekawe teksty na pierwszych stronach--np o crosowcach--bo dwie strony medalu ukazują --reportaże także bywają --ale sadze ze potrzeba ich coraz wiecej bo stara styl gm wieje nudą

  obudźcie sie bo świat sie zmienia

  a czytam zawsze wyborczą dziennik rzadko, i kupuje bardziej tematyczne gazetki

  a dobrze ze sedno działa i życzę wam powodzenia

  2 Cytuj Zgłoś
 • 16.04.2008 - 11:51
  Witam
  trzy grosz na temat mediów w Myślenicach
  -nawetw myślenickiej są dobrzy dziennikarze np P.Jag. ze starych felietonistów Koczwara
  Sedno wyrzuca z zebrań redakcyjnych-i to nie wprost tylko okrężnie ,szkoda,że nie podjechała policja na sygnale...
  Rudy robi kasę na szkol rysunku i zna się na tym,ale pisanie to coś innego,ten Drugi pisze w dzienniku,może sprawdzi pod:etyka zawodowa bo na pewno nie zna definicji!!!
  jest trzecia gazeta -przeglądam wszystkie
  -a także koszerną(slangowa nazwa Wyborczej),dziennnik europa świat i magazyny,kiedyś było internetowe radio ,ale padło i to by było na tle.
  Pozdrawiam ludzi dobrej woli!
  Oczytana...
  Cytuj Zgłoś
 • 16.04.2008 - 14:33
  Wyrzucają okrężnie? Tzn jak? Wysyłają sms o treści: " nie lubimy Cię"?
  W GM też nie orły bo pan Cichoń nie wie jak miał na imię Żeromski a do tego jest na bakier z poprawną polszczyzną.
  Nie wiem co wnosi do tematu uwaga o tym, że naczelny ma szkołę rysunku, jeśli Cię tym irytuje to otwórz własną, lepszą - ludzie to docenią.
  I pisz jakoś tak, żeby się dało czytać
  3 Cytuj Zgłoś
 • Bartek 13.05.2008 - 16:02
  nr 5 sedna bez rewelacji... zabraklo glownej twarzy numeru i to chyba najwieksza strata... poza tym robi sie coraz bardziej mdly, tematy juz tak nie nakrecaja numeru jak poprzednio. moze slabszy miesiac sie trafil. chociaz tekst o slumsach bardzo fajny i karykatura ciekawa w sam raz pasujaca do dyskusji o mediach :)
  2 Cytuj Zgłoś
 • 14.05.2008 - 16:23
  Nr 6.
  ;)
  1 Cytuj Zgłoś
 • Bartek 14.05.2008 - 16:24
  racja - z liczenia zawsze bylem kiepski :) hm a mozecie mi powiedziec co jest napisane kolo karykatury? juz sie drugi dzien wpatruje i nie moge sie doczytac
  1 1 Cytuj Zgłoś
 • 14.05.2008 - 16:50
  Bartek
  Cała redakcja GM próbuje odszyfrować ten napis od tygodnia. Podobno ściągnęli maszynę deszyfrującą z Warszawki. Są podejrzenia że w tej kupce ukrywa się jakies obraźliwe sformułowanie, epitet lub coś takiego. Powiem Ci w zaufaniu że tam nic niema ;)

  PS.Zrezygnowaliśmy z wywiadu bo uznaliśmy, że materiał o opłatach za wodę i ścieki jest dostatecznie silny na czołówkę. Do tego z nowych treści Jawornik, drzewa, Dali to miałyby być podpory numeru. Jeśli Ci się nie podobał - szkoda. ;) staraliśmy się :'(
  1 1 Cytuj Zgłoś
 • Bartek 14.05.2008 - 17:03
  i nawet legendarna enigma nic nie wyczytala?:) wywiady byly super, bo nie ma nic lepszego dla miesiecznika jak twarz miesiaca zdobiaca numer
  1 Cytuj Zgłoś
 • 14.05.2008 - 17:19
  W siódmym numerze wywiad będzie. Ja prywatnie uważam szóstkę za najlepszy jak do tej pory. Gusta nie podlegają dyskusji ale odpowiem dlaczego. W treści społecznej był ten Jawornik - artykuł bardzo mocny, odważny i ważny ze względu na problematykę. Za równie silny i świetnie przygotowany przez autora uważam tekst o MZWiK. Drzewa to dla mnie prywatnie temat bardzo ważny i wiem że dla wielu myśleniczan i także wyświetlenie tego tematu było planowane już od dawna.
  Pani Wernichowska jest renomowaną dziennikarką i pisarką i jej pozyskanie także uważam za rozwój pisma i maly sukcesik. Debiucik Grety J, która tak mnie tu zwiodła na forum a okazała się osobą niezwykle nam życzliwą, zapowiada ciekawe artykuły w przyszłości.
  PKS jest tematem, który musimy monitorować. Publikacja uzasadnienia wyroku Cię nie zainteresowała? No i Dali, czyli jak tu w artykule napisali redaktorzy forum - może wydarzenie kulturalne roku!
  Oceny tego wszystkiego co robimy są bardzo rozmaite ale mamy dziesiątki sygnałów popierająchych nasze pismo i chwalących nas za jakość, w tym ostatniego numeru.
  Bartek
  wszystkim i tak nie dogodzimy. Ale bierzemy wszystkie głosy pod uwagę i mamy już jakieś plany na zmiany w siódmym numerze. Nie zapominaj że jesteśmy grupką amatorów.;)
  1 1 Cytuj Zgłoś
 • 14.05.2008 - 17:43
  chyba będę musiał sięgnąć po tą gazetę w końcu, bo w moich wyobrażeniach to coś pomiędzy "NIE" Kuronia a Faktem ;)
  1 1 Cytuj Zgłoś
 • Łukasz Dragosz 14.05.2008 - 23:24
  tez jestem tego miesiecznika b.ciekaw gdyz nie dane bylo mi jeszcze oblookac :)
  1 Cytuj Zgłoś
 • 15.05.2008 - 12:39
  NIE? FAKT?
  Piękne towarzystwo, niestety chyba nie nasze...:)
  1 Cytuj Zgłoś
 • Bartek 04.11.2008 - 9:19
  to prawda ze sedno bedzie platne?
  1 Cytuj Zgłoś
 • 04.11.2008 - 11:23
  Najprawdziwsza. Od stycznia jeśli zdążywmy pozałatwiać formalności.
  1 1 Cytuj Zgłoś
 • Bartek 04.11.2008 - 19:04
  ile bedzie kosztowac i gdzie mozna kupic? nawet sie cieszylem ze tutaj pojawil sie wywiad, ale nie wiem dlaczego tylko raz, bo jak sie pzegapi w kiosku to potem trudno was znalezc
  1 1 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o odpowiedziach

Odpowiedz