Forum » Myślenice

Punkt Kurierski,wysyłka paczek. Jakie zainteresowanie??

  • 26 gru 2009

    Witam :)

    Jako ze jest taka idea:) kieruje teraz pytanie do mieszkanców :)
    Czy korzystaliby Państwo z usług kurierskich w naszym miescie? Jakie było by zainteresowanie? I co o tym sadzicie?

    Ceny, gdyz jest to pierwszorzędna sprawa oscylują w granciach cennika poczty polskiej, nie pocztexu.
    Jakośc świadczonych usług jest kolosalnie lepsza, jak na DHL przystaje. Nie ma miejsca na jakiekolwiek opóznienia:)
    Nastepnie,co równie ważne czas realizacji !! Nie ma sie co oszukiwac ale poczta czasem zawodzi:) sądze ze kazdy cos o tym wie:)
    Wspólpraca z przewoznikiem króry zaopatruje w transport to wstepnie DHL Polska.
    Mozliwosc negocjacji cen dla małych firm lub osób prywatnych.
    Możliwosc odbiory przesyłki spod domu/siedziby firmy nadawcy.
    Usługi kurierskie takie jak Dhl wiec jest mozliwosci od groma!
    Wysyłka od listów poprzez paczki az do wysyłki ciezkich przedmiotów do 3 t.

    Punkt tak czy inaczej powstanie ! :) wszytsko juz jest gotowe :) czekamy tylko na jedno zezwolenie

    pozdrawiam i czekam na komentarze:)

    Cytuj
  • 26 gru 2009

    Myślę że dla wielu przedsiębiorców z Myślenic firma kurierska czy taki punkt kurierski byłby bardzo przydatną sprawą. Nie trzeba byłoby się zawsze męczyć z pocztą polską. A podjęcie stałej współpracy z takim punktem niosłoby korzyści po obu stronach.

    (Może to trochę moje widzimisię bo sam nie zajmuje się działem który prowadzi sprzedaż wysyłkową - ale w Myślenicach konkurencja dla poczty polskiej by się przydała)

    życzę powodzenia w swoim biznesie (i nie zniechęcania się trudnymi początkami)

    Cytuj
  • 26 gru 2009

    korex, sam o tym myślałem pół roku temu już, nawet obserwowałem to coś co było koło poczty (zielony szyld, chyba najemnik bez bezpośredniej umowy).
    Siedzę w logistyce grube lata w tym kurierzy, z Schenkerem (mają zmianę, piękne ceny i nowy zupełnie inny system ale .... nie dla wszystkich) jestem na "TY", z DPD (wg.są najlepsi) też dobry układ. Chcesz pogadać ? Zapraszam na meila. Jest pomysł, jest możliwość. Jeżeli zejdziesz poniżej 11zł brutto (uwaga na dopł.paliwowe bo różnie liczone tu mają taki "chłit martetindowy") to dasz radę, chyba że będziesz przedstawicielem jednego z kurierów wtedy będzie z jednej strony łatwiej z drugiej zamykasz sobie alternatywę.
    Co do sensu : jak najbardziej przy czym ludzi trzeba zmienić i przekonać. Z firmamy nie ma tego problemu --> więksi i prężniejsi są już wyobstawiani więc trzeba powalczyć ceną a do mniejszych podjechać po odbiór codziennie o 15:00.
    Proponuję rozmowę?

    1 Cytuj
  • 26 gru 2009

    Ale gdzie sens i logika ???? skoro masz działać jako spółka "córka" DHL (cytat: jak na DHL przystaje) tudzież sam owyż DHL to po jakiego diabła rozmowa o firmie kurierskiej działającej na terenie Myślenic, skoro jako klient indywidualny, czy też firma mogę sobie takie usługi zamówić dzwoniąc na infolinię np DHL UPS Siódemki czy innych badziewiów i cena za usługę zostanie taka jak w każdym innym mieście w którym ma siedzibę którakolwiek z tych firm? W dobie telefonów komórkowych i internetu what's fuc'k bo nie kojarzę za dużo było na święta używek wszelakich?????

    Cytuj
  • 26 gru 2009

    "a" no chyba faktycznie za dużo używek, bo coś ze składnią u ciebie nie bardzo :( , a co do takiej firmy, to dlaczego nie, skoro ktoś ma pomysł, to lepiej próbować wprowadzać go w życie, a nie smęcić i marudzić że "kasy nie ma to trza pić" ;) łatwo jest narzekać, trudniej wziąć sprawy w swoje ręce

    Cytuj
  • 26 gru 2009

    Dużo wysyłam paczek, od kilku lat głównie DHl'em, ale podobnie jak przedmówca zastanawiam się jaki jest sens istnienia takiego punktu , skoro zamawia się kuriera w centrali i nie ma problemu, odbiera paczkę z domu lub firmy. Przecież nie będzie ani szybciej, ani taniej.

    Cytuj
  • 26 gru 2009

    Pisząc przedmówca miałem na myśli gościa a

    Cytuj
  • 26 gru 2009

    "a" się grubo myli i nie zna rynku skoro "7" cokolwiek powierza. Korex prawdopodobnie celuje w klientów indywidualnych (przynajmniej ja miałem tak i zamiar) wyrwanych poczcie. Tak jak napisałem co poradniejsi są obstawieni bezpośrednio kurierami ale .... cygnuś tu się nie zgodzę do końca z Tobą. Jakie masz możliwości negocjacji z DHLem ? Przy wysyłce jakaby nie była Twojej dziennej? Okres rozliczeniowy to zazwyczaj dwa tygodnie co powiesz o 500 wzwyż do średnio 900-1000szt na okres rozliczeniowych.

    W DHLu nie masz gwarancji dostawy na drugi dzień u jednego innego owszem i to w przypadku spóźnienia do korekty na 1zł za usługę (praktykuję!nie piszę z sufitu). W DHL za granice taka sobie cena a inny (jeszcze inny) za granicę ma opanowaną za cenę niewiele wyższą niż Twój po kraju. Tu jest sens właśnie: wyrwać klientów na początek ilościowo i negocjować później się samo zapętli.
    Ergo większy sens ale i ryzyko nie bazować na oddziale "córce", więcej do główkowania ale jest to bardziej dalekowzroczne. Prowadząc w firmie logistykę sam podpieram się trzema kurierami w tym dwoma po kraju.

    A co powiesz o wysyłce całej palety za kilkadziesiąt złotych w dowolne miejsce w kraju niezależnie od odległości ? To jest właśnie przewaga zespołu wysyłek nad indywidualną (nawet) firmą.

    Cytuj
  • 26 gru 2009

    Widze ze niektórzy ludzie poprostu nie widza tego jak Pan a:)

    sens jest taki ze posiadamy o wiele lepsza cene niz przecietny Pan czy Pani!

    Vivaldi- co do samego przewoznika :) mówie o Dhl ale umowy z UPS,GLS sa juz kreowane:) owszem mozna sie spotkac, DPD tez mozna rozwazyc:)
    dalej, co do ceny wydaje mi sie ze niema sensu operowac tu kwotami.
    pozdrawiam

    Cytuj
  • 26 gru 2009

    Oczywiście, że na bez sensu jest przytaczać ceny. Kwestia to złamanie stereotypów indywidualnych klientów którzy idąc na pocztę dając paczkę do okienka otrzymują cenę brutto i zupełnie nie interesuje ich dodatek sezonowy czy paliwowy.

    Co do innych przewoźników (aby było jasne --> nie jestem żadnym przedstawicielem żadnego, po prostu zęby zjadłem na takich umowach z kurierami) to świetnie , że macie inne możliwości, to ważne. Przewoźnik X ma dodatek paliwowy na poziomie 5-7% a Y na poziomie 2-3% co przy cenie w okolicach 11 netto zamieszania nie robi. Kłopot zaczyna się od naliczania tego dodatku z góry czy z dołu. Do tego spory przeskok cenowy jest w wadze, pojedyncze innym a od 2ch paczek w górę jeszcze innym. Za granicę jeszcze kto inny a po kraju kolejny. Z resztą dwa główne problemy w tym wypadku są zupełnie inne.

    Cytuj
  • 26 gru 2009

    To co napisałem wyżej wynika tylko z moich doświadczeń ze spedycją. Zostałem przy DHL, bo mają dobre ceny i właśnie to o czym pisałeś, paczki u moich klientów są w następnym dniu. Przyjąłem oczywiście zasade nie wysyłania w piątki.
    DHL zmienił nieco politykę, bo do niedawna można było załatwić wszytko z kurierem, obecnie trzeba przez centrale. Problem wszystkich tych firm, to czas w jakim przelewają pieniądze za wysłany towar. Są jednak na to inne sposoby.

    Chętnie się przekonam jakie warunki zaproponuje korex, chociaż kwestia opłat za przesyłki(najczęściej duże i ciężkie paczki) w zasadzie mnie nie dotyczy, ponieważ te koszty przerzucam na odbiorców.

    Cytuj
  • 26 gru 2009

    Właśnie to jest to co da się jeszcze z rynku wyciągnąc : przerzuć jak chcesz ale dlaczego nie może więcej zostać w firmie bez uszczerbku na kliencie ?
    Nie pamiętam ile ja wynegocjowałem co do terminu przelewu na konto ale chyba max 7dni jak nie dwa razy w tygodniu.

    To o czym piszesz o DHLu to jest właśnie jajogłowy system czyli mało elastyczni. Jak nie zmienią polityki zostaną im tylko duże korporacje handlujące z zagranicą a pieniądz nie tam leży. Ehhhh gdybym Ci pokazał prostotę lepszych systemów .... ;-)

    Cytuj
  • 26 gru 2009

    a tak koło tematu cygnus : jeżeli średnio wysyłasz (powiedzmy 10-20 dziennie) jak Ty sprawdzasz zestawienie dwutygodniowe ? Znając f-rę DHLu wierzysz im na słowo , że jest poprawnie zrobiona bo 200-300 pozycji raczej nie sprawdzasz w rozbiciu o dodatek.paliwowy + inne.

    Cytuj
  • 26 gru 2009

    Nie no spokojnie , wysyłam sporo ale nie aż tyle. Jestem w stanie wszystko ogarnąć, zajmuje się specyficzną produkcją i nie jest realne w moim wypadku wysyłanie aż takich ilości. Dla mnie sporo to 10-15 paczek miesięcznie, koszty tych paczek wahają się od ok. 50 do 250pln.

    Cytuj
  • 27 gru 2009

    Z całym szacunkiem Panowie. O ile dobrze się wczytałem w tekst korexa proponujesz coś w rodzaju pośrednika między firmami kurierskimi. O to chodzi? Chcesz w imieniu własnej firmy negocjować ceny i wysyłać do mnie tego, który dał ci najkorzystniejsze warunki? A i jeszcze po drodze wspomnisz że zrobisz to charytatywnie nie mając z tego nic oprócz satysfakcji? Fajnie, a firmę nazwiesz filantrop. Nie operujmy cenami, zapewniam cię jednak, że wysyłając dużo paczek regularnie jestem w stanie mając telefon wynegocjować sam warunki dostaw kurierskich z dowolnym przewoźnikiem pomijając niestety twoją firmę, czego naprawdę zaczynam już żałować.
    pzdr.

    Cytuj
  • 28 gru 2009

    Znów ktoś próbuje dorobić się na pośrednictwie ?!

    Cytuj
  • 27 sty 2010

    Witam dyskutujących. Pozwolę sobie dorzucić swój punkt widzenia. Korex chce działać na prawach wolnego rynku. Ma produkt z niższą ceną niż ta widniejąca w oficjalnym cenniku DHL-a, DPD czy UPS. Takich brokerów jest w Polsce sporo. Jedna i druga strona zarabia. Upust od głównego operatora pozwala narzuć marżę, a jednoczenieśnie zaoferować i tak niższą cenę od tej, którą otrzyma pojedyńczy klient, nawet jeżeli śle 50-100 paczek miesięcznie. Klarowne, uczciwe i korzystne... Jego pytanie dotyczyło pewnej sondy i wywołania tematu (zainteresowania) w rejonie myślenickim. Ja trzymam kciuki, ten biznes ma przyszłość, jak każdy jednak wymaga szacunków, kalkulacji i jakiejś promocji. Na wątek ten trafiłem przypadkowo, śledzimy w sieci tego typu informacje z haseł "runek usług pocztowych" i "rynek usług kurierskich". Mogę tylko zdradzić, że szykujemy pierwszą na taką skalę, formę, aktywność, wszechstronność internetową Platformę Pocztowo_Kurierską - jedyne takie miejsce w sieci - wkrótce. Na niej będą prezentowane wszelkie tematy z funkcjonowaniem tego typu problemów. Będziemy mieli tam wszystko, zaglądniemy do cenników oficjalnych, do umów i regulaminów, będą tam również ciekawe technologie dotyczące zabezpieczania wszelkiej maści produktów, technologi, itd.
    Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i uwagi. Każdy kontakt może przełożyć się na jakiś nasz materiał. Dla zainteresowanych tym medium i jego możliwościami (start wiosna 2010) podaję mój adres na razie dotychczasowy adres e-mail a.mazurek@elamed.pl

    Cytuj
  • 27 lip 2010

    I powstał ten punkt? Bardzo jestem ciekaw, bo właśnie stoje przed wysyłką palet, co prawda znalazłem już spedycje, która dała mi dobre warunki, ale kto wie czy temat nie będzie się powtarzał.

    Cytuj
  • 27 lip 2010

    jeszcze 2 m-ce temu był, koło cukierni Sawickiego na Słonecznej. Drugą firmę "32-400" masz na Szpitalnej, nie daleko od nadleśnictwa ale tam ceny były z kosmosu.

    Cygnus jaką cenę dała Ci spedycja za paletę. Jak powyżej 80zika netto to drogo, uważaj na dodatki paliwowe, potrafią się różnić w zależności od spedycji/kuriera od 2,5 do 7%.

    Cytuj
  • 27 lip 2010

    Sprawdziłem kilka firm Opek i UPS poniżej 200pln brutto(duży wymiar), to są dobre ceny, bo np. DHL którym wysyłam paczki od dłuższego czasu zrobił mi cenę z kosmosu(ponad 400pln brutto)i to pomimo rabatu.

    Cytuj
  • 27 lip 2010

    Bez umowy te ceny są "normalne" ale skoro wysyłasz DHLem to zakładam , że podpisałeś z nimi umowę a wtedy wg.mnie taka współpraca jest nie do przyjęcia(!).

    Bez umowy spróbuj tutaj:

    http://www.wysylajtaniej.pl/?akcja=cennik

    http://kurier-online.pl/

    http://4logis.pl/

    A z umową polecam negocjacje z DPD lub popytaj Schenkera czy system "nowa paczka" jest już dostępny dla ogółu.

    Cytuj
  • 27 lip 2010

    Umowa owszem daje rabat i nie wymusza na mnie płacenia za przesyłke z góry, ale tak czy siak niższej ceny nie byli mi w stanie zaproponować. Ogólnie DHL'em chyba bardziej opłaca się wysyłać mniejsze i lżejsze paczki.

    Dzięki za linki.

    Cytuj
  • 27 lip 2010

    Jeśli chodzi o paczki wysyłane za granicę,polecam firmę romulus.Szybko i tanio.http://www.romulus.pl/

    Cytuj
  • 27 lip 2010

    [quote=cygnus]Umowa owszem daje rabat i nie wymusza na mnie płacenia za przesyłke z góry, ale tak czy siak niższej ceny nie byli mi w stanie zaproponować. [/quote]nie do końca jest tak jak mówisz, jednak gotowca przez forum nie mogę Ci podłożyć. Zgadza się, wszystko zależy od tego ile wysyłasz w okresie rozrachunkowym (u większości 2 tygodnie). Zwróć jednak uwagę , że z linków gdzie nie jesteś stałym klientem dostajesz cenę sporo niższą od tych którymi operujesz, powinno Ci to dać do myślenia.

    Cytuj
  • 27 lip 2010

    W tym wypadku klamka zapadła, ale przy nastepnej tego typu przesyłce będe szukał alternatywy.
    Jak pisałem wyżej ja koszty przerzucam na klientów, ale są sytuacje że cena przekracza akceptowalny limit, co dziwnie wpływa na samopoczucie ludzi z którymi współpracuje;)

    Cytuj

Odpowiedz