Forum » Myślenice Myślenice zadłużone na 106%

 • 09.12.2014 - 20:19
  Co jest z władzą w Myślenicach? jak można tak zadłużyć miasto? będą się ratować
  wyższymi opłatami za wodę i śmieci żeby reperować budżet? czy ktoś powie STOP!!! To jest coś nie tak . Dane o zadłużeniu TVP Wiadomośi. Jestem MIeszkańcem i nie jestem zadowolony że za wodę płacimy więcej niż Kraków a zbiornik mamy pod nosem. nie jestem zadowolony z kładki za 7 milionów gdzie można by było postawić za tą kwotę 4 takie kładki, nie jestem zadowolony z zarządzania terenami rekreacyjnymi gdzie Myślenice mogłyby zarobić, nie mamy ludzi myślących długo terminowo tylko ludzi krótko terminowych bez ambicji. Ludzi którzy patrzą w swoją kieszeń ( bez pomówień ) . Jako normalny człowiek który zna potrzeby mieszkańców miałbym kilka rozwiązań :) kilka pomysłów .
  57 9 Cytuj Zgłoś
 • 09.12.2014 - 21:23
  Było kandydować? Teraz to już za późno...
  29 13 Cytuj Zgłoś
 • 09.12.2014 - 21:38
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  Było kandydować? Teraz to już za późno...
  zgadzam się, teraz nie ma co marudzić
  18 9 Cytuj Zgłoś
 • 09.12.2014 - 21:40
  Perfektus. Karawana jedzie dalej, a Ty przemieniasz sie w szczekającego pieska.
  I Mysleniczanin ma rację. Trzeba było kandydować. Masz pomysły, wiesz co należałoby zrobić, to pisz program, przedstaw go ludziom i startuj za cztery lata, żeby znowu Twój głos nie był głosem wołającego na pustyni.
  19 15 Cytuj Zgłoś
 • 09.12.2014 - 22:53
  perfektus1978 napisał/a:
  Jako normalny człowiek który zna potrzeby mieszkańców miałbym kilka rozwiązań :) kilka pomysłów .
  To przejdź się do Urzędu Miasta i zaproponuj, nic prostszego ...
  16 6 Cytuj Zgłoś
 • 10.12.2014 - 8:17
  Nie trzeba było kandydować tylko dobrze wybierać, nikt z przedmówców nie widzi problemu???takie zadłużenie!!!!Naskakujecie na kogoś kto ośmielił się przypomnieć o długu.....oj długo będziemy go spłacać, widać że przyd.....burmistrza ożyły, do roboty a nie komentowania na forum!!!
  23 11 Cytuj Zgłoś
 • Andrzej 10.12.2014 - 8:22
  A Ty @muza dalej się żalisz...
  Jak większość chciała, tak większość wybrała. No chyba, że i u nas wybory sfałszowano...
  10 11 Cytuj Zgłoś
 • 10.12.2014 - 10:14
  @muza - wybór między wrzuceniem do szamba a wepchnięciem do szamba - to żaden wybór!
  9 7 Cytuj Zgłoś
 • 10.12.2014 - 15:45
  muza napisał/a:
  Nie trzeba było kandydować tylko dobrze wybierać, nikt z przedmówców nie widzi problemu???takie zadłużenie!!!!Naskakujecie na kogoś kto ośmielił się przypomnieć o długu.....oj długo będziemy go spłacać, widać że przyd.....burmistrza ożyły, do roboty a nie komentowania na forum!!!
  - Muzo, Twoi przedmówcy doskonale widzą problem zadłużenia Myślenic. Zamiast jednak o nim mówić/pisać próbują go ukryć m.in przez zaciekłe atakowanie tych, co mają odwagę poruszać ten problem (zaraz sama się przekonasz jak zobaczysz ile minusów dostanę....). Zupełnie tak, jakby nie wolno było człowiekowi krytykować władzy gdy mu się ona nie podoba. Tym bardziej gdy sam nie przyczynił się do oddania władzy w M-cach w obecne ręce. Jednak demokracja ma to do siebie, że obywatel ma prawo krytykować władzę i głośno o tym mówić. Bo kto jak nie władze Myślenic są winne takiemu zadłużeniu? Kto jak nie władza odpowiada za marnotrawstwo pieniędzy jakim było przeznaczenie ich na budowę (tak horrendalnie drogiej!) kładki w Jaworniku? Każdy normalnie myślący człowiek powie tak samo jak ja, że w tamtym miejscu powinno być dwupoziomowe skrzyżowanie, które nie dość, że upłynniłoby ruch to poprawiłoby bezpieczeństwo (tak pieszych jak i kierowców). Władza jednak ma gdzieś opinie mieszkańców (nawet tych, którzy w dane dziedzinie się znają) i robi swoje. Zwłaszcza, jak wydaję nie swoją kasę. Najlepiej na mieszkańców nakładać coraz większe opłaty (patrz koszmarnie droga woda i ścieki, wysokie podatki itp.) i wyrzucać w błoto. Mieszkańcy zaś (według forumowych szczekaczek) mają siedzieć cicho i nie marudzić. To zakrawa na jakiś ponury żart...
  27 6 Cytuj Zgłoś
 • Andrzej 10.12.2014 - 16:49
  A co mi tam....
  @warmer84, typowa retoryka dla PiSu (i Niesiołowskiego) - zaatakować ludzi delikatnie na samym początku wypowiedzi:
  >>Zamiast jednak o nim mówić/pisać próbują go ukryć m.in przez zaciekłe atakowanie tych, co mają odwagę poruszać ten problem (zaraz sama się przekonasz jak zobaczysz ile minusów dostanę....) << i przywalić im na zakończenie: >>Mieszkańcy zaś (według forumowych szczekaczek) mają siedzieć cicho i nie marudzić.<<

  W takiej wypowiedzi, nawet, jeślibyś miał 100% racji, to nikt nie będzie jej analizował, jeśli na wstępie go atakujesz (a masz dużo trafnych argumentów w środku tej "kanapki").
  7 4 Cytuj Zgłoś
 • 10.12.2014 - 16:50
  AAAA co ma kładka w Jaworniku do naszych władz? przeca to narzucony projekt z przetargiem i płatnością przez Generalną Dyrekcję Dr..........
  A że taka droga i wypasiona to przez wytyczne UE która to jest też głównym płatnikiem tej inwestycji.
  U nas z władz jeszcze nikt nie zidiociał do tego poziomu żeby coś takiego wymyślić.
  10 5 Cytuj Zgłoś
 • 10.12.2014 - 17:35
  to mi sie podoba,wystarrczy kandydowac,wygrac i nic nie robic,albo robic co mi sie podoba....,dziwi mnie to zdluzenie,w zasadzie zadnych konkretnychj inwestycji a kasa z podatku od nieruchomosci olbrzymia jak na to male miasto....
  7 5 Cytuj Zgłoś
 • 10.12.2014 - 18:30
  Nie jestem szczekającym pieskiem :-) a co do mojego kandydowania ------- wygrać i kombinować jak wyjsć z tego długu hmmmmmm uwierz mi szkoda mojego drogiego czasu. Wyście jest z takiej sytuacji , ale do tego trzeba mądrych i młodych którzy chcą zrobić coś dobrego , ludzi którzy nie mają stanowisk za pośrednictwem znajomy - rodzinka bo tacy patrzą odbębnić swoje 8 godzinek kawka ,podpis,pieczątka przejscie do drugiego pokoju na drugą kawkę) tylko ludzie z ambicjami i dla których będzie się liczyło to że myślenice zmieniają się w oczach nie kosztem mieszkańców a kosztem dobrego zarządzania. Krytyka wobec mnie na forum nic nie da :-) ja wyrażam swoje zdanie .
  19 4 Cytuj Zgłoś
 • 10.12.2014 - 19:14
  trzeba bylo nie glosować na pana M.O.
  15 11 Cytuj Zgłoś
 • 10.12.2014 - 21:10
  Ja tam się nie martwię zadłużeniem Gminy Myślenice, bo jak sam burmistrz się nie martwi , i z uśmiechem na twarzy kroczy dalej to znaczy ,że nie jest tak tragicznie.
  4 7 Cytuj Zgłoś
 • 10.12.2014 - 22:16
  A czym się będzie martwił, długi spłacało będzie 100% populacji gminy, a to że ten czy tamten kase przytulił? Ano podatki na łeb, tudzież woda i ścieki, parkingowi będą latać za kierowcami po mieście całym. Ku uciesze szkoły tańca. Sambę zatańczymy? Jest super, jest super, więc o co wam chodzi? Więc o co wam chodzi, jest suuuuper!

  Ale i tak lepiej.. od partyjnych zarządców strzeż nasz Boże! Patrzeć na łapy, kto z kim trzyma, kto z kim powiązany, kto wygrywa przetargi. Jakieś rodzinki itp. Jawnie o tym pisać, to jedyny sposób, demaskowanie tego co razi.
  19 2 Cytuj Zgłoś
 • Andrzej 11.12.2014 - 8:55
  maktor napisał/a:
  Ano podatki na łeb, tudzież woda i ścieki, parkingowi będą latać za kierowcami po mieście całym.
  Podatków też nie da się w nieskończoność podnosić. Jest coś takiego, jak krzywa Laffera i na nieszczęście rządzących, ona działa.

  Podniosą śmieci, wodę, ścieki? Ci, co płaca ryczałtami, przemeldują się gdzie indziej, bądź w ogóle wymeldują (co prawda, meldunek jest obowiązkowy nadal, ale kar za jego niedopełnienie nie ma już od 2013 roku, więc nic nam nie grozi ze strony państwa, jeśli nie będziemy mieć meldunku). A wtedy nie tylko wpływy ze ścieków/wody/śmieci spadną, ale spadną też wpływy z podatku, bo i urząd skarbowy będzie inny, jak zmienią (nawet tylko na papierze w US) miejsce zamieszkania.
  15 Cytuj Zgłoś
 • 11.12.2014 - 18:37
  no to ci nie wywiozą śmieci, nie dostarczą wody i nie odprowadzą ścieków - zakręcą kurek i już a jak cie przydybią wyrzucającego śmieci w lesie to wsadzą do pudła, chyba że ludzie wyprowadza się w bardziej przyjazne miejsce, to wtedy rzeczywiście po roku czy dwóch kondycja takiej gminy może podupadnąć, ale to wszystko teoria a praktyka jaka jest - zobacz przez okno...
  1 8 Cytuj Zgłoś
 • lukasz 11.12.2014 - 19:29
  patrze przez okno i jedyne co widze to: h*j, d*pa i kamieni kupa
  Dodam jeszcze, ze to wszystko na kredyt
  10 2 Cytuj Zgłoś
 • Andrzej 11.12.2014 - 21:06
  Ależ wywiozą śmieci, wodę mam swoją, a ścieki też odbiorą. Nawet, jeśli jedna osoba w domu zostanie, będą musieli to zrobić.
  7 1 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o odpowiedziach

Odpowiedz