Forum » Myślenice

Punkt Kurierski,wysyłka paczek. Jakie zainteresowanie??

  • 27 lip 2010

    dokładnie o tym mówię: zadbaj o klienta a na pewno się odwdzięczy nie mówiąc już o możliwościach zarobku przy ukrytej logistyce.

    Cytuj
  • 29 lip 2010

    Najlepiej poszukać pośrednika kurierskiego, wtedy za kuriera bez podpisywania umówi i zobowiązań co do nadawania określonej ilości przesyłek, wysyłamy paczki za normalne kurierowe ceny całkiem rozsądne i kurier podjeżdża pod same drzwi.

    Cytuj
  • Agnieszka Jabłońska 30 lip 2010

    To ja jestem zainteresowana takim razwiązaniem, jak ktoś ma jakieś namiary to proszę na PRIV.
    Chyba że jest jakaś firma z Myślenic pod którą mogła bym się podpiąć czasem??

    Cytuj
  • 31 lip 2010

    prosze bardzo: http://www.ainkurier.pl/ korzystam z ich usług i sobie chwale, błyskawicznie działają.

    Cytuj
  • 31 lip 2010

    przesz linki podałem na str 1 ;) a jak wpiszesz w googlarkę "tanie przesyłki, kurier" alboco to wyskoczy cały plik. Ważne aby zwrócić uwagę kto jest głównym wykonawcą usługi (od tego zależy jakość, cena, dodatki czyt.dopłaty).

    Cytuj
  • 20 paź 2010

    Witam. Mam pytanie. Czy w Myślenicach jest jakiś punkt kurierski (oprócz tego http://www.32-400.pl/ .) gdzie mogłabym wysłać paczkę , nie czekając na przyjazd kuriera.

    Cytuj
  • 20 paź 2010

    Na Ogrodowej jest bodajże punkt GLS.Jest to w sklepie chyba z butami na wysokości wejścia na basen obok pracowni rzeżbiarskiej

    Cytuj
  • 16 sty 2011

    Czy ktoś korzystał z któregoś punktu kurierskiego w Myślenicach ??? proszę o opinie

    Cytuj
  • 16 sty 2011

    Nie robiłem jeszcze wysyłki kurierem z Myślenic. Visa vi Aquarius widziałem punkt GLS, na Rejmonta działa punkt poczty kurierskiej 32-400. W miarę często natomiast byłem odbiorcą przesyłek. I tak: DHL - dobrze, GLS - dobrze, UPS - dobrze, Opek - tak sobie, DPD - zacisnąłem pięści, ale potem rozłożyłem ręce, długo by pisać, próba reklamacji w Polsce, jak i w centrali w Niemczech nic nie dała.. szkoda nerwów. Ogólnie przychylam się jednak do sprawdzonej Poczty Polskiej, jest nawet nieco korzystniej cenowo, bardzo dobrze rozwinięta sieć (np. InPost ma problem z siecią na terenach podkrakowskich, właśnie próbują zwerbować ochotników z samochodami na teren m.in. Myślenic, lecz za grosze kto będzie się wychylał?). Poczta Polska jest liderem, myślę że boom na kurierów będzie z wolna się kończył, zwłaszcza po artykułach o bardzo złym traktowaniu przesyłek przez firmy kurierskie przy ciężkiej walce jaką musi stoczyć klient o odszkodowanie (czytałem niedawno na Onecie lub Interii). Mnie nie podoba się sytuacja, kiedy odbierając przesyłkę muszę wcześniej dać pieniądze kurierowi, nie wiedząc jeszcze co jest w środku. Robi to DHL, UPS, GLS, czyli kurierska czołówka. Zupełne nieporozumienie.. klientowi pozostaje tylko spiasanie protokołu szkody i cała prawna droga przed nim, nerwy i dodatkowe koszty. Dlatego właśnie POCZTA POLSKA, tym bardziej że za dopłatą 5 zł do ceny przesyłki pobraniowej mogę sprawdzić zawartość i dopiero później zapłacić lub zwrócić towar nadawcy.

    1 Cytuj
  • 16 sty 2011

    poczta polska to dopiero nieporozumienie przesyłka po tygodniu a ceny jak w firmach kurierskich

    1 Cytuj
  • 16 sty 2011

    Hmm.. z Pocztą też bywało różnie, uważam jednak że zrobili krok na przód. Nawet przesyłka ekonomiczna potrafi w 2 dni dojść do klienta, wiem bo wysyłałem. Uważam że pod kątem logistycznym, infrastrukturalnym nie ma lepszej firmy na rynku. Jak dla mnie o wyborze poczty najważniejszy jest argument dotyczący rozliczenia z odbiorcą. Lepiej przeciwdziałać, niż leczyć.. w moim odczuciu firmy kurierskie pobierając kasę od klienta przed wydaniem przesyłki postępują nie fair.

    1 Cytuj
  • 16 sty 2011

    A ta firma 32-400 z jakimi kurierami współpracuje ??? Wie ktoś ???

    1 Cytuj
  • 16 sty 2011

    32-400 raz tam sprawdzałem, drożyzna, nie wiem czy Kornex (koło byłego dworca PKS, zaraz koło Sawickiego)działa jeszcze, chłopak już się pewnie nauczył obsługi, można go sprawdzić. Ma bodajże 2 niezależne umowy.

    Cytuj
  • 17 sty 2011

    Wklejam jedną z rad za Interia.pl: "Ważne też, by ustalić, czy dana przesyłka traktowana jest jako usługa pocztowa czy przewozowa. W przypadku usługi przewozowej odszkodowanie to maksymalnie wartość przesyłki. W przypadku usługi pocztowej można domagać się wyższej kwoty - rekompensata może obejmować dodatkowe straty klienta, albo utracone zyski".

    Cytuj
  • 30 sty 2011

    Czy ktoś pomoże mi otworzyć taki punkt kurierski? Od czego mam zacząć. Będę wdzięczna za odpowiedz:) milenasuty1984@tlen.pl

    Cytuj
  • 30 sty 2011

    Orientuje się ktoś, który punkt kurierski ma opcję "za pobraniem"? Wiem, że GLS koło basenu nie ma.

    1 Cytuj
  • 30 sty 2011

    32-400 ma opcję "za pobraniem" ale tam ceny faktycznie nie zachęcają . Dodatkowo w zależności kto Cię obsługuje ,zapłacisz za tę samą paczkę od 5zł do 10zł więcej lub mniej . Jest to dosyć nie komfortowe, gdyż nie wiadomo jak ustalić cenę przesyłki z ewentualnym odbiorcą.

    Cytuj
  • 30 sty 2011

    Za pobraniem => nasza znana firma; rodzaje: piorytetowa lub ekonomiczna (głównie różnica w deklarowanym czasie dotarcia), dodatkowo odbiorca ma możliwość za dopłatą 5 złoci możliwość otwarcia paczki przed zapłatą (oczywiście spisanie protokołu i zwrot jeśli coś nie tak)... firmy kurierskie postępują na odwrót.

    Cytuj
  • 5 maj 2011

    [quote=gość: nono] 32-400 ma opcję "za pobraniem" ale tam ceny faktycznie nie zachęcają . Dodatkowo w zależności kto Cię obsługuje ,zapłacisz za tę samą paczkę od 5zł do 10zł więcej lub mniej . Jest to dosyć nie komfortowe, gdyż nie wiadomo jak ustalić cenę przesyłki z ewentualnym odbiorcą. [/quote]

    Dziś tam byłem i niestety DPD a na dodatek te ceny więc chyba rezygnuje może ktoś podać adresy innych placówek oprócz 32-400, był bym wdzięczny albo jakiś adres www gdzie był bym pewny ze kurier którego zamówię przyjedzie

    dzięki za odp pozdro

    Cytuj
  • 19 gru 2011

    Pytanie do wysyłających paczki: czy dużo paczek wysyłacie, jakaś stała wysyłka i w jakie rejony Polski? Czy wysyłasz na tereny najbliższych powiatów? Czy był(a)byś zainteresowany(a) współpracą z firmą która realizuje wysyłkę w dniu nadania? Jeśli tak, to może nawiążemy kontakt?

    Cytuj
  • 5 kwi 2013
    korex-loog napisał/a:

    Witam :)

    Jako ze jest taka idea:) kieruje teraz pytanie do mieszkanców :)
    Czy korzystaliby Państwo z usług kurierskich w naszym miescie? Jakie było by zainteresowanie? I co o tym sadzicie?

    Ceny, gdyz jest to pierwszorzędna sprawa oscylują w granciach cennika poczty polskiej, nie pocztexu.
    Jakośc świadczonych usług jest kolosalnie lepsza, jak na DHL przystaje. Nie ma miejsca na jakiekolwiek opóznienia:)
    Nastepnie,co równie ważne czas realizacji !! Nie ma sie co oszukiwac ale poczta czasem zawodzi:) sądze ze kazdy cos o tym wie:)
    Wspólpraca z przewoznikiem króry zaopatruje w transport to wstepnie DHL Polska.
    Mozliwosc negocjacji cen dla małych firm lub osób prywatnych.
    Możliwosc odbiory przesyłki spod domu/siedziby firmy nadawcy.
    Usługi kurierskie takie jak Dhl wiec jest mozliwosci od groma!
    Wysyłka od listów poprzez paczki az do wysyłki ciezkich przedmiotów do 3 t.

    Punkt tak czy inaczej powstanie ! :) wszytsko juz jest gotowe :) czekamy tylko na jedno zezwolenie

    pozdrawiam i czekam na komentarze:)

    Dobry pomysł ale nie na tak małą skale właśnie trwają prace nad znacznie większym projektem powiem w tajemnicy i będzie to na całą polskę realizowane tzn. punkty kurierskie dostępne w wielu miejscach nawet w tym samym mieście i w niemal każdym mieście Polski a to dzięki współpracy z sieciami sklepów więc jak to ruszy to nie będziesz miał raczej sam kokosów zobacz jak to działa w uk na przykłądnie collect+

    1 Cytuj
  • 6 kwi 2013

    Naprzeciw galerii Dekada w sklepie komputerowym Pracownia Komputerowa AB można wysłać paczkę kurierem za 20 zł.

    1 Cytuj
  • 6 kwi 2013

    ... a na sendit kurier zabiera z domu za 16.47zł . bez łażenia po wsi z paczką.

    1 Cytuj
  • ania 6 kwi 2013

    Wydaje mi się, że przesyłkę można zostawić w kolporterze na reja (salonik prasowy).
    Chyba od 12 zl już

    2 Cytuj
  • 6 kwi 2013

    a na Piłsudskiego jest punkt przymowania przesyłek ale dzrzwi zamknięte w godzinach urzędowania

    1 Cytuj

Odpowiedz