Forum » Myślenice Najlepszy i najtańszy optyk w Myślenicach.

• 18.01.2010 - 22:32
    Proszę o poradę, gdzie mogę profesjonalnie zbadać wzrok i zakupić w miarę tanio okulary do chodzenia i czytania.
    5 1 Cytuj Zgłoś
  • 18.01.2010 - 23:20
    Najlepszy jak dla mnie ale nie wiem czy najtańszy Fąfara koło Domu Rzemiosła.
    7 6 Cytuj Zgłoś
  • 19.01.2010 - 0:17
    casablanca napisał/a:
    Proszę o poradę, gdzie mogę profesjonalnie zbadać wzrok i zakupić w miarę tanio okulary do chodzenia i czytania.
    nawet nie myśl o badaniu wzroku u optyka. Dokładność nie najlepsza na ichniejszych maszynkach. Zarejestruj się do lekarza okulisty (dr.Wójcik nie ma znów tak odległych terminów). Różnica w moim przypadku pomiędzy sprzętem lekarza a jakimś próbnikiem optyka było 0,25. Najtaniej z tego co chodziłem za oprawkami mieli w Myślenicach nad Carrefourem. Zgoogluj też Fielmanna w Krakowie (Galeria Krakowska) zadzwoń i zapytaj o ceny, są bardzo przystępni z 2 letnią gwarancją nawet na złamaniu okularów pod naciskiem pośladków.
    4 6 Cytuj Zgłoś
  • 19.01.2010 - 0:26
    Polecam optyka w Dobczycach na ul. Kazimierza Wielkiego ( po drodze do zamku). Bardzo miła obsługa, Państwo prowadzący sklep zawsze z uśmiechem pomogą wybrać odpowiednie okulary. Ceny tez są bardzo przystępne. Naprawdę warto tam zajrzeć :)
    3 4 Cytuj Zgłoś
  • Andrzej 19.01.2010 - 10:01
    Zgadzam się co do pana Fąfary w domu rzemiosła wielu znajomych tam robiło okulary i byli zadowoleni.
    5 4 Cytuj Zgłoś
  • 20.01.2010 - 22:14
    Fąfara ok, potrafią doradzić i znają się na rzeczy.. ale ceny wyższe niż w Carrefourze na 1 piętrze, nie wiem jak to się nazywa :p
    3 2 Cytuj Zgłoś
  • Damian 21.01.2010 - 17:25
    Ja od lat jestem stałym klientem sklepu państwa Fąfara. Zawsze miła i fachowa obsługa, pomogą dobrać okulary, itd :) A ceny są raczej w miarę podobne. Asortyment nie jest ten sam, więc też nie ma aż takiego dobrego porównania. Ostatnio jak brałem nowe okulary to wybrałem te oprawki, które mi się spodobały. Nie pamiętam już czy były droższe od tych, które wybrałem w Kerfurze, niemniej kupiłem u Fąfary :)
    7 Cytuj Zgłoś
  • Johann Gambolputty... Z Ulm. 21.01.2010 - 19:31
    Polecam Lucjana Brytana.Ma zakład przy ul.Rzemieślniczej.
    Ma duży wybór oprawek i jest pomocny w ich doborze.A poza tym realizuje zamówienia bardzo szybko.
    No i ma dobre ceny! :)
    8 18 Cytuj Zgłoś
  • 22.01.2010 - 8:39
    NIE polecam LUjana BRYTANA> RAZ zrobiłam u niego okulary które okazaly sie szkodliwe dla moich oczu.Facet zle dociol szkla taz ze ogniskowa byla przesunieta o 2 mm .bardzo mnie bolala glowa i poszlam do lekarza a lekarz kazal sprawdzic oczy. dramat
    16 4 Cytuj Zgłoś
  • 10.02.2011 - 11:12
    Zgadzam się z czarna 2k1, w Dobczycach najlepszy Optyk, pomimo że troszkę dalej ale naprawdę sympatyczna obsługa i przystepne ceny!!!!!!!
    3 1 Cytuj Zgłoś
  • 13.02.2011 - 17:00
    Czy ktoś mógłby mi powiedzieć,gdzie przyjmuje dr.Wójcik [na NFZ]? Bo prywatnie to chyba koło Carrefura? Z góry dziękuję za pomoc.
    1 Cytuj Zgłoś
  • 13.02.2011 - 20:41
    Dr wojcik przyjmuje na przeciwko tych gabinetow kolo apteki kolo szpitala - terminy tam pewna są, a prywatnie kolo kerfura- nie czeka sie dlugo.
    Cytuj Zgłoś
  • 14.02.2011 - 10:22
    Witam.Długo chdziłam na NFZ do dr.Wójcika,bo było za darmo ale terminy dość odległe a i wizyta nie zbyt miła,miałam wrazenie że robi tylko taką masówe,szybko i dalej....nawet nie mogłam się zastanowić w trakcie badania czy mi dobre szkła dobrał....więc teraz się wybieram prywatnie do pani która przyjmuje w domu rzemiosła.zobaczymy co to będzie....a okulary kupowałam u fąfary i u tego pana w rynku(poniżej salonu plusa)...i powiem tak fąfara ma większe ceny ale za to super są pomocni przy wyborze okularów i nie problemów jak coś się zepsują itd a ten drugi to byłam na 3 wizytach u niego zanim mi dopasował okulary....czekałam ponad tydz...i średnia pomoc przy wybieraniu więc zdecydowanie wróce do państwa Fąfarów.
    5 Cytuj Zgłoś
  • 16.08.2012 - 13:42
    Nie wiem czy tu ktoś zaglada ale poszukuję okulisty dla dziecka zastanawiam się nad Dr Wojcik na NFZ lub Dr Bała (prywatnie) lub Dr Rosiek ,proszę o poradę,natomiast jeśli chodzi o optyka czy ten optyk poniżej plusa w rynku czy warto tam zakupić okularki?
    1 Cytuj Zgłoś
  • 16.08.2012 - 15:24
    Jest forum poświęcone okulistom.
    1 Cytuj Zgłoś
  • 16.08.2012 - 20:00
    tylko Dr Bała . polecam
    5 1 Cytuj Zgłoś
  • 16.08.2012 - 21:04
    gość: nowy napisał/a:
    tylko Dr Bała . polecam
    Serdecznie dziękuje za odpowiedz,moge zapytać czy cena wizyty wysoka?przepraszam ,ze to tu na tym forum pytam,stwierdziłam ,ze Ci co nosza okularki mają większe doświadczenie niż Ci co byli raz na wizycie z jakiegoś innego powodu,serdecznie dziękuję nowy za chęć pomocy,pozdrawiam!
    1 Cytuj Zgłoś
  • 16.08.2012 - 23:49
    prawie ksiądz adam na osiedlu -zawsze zobaczy ile dasz na TACE !!!!!
    4 4 Cytuj Zgłoś
  • 17.08.2012 - 15:34
    A co ma ksiądz wspólnego z optykiem . tu o optykach trzeba pisać . Który jest dobry.
    3 1 Cytuj Zgłoś
  • 17.08.2012 - 16:06
    gość: zzz napisał/a:
    gość: nowy napisał/a: tylko Dr Bała . polecam
    Serdecznie dziękuje za odpowiedz,moge zapytać czy cena wizyty wysoka?przepraszam ,ze to tu na tym forum pytam,stwierdziłam ,ze Ci co nosza okularki mają większe doświadczenie niż Ci co byli raz na wizycie z jakiegoś innego powodu,serdecznie dziękuję nowy za chęć pomocy,pozdrawiam!
    Ja chodzę do tej pani i na ceny nie narzekam, nie wiem jak w tej chwili- ja byłam ostatnio 2 lata temu, to płaciłam 30 zl, a kiedy idę z 2 dzieci to liczy inaczej- taniej, zawsze sympatycznie i solidnie.
    3 1 Cytuj Zgłoś
  • 17.08.2012 - 18:23
    TYLKO DR. BAŁA A OPTYK TYLKO LUCJAN BRYTAN. POZOSTALI Z "UŚMIECHEM" FIRMOWYM, MARKETINGOWO NACIAGAJA NA DUŻĄ KASĘ.
    4 6 Cytuj Zgłoś
  • 17.08.2012 - 19:57
    gość: olek123 napisał/a:
    TYLKO DR. BAŁA A OPTYK TYLKO LUCJAN BRYTAN. POZOSTALI Z "UŚMIECHEM" FIRMOWYM, MARKETINGOWO NACIAGAJA NA DUŻĄ KASĘ.
    aktualny koszt wizyty u dr BAŁA?proszę o informację
    2 Cytuj Zgłoś
  • 17.08.2012 - 20:59
    gość: bbb napisał/a:
    A co ma ksiądz wspólnego z optykiem . ...
    a optyk z mechanikiem? ;)
    bo proszę ciebie jest taki zawód " mechoptyk "
    zna ktoś?
    cdn.
    1 5 Cytuj Zgłoś
  • 17.08.2012 - 21:06
    OPTYK TYLKO LUCJAN BRYTAN. POZOSTALI Z "UŚMIECHEM" FIRMOWYM, MARKETINGOWO NACIAGAJA NA DUŻĄ KASĘ.
    Tak jest! I'm the shit!
    4 7 Cytuj Zgłoś
  • 17.08.2012 - 21:08
    Dziękuję bardzo za informacje,mam jeszcze pytanie ,co prawda już padło takie ale ponowię jaki jest koszt wizyty u Dr Bała?
    1 Cytuj Zgłoś
  • 17.08.2012 - 21:10
    od 28 lat chodzę do Fąfary koło Domu Rzemiosła! SUPER optyk! Tanio nie mają ale ja jakoś zawsze dostanę rabat a usterki reperują jak dla mnie za darmo!
    8 3 Cytuj Zgłoś
  • 18.08.2012 - 9:40
    Czy warto zakupić okularki w rynku poniżej salonu plus,tam jest taki niski Pan sprzedaje również artykuły papiernicze ,również religijne.
    2 Cytuj Zgłoś
  • 21.08.2012 - 19:32
    A gdzie jest najtańszy optyk ? Czy ma dobre okulary słoneczne?
    1 Cytuj Zgłoś
  • 24.08.2012 - 13:58
    Jakiej firmy polecicie oprawki dla dziewczynki 6 lat?to pierwsze okularki nie mam pojęcia na co zwrócić uwagę,chciałabym zakupić w Myślenicach bo mam najbliżej.
    1 Cytuj Zgłoś
  • 24.08.2012 - 16:50
    Kto jest najlepszym okulistą (specjalistą od chorób oczu)w Myślenicach? Bardzo proszę o podpowiedź.
    1 2 Cytuj Zgłoś
  • 24.08.2012 - 16:56
    Zobacz sobie na forum "Okulista w Myślenicach"
    A nie powielaj po raz 100 tego samego pytania!!

gość: Krzys napisał/a:
    Kto jest najlepszym okulistą (specjalistą od chorób oczu)w Myślenicach? Bardzo proszę o podpowiedź.
    3 Cytuj Zgłoś
  • 25.08.2012 - 8:43
    Kurcze nikt mi nie pomoże?czy firma success oprawki dziecięce sprawdzają się dobrze? a może ktoś mi polecić jakąś sprawdzoną firmę oprawek dla przedszkolaka?oczywiście z ceną do 150-170 zł za oprawki?u optyka wszyscy każdy model zachwala ,ale jak wygląda to w użytkowaniu?proszę o opinię choć coś mało osób tu zagląda a ja za tydzień już muszę kupić.
    1 1 Cytuj Zgłoś
  • 26.08.2012 - 7:19
    OPTYK TYLKO LUCJAN BRYTAN - na ulicy Rzemieślniczej
    6 9 Cytuj Zgłoś
  • 26.08.2012 - 12:07
    Lucjan Brytan, zdecydowanie

Od kilku lat miałam bóle głowy....lekarze,,,, w tym okulista,,,, dwóch optyków,,, nic,,, pozostało-powikłanie po zatokach
    pogorszył się wzrok,,, trafiłam do Brytana,,,, sprzęt do badania o epokę doskonalszy,,, iiiiiiiii, okazało się że mam wadę wzroku od urodzenia,,,,, po dwóch dniach wieloletni ból głowy , z którym nauczyłam się żyć, ustąpiły-- już 4 miesiące - nie wiem co to tabletki p/bólowe POLECAM.
    Wada : oko na jednej płaszczyźnie nie jest idealnie kuliste ( tak najprościej), do jednego oka światło z jednej płaszczyzny padało przed, z drugiej za siatkówkę,,,, widzenie???? drugie oko przejęło funkcję i tak trwało , aż przemęczyłam na studiach i przed komputerem. mam porównanie z innymi - POLECAM,
    Tendencje w leczeniu wzroku są takie iż okulista zajmuje się leczeniem chorób oczu a jeżeli chodzi o wady wzroku ( widzenia) to optyk, niejedni okuliści wykluczywszy choroby, dobór szkieł pozostawiają specjaliście , czyli optykowi. pozdrawiam
    6 15 Cytuj Zgłoś
  • 27.08.2012 - 9:55
    Polecam okulistkę panią Kingę Jach.
    3 4 Cytuj Zgłoś
  • 30.08.2012 - 10:44
    hmm Pani Jach...? Zdecydowanie Pani Bała
    4 1 Cytuj Zgłoś
  • 14.03.2013 - 11:33
    ja zakupiłam niedrogie okulary dla siebie, a wczesniej dla meża w optyku naprzeciw gimnazjum, blisko rynku.Lekarka dokładna,uprzejma,a obsługa miła i niedługo czekałam. moge polecić. Mirka
    Cytuj Zgłoś
  • 09.03.2014 - 18:34
    Jakiego optyka polecacie w okolicy?
    3 1 Cytuj Zgłoś
  • MAJA PSZCZÓŁKA 09.03.2014 - 19:22
    W okolicy czego??????
    2 6 Cytuj Zgłoś
  • Andrzej 10.03.2014 - 16:38
    KOKOS napisał/a:
    W okolicy czego??????
    W okolicy Burkina Faso.

A na jakim forum jesteś? Tak więc, jeśli nie jest to napisane wprost, chodzi o Myślenice.

mspanc.
    10 1 Cytuj Zgłoś
  • 21.08.2014 - 17:26
    Ostatnio stanęłam przed dylematem odnośnie miejsca zakupu nowych okularów. Po odwiedzeniu wielu salonów optycznych zdecydowałam się na zakup u państwa Fąfara. Nie dość, że wybór mają bardzo duży (od klasyków po modne plastiki- w przeróżnych kolorach!), cenowo biją konkurencję na łeb, to jeszcze są to niesamowicie mili i pomocni ludzie. Dodatkowo okulary można wykonać "od ręki", co dla mnie jest dużym plusem.

Jeśli zaś chodzi o okulistę, z czystym sercem mogę polecić doktor Krystynę Rosiek, która przyjmuje właśnie u Fąfary. Po nieudanej wizycie u pani Jach (która swoją drogą wmawiała mi, że to normalne, że po założeniu nowych okularów mam zawroty głowy i mam się do nich przyzwyczajać tydzień), Pani doktor Rosiek idealnie dobrała mi szkła. Zdaję sobie sprawę, że mam astygmatyzm i moja wada jest złożona, jednak jak widać da się dobrać okulary, w których człowiek dobrze widzi i komfortowo się czuje, bez konieczności przestawiania oczu na ekstremalnie inne cylindry.

Dzięki Państwu Fąfara pomimo straty finansowej, którą poniosłam przez panią Jach (koszt nowych szkieł + wizyta u nowego okulisty), salon opuściłam z uśmiechem i wiarą w ludzi. Chciałabym tak życzliwych ludzi spotykać częściej na swojej drodze. :)
    9 1 Cytuj Zgłoś
  • 21.08.2014 - 17:44
    Okulary noszę od dawna... będzie już ponad 20 lat... od początku u Pana Zbigniewa Fąfary (naprzeciw rybki). Szczerze, to nie wiem czy gdzieś jest lepiej - bo okularów przewinęło mi się na nosie wiele i nigdy nie miałem potrzeby szukać gdzie indziej. Ostatnio zaś "przeniosłem" się do Fąfara Optyk de lux (syn Pana Zbigniewa) - nieco większy wyrób, ale obsługa na równie wysokim poziomie.
    Reasumując - nie mam dużego obrazu innych optyków - ale te dwa punkty mogę z czystym sercem polecić!
    7 6 Cytuj Zgłoś
  • 12.08.2016 - 12:47
    Jeśli chodzi o optyków w Krakowie, to mam kilka pewnych miejsc. Choćby na Westerplatte jest dobra firma – Świat Okularów. Duży plus u nich za obsługę, możliwość wykonania bardzo precyzyjnych badań i ceny. Jeśli chodzi o markowe oprawki to mają ceny niższe niż rynkowe. Można sobie bez problemów dobrać oprawki dopasowane do twarzy, jest z czego wybierać. Mają tylko nowoczesne, modne oprawki.
    3 Cytuj Zgłoś
  • Mariusz 28.08.2016 - 16:24
    Wie ktoś ile kosztuje wizyta u pani dr Rosiek? Ona przyjmuje tam nadal u Fąfary?
    Cytuj Zgłoś
Poinformuj o odpowiedziach

Odpowiedz