Forum » Myślenice Opieka Społeczna w Myślenicach

 • 16.02.2010 - 15:27
  Jak wygląda i jak się ma opieka społeczna w naszym mieście,na jakim jest poziomie? czy warto ubiegać się o pomoc w razie potrzeby? Uważam że powinno więcej się robić w tym kierunku w naszej Gminie.
  12 4 Cytuj Zgłoś
 • 19.02.2010 - 9:56
  Dokładnie tak jest ale czas na zmiany mam nadzieje dopiero przyjdzie po wyborach.
  7 3 Cytuj Zgłoś
 • 19.02.2010 - 10:30
  naiwna myślisz, że po wyborach to będzie kraina mlekiem i miodem płynąca????
  dalej nieuczciwi będą chodzić po pomoc do GOPS a biedni będą się wstydzić swojej biedy. kasy dalej nie będzie tyle co potrzeba niezależnie czy będzie rządził MO czy Kubuś Puchatek. No i wybierzemy nowych radnych którzy już na pewno nie będą nauczycielami i będą tacy mądrzy, że ho ho!
  7 4 Cytuj Zgłoś
 • 23.02.2010 - 17:48
  Praca wspaniała...przychodzisz raz na pół roku na wywiad środowiskowy ...A jak klient lub klientka się stawia to podajesz go z paragrafu 570...
  Tak właśnie zrobiła i jutro mam przez nią rozprawę...
  Pozdrawiam wszystkich,którzy musieli być w tym jakże ciekawym miejscu ...
  8 3 Cytuj Zgłoś
 • 23.02.2010 - 20:40
  często pomagają tak zeby tylko nie pomóc. niejednokrotnie nie wymagają od osób by coś z siebie dały np zeby poszły na terapię rodzinną itp. pozwalają na emisję patologicznych wzorców z rodziców na dzieci przymykając oczy na zaniedbania ze strony rodziców np nadużywających alkoholu. nie organizują grup wsparcia, doradztwa /jeśli się mylę to proszę mnie sprostować/. to też po części wina starego systemu pomocy społecznej w naszym kraju, jednak są ośrodki w Polsce gdzie pracuje się lepiej, skuteczniej, bo bazuje się na dobrze opracowanych kontraktach socjalnych, korzysta się z superwizji czyli konsultuje systematycznie swoją pracę ze specjalistami oraz realizuje się projekty systemowe za kasę z UE - jak wiadomo budżetowych środków zawsze jest malo
  8 4 Cytuj Zgłoś
 • Marek Stoszek 23.02.2010 - 21:05
  Srebro doceniam Twoją troskę o dobro ogółu. Natomiast nie obraź się ale to co piszesz to zlepek sloganów i stereotypów zasłyszanych u "cioci na imieninach". Mylisz fakty , zadania i kompetencje. Nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić Cię na dzień pracy w terenie. Myślę ze po kilku wizytach nie wypisywał/a byś takich bredni. Myślę że krytykować i teoretyzować jest bardzo prosto gorzej wychodzi zderzenie z rzeczywistością tzn. żywym człowiekiem i prawdziwymi problemami. W internecie zwłaszcza pod psełdonimem można napisać wszystko gorzej gdy przyszło by to skonfrontować w działaniu z ludźmi którzy co dzień stają twarzą w twarz z tym o czym piszesz a o czym nie masz pojęcia.
  8 6 Cytuj Zgłoś
 • 23.02.2010 - 21:23
  Zenku
  ja to widzę w ten sposób, a Ty masz prawo widzieć inaczej - może patrzysz z innego miejsca. każde z nas ma prawo do tego, by wypowiedzieć swoje mysli. jednak w samym temacie nie napisałeś wiele. raczej skupiłes sie na krytyce mojej wypowiedzi. napisz jak to jest z Twojej perspektywy oraz jaka konkretnie pomoc świadczona jest w MGOPS dla klientów z poszczególnymi problemami np. z depresją, z uzależnieniami, z przemocą rodzinną, dla eurosierot, ludzi w kryzysie, z zaburzeniami psychicznymi, z problemami wychowawczymi, bezrobotnymi itd.
  7 2 Cytuj Zgłoś
 • 25.02.2010 - 18:48
  Co ośrodek pomocy społecznej zrobił dla mieszkańcow tzw. baraków czyli mieszkań socjalnych gminy zlokalizowanych w Jaworniku? To jest dramat co tam sie dzieje... Pomijając fatalne warunki socjalne, to problemy społeczne osób nie są rozwiązywane. Co zrobiono by pomóc tym ludziom wyjść z różnych kryzysów i wrócić do społeczeństwa. Czy coś zostało zrobione, żeby chronić dzieci tam mieszkające?
  7 5 Cytuj Zgłoś
 • 25.02.2010 - 20:40
  a co ci ludzie sami zrobili, żeby wyjść na prostą? może zacznijmy od tego zamiast znowu wszystko krytykować!!!
  7 10 Cytuj Zgłoś
 • 25.02.2010 - 22:09
  wieśniaku, opieka społeczna jest potrzebna właśnie tym, którzy sami nie potrafią, ktorym życie poukładało się tak, że nie mieli dobrych wzorców lub pogubili się zw tym życiu z różnych powodow. gdyby wszyscy w społeczeństwie radzili sobie w miare dobrze to taki twór jak OPS nie był by potrzebny, nieprawdaż?
  10 6 Cytuj Zgłoś
 • 26.02.2010 - 10:22
  A słyszeliście, że socjalni do 1 marca 10r. mają dostać nowe uprawnienia? Już to sobie wyobrażam, jak wpada do domu podopiecznego i zabiera... co popadnie, np. laptopa, kino domowe, a może nawet auto... Bo ich na to nie stać, a taka plazma zakupiona za zasiłki na węgiel i ich by ucieszyła.
  4 3 Cytuj Zgłoś
 • basia 26.02.2010 - 19:20
  Do wypowiedzi powyżej: Czy czy człowieku słyszłeś dokładnie o jakie uprawnienia chodzi?? Jak nie to nie pisz takich bzdur!!!!!! Bycie pracownikiem socjalnym to naprawde ciężki kawałek chleba. chodzisz poróżnych środowiskach, spotykach róznych ludzi, począwszy od biednych i niezaradnych,poprzez margines społeczny aż popsychicznie chorych.Każdemu chciałbyś pomóc a nie zawsze się da.Są tacy co cię docenią ale są też tacy którzy cię zgnoją. Jestem pracownikiem socjalnym to coś wiem na ten temat
  6 3 Cytuj Zgłoś
 • 26.02.2010 - 23:33
  chciałbym zwrócić uwagę na podstawowy, rażący błąd a mianowicie sam termin "opieka społeczna" zawarty w tytule forum jest niepoprawny. Nie używa się go już od upadłości KOMUNY. obecnie istnieje termin pomoc społeczna i jak sama nazwa wskazuje to nie jest opieka lecz pomoc świadczona osobom w potrzebie więc jeśli królewicz lub królewna ma chęć uzyskać POMOCY to wie gdzie jej szukać
  4 4 Cytuj Zgłoś
 • 27.02.2010 - 8:10
  Droga gerdo nie znam ani tym bardziej paragrafu 570.Znam natomiast liczne Twoje błazenady słynne w całej okolicy. Tacy ludzie jak ty przez idiotyczne pomówienia psują tylko opinie , zupełnie niepotrzebnie, porządnym ludziom. Dlatego mam propozycje zajmij się dalej Tilią a innym daj spokój.
  Co do srebra, to nie filozofuj za bardzo i zamiast euro sierotami raczej zajmij się euro-wdowami zwłaszcza tymi atrakcyjnymi. Sam wiesz że i Twoja firma do świętych nie należy więc nie popisuj się elokwencją. I jeszcze jedno jak piszecie na forum pod psełdonimem to bardziej się kamuflujcie bo potem jak was widzę na mieście to śmiech mnie zbiera.
  5 3 Cytuj Zgłoś
 • 27.02.2010 - 19:49
  Niwiński...
  to poczytaj,poducz się,a sprawdź termin ,,idiotyczne pomówienia''w słowniku...
  Taki jesteś odwazny bo kogoś identyfikujesz,a ja Ciebie nie...to spotkajmy się na Rynku w samo południe,ale pewnie się boisz.Zamiast śmiechu i krytykanctwa iź do Canossy...jeżeli wiesz gdzie to jest!
  2 5 Cytuj Zgłoś
 • 20.04.2010 - 17:52
  A co myślicie na temat obsługi klientów w MOPS, byłem tam raz z żoną gdy staraliśmy się o becikowe, ale mam mieszane uczucia co do tej instytucji, odniosłem wrażenie że jakaś napięta atmosfera tam panuje, co przekłada się również na poziom obsługi klienta. A wy jakie macie wrażenia z tego miejsca
  5 2 Cytuj Zgłoś
 • 22.04.2010 - 13:03
  Oby po wyborach przyszedł czas na zmiany również i w tej instytucji. Poziom obsługi - przeciętny, może to z powodu braku większych perspektyw i możliwości. Może sposobu zorganizowania, co do napiętej atmosfery to się zgadzam z tym co powyżej. Zróbcie coś dobrego aby ta pomoc społeczna przyniosła coś dobrego naszemu społeczeństwu.
  3 3 Cytuj Zgłoś
 • 22.04.2010 - 13:25
  Atmosfera może być napięta, bo czasami wymagane są dokumenty, co do których sami pracownicy nie są przekonani... albo sami nie rozumieją regulaminu, a muszą go w praktyce stosować. Bywa i tak, że autor regulaminu nie pamięta, o co mu chodziło. Tak jest w przypadku przyznawania pomocy materialnej na uczelniach, podejrzewam, że i w ośrodkach pomocy społecznej też.
  Chciałam tutaj stanąć w obronie osób pracujących w takich ośrodkach - miałam kiedyś okazję obserwować panią, która przychodziła do starszej schorowanej, leżącej osoby. Nie dość, że musiała oporządzić tą panią, a warunki były trudne (brak bieżącej wody, kanalizacji), to jeszcze wyręczała córkę tej pani w obowiązkach domowych, ponieważ córka była na tyle leniwa, że jej się nawet garnka umyć nie chciało. Pani z pomocy socjalnej zależało na pracy, więc milcząco przyjmowała na siebie zlecenia spoza zakresu obowiązków. Ot, smutna rzeczywistość...
  5 1 Cytuj Zgłoś
 • 16.05.2010 - 11:27
  "Pomoc społeczna"? szeroko pojęta działalność i rozpropagowana nawet na samą panią kierownik Kłeczek i jej rodzinę. Tak, tak ona potrzebuje pomocy bo biedna teraz została bez liderki "Solidarności", która żywcem wsadziła ja na to stanowisko bo nie miała co zrobić z takim nieukiem, nawet studia jej pomogła skończyć. Czyż to nie prawdziwie solidarny gest ? A teraz ona sama "biedna" i okrada innych biednych a daje tym co ciagle maja mało. Najwyższy czas aby m.in. i ta pani opusciła progi tej instytucji śmiesznie zwanej "Pomoca społeczna" . Nie pomoże jej to, że synowie (Bogu ducha winni) służą do mszy, a męża ma ma takiego porządnego.
  23 5 Cytuj Zgłoś
 • 25.05.2010 - 6:46
  czy ktoś wie jaką pulą pieniędzy będzie dysponował MOPS w związku z przyznawaniem zasiłków dla osób poszkodowanych w powodzi?
  2 1 Cytuj Zgłoś
 • 25.05.2010 - 15:23
  http://www.wrotamalopolski.pl/NR/rdonlyres/D3171349-4571-47A1-B202-C86A46CB7BC1/569004/ops_nabor.pdf
  kolejny ustawiony konkurs pisany pod swojego stażystę.
  a kometarz co do zadania praktycznego poprostu brak słów!!!!
  3 3 Cytuj Zgłoś
 • 25.05.2010 - 15:45
  tak wiadomo że osoba która nie miała styczności z nasza opieką społeczną nie wygra konkursu, a zadanie praktyczne ma się temu przysłużyć. moje dwie znajome ubiegały się tam o prace, i co usłyszały że nie będąc stażystkami tej instytucji i nie mając wykształcenia socjalnego nie mają szans żadnych, nawet jakby dobrze napisały test!!! do tego usłyszały że muszą mieć wykształcenie wyższe socjalne, a składały aplikację na stanowisko ściśle administracyjne.
  4 4 Cytuj Zgłoś
 • 30.05.2010 - 15:20
  rząd ogłaszał, że osoby poszkodowane w powodzi otrzymają po 6 tys. złotych doraźnej pomocy i od 20 do 100 tysięcy na ramonty, odbudowę itp. (po wycenie rzeczoznawcy). teraz pracownicy opieki mówią, że pomoc doraźna to będzie ok tysiąca zł (max. 2 tys.).
  jeśli to prawda, to znów jesteśmy oszukiwani!!!
  w 2007 roku też obiecywano dużo większą pomoc niż faktycznie udzielona!!!
  4 1 Cytuj Zgłoś
 • 11.06.2010 - 21:56
  Czy obiecywana pomoc dla osob poszkodowanych w powodzi faktycznie jest udzielana? Może ktoś już skorzystał i podpowie innym jak załatwić formalności i czego się spodziewać?
  8 1 Cytuj Zgłoś
 • 12.06.2010 - 18:43
  Tak się składa że udzielają, sam tego doświadczyłem niestety. Niestety bo mnie zalało na szczęście w nieszczęściu trafiłem na miłych i fachowych ludzi którzy faktycznie mi pomogli. I nie ma co tu doradzać,formalności są jasne i oczywiste, najlepiej zadzwonić albo osobiście pójść do MOPS Myślenice na ul. Słowackiego /za Biedronką/ i tam od A do Z poinstruują co po kolei.
  4 6 Cytuj Zgłoś
 • 27.06.2011 - 19:38
  "baraki" w Jaworniku czyli mieszkania socjalne dalej straszą swoim wyglądem, a jeszcze bardziej tym, co się tam dzieje. czy nasz samorząd nie zamierza pomóc ludziom tam mieszkającym? opieka społeczna ma tyle możliwości i narzędzi ale z jakiegoś powodu ich nie wykorzystuje np. korzystanie ze środków unijnych, by aktywizować zawodowo, finansować terapię, warsztaty umiejętności rodzicielskich, spelecznych czy pracę asystenta rodziny.
  http://www.angelus.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7099:biedni-spsiedzi-patrzp-na-getto-konrad-oprzk&catid=1001:znak-644-1-2009&Itemid=909
  7 4 Cytuj Zgłoś
 • 28.06.2011 - 9:38
  Nie da to się tylko parasola w d...e rozłożyć. Moja kumpela kiedyś pełna pomysłów i zaangażowania miała nieszczęście pracować w pomocy społecznej w Myślenicach. Taki beton jak tam napotkała to nie ma nawet na sarkofagu w Czarnobylu. Na 100 jest to jakiś układ polityczny i wszystkim jest tak wygodnie , nic nie chce nic nie potrzebuje i wszyscy happy. jak długo tak można. Radni opozycyjni do boju!!! Składać interpelacje ale już !
  19 4 Cytuj Zgłoś
 • 28.06.2011 - 12:18
  W nawiązaniu do wcześniejszych postów.

  http://www.dziennik.krakow.pl/pl/region/region-myslenicki/1153571-tragiczny-final-libacji.html

  Tragedia w Jaworniku. Kto jest za to odpowiedzialny, że nie ma tam żadnej kontroli... Czy nie można było tego uniknąć?
  17 4 Cytuj Zgłoś
 • 03.07.2011 - 17:04
  Witam serdecznie koleżanki po fachu z Myślenic! Tak się składa, że od czasu do czasu odwiedzam Wasze piękne miasto. Oj, nielekki mamy kawałek chleba, jak ktoś nie wierzy, niech sam spróbuje. Znam kilka osób, które bardzo szybko zrezygnowały z tej pracy, nie wytrzymały psychicznie. Tragedia w Jaworniku? No, cóż, bywa i tak. W moim mieście też są osiedla, domy, gdzie króluje patologia, są zgony z przepicia, zabójstwa w trakcie libacji, pożary, gdy uchlany koleś zaśnie z papierosem. Nikt nie jest w stanie kontrolować stale dorosłych przecież ludzi! Pracownik socjalny to nie jest remedium na całe zło tego świata! Niech ci, co tak na nas pyskują spróbują popracować w tym niewdzięcznym zawodzie, zobaczą, jak to hula! Pozdrawiam!
  11 12 Cytuj Zgłoś
 • 03.07.2011 - 20:06
  Witam serdecznie koleżanki:)
  za to ja powiem wam jak jest w gminie Jasło, która jest dużo mniejsza niż gm. Myślenice. Tak się składa, że u nas też są osoby nadużywające alkoholu czy z innych powodów nieporadne życiowo ale my bierzemy odpowiedzialność za rozwiązywanie problemów występujących na naszym terenie. Od lat w celu pomocy mieszkańcom naszej gminy realizujemy dla nich różne projekty np.
  http://www.terazjaslo.pl/?p=2968
  http://mopsjaslo.pl/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=49&cntnt01origid=15&cntnt01dateformat=%25d.%25m.%25Y&cntnt01returnid=28
  http://mopsjaslo.pl/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=53&cntnt01origid=15&cntnt01dateformat=%25d.%25m.%25Y&cntnt01returnid=28
  http://mopsjaslo.pl/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=6&cntnt01origid=15&cntnt01dateformat=%25d.%25m.%25Y&cntnt01returnid=28
  http://mopsjaslo.pl/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=41&cntnt01returnid=28
  http://mopsjaslo.pl/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=42&cntnt01returnid=28
  http://mopsjaslo.pl/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=60&cntnt01returnid=28

  Wychodzimy z założenia że: Po pierwsze to nasz obowiązek, bo za to nam płacą. Nasze zadania wynikają z ustawy o pomocy społecznej. http://www.codziennikprawny.pl/uploaded/akty_prawne/92.pdf

  Zależy nam na naszych podopiecznych, których często uczymy tego, czego nie mieli okazji nauczyć się w swoich rodzinach, bo ich rodziców też tego wcześniej nie nauczono. Rozumiemy fakt, że nie każdy miał szczęście wychowywać się w prawidłowo funkcjonującej rodzinie. Po drugie: Pracujemy na Kontraktach Socjalnych, które są pisemną umową z klientem na to, co i do kiedy ma zrobić i na to, w czym my lub inne współpracujące z nami instytucje mogą mu pomóc. Po trzecie: uznajemy, że alkoholizm jest chorobą i poważnym problemem społecznym dlatego w jego rozwiązaniu działamy interdyscyplinarnie pomagając całym rodzinom, w których on występuje. Zbudowaliśmy sieć współpracy międzyinstytucjonalnej dzięki czemu działamy o wiele skuteczniej:)
  12 2 Cytuj Zgłoś
 • 04.07.2011 - 16:33
  Nawet w w ośrodku pomocy społecznej w tak małej gminie jak Sułkowice świetnie radzą sobie z pozyskiwaniem środków unijnych i zostali za to nagrodzeni.

  http://myslenicki.glos24.pl/artykul/wyroznione-projekty-osrodka-pomocy-spolecznej-w-sulkowicach
  http://www.ops.sulkowice.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=95&Itemid=58

  Czy prężnie działający ośrodek pomocy społecznej w Myślenicach zrealizował choć jeden projekt??
  Czy jednak może to prawda z tym betonowym układem w Myślenicach.

  Na pewno ktoś związany z opieką społeczną z Myślenic zagląda tu na forum..
  15 3 Cytuj Zgłoś
 • 04.07.2011 - 19:48
  http://ops.myslenice.pl/ na głównej stronie Osrodka jest informacja ze jest realizowany projekt;/ najpierw trzeba wejść i poczytać zanim sie coś napisze
  3 13 Cytuj Zgłoś
 • 04.07.2011 - 20:07
  85i z tego co widać na stronie, ten projekt dopiero się zaczął. czy to pierwszy projekt realizowany przez myślenicki MGOPS??? jeśli tak, to przespali ogromne pieniądze, z których od kilku lat mogli skorzystać mieszkańcy gminy.
  najpierw zorientuj się od ilu lat inne ośrodki pomocy społecznej realizują projekty, a potem pisz o niezorientowaniu;)
  10 4 Cytuj Zgłoś
 • 09.07.2011 - 10:28
  tak sie składa ze odpowiedziałam na wiadomość użytkownika buka a w niej nie ma nic na temat ile bylo zorganizowanych projektów ale czy chociaz jeden był wiec odpowiadam ze po zapoznaniu sie ze strona MGOPS widac ze ruszył ten chociaz jeden wiec nie rozumiem twoich roszczeń "Jaślanka.
  Ponadto nie mam zwyczaju naskakiwac na insytucje jezeli nie znam jej zdania na temat np dlaczego to pierwszy projekt. widze ze innym uzytkownikom latwo to przychodzi. nieładnie!
  4 12 Cytuj Zgłoś
 • 09.07.2011 - 10:50
  moim zdaniem osoba dopowiedziana powinna ponieść kartę dyscyplinarną za taki stan rzeczy, czyli za to że Opieka Społeczna w Myślenicach nie korzystała dotąd ze środków unijnych a w tym czasie, kiedy robiły to inne ośrodki pomocy społecznej!!!
  14 6 Cytuj Zgłoś
 • 01.08.2011 - 20:17
  dla niektórych będzie to ważna informacja

  http://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wszystkie/art,5538,5536,komunikat-przypominajacy-o-zmianach-od-1-stycznia-2012-r-zasad-ustalania-prawa-do-swiadczen-rodzinnych-zwiazanych-z-urodzeniem-d.html

  "MPiPS przypomina, że od 1 stycznia 2012 r., prawo do dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka i jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia się dziecka, ponownie uzależnione będzie od przedstawienia przez osobę ubiegającą się zaświadczenia, że matka dziecka pozostawała pod opieką medyczną nie później niż od 10 tygodnia ciąży do porodu (przepisy ustawy z dnia 25 marca 2011 r. o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców nie przewidują możliwości zastąpienia ww. zaświadczenia oświadczeniem)."
  12 1 Cytuj Zgłoś
 • 14.08.2011 - 22:34
  -"Fajny film dzisiaj widziałem
  - A momenty były ?
  - No masz! "
  Tak kiedyś zaczynała się jedna z bardziej popularnych audycji kabaretu " 60 minut na godzinę". Ja tez fajny film dziś widziałam jak niewątpliwie wielu z Was Na TVN "Pieniądze to nie wszystko" co prawda "momentów " w nim nie było ale dostrzegłam pod myślenickie baraki w Jaworniku i bezradność ośrodka pomocy. Tak żyją tam ludzie i zastanawiam się kiedy tam zacznie coś się dziać pod względem szeroko podjętej pracy socjalnej. Jedna z moich studentek przeprowadziła tam do swojej pracy badania w ostatnim okresie i powiem szczerze wyniki są szokujące. Jest to , z tego co wiem pod władaniem gminy, i zastanawiam się kiedy burmistrz Myślenic wyciągnie konsekwencje w stosunku do odpowiednich osób z ośrodka pomocy, czy dopiero w tedy gdy do drzwi jego zapuka prokurator? A gdzie są radni i inni włodarze ?! Ludzie to jest XXI wiek, gdy by ktoś nie wiedział, może czas sprawdzić kompetencje i kwalifikacje tych którzy decydują za los innych!!! Ja wiem ze ogólnie w w kraju w tym względzie robi się mało ale nie można nie robić nic jak to się dzieje u nas na Boga.
  13 5 Cytuj Zgłoś
 • 15.08.2011 - 10:34
  gość: Pracowniczka socjalna napisał/a:
  Jest to , z tego co wiem pod władaniem gminy, i zastanawiam się kiedy burmistrz Myślenic wyciągnie konsekwencje w stosunku do odpowiednich osób z ośrodka pomocy, czy dopiero w tedy gdy do drzwi jego zapuka prokurator?
  Po pierwsze, to trzeba sprawdzić czy kierownik ośrodka pomocy społecznej jest przyjęty z konkursu czy inne względy zadecydowały o objęciu stanowiska;)
  12 5 Cytuj Zgłoś
 • 29.08.2011 - 22:12
  to, jak skutecznie działa ośrodek pomocy społecznej, zależy w głównej mierze od ludzi, którzy go tworzą. jednak to kierownik wyznacza kierunek poszczególnych działań. albo wspiera podwładnych albo nie. jak to jest u nas?

  http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,10130857,Osrodki_niemocy_spolecznej__Za_malo_pieniedzy_na_pomoc.html
  14 4 Cytuj Zgłoś
 • 14.09.2011 - 10:13
  Tak chodzę sobie po Myślenicach bo akurat jestem studentem co sesje ma za sobą :-) więc luz do października, a że studiuje na AK socjologie to sobie patrzę. I zastanawiam się gdzie są służby socjalne w naszym mieście ? A to taka bidna kobita po Rynku chodzi /w sumie młoda babka/ a to inni ,nie koniecznie lumpy, gadałem z nimi są z Jawornickich baraków. Jest taki jeden szczególnie sympatyczny co mi powiedział że odkąd mieszka na barakach to piekła się już nie boi. Nie wiem czy burmistrz i pomoc społeczna o tym wie mamy XXI wiek. Akurat zbieram materiały do przyszłorocznej pracy mgr i kategorycznie stwierdzam u nas praca socjalna NIE ISTNIEJE. Co jest tego powodem nie mam pojęcia ale mam nadzieje jako przyszły socjolog ze ktoś kiedyś za to beknie i to na głos.
  17 9 Cytuj Zgłoś
 • 14.09.2011 - 10:32
  Widać drogi/przyszły/ kolego że dopiero się uczysz. Oczywiście z całym szacunkiem dla Ciebie, polityka , polityka i jeszcze raz polityka to prawdziwy wyznacznik pomocy społecznej w Myślenicach. Jestem pracownicą również z tej branży niejednokrotnie wyszydzanej przez kierownictwo z Myślenic różnica polega na tym że my coś robimy. Jak zobaczyłam jaki i po jakim czasie realizują POKL to dostałam ataku takiego śmiechu że mąż ledwo mnie odratował /jak znasz się choć trochę polecam lekturę ich strony/, nic się nie robi i tylko stwarza pozory. Mam tam parę pracujących i byłych koleżanek ale to co One opowiadają jak tam praca wygląda nie napisze bo uznałbyś że zmyślam... Jak się wyszkolisz to nie licz na prace w Myślenicach, bo tu młody ambitny i z pomysłami nie ma czego szukać. Chyba że władza się zmieni , ale jak masz mgr w przyszłym roku to jeszcze dwa lata marazmu. Ale się nie załamuj . Nic nie trwa wiecznie a o komunie tez mówili że nie padnie.
  18 11 Cytuj Zgłoś
 • 14.09.2011 - 14:02
  Znam taki przykład z Myślenic, może nie młody ale ambitny, wykształcony, chcący zmian człowiek tam pracował i niestety podziękowano mu w bardzo chamski sposób. Jeśli nie zrównasz w tej instytucji do miernoty to zostajesz po prostu wyrzucony. Tak więc młody człowieku im dalej od tego ośrodka tym lepiej dla Twojego ego, ale masz czas , może przyjdą zmiany
  19 10 Cytuj Zgłoś
 • 14.09.2011 - 19:40
  w ośrodku na pewno jest wiele dobrze wykształconych i pomysłowych osób, które chcą wprowadzać nowe nowe narzędzia pracy np. kontrakt socjalny czy terapię ale poziom i cele wyznacza kierownik.
  jaki to poziom można zobaczyć po efektywności - patrz: baraki w Jaworniku, patrz: coraz więcej ludzi nadużywających alkoholu, więcej rodzin ubogich czy też niewydolnych wychowawczo, rosnąca ilość osób stosujących przemoc w rodzinie, coraz więcej ludzi w kryzysie, którzy odbierają sobie życie. mówiąc ogólnie coraz szersze grono ludzi wykluczonych społecznie.
  jak można rozwiązywać takie problemy jeśli nie ma dogłębnej diagnozy? najpierw trzeba sprawdzić co jest elementarną przyczyną występujących problemów, a potem odpowiednio dobrać narzędzia naprawcze.
  17 10 Cytuj Zgłoś
 • 15.09.2011 - 11:38
  Jaślanko widać że problemy pracy socjalnej nie są Ci nie obce. Nie wiem czy faktycznie jesteś z Jasła czy tylko pochodzisz a tu działasz? Nie mniej jednak w 100% się z Tobą zgadzam. Jako pracownica tej branży znam nad wyraz doskonale realia myślenickiej pomocy społecznej i stwierdzam że kotwica na "Titanicku" była niczym w porównaniu z kotwicami które torpedują działania tutejszej pomocy społecznej . Jasne są tam pracownicy kreatywni i pełni pomysłów ale co z tego kiedy za każdym razem napotykają na opór "wszechwiedzącej i nieomylnej jedynej w swoim rodzaju" kierowniczki i jej zastępczyni. Niestety trzeba też przyznać że jest tez gro pracownic którym ten marazm odpowiada. Działam w podobnej branzy ale na innym froncie ale widzę że zmierza to do nieuchronnej katastrofy i oby dla dobra podopiecznych nastapiła ona jak naj szybciej.
  16 11 Cytuj Zgłoś
 • 16.09.2011 - 13:42
  to co się dzieje w naszej gminie woła o pomstę do nieba. mam nadzieję , może pani kierownik tego ośrodka zrezygnuje ze stanowiska ustepując komuś, kto bedzie mial zapał i nowe pomysły
  13 9 Cytuj Zgłoś
 • 19.09.2011 - 8:40
  Pomarzyć zawsze można :-). Droga Elko są takie sny co się spełniają oby to był właśnie ten. Co prawda jak rozmawia się z ludźmi w gminie to są ku temu pewne przesłanki ale czy to nastąpi...
  11 6 Cytuj Zgłoś
 • 21.09.2011 - 8:06
  Chcąc załatwić rodzinne dowiedziałam się w MOPS że mam dostarczyć zaświadczenia /dochody ze skarbówki,o gospodarstwie z UMIG,świstek z Urzędu pracy/ bo bez tego nic nie wskóram.A na stronach MOPS stoi jak byk że mogą być oświadczenia. Więc co jest grane.Czyżby panie w MOPS same nie znały nowych przepisów i dalej wprowadzały nas w błąd.
  10 6 Cytuj Zgłoś
 • 21.09.2011 - 8:35
  Nie znają a raczej nie chcą, ja mam to samo to nic innego jak prawdopodobnie kolejny wymysł kierownictwa! Podobną sytuacje miał tam mój brat jak składał wniosek o turnus do sanatorium! Państwo w gminie i tyle . Szkoda gadać !
  10 6 Cytuj Zgłoś
 • 19.10.2011 - 19:44
  dlaczego to nie pani kierownik ośrodka pomocy społecznej została zastępcą burmistrza tylko pan Kęsek? to mogła być szansa na zwolnienie dotychczasowego stanowiska i zmiany w ośrodku ;)
  6 7 Cytuj Zgłoś
 • 20.10.2011 - 9:10
  Taka beznadziejna baba. ODPADA.
  8 6 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o odpowiedziach

Odpowiedz