Forum » Myślenice

Koperty z życzeniami swiątecznymi od księzy z Alberta na osiedlu

  • 21 mar 2015

    Panuje w tej parafii bardzo ładny zwyczaj na każde święta wszyscy parafianie na osiedlu 1000 lecia otrzymują od księży tej parafii kartki z życzeniami świątecznymi "BÓG ŻAPŁAĆ"

    5 9 Cytuj
  • Andrzej 21 mar 2015

    A wierni często oddają te koperty na tacę, wypełnione ofiarą na kościół. Ale zwyczaj zacny ;)

    9 5 Cytuj
  • lukasz 21 mar 2015

    chwalisz sie czy zalisz?
    Pamietam za dzieciaka jak budowano kosciol juz byl ten zwyczaj. Co w tym dziwnego?

    8 4 Cytuj
  • Andrzej 21 mar 2015

    Tutaj akurat chwalę w przeciwieństwie do Osieczan. To samo ale podane inaczej.

    6 5 Cytuj
  • lukasz 21 mar 2015

    ja akurat pisalem do "skarbek"
    Lepszy taki sposob prosby o datki niz na mszy domaganie sie wiekszych ofiar.
    Jakis czas temu w pobliskiej miejscowosci ksiadz na mszy mowil, ze w trakcie zimy jest ciezko bo ogrzewanie strasznie drogie (myslalem, ze w jakis sposob podziekuje za ofiary w trudnych miesiacach, albo ma dostep do taniego wegla) w zwiazku z czym prosi o wieksze ofiary na rachunki za gaz.

    4 Cytuj
  • 22 mar 2015
    lukasz86 napisał/a:

    ja akurat pisalem do "skarbek"
    Lepszy taki sposob prosby o datki niz na mszy domaganie sie wiekszych ofiar.
    Jakis czas temu w pobliskiej miejscowosci ksiadz na mszy mowil, ze w trakcie zimy jest ciezko bo ogrzewanie strasznie drogie (myslalem, ze w jakis sposob podziekuje za ofiary w trudnych miesiacach, albo ma dostep do taniego wegla) w zwiazku z czym prosi o wieksze ofiary na rachunki za gaz.

    łukasz86 Przede wszystkim to nie jest żadna prośba . Tu pomawiasz osoby ,które ślą tylko życzenia nie oczekując w zamian niczego.

    2 Cytuj
  • 22 mar 2015

    Ale jaki problem? Odpisać wylewnie - Szczęść Boże! I tyle. Na znaczek Was nie stać?

    5 1 Cytuj
  • lukasz 22 mar 2015

    chyba sie pogubilem. Ja nie widze nic zlego w tych kartkach z zyczeniami? Kogo pomawiam?

    3 Cytuj

Odpowiedz