Forum » Myślenice

Handel kwiatami i zniczami przy rynku

  • 18 paź 2015

    Jak co roku zbliża się dzień Wszystkich Świętych a co za tym idzie zezwolenie na handel kwiatami, wiązankami i zniczami tuż przy rynku blokując najbliżej położony parking i stwarzając realne utrudnienie w ruchu samochodowym i pieszym. A tymczasem szumnie oddany do użytku bardzo duży plac targowy z dobrym dojazdem i parkingiem na ul. Kazimierza Wielkiego świeci pustkami. Czy ktoś z włodarzy naszego miasta może mi wytłumaczyć dlaczego nie korzystamy z miejsca do tego typu handlu przeznaczonego?

    19 23 Cytuj
  • Basia 18 paź 2015

    nowy plac targowy jest czynny tylko w poniedziałki i piątki jak jest jarmark

    19 6 Cytuj
  • 18 paź 2015

    A w pozostałe dni stoi pusty więc nie widzę powodu by nie był udostępniony

    25 12 Cytuj
  • 19 paź 2015

    A kto tam o zdrowym zmysłach będzie chodził? wymyślili sobie plac targowy w głębokiej d..... Tradycja handlowania koło rynku jest była i mam nadzieję że będzie. Dla nas mieszkańców z centrum to wygodna alternatywa, zresztą wystarczy pojeździć tu i tam każde szanujące się miasto ,miasteczko ma w obrębie centrum targ warzywny, owocowy, a okres świąt tematyczny handel więc nie widzę tu żadnego problemu, by tematyczne

    25 4 Cytuj
  • 19 paź 2015
    lulu napisał/a:

    A kto tam o zdrowym zmysłach będzie chodził? wymyślili sobie plac targowy w głębokiej d..... Tradycja handlowania koło rynku jest była i mam nadzieję że będzie. Dla nas mieszkańców z centrum to wygodna alternatywa, zresztą wystarczy pojeździć tu i tam każde szanujące się miasto ,miasteczko ma w obrębie centrum targ warzywny, owocowy, a okres świąt tematyczny handel więc nie widzę tu żadnego problemu, by tematyczne

    Każde szanujące się miasto tak ale nasze miasto dzieli sie na Górną Wieś,Rynek i Dolną Wieś,tak było od wieków tylko że wtedy Rynek kwitnął a teraz handel przenieśli na Dolną Wieś i Rynek umiera.Od zawsze handlowano kwiatami,choinkami itp. na Placu Kilińskiego i nikomu to nie przeszkadzało dopiero teraz ??.

    20 2 Cytuj
  • 19 paź 2015
    Ewa22 napisał/a:

    Jak co roku zbliża się dzień Wszystkich Świętych a co za tym idzie zezwolenie na handel kwiatami, wiązankami i zniczami tuż przy rynku blokując najbliżej położony parking i stwarzając realne utrudnienie w ruchu samochodowym i pieszym. A tymczasem szumnie oddany do użytku bardzo duży plac targowy z dobrym dojazdem i parkingiem na ul. Kazimierza Wielkiego świeci pustkami. Czy ktoś z włodarzy naszego miasta może mi wytłumaczyć dlaczego nie korzystamy z miejsca do tego typu handlu przeznaczonego?

    To miejsce było od dawna do takich celów przeznaczone i nazywa się koński rynek a ktoś to zmienił na parking

    19 Cytuj
  • 19 paź 2015
    alapatala napisał/a:

    To miejsce było od dawna do takich celów przeznaczone i nazywa się koński rynek a ktoś to zmienił na parking

    "Ktoś"? Któż śmiał zakazać "tradycję"!? Pewnie jakiś król, Król Międzyzdrojów Małopolski...

    2 7 Cytuj
  • 20 paź 2015
    Ewa22 napisał/a:

    ...Czy ktoś z włodarzy naszego miasta może mi wytłumaczyć dlaczego nie korzystamy z miejsca do tego typu handlu przeznaczonego?

    oj dziewczątko, właśnie że korzystamy z miejsca przeznaczonego do handlu, koński rynek od wieki wieków (jak to zauważyła "alapatala") był przeznaczony do handlu, a to ,że jakiemuś @#$ przyszło do głowy zrobić parking? cóż, dam przykład, kościółek na Stradomiu (jak nie wiesz gdzie to jest popytaj rodziny albo starszych znajomych) był przez wieki kościołem aż przyszli zaborcy i stwierdzili,że to ma być magazyn, zaborcy gryzą piach a "kościółek" jest kościołem, przeminą te władze, przeminą różne biedronki ,tesca i inne badziewia a koński jak był tak będzie służyć nam ,mieszkańcom i tyle

    18 Cytuj

Odpowiedz