Forum » Myślenice

PIT 2015 ROZLICZANIE I CZEKANIE NA ZWROT

  • 18 mar 2015

    jak tu sie nie denerwowac moj juz sprwdzony niby do wyslania a jeszcze nie ma ....

    1 2 Cytuj
  • 18 mar 2015

    Moj pit jest na etapie trzecim czyli zwrot przygotowany do realizacji,tak jest od wczoraj.czy ktos sie orientuje po jakim czasie bedzie zwrot zrealizowany ? :)

    13 Cytuj
  • 18 mar 2015
    Judytka87 napisał/a:

    Moj pit jest na etapie trzecim czyli zwrot przygotowany do realizacji,tak jest od wczoraj.czy ktos sie orientuje po jakim czasie bedzie zwrot zrealizowany ? :)

    Sprawdż czy czasem pieniądze nie leżą na poczcie ja nadal nie mam zwrotu a do księgowości nie można się dodzwonić

    Cytuj
  • 18 mar 2015

    Ja mam miec zwrot na konto.i tak zastanawiam sie ze skoro sie wyswietla ze zwrot przygotowany do realizacji to ile zajmie czasu dla urzedu wyslanie pieniedzy.czekam juz 3 tygodnie.

    Cytuj
  • 18 mar 2015
    Judytka87 napisał/a:

    Ja mam miec zwrot na konto.i tak zastanawiam sie ze skoro sie wyswietla ze zwrot przygotowany do realizacji to ile zajmie czasu dla urzedu wyslanie pieniedzy.czekam juz 3 tygodnie.

    ja tez mam juz gotowy tydzien temu bylam i pani powiedziala ze prosze patrzec na konto....
    i tak tydzien patrze i patrze i niema nic !!!!

    1 Cytuj
  • 18 mar 2015

    Rozliczenie 24 luty poprzez e-deklaracje - zwrot 3 dzieci. Do dnia dzisiejszego brak zwrotu na konto. Znajomi rozliczający się w innych US, juz dawno dostali zwroty. Czekam do 24 marca i zgodnie z rozp. dot. zwrotu dot. 3 dzieci i powyżej podejmę odpowiednie działania. Może czas najwyższy aby władze Naszego US znalazły sobie inną pracę.

    9 3 Cytuj
  • Magdalena 18 mar 2015

    A jakie to działania jeżeli mogę wiedzieć? Bo u mnie termin miesięczny minie 26marca. A na konto to właśnie chyba max miesiąc się czeka.

    1 Cytuj
  • 18 mar 2015

    Ja zl.23.02 droga elektr.i rodz.z 3ka dzieci i do tej pory cisza :-( a mialo byc tak szybko jeszcze 3dni i miesiac minie i nadal brak kasy na koncie :-(
    leon71 idziemy razem :-)

    3 2 Cytuj
  • 18 mar 2015

    Dzisiaj po-południowa sesja dostałem przelew ze zwrotem. Z tego co wiem, jest rozporządzenie, czy wytyczne dot. tego, że mający odliczenia dot 3 i więcej dzieci mają otrzymać zwrot do 1 miesiąca od czasu złożenia zeznania ( potwierdziła to Pani z jaką rozmawiałem kilka dni temu z US). Co do działań, instytucja wyższego rzędu jest Urząd Kontroli Skarbowej - Izba Skarbowa i Naczelnik danego Urzędu Skarbowego podlega Dyrektorowi Izby Skarbowej. Ale wiem też że jest to "walka z wiatrakami" i chyba pozostaje czekać i w obecnym czasie w "dobie internetu" i rozliczeń on-line szybkie zwroty jak dawniej mniej prawdopodobne, choć jest to różnie - w zalezności od US.
    cyt: "Skrócenie terminu oczekiwania na zwrot podatku PIT za 2014 rok w przypadku rodzin wielodzietnych jest konsekwencją wprowadzenia w życie ustawy z dnia 5 grudnia o Karcie Dużej Rodziny (Dz.U. 2014 poz. 1863) obowiązującej od stycznia 2015 roku. Karta ta uprawnia członków rodzin wielodzietnych do wielu zniżek oraz ulg, w tym do szybszego uzyskania zwrotu nadpłaty podatku PIT za 2014 rok na konto bankowe."
    cyt: Rodziny wielodzietne, które w swojej deklaracji PIT odliczą ulgę prorodzinną z tytułu posiadania trójki bądź większej ilości dzieci uzyskają zwrot podatku PIT w terminie 30 dni od złożenia zeznania, a nie 90 dni, jak ma to miejsce w przypadku pozostałych podatników."

    1 5 Cytuj
  • 18 mar 2015

    Podatnik rozliczajacy ulgę na trójkę dzieci ma zagwarantowany zwrot podatku do miesiąca Tzw
    Karta dużej rodziny

    1 1 Cytuj
  • 18 mar 2015

    Czyli ja też powinnam mieć gwarancję, że dostanę jeszcze w tym miesiącu .... Złożyłam 26 .02 . Czas pokaże

    Cytuj
  • Magdalena 18 mar 2015

    Wiolka ja też złożyłam 26.02

    Cytuj
  • 18 mar 2015

    Cześć Wam, Ja składałam osobiście w US 20 lutego, dzwoniłam w zeszłym tygodniu do US i powiedziano mi że jest już w księgowości imam czekać, chyba że mogę sobie zadzwonić do księgowości kiedy mi wypłacą. No ale pech bo telefon nikt nie odbiera.... aha i rozliczany jest na 3 dzieci.... i na koncie pusto....

    2 1 Cytuj
  • 18 mar 2015

    składałam e-deklarację 6 marca, na koncie pusto. Koleżanka rozliczyła sie 2 marca i pieniążki na koncie miała 10.03. pozostaje tylko czekać :(

    1 Cytuj
  • 18 mar 2015
    justyna37 napisał/a:

    3 marca się rozliczałam i dostałam 17 marca na konto bankowe...................

    no ja 27 02 i dalej cisza dzwoniłam w piątek w zeszłym tyg. to pani powiedziała ze pit juz zaakceptowany i czekac na piniądze ale najpierw dostaj ci co posiadaja 3 i wiecej dzieci. a na ile dzieci mialas zwrot???

    1 Cytuj
  • 19 mar 2015

    witam ja rozliczałam się elektronicznie 24.02. zwrot przyszedł dzisiaj ( ulga na 1 dziecko)

    Cytuj
  • 19 mar 2015
    monikag napisał/a:

    witam ja rozliczałam się elektronicznie 24.02. zwrot przyszedł dzisiaj ( ulga na 1 dziecko)

    dostałaś pocztą czy na konto bo ja składałam 25 i jeszcze nie mam ma przyjść pocztą a składałaś w Myslenicach?

    1 Cytuj
  • Magdalena 19 mar 2015

    A w jakich godzinach mniej wiecej US przesylaja na konto?? Sesja o 11 czy o 15?

    1 1 Cytuj
  • 19 mar 2015

    ja dodzwonilam sie do ksiegowosci z zapytaniem ile mniej wiecej czasu potrwa zanim zrealizuja wyplate mojego zwrotu gdyz od dwoch dni zwrot jest przygotowany do zrealizowania a pani mi odpowiedziala ze nie wie,zalezy kiedy beda mieli wplywy :)

    3 Cytuj
  • 19 mar 2015
    monikag napisał/a:

    witam ja rozliczałam się elektronicznie 24.02. zwrot przyszedł dzisiaj ( ulga na 1 dziecko)

    Ja tez rozliczalam się 24 tylko ze osobiście, na 1 dziecko, wczoraj pani mi powiedziała ze pkt jest zaksiegowany... Wiec czekam nadal

    Cytuj
  • 20 mar 2015
    Anna Przemysław Witczak napisał/a:

    jak tu sie nie denerwowac moj juz sprwdzony niby do wyslania a jeszcze nie ma ....

    dostalas juz zwrot?

    1 Cytuj
  • 20 mar 2015

    u mnie też cisza ....

    Cytuj
  • Magdalena 20 mar 2015

    U mnie od 26.02 dalej nic :(

    Cytuj
  • 20 mar 2015

    26.02 wyslany i 19.03 dostałam ulga na 1 dziecko

    Cytuj
  • 20 mar 2015
    Anna Przemysław Witczak napisał/a:

    26.02 wyslany i 19.03 dostałam ulga na 1 dziecko

    na konto czy poczta dostałaś zwrot??? w urzędzie w myślenicach sie rozliczałaś

    1 Cytuj

Odpowiedz