Forum » Myślenice

.NOWOCZESNA w Myślenicach. Jak się przyłączyć ?

  • 7 mar 2016

    Wypisałem powyżej jak ta twoja "demokracja i wolność słowa" działała za poprzednich, 8 letnich, rządów PO. Skąd ta wszechobecna teza, że demokracja i wolność słowa jest zagrożona? Może podasz jakieś konkretne przykłady, co przez te 100 dni spowodowało, że mamy się bać o demokrację
    ? Wprowadzacie ferment, niepoparty jakimikolwiek sensownymi argumentami.

    Tak na marginesie - kto z komentujących powyżej stwierdził, że ustawa 500 zł na dziecko jest dobrą ustawą? Sam uważam, że takich rozwiązanie nie powinno się wprowadzać, bo nie prowadzi to do niczego dobrego w dalszej perspektywie i jest to patrzenie krótkowzroczne.

    Jesteś kolejną "przerażoną" osobą - zaraz po Pani o pseudonimie "krowka". Ta osoba ne była mi jednak w stanie odpisać żadnymi argumentami - może od Ciebie się tego doczekam. Może, tak jak napisał albert7575, marzy wam się jakiś drugi Majdan z powodu niezadowolenia z demokratycznie wybranych rządów?

    Poczytaj, co wypisują zwolennicy KODu na temat wypadku prezydenta, poczytaj profil fb "Nie lubie PIS" - zapewniam Cię, że wolność słowa ma się aż za dobrze.

    8 3 Cytuj
  • 7 mar 2016
    darlet napisał/a:

    Wypisałem powyżej jak tak twoja "demokracja i wolność słowa" działała za poprzednich, 8 letnich, rządów PO. Skąd ta wszechobecna teza, że demokracja i wolność słowa jest zagrożona? Może podasz jakieś konkretne przykłady, co przez te 100 dni spowodowało, że mamy się bać o demokrację
    ? Wprowadzacie ferment, niepoparty jakimikolwiek sensownymi argumentami.

    Tak na marginesie - kto z komentujących powyżej stwierdził, że ustawa 500 zł na dziecko jest dobrą ustawą? Sam uważam, że takich rozwiązanie nie powinno się wprowadzać, bo nie prowadzi to do niczego dobrego w dalszej perspektywie i jest to patrzenie krótkowzroczne.

    Jesteś kolejną "przerażoną" osobą - zaraz po Pani o pseudonimie "krowka". Ta osoba ne była mi jednak w stanie odpisać żadnymi argumentami - może od Ciebie się tego doczekam. Może, tak jak napisał albert7575, marzy wam się jakiś drugi Majdan z powodu niezadowolenia z demokratycznie wybranych rządów?

    Poczytaj, co wypisują zwolennicy KODu na temat wypadku prezydenta, poczytaj profil fb "Nie lubie PIS" - zapewniam Cię, że wolność słowa ma się aż za dobrze.

    Drogi Darlecie.

    Odpowiadając na Twoją tezę :
    "Może podasz jakieś konkretne przykłady, co przez te 100 dni spowodowało, że mamy się bać o demokrację"

    Pierwszy i najważniejszy przykład : czynami rządu, większości parlamentarnej i prezydenta - totalny paraliż instytucji broniącej przestrzegania konstytucji, a co za tym idzie przestrzegania zasad demokracji tj. Trybunału Konstytucyjnego.

    Drugi najważniejszy przykład : ustawa o inwigilacji - innymi słowy "koniec anonimowości w internecie"

    itd, itd.

    Reasumując : Trybunał Konstytucyjny, inwigilacja, ustawa o mediach publicznych i ich przejęcie przez Jacka Kurskiego, łamanie prawa, 500 plus, które nie ma finansowania.

    Koszmarne 100 dni, pani premier o tym wie i teraz będzie robiła propagandę, że to, co się nie udało, zrobią później.

    Ja wiem, że PO, PSL, SLD ... i inne wcześniej rządzące partie, też tak robiły, ale do diaska przecież to miała być DOBRA ZMIANA !!!!

    3 6 Cytuj
  • 7 mar 2016

    Wolałbym się do zomo zapisać niż do tej żałosnej nowej platformy. Matoły i zwolennicy rudego tuska i Komitetu ochrony dupy nowoczensa (buahahaha) to dla was "partia". Jestem ciekaw ilu będziecie mieć członków (chociąz słowo na "ch" bardziej by tu pasowało) z 5 ? haha i to samych platfusów którzy wymyślili że teraz będą "nowocześni" :D

    12 2 Cytuj
  • Andrzej 7 mar 2016

    Zwolennicy PiSu mają właśnie takie "ciągnotki" w stronę ZOMO. Cóż poradzisz... Zamordyzm, to jest to, czego im trzeba.

    3 10 Cytuj
  • 7 mar 2016
    czegevara napisał/a:

    Reasumując : Trybunał Konstytucyjny, inwigilacja, ustawa o mediach publicznych i ich przejęcie przez Jacka Kurskiego, łamanie prawa, 500 plus, które nie ma finansowania.

    To teraz ja się do tego odniosę:
    1. Śmieszy mnie wojna o TK. 90% z wielce zatroskanych o jego losy jeszcze 3 miesiące temu nie wiedziała, że takie coś w ogóle istnieje, a reszta miała to w dupie. Gdzie byliście jak PO łamało konstytucje w czerwcu 2015 wprowadzająca niekonstytucyjnie 2 sędziów w skład TK? Gdzie byliście jak TK, którego tak zajadle bronicie, godził się na kradzież pieniędzy z OFE? Jeśli w tej chwili z 15 sędziów 13 jest z nominacji PO-PSL,a dwóch z PiS to uważasz, że wszystko jest w porządku?
    2. Ludzie wcale nie trzeba inwigilować - sami podają wszystkie informację jak na tacy. Wystarczy wejść na ich profile FB i wiesz już wszystko - ile mają dzieci, jakie mają imiona, gdzie pracują i gdzie spędzają wakacje, z kim i kiedy wzięli ślub itd. Boisz się, że będzie ci ktoś do domu wpadał i szukał śmierdzących skarpetek? :) To co powiesz na akcję w 2015 w redakcji tygodnika Wprost? Niestety - największe zagrożenie we współczesnym świecie to cyberprzestępczość - jeśli ta ustawa ma z tym walczyć to ok. Wszystko zależy od tego jak będzie wykorzystana.
    3. Ustawa medialna to chyba największa ściema - przypomnij sobie ostatni odcinek Lis Show. W studio siedzą cztery osoby: Paradowska, Sierakowski, Dąbrowa i jeszcze jeden koleś. Wszystko mówią jednym głosem - skandal, łamanie demokracja, oszustwo. Gdzie osoby o odmiennym zdaniu i poglądach, które mogłyby podjąć dyskusję z tym kółkiem wzajemnej adoracji? To wszystko w najlepszym czasie antenowym, za nasze pieniądze, z prowadzącym zgarniającym fortunę za jeden odcinek. Wszystkie konkursy na najważniejsze stanowiska to jedna wielka ściema - dziwnym trafem i tak trafiały w ręce osób z partii rządzących. Albo sytuacja z prof. Glińskim. Prowadząca przerywa, nie pozwala skończyć zdania, bo gość nie odpowiada na zadane pytanie - kwestia do dyskusji. Tak wyglądają "wolne media". Sytuacja miesiąc później - dziennikarz GW - Czuchnowski wychodzi ze studia w "obronie demokracji". Dziennikarz zadał mu pytanie - ten nie raczył na nie odpowiedzieć tylko wygłosił monolog z kartki i wyszedł. Nikt mu nie przerywał, nie twierdził, że musi odpowiadać. Wielki bohater walczy z "reżimowymi mediami". Śmiech na sali.
    4. Z programem 500 plus nie będę dyskutował - też się z nim nie zgadzam.
    5. Jeśli mówisz żebyśmy włączyli myślenie - właśnie myślimy i nie chce iść w rękę w rękę z takimi ludźmi jak Petru, Schetyna, Nowacka itd.
    6. Zastanów się jeszcze nad jedną kwestią - z jakiego powodu młodzi głosowali na PiS (to akurat źle), Korwina, Kukiza? Moim zdaniem to właśnie oni potrafią samodzielnie myśleć, bo mają dostęp do informacji z wielu źródeł, nie tylko z TV przejmowanej raz przez jedną władze, raz przez drugą.
    7. Ciesze się, że mi odpowiadasz, mam nadzieję, że mój zdecydowany ton nie razi.

    8 3 Cytuj
  • 7 mar 2016
    darlet napisał/a:

    To teraz ja się do tego odniosę:
    1. Śmieszy mnie wojna o TK. 90% z wielce zatroskanych o jego losy jeszcze 3 miesiące temu nie wiedziała, że takie coś w ogóle istnieje, a reszta miała to w dupie. Gdzie byliście jak PO łamało konstytucje w czerwcu 2015 wprowadzająca niekonstytucyjnie 2 sędziów w skład TK? Gdzie byliście jak TK, którego tak zajadle bronicie, godził się na kradzież pieniędzy z OFE? Jeśli w tej chwili z 15 sędziów 13 jest z nominacji PO-PSL,a dwóch z PiS to uważasz, że wszystko jest w porządku?
    2. Ludzie wcale nie trzeba inwigilować - sami podają wszystkie informację jak na tacy. Wystarczy wejść na ich profile FB i wiesz już wszystko - ile mają dzieci, jakie mają imiona, gdzie pracują i gdzie spędzają wakacje, z kim i kiedy wzięli ślub itd. Boisz się, że będzie ci ktoś do domu wpadał i szukał śmierdzących skarpetek? :) To co powiesz na akcję w 2015 w redakcji tygodnika Wprost? Niestety - największe zagrożenie we współczesnym świecie to cyberprzestępczość - jeśli ta ustawa ma z tym walczyć to ok. Wszystko zależy od tego jak będzie wykorzystana.
    3. Ustawa medialna to chyba największa ściema - przypomnij sobie ostatni odcinek Lis Show. W studio siedzą cztery osoby: Paradowska, Sierakowski, Dąbrowa i jeszcze jeden koleś. Wszystko mówią jednym głosem - skandal, łamanie demokracja, oszustwo. Gdzie osoby o odmiennym zdaniu i poglądach, które mogłyby podjąć dyskusję z tym kółkiem wzajemnej adoracji? To wszystko w najlepszym czasie antenowym, za nasze pieniądze, z prowadzącym zgarniającym fortunę za jeden odcinek. Wszystkie konkursy na najważniejsze stanowiska to jedna wielka ściema - dziwnym trafem i tak trafiały w ręce osób z partii rządzących. Albo sytuacja z prof. Glińskim. Prowadząca przerywa, nie pozwala skończyć zdania, bo gość nie odpowiada na zadane pytanie - kwestia do dyskusji. Tak wyglądają "wolne media". Sytuacja miesiąc później - dziennikarz GW - Czuchnowski wychodzi ze studia w "obronie demokracji". Dziennikarz zadał mu pytanie - ten nie raczył na nie odpowiedzieć tylko wygłosił monolog z kartki i wyszedł. Nikt mu nie przerywał, nie twierdził, że musi odpowiadać. Wielki bohater walczy z "reżimowymi mediami". Śmiech na sali.
    4. Z programem 500 plus nie będę dyskutował - też się z nim nie zgadzam.
    5. Jeśli mówisz żebyśmy włączyli myślenie - właśnie myślimy i nie chce iść w rękę w rękę z takimi ludźmi jak Petru, Schetyna, Nowacka itd.
    6. Zastanów się jeszcze nad jedną kwestią - z jakiego powodu młodzi głosowali na PiS (to akurat źle), Korwina, Kukiza? Moim zdaniem to właśnie oni potrafią samodzielnie myśleć, bo mają dostęp do informacji z wielu źródeł, nie tylko z TV przejmowanej raz przez jedną władze, raz przez drugą.
    7. Ciesze się, że mi odpowiadasz, mam nadzieję, że mój zdecydowany ton nie razi.

    Darlet,

    W wielu aspektach masz rację, ale .......

    1. PO też bawiła się z trybunałem i ja tego nie kwestionuję, bo to też były jaja - ale teraz miała być DOBRA ZMIANA

    2. Inwigilacja z WPROST, tak była, nie kwestionuję tego - ale teraz miała być DOBRA ZMIANA

    3. Ustawa medialna. Tak za PO w programie Lisa były jaja - ale teraz miała być DOBRA ZMIANA

    4. OK

    5. A ja z tego zestawu odrzucam Schetynę, ale z Petru i Nowacką mogę iść, bo mają nowe spojrzenie i ciekawą wizję demokratycznej Polski

    6. Młodzi głosowali na te partie, bo po prostu mają dość PO, PiS, SLD i PSL. Młodzi głosowali na takie partie jak Korwin i Kukiz, bo te partie mówiły, że jak wejdą do sejmu to rozpi.....lą to całe towarzystwo.
    No i cóż Kukiz wszedł do parlamentu i nie może kompletnie nic. Siedzą i słuchają i tak siedzą i słuchają .... Teraz młodzi którzy głosowali na Kukiza i Korwina zdają sobie pewnie sprawę, że był to głos wyrzucony w próżnię.
    Ale młodzi głosowali również na Nowoczesną, bo tu widzieli wizje normalnej Polski i ja myślę, że Ci młodzi w kolejnych wyborach ponowią swój głos, a będzie to głos zwiększony o zawiedzionych młodych, którzy to właśnie głosowali na Kukiza i Kowrina.

    7. Dyskutować trzeba, bo my zwykli obywatele póki co tyle możemy, a też prawda jest taka, że wszystkie wymienione wyżej partie mają nas gdzieś przez 3,5 roku, a przejmują się nami tylko jeśli nadchodzą wybory.

    7 5 Cytuj
  • 7 mar 2016

    Miała być DOBRA ZMIANA - ja również nie uważam, że była to taka zmiana. Mimo wszystko uważam, że była to minimalna, ale jednak zmiana na lepsze. Przyznajesz mi rację, mimo tego twierdzisz, że jesteś przerażony. To rozumiem, że za poprzednich rządów byłeś całkowicie zdruzgotany?
    Wcale nie uważam, że Kukiz15 siedzi cicho. Robią tak jak mówili - część postulatów, z którymi się zgadzają to popierają, część odrzucają. Nie zawierają żadnego trwałego sojuszu. Mają mądrych ludzi w swoich szeregach, mądrze się wypowiadających i jest to pewien powiew świeżości. Niestety nie mogę tego powiedzieć o posłach i posłankach Nowoczesnej. Dla przykładu:
    1. Joanna Scheuring-Wielgus wchodzi na mównicę i pyta się gdzie na sali jest marszałek. Ten stoi za nią. Rozumiem, że to trema, nowość itp. no ale litości, nie jesteśmy dziećmi.
    2. Prawa ręka Kamila Gasiuk-Pihowicz kompromituje się na każdym koku - nie potrafi odpowiedzieć na żadne pytanie, za każdym razem odsyła na konferencję, nie ma podstawowej wiedzy (program o podniesieniu kwoty wolnej od podatku - na pytanie ile teraz wynosi - nie wie, robi oczy jakby dostała pytanie o odległość między Marsem, a Ziemią).
    3. Ewa Kołodziej wychodzi na mównicę i czyta list (po holendersku - kpina) skierowany do Timmermansa z przeprosinami. Ona to akurat PO, ale dla mnie to to samo co Nowoczesna. To wygląda jak dobry żart Monty Python'a.
    4. Nowacka wychodzi na wiecu KODu i stwierdza, że premier i prezydent to wydmuszki. A kim ona jest jeśli nie taką wydmuszką w wyborach? Przecież to tylko cień Millera - dokładnie w stylu działań Kaczyńskiego.
    5. Petru zaś stwierdza, że KOD to inicjatywa oddolna ludzi niezadowolonych z obecnych rządów - no litości. Jest to inicjatywa partii odsuniętych od władzy w demokratycznych wyborach - nic więcej. I bezczelnie jeszcze twierdzi, że jego zadaniem jest obalenie obecnego rządu. Obalenie - ostro to brzmi. Czyli co? Jakiś drugi Majdan szykuje?

    O Nowoczesnej mówisz tak jakby jej w składzie rządu nie było - a przecież jest. Co zdziałała przez te 100 dni? Ich pomysły wcale nie różnią się od pomysłów PiS - również zalatują pomysłami w stylu - tamtym weźmiemy, a tamtym damy. I wydaje mi się, że młodzi dopiero teraz widzą, że to była podpucha, bo ludzie którzy znaleźli się w sejmie z tej partii to jakieś nieporozumienie. Są, ale tak jakby byli tylko po to, żeby zapełnić ławki, a blaskiem ma świecić Petru.

    Dla mnie głównym założeniem jest przewietrzenie tych zatęchłych ław sejmowych. Ci ludzie się zmieniają, ale są to zmiany kosmetyczne - przechodzą z jednej partii do drugiej i gadają te same głupoty. Chciałbym widzieć młodych, energicznych ludzi ze świeżych spojrzeniem na świat i problemy.

    6 2 Cytuj
  • 7 mar 2016
    t-34 napisał/a:

    Mieli po prostu dobrych nauczycieli, jak sobie przypomnę to co pisali o poprzednich prezydentach czy premierach to jest dokładnie tak samo . Boli teraz no nie ? Przypominam po raz setny chyba, moralność Kalego i tyle. Najwyższy czas, aby w kolejnych wyborach pogonić ten cały POPiS i w końcu będzie spokój.
    Ps. Jeżeli tramwajarka popierałaby Jarka to byś ją pod niebiosa wynosił.

    Nie znam takiego przypadku żeby ktoś z kierownictwa Pisu wyzywał urzędującego prezydenta czy premiera od kurdupli czy głupków. Natomiast w poprzedniej kadencji za tego prezydenta co zginął w Smoleńsku to leciały od najbliższych współpracowników Tuska (niesioł,palikot,sikorski, halicki itd.) epitety z pod budki pod piwem i to w mediach publicznych. Dlatego tym się różnię od takich naiwniaków jak że potrafię to rozróżnić i nie mieszać razem manipulując w ten sposób tymi którzy tego nie pamiętają. Tramwajarka zachowała się jak prostak i taka jest prawda. Ale to nie pierwszy raz..

    8 2 Cytuj
  • 7 mar 2016
    darlet napisał/a:

    Miała być DOBRA ZMIANA - ja również nie uważam, że była to taka zmiana. Mimo wszystko uważam, że była to minimalna, ale jednak zmiana na lepsze. Przyznajesz mi rację, mimo tego twierdzisz, że jesteś przerażony. To rozumiem, że za poprzednich rządów byłeś całkowicie zdruzgotany?
    Wcale nie uważam, że Kukiz15 siedzi cicho. Robią tak jak mówili - część postulatów, z którymi się zgadzają to popierają, część odrzucają. Nie zawierają żadnego trwałego sojuszu. Mają mądrych ludzi w swoich szeregach, mądrze się wypowiadających i jest to pewien powiew świeżości. Niestety nie mogę tego powiedzieć o posłach i posłankach Nowoczesnej. Dla przykładu:
    1. Joanna Scheuring-Wielgus wchodzi na mównicę i pyta się gdzie na sali jest marszałek. Ten stoi za nią. Rozumiem, że to trema, nowość itp. no ale litości, nie jesteśmy dziećmi.
    2. Prawa ręka Kamila Gasiuk-Pihowicz kompromituje się na każdym koku - nie potrafi odpowiedzieć na żadne pytanie, za każdym razem odsyła na konferencję, nie ma podstawowej wiedzy (program o podniesieniu kwoty wolnej od podatku - na pytanie ile teraz wynosi - nie wie, robi oczy jakby dostała pytanie o odległość między Marsem, a Ziemią).
    3. Ewa Kołodziej wychodzi na mównicę i czyta list (po holendersku - kpina) skierowany do Timmermansa z przeprosinami. Ona to akurat PO, ale dla mnie to to samo co Nowoczesna. To wygląda jak dobry żart Monty Python'a.
    4. Nowacka wychodzi na wiecu KODu i stwierdza, że premier i prezydent to wydmuszki. A kim ona jest jeśli nie taką wydmuszką w wyborach? Przecież to tylko cień Millera - dokładnie w stylu działań Kaczyńskiego.
    5. Petru zaś stwierdza, że KOD to inicjatywa oddolna ludzi niezadowolonych z obecnych rządów - no litości. Jest to inicjatywa partii odsuniętych od władzy w demokratycznych wyborach - nic więcej. I bezczelnie jeszcze twierdzi, że jego zadaniem jest obalenie obecnego rządu. Obalenie - ostro to brzmi. Czyli co? Jakiś drugi Majdan szykuje?

    O Nowoczesnej mówisz tak jakby jej w składzie rządu nie było - a przecież jest. Co zdziałała przez te 100 dni? Ich pomysły wcale nie różnią się od pomysłów PiS - również zalatują pomysłami w stylu - tamtym weźmiemy, a tamtym damy. I wydaje mi się, że młodzi dopiero teraz widzą, że to była podpucha, bo ludzie którzy znaleźli się w sejmie z tej partii to jakieś nieporozumienie. Są, ale tak jakby byli tylko po to, żeby zapełnić ławki, a blaskiem ma świecić Petru.

    Dla mnie głównym założeniem jest przewietrzenie tych zatęchłych ław sejmowych. Ci ludzie się zmieniają, ale są to zmiany kosmetyczne - przechodzą z jednej partii do drugiej i gadają te same głupoty. Chciałbym widzieć młodych, energicznych ludzi ze świeżych spojrzeniem na świat i problemy.

    Kolego darlet już tutaj wielokrotnie takim jak chegevara pisałem że większość ludzi ma w dupie cały ten trybunał a 95 % nie wie o co w tym chodzi. I pół roku wstecz jak tamci od donka robili z przy machlojki było tak samo.
    Z tą inwigilacją tak samo można ciemnocie powtarzać do upadłego że to wszystko funkcjonowało do tej pory. Nawet gorzej bo nad Policją nikt nie sprawował kontroli w tej kwestii. Teraz to przynajmniej jest uporządkowane w formie ustawy.

    9 5 Cytuj
  • 7 mar 2016

    A twoja prawda jest po prostu najtwojsza wobec tego tylko i wyłącznie słuszna. A PiS jest jak dziewica czysty i niewinny i nigdy nikogo jego wyznawcy nie obrażali. Amen. Co mogą potwierdzić wszyscy co przed wyborami czytali i słuchali cokolwiek.

    4 8 Cytuj
  • 7 mar 2016
    t-34 napisał/a:

    A twoja prawda jest po prostu najtwojsza wobec tego tylko i wyłącznie słuszna. A PiS jest jak dziewica czysty i niewinny i nigdy nikogo jego wyznawcy nie obrażali. Amen. Co mogą potwierdzić wszyscy co przed wyborami czytali i słuchali cokolwiek.

    Widzisz cały czas brniesz w ten sam ślepy zaułek. Podałem ci przykłady czołowych polityków platformy zwyczajnie gnojących urzędującego Prezydenta w latach 2005-2010. Byli też inni w tym masa dziennikarzy.
    Nie mając żadnego przykładu po drugiej stronie ( w zasadzie nie pamiętam po 89 roku czegoś takiego) ośmieszasz się zestawiając przy tym jakąś gawedź odpustową. I taka jest z tobą dyskusja..

    5 3 Cytuj
  • 7 mar 2016

    No niestety dyskutować można z kimś kto przyjmuje jakieś argumenty, fanatyków to można już tylko wyśmiać. Kuski, Kaczyński, Ziobro, Pawłowicz, Rydzyk któremu teraz tak walicie kasę choć wyzywał żonę prezydenta od czarownic (zauważ, że piszę nazwiska wielką literą jak to jest przyjęte w polskim języku) zawsze byli kulturalni i mili dla oponentów ???? A ci którzy lecieli na skargę do Rady Europy, że rząd jest be ????
    I taka jest z tobą dyskusja.

    5 5 Cytuj
  • 7 mar 2016

    Tak naprawdę to szkoda klawiatury ale czasem skusi coś napisać.Jedni i drudzy twardo okopani przy swoich racjach jak armie w I wojnie .Trudno się dziwić bo jedni mają dość i chcą zmiany a drudzy walczą o to co było bo było im wygodnie.Staruszka PZPR liczyła ponoć 3 mln.członków to z rodzinami potężny elektorat ,do tego doliczyć 400 tys.ORMO wców i innych kapusi to nie dziwi opór przed zmianami.Minęło 100 dni i wy chcecie już widzieć jakieś zmiany po kilkudziesięciu latach zniewolenia?I nie chodzi o to że rządził nami Związek Radziecki bo to nie Breżniew czy inny gospodarz Kremla nas niszczył,to jego pachołkowie zaraz po wojnie mordowali tych którzy chcieli wolnej Polski.To nie żaden okupant tylko polski urzędnik miał za nic obywatela i traktował go jak niewolnika.Czy ZSRR tak bezczelnie przy otwartej kurtynie ustawiał naszych przywódców jak robi to teraz Unia czy po cichutku wzywał na konsultację do Moskwy?Czy nasi komuniści tak otwarcie prosili Rosjan o pomoc jak robią to teraz przegrani?Jaką trzeba być szują aby prosić obce władze o sankcję dla własnego kraju?Przecież na tym nie ucierpi Kaczyński,Ziobro czy inni tylko zwykły obywatel?Trzeba pokoleń aby zmieniła się mentalność urzędnika,policjanta że to oni są dla obywatela a nie obywatel dla nich.Jak nadal po 25 latach od rzekomego upadku komuny traktowany jest w urzędzie obywatel?Tego nie zmieni ani PO,ani Nowoczesna ani PiS?Na to trzeba pokoleń .Mamy przykład z własnego podwórka jak arogancka potrafi być władza.Czy Tusk czy Kaczyński bo o Petru nie wspomnę(to folklor polityczny a bardziej osoba do wykonania pewnego planu jak kiedyś Lepper czy Palikot)są w stanie sami coś zmienić?Armia urzędników która gnębieniem obywatela dowartościowuje swoje ego rozrasta się coraz bardziej i udowadnia politykom że są bardzo potrzebni bo obywatel to oszust i trzeba go kontrolować na każdym kroku.Oddolne protesty to były w 1956 ,1970,1976 czy 1980 roku i wywołały je rzeczy bliskie ludziom czyli głównie podwyżki które obniżały już tak marny standard życia .Obecne protesty są sterowane odgórnie bo przeciętny obywatel g..wno wie o co naprawdę chodzi z Trybunalem a w telewizji już dość miał propagandy gorszej od tej z czasów komuny.Nie róbcie wody z mózgu ludziom że 500+ to jakaś patologia bo w krajach Unii są o wiele większe formy pomocy rodzinie z których korzystają też nasi rodacy(zresztą wasz guru chciał dać jeszcze więcej).Co wart jest Naród który kpi sobie z tragicznej śmierci własnego Prezydenta,który życzy obecnemu to samo???To ma być ta Nowoczesność i Demokracja ?To ja dziękuję .Lepiej było na PGRowskich pastwiskach,pastuch był wprawdzie elektryczny ale trawa zdrowsza.
    Warto poczytać zwolennika PO który po latach zmienił zdanie
    http://kontrowersje.net/jerzy_zelnik_ostatecznie_obna_y_i_pokaza_ma_o_bolka_wa_sy

    7 3 Cytuj
  • 7 mar 2016

    Dokładnie tak pani Krówko ! Od dawna usiłuję udowodnić Walkerowi, że POPiS to jedna ogólnie szanowana grupa polityków. To właśnie dzięki PO mamy teraz PiS i niestety dalej nie ma DOBREJ ZMIANY tylko dalej to samo barachło. Faktem jest, że pomimo zaklęć i pobożnych życzeń PiSu tracimy na wizerunku w Europie i na świecie i to MY za to zapłacimy bo rząd i posłowie wyżywią się sami ! Co gorsza nie mamy szans liczyć na poprawę, a obawiam się, że dalsza radykalizacja poglądów może doprowadzić nawet do ostrego kryterium ulicznego pomiędzy rządem PiS, a resztą (KOD, PO, PSL itp). O prowokację w czasie manifestacji nietrudno...... Wiosną ruszą górnicy, którym naobiecywano cuda i chyba nie będą tak grzeczni jak KODziarze.

    7 5 Cytuj
  • 9 mar 2016
    willi napisał/a:

    TYLKO NOWOCZESNA !!!!!!! PIS się szybko wypali, a jak UNIA dopierdzieli sankcje za olewanie komisji weneckiej w kwestii trybunału to i najbardziej zatwardziali zwolennicy Kaczyńskiego zmienią zdanie.
    Pierwsze co to unia europejska zablokuje swój rynek dla naszych produktów rolnych i mięsa, a to wystarczy żeby nasi rolnicy wjechali pod sejm tysiącami traktorów.

    Przecież wstępując do unii podpisaliśmy deklaracje które ograniczyły naszą produkcję i eksport.
    Myślisz że unia daje nam darmo pieniądze??? Powiedz po jaką cholerę dwie czy trzy najbardziej prężne gospodarki w europie pchały się w taki bajzel jak unia? Po to żeby finansować inne biedniejsze kraje??? Myślisz że tam sami filantropi mieszkają. To oni w bardzo prosty i tani sposób zlikwidowali konkurencję i stworzyli sobie nowe rynki zbytu.
    A na rolników starczy nasłać patrole policji jak to robił Tusk i jeszcze dodatkowy wpływ do budżetu w postaci mandatów za niesprawne technicznie pojazdy.

    10 1 Cytuj
  • 9 mar 2016
    Miś Grizli napisał/a:

    Przecież wstępując do unii podpisaliśmy deklaracje które ograniczyły naszą produkcję i eksport.
    Myślisz że unia daje nam darmo pieniądze??? Powiedz po jaką cholerę dwie czy trzy najbardziej prężne gospodarki w europie pchały się w taki bajzel jak unia? Po to żeby finansować inne biedniejsze kraje??? Myślisz że tam sami filantropi mieszkają. To oni w bardzo prosty i tani sposób zlikwidowali konkurencję i stworzyli sobie nowe rynki zbytu.
    A na rolników starczy nasłać patrole policji jak to robił Tusk i jeszcze dodatkowy wpływ do budżetu w postaci mandatów za niesprawne technicznie pojazdy.

    Ręce opadają jak czytam takie brednie jak te Misia Grizli !!!

    Człowieku kiedy ty się urodziłeś, czy ty nie pamiętasz w jakim stanie było polskie rolnictwo do czasu wejścia do Unii Europejskiej ? Czy ty wiesz, że w latach 90-tych kiedy upadły PGR-y to tysiące rolników pozostały z małymi upadającymi gospodarstwami i z głodowymi stawkami za płody rolne ? Być może tego nie pamiętasz, że gdyby nie Unia to dzisiaj nasze rolnictwo wyglądało by jak to w Rosji, gdzie synonimem bogactwa jest stary 50 - letni skorodowany ciągnik marki Ził.
    Przejedź się kolego na Opolszczyznę i zobacz czym obecnie jeździ polski rolnik, gdzie na każdym gospodarstwie można zaobserwować maszyny za kilka milionów złotych i nie są to maszyny na kredyt, tylko to jest obraz polskiego rolnika, który w dobrej cenie sprzedaje swoje płody rolne, a to pozwala mu na godne życie. A to dzięki środkom z Unii.

    Piszesz, że Unia zrobiła źle, że w niektórych dziedzinach rolnictwa nakazała ograniczenie produkcji ?
    Nie masz pojęcia o tym co piszesz ! Przecież dzięki temu produkcja rolna stała się wogóle opłacalna. Innymi słowy na chłopski rozum, taki przykład :

    Przed wejściem do Uni małe gospodarstwo rolne produkowało np: 200 litrów mleka dziennie w cenie 20 groszy za litr. Jak łatwo obliczyć dzienny dochód to było 40 zł. Po wejściu do Unii Europejskiej ten sam rolnik mimo nakazu ograniczenia produkcji mleka do np. 150 litrów dziennie otrzymuje za litr 90 groszy, co daje mu dochód dzienny na poziomie135 zł.
    To tylko prosty przykład, ale jakże dobitnie pokazuje, czy opłacalnym dla rolników było nasze wejście do Unii Europejskiej.

    Szlak mnie trafia jak takie osoby jak ty, nagle za namową prezesa PISu zaczynacie gardzić Unią Europejską i wszystkim co jest z nią związane. Opamiętajcie się, póki jeszcze Unia nie przykręciła kurka z tymi setkami miliardów, na których wasz minister Morawiecki opiera cały rozwój na przyszłe lata.

    5 6 Cytuj
  • Andrzej 9 mar 2016

    A ją się muszę składać na tego rolnika i jego mleko po 90 groszy. A mogłem je mieć po 20 groszy.

    2 1 Cytuj
  • 9 mar 2016
    t-34 napisał/a:

    No niestety dyskutować można z kimś kto przyjmuje jakieś argumenty, fanatyków to można już tylko wyśmiać. Kuski, Kaczyński, Ziobro, Pawłowicz, Rydzyk któremu teraz tak walicie kasę choć wyzywał żonę prezydenta od czarownic (zauważ, że piszę nazwiska wielką literą jak to jest przyjęte w polskim języku) zawsze byli kulturalni i mili dla oponentów ???? A ci którzy lecieli na skargę do Rady Europy, że rząd jest be ????
    I taka jest z tobą dyskusja.

    Tyle tylko że ty nie przyjmujesz żadnych logicznych argumentów. Mieszasz krytykę jaką prowadził pis w stosunku do donka i reszty z zwykłym gnojeniem Prezydenta. Nie wiem czy nie pamiętasz bo może byłeś za młody w tamtym czasie. Nie jesteś w stanie podać żadnej lumpiarskiej odzywki Kaczyńskiego, Macierewicza bądź kogoś innego z zarządu Pisu w stosunku do Prezydenta czy Premiera z Po. I tu jest pies pogrzebany. A mieszanie do tego Rydzyka to już zakrawa na kpinę. Jak on nawet nie sprawuje żadnej publicznej funkcji.
    Na szczęście wszystko jest zarchiwizowane i nie przepadnie. Będzie dal potomnych i dla tych co byli za młodzi żeby pamiętać.Tutaj trochę przykładów:
    https://www.youtube.com/watch?v=_Px30rZd940
    https://www.youtube.com/watch?v=FtFPG3jRdKY
    I jak się postępuje z takimi chamami:
    https://www.youtube.com/watch?v=VzUeIgRV_BQ
    A nazwiska tych typków specjalnie piszę z małej litery właśnie między innymi z w/w powodów.

    5 2 Cytuj
  • 9 mar 2016
    czegevara napisał/a:

    Ręce opadają jak czytam takie brednie jak te Misia Grizli !!!

    Człowieku kiedy ty się urodziłeś, czy ty nie pamiętasz w jakim stanie było polskie rolnictwo do czasu wejścia do Unii Europejskiej ? Czy ty wiesz, że w latach 90-tych kiedy upadły PGR-y to tysiące rolników pozostały z małymi upadającymi gospodarstwami i z głodowymi stawkami za płody rolne ? Być może tego nie pamiętasz, że gdyby nie Unia to dzisiaj nasze rolnictwo wyglądało by jak to w Rosji, gdzie synonimem bogactwa jest stary 50 - letni skorodowany ciągnik marki Ził.
    Przejedź się kolego na Opolszczyznę i zobacz czym obecnie jeździ polski rolnik, gdzie na każdym gospodarstwie można zaobserwować maszyny za kilka milionów złotych i nie są to maszyny na kredyt, tylko to jest obraz polskiego rolnika, który w dobrej cenie sprzedaje swoje płody rolne, a to pozwala mu na godne życie. A to dzięki środkom z Unii.

    Piszesz, że Unia zrobiła źle, że w niektórych dziedzinach rolnictwa nakazała ograniczenie produkcji ?
    Nie masz pojęcia o tym co piszesz ! Przecież dzięki temu produkcja rolna stała się wogóle opłacalna. Innymi słowy na chłopski rozum, taki przykład :

    Przed wejściem do Uni małe gospodarstwo rolne produkowało np: 200 litrów mleka dziennie w cenie 20 groszy za litr. Jak łatwo obliczyć dzienny dochód to było 40 zł. Po wejściu do Unii Europejskiej ten sam rolnik mimo nakazu ograniczenia produkcji mleka do np. 150 litrów dziennie otrzymuje za litr 90 groszy, co daje mu dochód dzienny na poziomie135 zł.
    To tylko prosty przykład, ale jakże dobitnie pokazuje, czy opłacalnym dla rolników było nasze wejście do Unii Europejskiej.

    Szlak mnie trafia jak takie osoby jak ty, nagle za namową prezesa PISu zaczynacie gardzić Unią Europejską i wszystkim co jest z nią związane. Opamiętajcie się, póki jeszcze Unia nie przykręciła kurka z tymi setkami miliardów, na których wasz minister Morawiecki opiera cały rozwój na przyszłe lata.

    Chyba mamy tutaj na forum pierwszego zdeklarowanego komunistę..

    2 4 Cytuj
  • 9 mar 2016

    Panie Walker ja w przeciwieństwie do ciebie nie mam czasu siedzieć całymi dniami siedzieć na internecie i udowadniać jakieś pokręcone pisowskie teorie. Jak jest to każdy widzi i nie zakrzyczysz tego choćbyś nie wiem jak się starał.

    4 4 Cytuj
  • 9 mar 2016

    Zresztą masz parę pierwszych z brzegu perełek żeby nie było, że mi się nie chce a PiS to prawy i sprawiedliwy (5 min szukania):

    To jest tak naprawdę cham nieuczciwy" - Neli Rokita (PiS) o Januszu Palikocie (2010)
    "Przykładem takiego typu "pustaka" jest premier Donald Tusk" - Zbigniew Ziobro (PiS) o premierze
    "Trzeba tego faceta powiesić na najbliższej gałęzi" - Adam Hoffman (PiS) o Januszu Palikocie (2010)
    Pani poseł K Pawłowicz do posła Marka Balta (SLD) rzuciła w czasie sejmowej debaty o związkach partnerskich: „*****!”. O marszu przeciwko stygmatyzacji ofiar przemocy seksualnej mówiła: „Ulica nie należy do dziwek, *****, alfonsów. Te baby... po prostu szmaty”. Ostatnio wezwała do bojkotu Wielkiej Orkiestry, bo Owsiak „to człowiek, który zwalcza Kościół i chrześcijaństwo”, a także agitowała podczas ubiegłotygodniowego wykładu ks. Dariusza Oko w Sejmie w sprawie gender: „Niedemokratycznie wybrany rząd wywala nam naszą polską obyczajowość budowaną od Mieszka I. Patologia, zboczenia, szaleństwo mają w Polsce szansę”.
    Hofman całą karierę zbudował na chamskich atakach. PiS dostrzegło jego potencjał, gdy jako młodzieżowy aktywista krzyczał na wiecu, że takim jak Kwaśniewski „golono za okupacji głowy”. Jako poseł PiS i rzecznik tej partii mówił, że „Palikota trzeba wieszać na najbliższej gałęzi”, Tusk to „zwykły chuligan polskiej polityki”, a posłowie PSL to „chłopy, które wyjechały ze wsi i kompletnie im odbiło. Zdziczeli, zbaranieli”.
    Artur Górski (PiS) po wyborze Baracka Obamy na prezydenta USA z sejmowej mównicy obwieścił „koniec cywilizacji białego człowieka”.
    Najgorszy sort Polaków" – to słowa, które na pewno przejdą do klasyków wypowiedzianych przez Jarosława Kaczyńskiego. I choć faktyczny wydźwięk jego wypowiedzi został nieco źle zrozumiany i zniekształcony, jest wątek poboczny całej sprawy. Otóż okazuje się, że – nie po raz pierwszy – PiS robi coś, czym przeczy sam sobie. Tymi kilkoma słowami Jarosław Kaczyński po prostu wbił gigantyczną szpilę sobie, swojej partii i swojemu prezydentowi.
    Posłanka Krystyny Pawłowicz. O 92-letnim prof. Bartoszewskim: "Pastuch. Jest to pastuch, powiedziałabym, słabej klasy. No i niech pastuch się schowa i już nie poucza ani bydła, ani nikogo innego - mówiła, dodając, że "osoby w starszym wieku powinny dać sobie spokój".
    Pawłowicz zrównywała już homoseksualistów z pedofilami i zoofilami, pary chcące zawrzeć związek partnerski określiła mianem związków niepożytecznych, w arogancki i obraźliwy wypowiadała się również na temat posłanki Twojego Ruchu Anny Grodzkiej. Ostatnio komisja etyki poselskiej ukarała ją za nazwanie flagi unijnej "szmatą".

    I tyle....
    Choć osobiście za pierwszego z niewyparzoną gębą i tak uznaję Niesiołowskiego.
    A jeśli chodzi o Rydzyka to proszę cię ............... nie mów głupot.

    5 4 Cytuj
  • 10 mar 2016

    zdjecie

    Nie godzimy się na łamanie ładu konstytucyjnego przez Prawo i Sprawiedliwość, dlatego zbieramy podpisy pod petycją “Obywatele w obronie Konstytucji”. Wydrukuj jej treść i tabelę (w załącznikach poniżej), zbierz podpisy i zanieś do najbliższego biura Nowoczesnej w Twoim regionie.

    http://nowoczesna.org/obywatele-w-obronie-konstytucji-podpisz-petycje/

    5 7 Cytuj
  • 10 mar 2016
    BartekA napisał/a:

    Nie godzimy się na łamanie ładu konstytucyjnego przez Prawo i Sprawiedliwość, dlatego zbieramy podpisy pod petycją “Obywatele w obronie Konstytucji”. Wydrukuj jej treść i tabelę (w załącznikach poniżej), zbierz podpisy i zanieś do najbliższego biura Nowoczesnej w Twoim regionie.

    http://nowoczesna.org/obywatele-w-obronie-konstytucji-podpisz-petycje/

    Brawo!!! Popieram w 100% !!!

    4 8 Cytuj
  • 10 mar 2016
    BartekA napisał/a:

    Nie godzimy się na łamanie ładu konstytucyjnego przez Prawo i Sprawiedliwość/

    Wszystko spoko, trzeba było jednak również interweniować jak poprzedni rząd bawił się TK w czerwcu 2015 i łamał konstytucję. Inaczej zalatuje hipokryzją.

    8 3 Cytuj
  • 10 mar 2016
    darlet napisał/a:

    Wszystko spoko, trzeba było jednak również interweniować jak poprzedni rząd bawił się TK w czerwcu 2015 i łamał konstytucję. Inaczej zalatuje hipokryzją.

    Chyba jednak nie ta skala i przynajmniej potrafili wziąć na siebie błąd, bo niestety PiS jest nieomylny. Nawet w tej chwili nie przeszło by mi przez głowę porównać to co robiło PO z tym co robi PiS. To co PO popsuła to jak zabawa dzieci w piaskownicy to co robi PiS to armagedon.

    4 9 Cytuj

Odpowiedz