Forum » Myślenice

Drogi pożarowe Nowe Osiedle

  • 9 sie 2015

    Witojcie ....

    ktoś mi powie dla czego na Nowym Osiedlu na drogach pożarowych pozakładane są blokady ?? jaki jest sens drogi pożarowej skoro Straż nie może się nią przemieszczać ??????

    9 8 Cytuj
  • 9 sie 2015

    Ano po to są te blokady aby połowa osiedlowych buraków nie skracała sobie drogi jadąc przez osiedle od dołu np. na górny parking obok bloku 24-25 lub ci co objeżdżali osiedle na około tak by zaparkować od góry bloku np. przy 21 czy 23 .
    Najgorzej było w roku szkolnym rano jak przy korkowała się droga obok szkoły to co drugi matoł skręcał w taką drogę i zapiepszał do góry wzdłuż bloku bo nie chciało mu się chwile poczekać .

    Kolejne osoby to ci piepszeni kurierzy wszystkich firm przewozowych , bo jakby się dało to wjechali by jeszcze na 4 piętro i przynieśli list , tacy są wygodni i muszą podjechać pod same drzwi i nie podejdą z parkingu .

    Co do blokad to własnie z tych powodów co podałem wyżej było pisane wiele a bardzo wiele pism do urzędu miasta i do spółdzielni o założenie ich bo nieraz nie dało się spokojnie wyjść z klatki schodowej aby Cie ktoś nie rozjechał 3 metry od drzwi .

    Z tego co wiem do tych blokad klucze ma też straż i pogotowie nawet nie dawno obsługa karetki otwierała blokady przy jednym z bloków .

    19 2 Cytuj
  • 10 sie 2015
    korwin napisał/a:

    Z tego co wiem do tych blokad klucze ma też straż i pogotowie nawet nie dawno obsługa karetki otwierała blokady przy jednym z bloków .

    Bardzo jestem ciekaw sprawności tych blokad w zimie. Kto będzie dbał o to aby zamki nie były zamarznięte?

    3 3 Cytuj
  • 10 sie 2015

    wg.przepisów p-poż do 4 piętra nie obowiązują drogi pożarowe

    2 5 Cytuj
  • 10 sie 2015
    DONATA napisał/a:

    wg.przepisów p-poż do 4 piętra nie obowiązują drogi pożarowe

    może i nie obowiązują ale są - mamy wyraźnie postawione znaki "droga pożarowa", a skoro już takowa jest to w świetle prawa nie powinny być one w żaden sposób zastawiane.

    7 4 Cytuj
  • Pablo 15 sie 2015

    Bardzo dobrze, że są te blokady. Korwin pisze o ważnych rzeczach. O ile rozumiem dostawę ciężkich rzeczy pod klatkę i ich rozładunek, to nie rozumiem "rajdów" samochodami przed blokiem. Mamy dzieci pod blokami i nie ma naszej zgody na jazdę bez powodu samochodami po drogach pożarowych. Nauczą się tego ludzie to się blokady podejmuje. Teraz jest ok bo nie potrzeba żadnych kluczy, żeby pod każdą klatkę dojechać i wrócić tą samą drogą. Nie da się tylko przejechać przed całym blokiem. Do połowy jest dojazd. I niech to tak zostanie. Nasz cel został osiągnięty i jest bezpiecznie.

    6 Cytuj

Odpowiedz