Forum » Myślenice Przekształcanie działek

 • 29.03.2016 - 11:32
  Właśnie dzwoniłem do Urzędu... okazuje się że przekształcanie działek na terenie łęki/Bulina znowu ma być przesunięte....
  Skandal!!! Czekamy już OSIEM lat!!!
  Bo niby mało wniosków!!! Ale jak ma taka mała miejscowość konkurować z takim Głogoczowem pod względem ilości złożonych wniosków?
  Przecież wiadomo, że to jest nie logiczne!!!
  Szanowna Władzo!!! Może warto przekształcać działki w takich małych miejscowościach... bo wyjdzie duuuużo taniej, no i.... tam też mieszkają LUDZIE!!!
  którym się cały czas obiecywało, że na początku 2017 roku będą mieć przekształcane swoje działki z rolnych na budowlane!!!!
  72 4 Cytuj Zgłoś
 • 29.03.2016 - 16:18
  Znam ten ból!!! U nas... Zresztą bardzo blisko Waszej miejscowości też był problem z doczekaniem się na przekształcenie działki z rolnej na budowlaną... Do momentu aż ważna osobistość nie kupiła tam działki.... To jest chore że mając własną działkę ale nie mając znajomości nie można wybudować domu. I z tym się zgodzę że nie warto ignorować takich małych miejscowości! Bo o ile taniej będzie przekształcić działki w takiej Bulinie czy Łękach niż w Głogoczowie??? Zwłaszcza że mieszkańcom obiecywano!!!! Czy oni są gorsi bo mieszkają w małych wsiach????
  57 1 Cytuj Zgłoś
 • 29.03.2016 - 16:51
  taka sama sytuacja jest w Pcimiu też nie można się doczekać od kilku lat na przekształcenie działek. To jest chory pomysł z tymi przekształceniami dla celów budowy domku jednorodzinnego np. do pow. użytkowej 120m2 powinno odbywać się bez takich ceregieli jak przekształcenia. Wkońcu nie buduje hali lub super marketu o gigantycznych powierzchniach !!!
  45 1 Cytuj Zgłoś
 • 29.03.2016 - 17:46
  nie wierzę że po raz enty przesuną nam przekształcenie działki? Po tylu obietnicach.... a jeszcze nie dawno tuż przed wyborami Pan Burmistrz zapewniał, że w 2016 r a później na początku 2017 roku będzie w końcu nasza kolej... po prawie dziesięciu latach czekania!!!
  Pewno większy interes Szanowni Radni będą mieć, że w pierwszej kolejności będzie Głogoczów!!!
  Tylko co z nami!!! My też czekamy! i to ile lat! Bo co? Bo mniej wpływowi ludzie chcą się budować na Bulinie? Mniej korzyści będzie?
  Co to w ogóle ma być, żeby jacyś Radni decydowali o kolejności przekształcania działek?
  Mieliśmy być na początku 2017 roku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Raz na 10 lat chyba się nam należy??? A może jakaś SZYCHA kupi u nas działkę? Wtedy na pewno nas nie OLEJĄ!!!
  42 2 Cytuj Zgłoś
 • 29.03.2016 - 19:59
  To na prawdę jest SKANDAL!!! Nie liczą się z nami, jak można tak rzucać słowa na wiatr przekształcenie miało być na początku 2017r. Może powinniśmy szukać pomocy u wyższej władzy
  35 1 Cytuj Zgłoś
 • 29.03.2016 - 20:20
  Plan to jedno, a czy twoja działka zostanie przekształcona wg planu to drugie. Jeżeli koliduje to z ogólnie przyjętą wizją projektanta, to nawet plan ci nie pomoże. Sprawdź obecne linie zabudowy M1.

  Zasań w tym roku doczeka się planu, mamy 2016r. Obecny - obowiązujący "stary" plan jest z 2002r. Zatem ile czekali mieszkańcy? 14 lat - zakładając, że projekt zostanie przyjęty przez wojewodę w 2016r. 14 lat!
  21 6 Cytuj Zgłoś
 • 29.03.2016 - 22:17
  To jest chore... Ile można czekać:( obiecują a potem co???
  Niech w końcu ktoś coś z tym zrobi... Sama czekam na przekształcenie.
  W końcu Nasza kolej miała być teraz
  ( Łęki - Bylina). Czy bedzie jakaś sprawiedliwość i solidarność wobec mieszkańców.
  34 2 Cytuj Zgłoś
 • 30.03.2016 - 7:11
  I to jest normalne, żeby tyle czasu czekać na przekształcenie własnej działki?! Niedowiary!!! A jeszcze bardziej zdumiewające jest to że Radni zmieniają ustalaną kolejność jak im się tylko podoba!!! Nie licząc się z tym że ktoś ma plany!!! Zasań, Bulina, Łęki... Dlaczego te miejscowości tak długo czekają???
  32 1 Cytuj Zgłoś
 • 30.03.2016 - 10:09
  Myślę że P. burmistrz dotrzyma słowa bo jest osobą dorosłą i kompetentną. Odpowiedzialną za słowa które padły z jego ust, a mianowicie że w 2017 będą działki przekształcone w małej miejscowości jaką jest Bulina. Panie Burmistrzu proszę nie rzucać słowa na wiatr i dotrzymać danego słowa. Proszę stanąć na wysokości zadania i wywiązać się z danego słowa, obietnicy. Przecież jesteśmy osobami dorosłymi!!!
  29 2 Cytuj Zgłoś
 • 30.03.2016 - 10:54
  Ja też interesuje się przekształcaniem działek w naszej gminie, następną w kolejności miejscowością po Zasani miała być Zawada. Niestety radni z listy burmistrza Ostrowskiego i zaprzyjaźnieni z nimi radni postanowili zmienić kolejność. Kolejność ustaloną kilka lat temu!!!!!!!!!!!! Dlaczego radni wtedy nie zmieniali kolejności, tylko teraz jak zostało kilka miejscowości do końca planu przyjętego na studium?
  30 1 Cytuj Zgłoś
 • 30.03.2016 - 11:24
  I tak właśnie jest cały czas!!! Obiecują a w ostatniej chwili kolejność się zmienia bo radni TAK SOBIE POSTANOWILI!!! Moja działka jest już w studium... I pocieszają że to połowa sukcesu... I co z tego ??? Jak od 8 lat nie mogę wybudować działki. Dodam że na Bulinie są osoby które i od 10 lat się nie mogą doczekać!!! Naszą miejscowość nie pierwszy raz przesuwają w kolejce... Bo nie ma pieniędzy albo za mało wniosków. Ale jak gmina nie ma pieniędzy to chyba znacznie taniej wyjdzie przekształcić w takiej małej Bulinie!!! A że mało wniosków.... No mało bo mała miejscowość!!!! I od lat zbywają nas takimi absurdalnymi argumentami!!!! Jakby jacyś jaskiniowcy tu mieszkali!
  36 1 Cytuj Zgłoś
 • 30.03.2016 - 11:38
  Jeżeli trzeba to zbierzemy wnioski, już nie pozwolimy Nas zbyć po raz kolejny!!!
  30 1 Cytuj Zgłoś
 • 30.03.2016 - 14:16
  Witam
  Też czekam na przekształcenie ponad 5 lat. Jest to zupełnie niepoważne w sytuacji kiedy inwestujesz swoje pieniądze, bo wiesz, że masz perspektywę wybudowania domu w konkretnym czasie, a tu administracja wsadza swoje (lepkie?) łapy i wszystko przewraca.

  W związku z tym:

  Powinniśmy wystosować protest/wniosek i złożyć go w Biurze Rady Miasta. Można też wybrać się na obrady Rady miasta (termin chyba dokładny nie ustalony ale ma być pod koniec kwietnia) i walczyć o swoje, przekonując, że nie można tak ignorować mieszkańców i dzielić na gorszy i lepszy sort.
  Czy ktoś z Państwa jest na miejscu i mógłby zająć się zebraniem podpisów ?
  pzdr
  Irek
  31 1 Cytuj Zgłoś
 • 30.03.2016 - 15:39
  Tak właśnie zamierzamy zrobić.
  Na pewno tak tego nie zostawimy!!! Choćbyśmy mieli całą wsią przyjechać!!!
  36 1 Cytuj Zgłoś
 • 31.03.2016 - 10:09
  Proponuje jeszcze, żeby nasze zastrzeżenia i zażalenia kierować bezpośrednio do ludzi rządzących w naszej gminie.
  Pan Burmistrz Maciej Ostrowski przyjmuje w poniedziałki.
  Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Tomasz Wojtowicz, tel 600042337, przyjmuje w piątki od 14.00 do 15.00 w Biurze Rady.
  Przewodniczący Komisji Rady Miejskiej Pan Kazimierz Dąbrowski tel. 609516766.

  Zachęcam wszystkich zainteresowanych z miejscowości ZAWADA, ŁĘKI, BULINA do działania!!!!!!!

  Telefony do innych radnych dostępne są na stronie Urzędu Miasta i Gminy http://www.myslenice.pl/dla-mieszkancow/samorzd/kontakt-z-radnymi
  33 2 Cytuj Zgłoś
 • 31.03.2016 - 12:03
  Dzwoniłem właśnie do szanownych radnych... I okazało się że Łęki, Bulina i Zawada będą najprawdopodobniej trzecie od końca!!!! Czyli jakieś 3lata czekania. Jeżeli faktycznie nic nie zrobimy to oni będą robić z nami co chcą. Proponuję wszystkich zainteresowanych na udanie się na obrady Rady Miasta i walczenie o swoje!!!! Tak być nie może, że w ostatniej chwili przesunął nas na koniec kolejki!!! Data obrad Rady Miasta ma być znana około 15 kwietnia.
  31 Cytuj Zgłoś
 • 31.03.2016 - 12:14
  Może zorganizować jakieś zebranie, żeby poinformować ludzi? Niech każdy się dowie w jakim poważaniu mają radni mieszkańców wsi, które im żadnych korzyści nie dają!!! Zebranie podpisów . Jak ja dzwoniłam do radnych to wszyscy teraz mówią, że radni z okręgu Pana burmistrza najbardziej chcą zmiany kolejności przekształcania w tym oczywiście przewodniczący komisji!!!!
  Wszyscy mieszkańcy tych miejscowości powinnidzwonić pod nr podane przez wojtek81. Niech wiedzą że nie mogą robić z nami co im się żywnie podoba!!! Pan Kazimierz Dąbrowski przyjmuje na Słowackiego chyba tam gdzie jest geodezja... Codziennie do 15. Warto więc go systematycznie odwiedzać... W końcu jako przewodniczący komisji ma naprawdę dużo do powiedzenia!!!
  36 1 Cytuj Zgłoś
 • 31.03.2016 - 22:11
  Właśnie jeden nagabuje na drugiego, w jakim świetle się stawiają. Najlepiej zwołać zebranie wtedy podejmiemy decyzję. Proponuję niech każdy napisze czy 10-04 odpowiada każdemu termin.
  28 Cytuj Zgłoś
 • 20.04.2016 - 16:15
  Skandal z tymi działkami!!! Wszyscy trąbią o tym Głogoczowie że radni interes w tym mają żeby tam przekształcić działki!!! W ogóle to jest chore że to oni, niekompetentni ludzie w tej kwestii decydują!!! Na Bulinie ile lat nam obiecują i co z tego?! Pan Burmistrz razem z panem Dąbrowskim tylko mydlą nam oczy i na tym kończy się wszystko!!! A ludzie czekają już 16lat!!! A na Zasani co niedawno było??? Mówili ludziom że nie będą mieć przekształconych działek, oni je posprzedawali za bezcen właśnie urzędnikom myślenickim a teraz są budowlane!!! Masakra co się dzieje!!! Trzeba chyba TVN zwołać i nagłośnić sprawę bo nigdy budowlanych działek mieć nie będziemy!!!!
  35 Cytuj Zgłoś
 • 20.04.2016 - 20:30
  Tak też słyszałem co się dzieje na Zasani... Skandal!!! Na Bulinie to zawsze wszystko obiecują przed wyborami... Tak jak było ostatnio... Jak to właśnie Burmistrz z panem dąbrowskim deklarowali się z tym przekształceniem.... A teraz co??? Mają nas gdzieś!!! Bo Oni jak i reszta ich Marionetek nie widzą żadnych korzyści dla siebie w przekształceniu na Bulinie działek!!! Co innego w Głogoczowie!!! Czekam już 10 lat!!! Miało być u nas na początku 2017roku... A teraz znowu nie wiadomo!!! Jestem tak już zdenerwowany całą tą sytuacją że chyba naprawdę zadzwonię do telewizji... Trzeba nagłośnić całą tą sprawę!!! Inaczej dalej będą z nami robić tylko się im podoba!!!
  34 Cytuj Zgłoś
 • 23.04.2016 - 15:30
  Zapraszam wszystkich zainteresowanych na posiedzenie komisji gospodarki przestrzennej w dniu 27.04.2016 godz 15:00 w sali obrad UMiG
  19 Cytuj Zgłoś
 • waluś janosikowy 23.04.2016 - 22:20
  Gmina Myślenice to niezły teatrzyk tylko, że graja tam amatorzy . Ludzie którzy pokończyli zawodówki na szybkiego załatwiali papiery "wykształcenie wyższe" żeby tylko dorwac się do koryta. Nie mają pojęcia o tym co robią . Gmina tylko traci i wybija się na pierwsze miejsce w rankingu najbardziej zadłużonych gmin w Polsce . Ale nie miejcie pretensji do nich tylko do siebie bo sami ich wybraliście . Julek ma racje, tutaj tylko telewizja, chociaż podejrzewam, że nawet to nie pomoże. Tutaj ręka rękę myje.
  25 2 Cytuj Zgłoś
 • 25.04.2016 - 18:25
  Zapraszam wszystkich zainteresowanych na posiedzenie komisji gospodarki przestrzennej w dniu 27.04.2016 godz 15:00 w sali obrad UMiG
  12 2 Cytuj Zgłoś
 • 26.04.2016 - 12:10
  Idziecie???
  12 2 Cytuj Zgłoś
 • 26.04.2016 - 13:34
  Ja się wybieram
  13 2 Cytuj Zgłoś
 • 26.04.2016 - 19:38
  Zapraszam wszystkich zainteresowanych na posiedzenie komisji gospodarki przestrzennej w dniu 27.04.2016 - ŚRODA- godz 15:00 w sali obrad UMiG
  11 2 Cytuj Zgłoś
 • 26.04.2016 - 20:46
  Ja ide bo podobno będą rozmawiać o przekształceniu budowlanych na rolne bo jakieś osuwiska wykryli,tak było w stróży.
  9 2 Cytuj Zgłoś
 • 27.04.2016 - 8:11
  TO JUŻ DZIŚ
  Zapraszam wszystkich zainteresowanych na posiedzenie komisji gospodarki przestrzennej w dniu 27.04.2016 - - godz 15:00 w sali obrad UMiG
  11 2 Cytuj Zgłoś
 • 27.04.2016 - 9:33
  My też się wybieramy. Zobaczymy na żywo który z radnych leje wodę.... Który mieszkańcom mówi co innego a głosuje inaczej!? Miejmy nadzieję że przyjdzie sporo ludzi. Zwłaszcza że po Bulinie, Łękach i w Osieczanach widziałem porozwieszane informacje dotyczące dzisiejszego powiedzenia. No bardzo jestem ciekaw...
  22 2 Cytuj Zgłoś
 • 28.04.2016 - 11:37
  I jak po zebraniu???
  8 1 Cytuj Zgłoś
 • 04.05.2016 - 14:15
  Bulina z 3 pozycji na liście została przesunięta na 5 ! Głogoczów, który był 4 przesunięto na pozycję nr 1 i już w tym roku rozpoczną się pracę nad nowym planem. Ciekawe ilu radnych zakupiło tam działki w ostatnim czasie?
  26 Cytuj Zgłoś
 • 04.05.2016 - 19:57
  a Zawada została przesunięta z miejsca 1 na miejsce ostatnie czyli 7 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  czyli kilka lat czekania ............................
  czy Ktoś wie o co chodzi?
  10 5 Cytuj Zgłoś
 • 04.05.2016 - 22:44
  A Jawornik? Ktoś ma jakieś info?
  5 1 Cytuj Zgłoś
 • 05.05.2016 - 8:16
  Kluczem do rozwiązania zagadki jest jak zawsze-kto na ty zyskał?
  15 1 Cytuj Zgłoś
 • 05.05.2016 - 17:24
  Jawornik z 2 miejsca na 6!!!!! Tragedia trzeba bedzie cos z tym zrobic
  8 2 Cytuj Zgłoś
 • 05.05.2016 - 21:37
  Już raczej nic nie da się zrobić, jedynie czekać
  3 2 Cytuj Zgłoś
 • 06.05.2016 - 19:30
  Da sie zrobic!!!! I ja to rusze bo tak nie może być , już czekam 10 lat i kolejnych nie mam zamiaru. Zbieramy podpisy i jak sie nie beda chcieli zgodzic w myślenicach to sprawa pujdzie do krakowa.
  19 3 Cytuj Zgłoś
 • 09.05.2016 - 22:36
  A kiedy i gdzie będą podpisy?
  2 1 Cytuj Zgłoś
 • 28.05.2016 - 15:39
  Jak długo trzeba czekać będąc ostatnim w kolejce- chodzi o Zawadę- Zawada miała być teraz przekształcana, a została przesunięta na ostatnie miejsce...
  6 Cytuj Zgłoś
 • 29.05.2016 - 14:26
  Około 4-5 lat. Bardzo polecam przeczytanie artykułu w Dzienniku Polskim " Rada zmienną jest..." Pani Katarzyny Hołuj.
  6 Cytuj Zgłoś
 • 29.05.2016 - 14:35
  Swoją drogą... Może następny artykuł powinien być o przybliżeniu sylwetek Radnych z okręgu burmistrza... Np. Pana Kazimierza Dąbrowskiego!!! Mieszkańcy miejscowości: Zawada i Bulina zostali oszukani!!! I tak tego zostawić nie można! Z tym Głogoczowem strasznie dziwna sprawa... Śmierdzi na kilometr! A Radna Głogoczowa... Też z okręgu pana Ostrowskiego!!! Jedno jest pewne - zostawić tego nie można!!! Bo będą dalej żyć w przekonaniu że są nie do ruszenia!!! Może TVN się zaciekawi...?
  12 Cytuj Zgłoś
 • 29.05.2016 - 14:45
  Dodam jeszcze, że radny Zawady przynajmniej coś robił... Nie to co radny Łęk / Buliny pan Topa. Zresztą pan Dąbrowski też nie protestował żeby Bulina spadła na sam koniec!!! A jak była sesja to tylko jakiś Myślenicki Radny chciał żeby Bulinę zrobić z inną miejscowością bo jest małą wsią i problemu nie będzie! To ja się pytam... Gdzie Topa i Dąbrowski!? To czym oni się zajmują jak nie dobrem mieszkańców , którzy ich wybrali??? A gdzie Pani Sołtys Buliny? Która też zachowuje się jakby spadła z jakiejś innej planety i myśli że mieszkańcy wszystko sami sobie załatwią!
  12 5 Cytuj Zgłoś
 • 29.05.2016 - 15:58
  Jak widzę to problem leży chyba gdzie indziej a mianowicie w tym chorym systemie. Dlaczego tym durniom dajemy decydować co będzie 1 a co 7 ? W tym układzie zawsze będzie ktoś poszkodowany. Nie powinno tak byc że ta garstka pasożytów - na ogół cwaniaków i karierowiczów decydowała o naszej przyszłości. Komisja gospodarki - hahaha, śmiech na sali, dobrze że nie mam podobnych problemów bo chyba bym ich rozszarpał.
  14 2 Cytuj Zgłoś
 • 04.06.2016 - 10:52
  http://www.dziennikpolski24.pl/region/a/rada-zmienna-jest,10041902/

  jak by ktoś chciał poczytać i dowiedzieć się kto do tego dopuścił !
  13 1 Cytuj Zgłoś
 • 04.06.2016 - 20:56
  Dziękuję za artykuł, warto przeczytać
  11 1 Cytuj Zgłoś
 • 12.09.2016 - 23:36
  I co z tymi podpisami? jakaś inicjatywa jest czy tylko gadanie na forum? nie podoba mi się to, że urzędnicy decydują, gdzie i kiedy mogę się pobudować. Działki do 30 ar powinny być z automatu przekształcane na budowlane. Kupując ziemię płacę podatek, potem płace przez całe życie tak jakby jeszcze raz podatek, ale rozłożony na dożywotnie raty od mojej już ziemi, a na końcu nie mogę sobie pobudować domu gdzie chcę, bo urzędnik mi na to nie pozwala, bo np. mam 5ar budowlane i 5 rolne i akurat mi na tych rolnych pasuje postawić dom, to nie..... muszę czekać 10 albo i 15lat na jakiś tam plan przestrzenny, albo się na siłę wpasować. Jaki rolnik będzie uprawiał np. 5ar? Co ziemniaki sobie tam posadzi? Na budowlanych 5arach absolutnie ziemniaków zasadzić nie wolno.... Czy Państwo dało mi na tą ziemię albo samą ziemię? nie dość, że wyciąga ręce po haracz to jeszcze wprowadza swoje rządy na nieswoim terenie.
  13 Cytuj Zgłoś
 • 09.07.2017 - 13:48
  Witam , posiadam działkę w miejscowości Łęki , czy coś więcej wiadomomo - ile lat jeszcze trzeba będzie czekać ?
  Pozdrawiam
  3 Cytuj Zgłoś
 • 26.07.2017 - 14:04
  podobno jest ktos, kto moze zalatwic za nas papierkowe sprawy (za pelnomocnictwem) przy rozpoczeciu budowy domu. ktos o tym slyszal? jak szukac takiej osoby? prosze o pomoc
  6 Cytuj Zgłoś
 • 19.08.2017 - 16:24
  Czy coś wiadomo odnośnie przekształcania działek na Bulinie? W UMIG cały czas mówią: proszę zadzwonić za miesiąc... I tak już od Marca. A syn SZANOWNEGO RADNEGO jakoś tutaj dom buduje... no bardzo ciekawe!?
  9 Cytuj Zgłoś
 • 19.08.2017 - 16:28
  Najlepiej zebrać się i iść to całe dziadostwo zaskarżyć! I mówię serio!!! Bo mam już dosyć tego że są równi i równiejsi!
  7 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o odpowiedziach

Odpowiedz