Forum » Myślenice Obawa przed ŚDM ?

 • 17.05.2016 - 21:28
  Zaczynam taki wątek ponieważ jestem ciekawa opinii jak spostrzegacie to wydarzenie pod kątem bezpieczeństwa... ŚDM coraz bliżej i coraz więcej ludzie mówią o zagrożeniu terroryzmem ISIS - jakie macie zdanie na ten temat? Czy jeżeli ktoś z was pracuje w Krakowie jest jakby zmuszony być wówczas w pracy? ( np. pracownicy placówek oświatowych mają na ten czas zawieszone urlopy).Jak z Myślenic wówczas będzie rozwiązany problem dojazdu do pracy w Krakowie? z tego co wiem droga , którą wszytkie busy z Myślenic i okolic dojeżdżają do Krakowa ma być objęta tzw. Strefą Zamkniętą...Proszę Was o opinię i dyskusję - pozdrawiam
  22 14 Cytuj Zgłoś
 • 19.05.2016 - 9:22
  jakieś opinie , obawy? po to zrobiłam ten wątek
  5 15 Cytuj Zgłoś
 • 19.05.2016 - 10:14
  Moj mąż pracuje na czyzynach. Od miesiąca zastanawia sie jak dojedzie do pracy skoro praktycznie kazda droga dojazdowa bedzie zamknieta.
  17 3 Cytuj Zgłoś
 • 19.05.2016 - 14:50
  Tłok na pewno będzie niesamowity, nie wyobrażam sobie kursowania komunikacji miejskiej zwłaszcza w ścisłym centrum podczas ŚDM.
  9 5 Cytuj Zgłoś
 • 19.05.2016 - 17:56
  3 7 Cytuj Zgłoś
 • 19.05.2016 - 17:59
  1 9 Cytuj Zgłoś
 • Def Ibrylator 19.05.2016 - 18:04
  Obawy ?

  Ekonomiczne - większość dużych firm zamyka się na ten okres - straty liczone w milionach. Firmy przewozowe stracą kupę zleceń z powodu zamkniętych firm. Kolejne miliony stracone. Mali przedsiębiorcy, właściciele lokali gastronomicznych już mówią, że zamykają lokale na czas ŚDM, bo obliczyli, że im się to nie opłaca - młodzi ludzie nie będą się stołować w drogich knajpach wybierając jedzenie uliczne. Straty w milionach (informacja z Radia Kraków). Trzeba będzie postawić do pionu policję, straż pożarną i wszystkie szpitale i to pewnie z połowy małopolski - straty dla Państwa w milionach. Będzie szalenie trudno zwykłym obywatelom zostać obsłużonym w szpitalach. Ciężko się będzie dostać karetkom i straży pożarnej w przypadku dużego natężenia ludzi (ale z tym wierzę, że sobie jednak miasto poradzi).

  Psychologiczne - strach o mienie oraz o życie. Już udaremniono jeden zamach planowany na czas ŚDM (terroryści mieli wjechać w tłum 3 uzbrojonymi samochodami). Z jednej strony brawo, widać, że służby nie próżnują. Z drugiej jestem pewny, że jeżeli planowali jeden, zaplanują też drugi. ŚDM spłynie krwią. Tego się boję.

  http://pikio.pl/polskie-sluzby-udaremnily-zamach-na-swiatowe-dni-mlodziezy/

  Stracimy miliony złotych na imprezę, która nie powinna się odbyć w tych okolicznościach, przy takim budżecie i stanie naszego Państwa. Jeżeli dojdzie do zamachu, czynnie uruchomimy piramidę zdarzeń, która wrzuci nas w środek bitwy terrorystycznej, na którą nas nie stać. Zginą kolejni ludzie i to najprawdopodobniej zwykli obywatele. Bo tak działa terroryzm.

  Ps. I dlaczego polski rząd finansuje imprezę organizowaną przez kościół ?
  39 11 Cytuj Zgłoś
 • 19.05.2016 - 18:15
  A jak było w innych krajach?
  Kto finansował?
  Na bank wina Kaczora.
  Ps.A dlaczego polski rząd finansował EURO 2012 i wydał tyle milionów na stadiony do których trzeba dokładać?
  28 26 Cytuj Zgłoś
 • 19.05.2016 - 18:36
  Ja pracuję w placówce państwowej , która znajduję się... w tzw strefie zamkniętej... teoretycznie najbardziej zagrożonej...dyrekcja dała nam nakaz pracy do 22 w tych dniach... -ponieważ ...pielgrzymi będą...(placówka oświatowa - ja dział administracji - również mam nakaz dyzurów!) - nie można wziąć urlopów wtedy... są zawieszone!!! co najlepsze jest odgórny nakaz miasta Krakowa!!! to jest skandal... ja np. przez kościelna impreze w imię miłosierdzia ... mam wybór.. być zagrożona hipotetycznym zamachem - lub zwolnić sie z pracy - w nastepstwie stracić żródło utrzymania mająć rodzinę... i gdzie to miłosierdzie...? dyrekcji nie interesuje również to , że ludzie spoza krakowa naprawde nie mają czym dojechac (ulica zakopiańska już będzie objęta strefa zamknięta i tak do matecznego! ) - mówią nam żebyśmy spali wobec tego w miejscu pracy przez tydzien...- to zakrawa na scenariusz do filmu Barei...
  34 8 Cytuj Zgłoś
 • jeden język a dwoje uszu 19.05.2016 - 21:51
  Po pierwsze o to chodzi terrorystom żeby nas przestraszyć i jak widać osiągnęli już swój cel mimo że ŚDM jeszcze się nie rozpoczęły.

  Po drugie sądzę się że większe jest prawdopodobieństwo że nie dożyjesz ŚDM niż to że w ciągu tych 6 dni stracisz życie.

  Po trzecie miasto z Kurią już dawno powinno mieć plan jak to zrobić aby paraliż komunikacyjny nas nie czekał. Czy taki plan jest czy nie to nie wiem. Przypuszczam że przynajmniej osobowych samochodów będzie mniej na ulicy. Pewnie w szkole będziesz musiała być zanim młodzież zacznie do niej wracać, a opuszczać ją będziesz jak młodzież będzie w połowie drogi pod Wieliczkę. Tak więc największe korki może Cię ominą
  8 19 Cytuj Zgłoś
 • jeden język a dwoje uszu 19.05.2016 - 21:58
  A jak to było w innych krajach?
  Jeżeli zwykli Polacy wraz z Budżetem Państwa sumarycznie więcej stracą niż zyskają na ŚDM to (o ile terroryści tu coś nie namieszają) oznaczać będzie że kiepskich mamy ekonomów i polityków.
  6 10 Cytuj Zgłoś
 • Def Ibrylator 19.05.2016 - 22:02
  krowka123 napisał/a:
  A jak było w innych krajach?
  Kto finansował?
  Na bank wina Kaczora.
  Ps.A dlaczego polski rząd finansował EURO 2012 i wydał tyle milionów na stadiony do których trzeba dokładać?
  Odnieś się do mojego postu i spróbuj zaprzeczyć któremuś z moich argumentów, a nie chodź "dookoła" tematu.

  I coś o Euro:

  http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/Wydarzenia/prawie-1-mld-zl-zarobila-polska-podczas-euro-2012,29465,1 #

  Chyba, że Forbes to dla Ciebie żydomasońska gazeta... to nie wiem... poszukaj sobie informacji na Fronda.pl czy coś..
  8 9 Cytuj Zgłoś
 • jeden język a dwoje uszu 20.05.2016 - 21:38
  Tak na chłopski rozum ta zza wschodniej granicy może i przyjadą z własnym prowiantem, ale z dalsza albo z zachodu raczej nie, więc sumarycznie ruchu w interesie spożywczym musi być więcej.
  6 3 Cytuj Zgłoś
 • 27.05.2016 - 16:13
  3 Cytuj Zgłoś
 • 13oddział 27.05.2016 - 21:16
  def_ibrylator napisał/a:
  Odnieś się do mojego postu i spróbuj zaprzeczyć któremuś z moich argumentów, a nie chodź "dookoła" tematu.

  I coś o Euro:

  http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/Wydarzenia/prawie-1-mld-zl-zarobila-polska-podczas-euro-2012,29465,1 #

  Chyba, że Forbes to dla Ciebie żydomasońska gazeta... to nie wiem... poszukaj sobie informacji na Fronda.pl czy coś..
  No nie bardzo : https://www.wprost.pl/381892/Euro-2012-przychody-znacznie-nizsze-niz-wydatki-Miasta-stracily . Raczej lepsze porównanie, bo co z tego ze wydali pytanie gdzie te pieniązde poszły- do prywatnych kieszeni czy budżetu .
  Co do udaremnionego zamachu : Zatrzymano kogoś ? skonfiskowano broń, ciężarówki ? w jaki sposób udarenmniono ? zakłucili fale radiowe i terroryści nie mogli sobie pogadać ? Dowody a nie ploteczki od nieznanego informatora bo służby już nie takimi plotkami nas raczyły.
  Zamachy pewnie nie można wykluczyć ale nie ma się co nakrącać. Wodzowie z ISIS to nie walnięci pasterze jakimi byśmy chcieli ich widzieć a sprytni terroryści, zamach w Polsce ? po co ? nie mamy radyklnych muzułmanów których prawdopodobnie chcą podjudzić do działania na zachodzie.
  Z resztą się zgodzę- Imprezka kościoła za którą zapłacimy wszyscy, Polska nie jest państwem świeckim nie ma się co oszukiwać i nigdy kościół nie oderwie się od państwa bo z tego tytułu czerpie dobre pieniądze.
  7 1 Cytuj Zgłoś
 • 28.05.2016 - 8:35
  bardzo proste dlaczego Isis chciałoby zrobić zamach w Pl podczas takiego sdm...otóż - muzułmanie nie oszukujmy się opanowali zachodnia europę - francja anglia, niemcy , belgia itp itd... społeczeńśtwo żyje tam strachem..czasami paraliżującym z tego co wiem - ale "europejczycy" myśla - "ej .. ten Islam to jakas ściema.. przeciez to nierealne by opanowali Europę /świat .. tworzą sobie jakieś tam bzdury , że Islam zawładnie światem.. nie wierzmy w to... i traktujmy ich po bratersku"... a teraz pytanie.. co zrobić.. by sterroryzować całą Europe krok po kroku by uzyskac swój cel w rezultacie by Europa za kilka lat poddała się.. i pomału przeistaczała się w kalifat islamski?.. a no zrobić to co do tej pory robione ale poszerzyć teren działania.. tak by każdy europejczyk wiedział.. że nie znaja dnia ani godziny.. miejsca i daty... że wszystko jest możliwe.. że islam jest wielki.. i nikt go nie zatrzyma.. w rezulatacie za kilkanaście lat... europejczycy ze strachu albo popadną w totalną wojnę albo poddadzą sie Allahowi.. i przejdą na Islam tworząc EUROARABIE...- taki jest cel Islamu a teraz skrajnego odłamu - ISIS - jest duże pradopobonieństwo że zrobią zamach na ŚDM.. po to by zastraszyc.. ze nawet w tak "bezpievznym " państwie jak Pl(wedle ostatniej mapy tzw bezpiecznych narodów -polska jets numerem 1 - tą mapkę w tv w angli pokazywano..) - gdzie odsetek muzułmanów jest znikomy..- nie można czuć sie bezpiecznie.... ze strachu Europa może poddać sie islamowi... europę zacznie dotykać swoistego rodzaju "syndrom sztokholmski " w stosunku swojego ciemiężcy - ISIS(ISLAM...) -
  5 3 Cytuj Zgłoś
 • 28.05.2016 - 10:16
  Pozostaje siedzenie w domu i oglądanie ŚDM w telewizji jeśli ktoś sobie życzy.

  "np. pracownicy placówek oświatowych mają na ten czas zawieszone urlopy"

  Ciekawe, bo mój mąż pracuje w placówce oświatowej i już dawno urlop na ten "wspaniały" tydzień sobie zaklepał, zwłaszcza, że także dojeżdża samochodem codziennie.

  Może lepiej szukać pracy poza Krakowem niż żyć paranoją i przepełniać nią innych... nie?
  Teraz można pracować zdalnie, z domu, w domu etc.


  Tylko ciężko by było powiedzieć "nie pracuję w Krakowie, bo boję się ataku terrorystów"- ktoś by stwierdził, że należy osobnika do psychiatry wysłać.


  ( zaznaczam, że wcale nie uważam, jakoby Wasze powyższe wypowiedzi były pozbawione sensu)
  2 10 Cytuj Zgłoś
 • 13oddział 28.05.2016 - 11:22
  Ostra teoria. Osobiście mi się wydaje że przywódcy ISIS nie mają tak dalekosiężnych planów. ISIS potrzebuje żołnierzy i atakami terrorystycznymi przeprowadza po prostu werbunek. mniej więcej : Dla europejskich muzułmanów : Zamach, reakcja atakowanego państwa czyli zaostrzenie prawa i "przyciśnięcie" środowiska muzułmanów, a ze nie wszyscy lubią być "przyciskani" to część może być gotowa wstąpić w szeregi terrorystów (którzy przecież "bronią " ich wiary), dla świata arabskiego : Zamach czyli uderzenie w zgniły Zachód który wywołuje wojny w ich regionie a skoro ISiS walczy z Zachodem to radykalnemu muzułmaninowi najłatwiej się przyłączyć do nich.
  Kwiestia jeszcze historii- teroryzm (w czasach wspólczesnych) nigdy nie pomógł danej "sprawie" czy to w Irlandi, kraju Basków, Czeczeni, Kolumbi , skrajnie lewicowym czy skrajnie prawicowym i nigdy nie pomoże gdyż większość ludzi bardziej identyfikuje się z ofiarami niż ze sprawcami.
  p.s. a) "syndrom sztokcholmski" polega na "zaprzyjaznieniu" i "zrozumieniu" ofiary z oprawcą. wzięcie zakładników, drobne ustępstwa na ich kożyść, rozmowy, poznanie intencji i sprawy terrorystów, zobaczenie w nich zwykłych ludzi itd. Trudno to zastosować do obcego człowieka który zaraz potem się wysadza.
  b) ISIS to panstwo radykalnych islamistów. Ze swoim terytorium , włądzami, armią itd. Islam to religia ze swoimi odłamami. Raczej nie stawiałbym tu znaku równania. No chyba że np. Mormonów uznamy za przedstawicieli wszystkich chrześcijan.
  2 2 Cytuj Zgłoś
 • 28.05.2016 - 19:20
  Klepiecie takie bzdury że aż czytać się odechciewa. Kto kogo u nas będzie "werbował"? Cyganów? Osiedlowych dresów? Ultra katolicki kraj jakim jest Polska może się stać celem tylko w jedym przypadku. Niestety u nas nie osiągną nic tym zamachem więc nie ma co panikować. Wbrew pozorom, logistycznie taki zamach jest bardzo łatwy do przeprowadzenia i nie musi to być IED czy strzelanina. Przypominam ze zamachowcy z Paryża byli belgami. Niestety trzeba się pogodzić z faktem (piszę w pozytywnym znaczeniu) że nasz kraj to zadupie Europy które nawet dla swoich obywateli nie zapewnie bytu socjalnego na poziomie więc terroryści nie mają w Polsce o co walczyć (Polki i kozy na razie ich nie interesują ;) )
  6 3 Cytuj Zgłoś
 • 28.05.2016 - 19:48
  nawróccie siem póki nie jest zaaa póżno
  1 4 Cytuj Zgłoś
 • 13oddział 28.05.2016 - 20:33
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  Klepiecie takie bzdury że aż czytać się odechciewa. Kto kogo u nas będzie "werbował"? Cyganów? Osiedlowych dresów? Ultra katolicki kraj jakim jest Polska może się stać celem tylko w jedym przypadku. Niestety u nas nie osiągną nic tym zamachem więc nie ma co panikować. Wbrew pozorom, logistycznie taki zamach jest bardzo łatwy do przeprowadzenia i nie musi to być IED czy strzelanina. Przypominam ze zamachowcy z Paryża byli belgami. Niestety trzeba się pogodzić z faktem (piszę w pozytywnym znaczeniu) że nasz kraj to zadupie Europy które nawet dla swoich obywateli nie zapewnie bytu socjalnego na poziomie więc terroryści nie mają w Polsce o co walczyć (Polki i kozy na razie ich nie interesują ;) )
  Jeżeli czytasz rób to ze zrozumieniem (chyba że Ci się odniechciało). Odnosiłem sie do sytuacji Zachodu gdyż odpowiadałem na posta odnośnie sytuacji Europy. Mój post o Polsce masz powyżej. Choć muszę przyznać że sie zgadzam.
  1 2 Cytuj Zgłoś
 • 28.05.2016 - 21:55
  bójcie się, bójcie i siedźcie w domu, sieroty.
  5 4 Cytuj Zgłoś
 • jeden język a dwoje uszu 29.05.2016 - 10:28
  Póki co ktoś próbuje zastraszyć ludzi aby nie jechali na ŚDM. I to jak zresztą widać po tym temacie już się po części udało. Również jest dla mnie oczywiste ze niektórzy przywódcy islamscy chcą zawładnąć Europą w sposób bezkrwawy. Niestety idzie to im bardzo skutecznie choć powoli. Zamachy tylko im to mogą utrudnić.
  Natomiast czy zrobią zamach? Spotkałem się z mocno wierzącymi ludźmi którzy uważają że jest to nie możliwe - że Bóg na coś takiego w Krakowie nie pozwoli. Ja osobiście nie podzielam takiego optymizmu. Jeżeli jakiś zamach się wydarzy to jeszcze pytanie gdzie? Wydaje mi się że z punktu widzenia terrorystów łatwiejsze i bardziej zastraszające ludzi było by zrobienie go na przedmieściach Krakowa, niż na placu gdzie będą główne uroczystości. Zatem Reniu czy aby na pewno będziesz bezpieczniejsza biorąc sobie w tych dniach L4?
  2 4 Cytuj Zgłoś
 • jeden język a dwoje uszu 29.05.2016 - 10:36
  Wróćmy do historii. Czy w długiej perspektywie Hitlerowi opłacił się atak na Polskę? Obawiam się że nie. Że to, był początek jego końca. Nieprzypadkowo w sierpniu 1939 osobisty czarownik Hitlera stanowczo odradzał mu atak na Polskę. Atak terrorystyczny w Polsce jeżeli nastąpi (oby nie nastąpił) terrorystom się nie opłaci. Przyniesie skutek odwrotny do zamierzonego. Ludzie zaczną w Europie częściej chodzić do kościoła, a muzułmanie w Europie częściej przechodzić na chrześcijaństwo.
  2 6 Cytuj Zgłoś
 • 29.05.2016 - 17:04
  Sh_ma, ostatnimi czasy strasznie obniżył się poziom Twoich wypowiedzi. Zastanawiam się czy to Ty, czy zmieniło się moje spojrzenie na to co piszesz? Pozostawiam resztę bez komentarza.
  Pisanie że "Polska to kraj specjalny" zakrawa na populizm. Zauważ że muzułmanie atakują kraje które są rozwinięte gospodarczo by zastraszyć tamtejsze społeczeństwo. Nasza gospodarka juz jest w posiadaniu zachodu, nasi obywatele już dla nich pracują. A teraz zgodnie z prawem sharia będą pracować na muzułmańskich panów. To samo prawo mówi że nie muzułmanie będą płacić jizyah, co naszym krajanom przyjdzie z łatwością bo przyzwyczajeni są do tego przez "nasz rodowity" kościółek który nota bene pochodzi z tego samego źródła. Więc po co zabijac?
  6 4 Cytuj Zgłoś
 • jeden język a dwoje uszu 11.06.2016 - 22:47
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  Sh_ma, ostatnimi czasy strasznie obniżył się poziom Twoich wypowiedzi. Zastanawiam się czy to Ty, czy zmieniło się moje spojrzenie na to co piszesz? Pozostawiam resztę bez komentarza.
  Trudno ustosunkować się do takich ogólników, ale jeżeli dobrze domyślam się o co Ci chodzi to jest to nie kwestia "obniżenia mojego poziomu" ale tego że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Nie wiem jak z twoimj, ale mój przez ostatnie kilka lat troszkę się przesunął i zresztą cały czas się zmienia.

  Przykładowo kilka miesięcy temu uświadomiłem sobie, że z naszego ludzkiego punktu widzenia Kościół jest podzielony na katolików, prawosławnych i wiele różnych odłamów protestantyzmu, ale z punktu widzenia Jezusa nadal jesteśmy jednym Kościołem. Poszarpanym, ale jednym.
  1 3 Cytuj Zgłoś
 • Andrzej 11.06.2016 - 23:31
  Odnośnie punktu widzenia Jezusa, przypomniało mi się (stare, ale jare) :
  http://segritta.pl/papiez-idzie-do-nieba/
  3 4 Cytuj Zgłoś
 • 02.07.2016 - 13:19
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  (Polki i kozy na razie ich nie interesują ;) )
  To może nie ale wydźwięk światowy mogą sobie zapewnić i tego należy się obawiać.
  3 Cytuj Zgłoś
 • 02.07.2016 - 13:33
  Endrju napisał/a:
  Odnośnie punktu widzenia Jezusa, przypomniało mi się (stare, ale jare) :
  http://segritta.pl/papiez-idzie-do-nieba/
  a mnie zawsze bawi wypowiedź Hadziuka z ranczowej ławeczki cyt: jak to jest,że jest tyle religii na świecie a tylko nasza słuszna
  cóż niektórzy uważają się za pępek świata
  5 2 Cytuj Zgłoś
 • 02.07.2016 - 14:50
  Miś Grizli napisał/a:
  To może nie ale wydźwięk światowy mogą sobie zapewnić i tego należy się obawiać.
  Jakoś ich akcja w Bangladeszu nie ma "światowego wydźwięku". Zgodnie z zasadą że "to nie u nas to nie ma się co martwić"
  3 2 Cytuj Zgłoś
 • jeden język a dwoje uszu 03.07.2016 - 17:48
  Miś Grizli napisał/a:
  a mnie zawsze bawi wypowiedź Hadziuka z ranczowej ławeczki cyt: jak to jest,że jest tyle religii na świecie a tylko nasza słuszna
  cóż niektórzy uważają się za pępek świata
  Albo wierzysz, albo nie. Jeżeli wierzysz to tylko jedna religia (nie dzieląc jej na odłamy) będzie dla Ciebie słuszna, a jeżeli tak nie jest, to się staje religia tylko ideologią albo supermarketem. Bo nie można dwóm panom służyć
  3 4 Cytuj Zgłoś
 • Def Ibrylator 04.07.2016 - 8:36
  sh_ma napisał/a:
  Albo wierzysz, albo nie. Jeżeli wierzysz to tylko jedna religia (nie dzieląc jej na odłamy) będzie dla Ciebie słuszna, a jeżeli tak nie jest, to się staje religia tylko ideologią albo supermarketem. Bo nie można dwóm panom służyć
  Bóg jest jeden, Religii tysiące. Służ bogu, nie religii. Będziesz pewna, że służysz jednemu Panu.
  2 1 Cytuj Zgłoś
 • Andrzej 04.07.2016 - 12:45
  Równie dobrze można powiedzieć, Boga nie ma, a religii tysiące. Ale to duży OT od wątku głównego.
  1 Cytuj Zgłoś
 • 08.07.2016 - 17:14
  Czy u was w miejscowościach też mówi się żeby zrobić wieksze zapasy wody oraz jedzenia,leków na czas trwania śdm?tak na wszelki wypadek?
  2 1 Cytuj Zgłoś
 • jeden język a dwoje uszu 08.07.2016 - 22:36
  def_ibrylator napisał/a:
  Bóg jest jeden, Religii tysiące. Służ bogu, nie religii. Będziesz pewna, że służysz jednemu Panu.
  W tym właśnie sęk aby sie nie pomylić i służyć Bogu a nie bogu*

  Ps. Jestem facet, a mój pseudonim pochodzi po prostu z języka aramejskiego albo hebrajskiego.
  ------------------------------------------
  * porównaj przypisy w Piśmie Świętym do wersetów zawierających słowo bóg pisane z małej litery.
  2 2 Cytuj Zgłoś
 • jeden język a dwoje uszu 08.07.2016 - 22:42
  ania84xxxx napisał/a:
  Czy u was w miejscowościach też mówi się żeby zrobić wieksze zapasy wody oraz jedzenia,leków na czas trwania śdm?tak na wszelki wypadek?
  W sumie może być to o tyle niegłupie, że podczas ŚDM wszystko może byc droższe, ale nie wpadajmy w przesadę, bo takie pogłoski najprędzej rozprzestrzeniają Ci co mają w tym interes. Kilka miesięcy temu krążył sobie taki sms o Czarnobylu, że aż po hurtowniach medycznych płynu Lugola zabrakło.
  2 1 Cytuj Zgłoś
 • 09.07.2016 - 10:10
  słyszeliście , ze państwo islamskie zhakowało przedwczoraj strone ŚDM..ponoć ABW teraz bada sprawę ... oprócz logo ISIS był napis , ze spłoniemy w świętym ogniu ..bać się ? ??
  4 3 Cytuj Zgłoś
 • jeden język a dwoje uszu 10.07.2016 - 0:07
  Nie - bo jestem przekorny, a im własnie o to chodzi by nas zastraszyć
  3 Cytuj Zgłoś
 • 12.07.2016 - 12:15
  Mi opadły ręce jak przeczytałem cennik ŚDM.. Na stronie ŚDM-u jest cennik dla osób które się wybierają. Czuwanie 150zł. Msza św. główna 150zł. Jeśli ktoś chce być wolontariuszem to musi zapłacić coś ok 300zł...... Ja ***** co się dzieje z tymi Dziwiszem że taki stawki ?
  5 3 Cytuj Zgłoś
 • Def Ibrylator 12.07.2016 - 12:34
  Nowa informacja: Restauratorzy muszą zapłacić 1000 zł miesięcznie (czyli zapewne jednorazowo) aby móc wyżywić pielgrzymów posiadających wykupione pakiety.

  Hahaha paranoi część druga, albo trzecia.

  Dlaczego ludzie się jeszcze nie buntują ? Bo jest na tym nalepka katolickiej imprezy ? A jak pod katolickimi hasłami kościół zacznie np. okradać ludzi, to też nikt się nie odezwie ?

  Patrząc na całe jaja związane z ŚDM, niech mi ktoś teraz powie złe słowo na Woodstock to chyba powieszę :)
  8 4 Cytuj Zgłoś
 • 12.07.2016 - 13:07
  modlitwa nas uzdrowi i co łaska na tackę moszna zblizeniowo opłacić karnet z góry
  1 4 Cytuj Zgłoś
 • 12.07.2016 - 13:43
  def_ibrylator napisał/a:
  Patrząc na całe jaja związane z ŚDM, niech mi ktoś teraz powie złe słowo na Woodstock to chyba powieszę :)
  Co Ty człowieku porównujesz? Pisałeś to bez zastanowienia, prawda?
  2 8 Cytuj Zgłoś
 • Def Ibrylator 12.07.2016 - 14:00
  pan Kracy napisał/a:
  Co Ty człowieku porównujesz? Pisałeś to bez zastanowienia, prawda?
  Nie do końca. Woodstock i ŚDM to dwie największe tegoroczne imprezy w Polsce. Tu mają swój wspólny mianownik. Chodzi o organizację i podejście, że teoretycznie oba "festiwale" są darmowe. Rok temu na Woodstock było 300 tyś ludzi. ŚDM zapewne przebiją tak czy siak ten wynik, ale obecnie zarejestrowanych jest poniżej 300 tyś. Też pozwala mi to porównywać obie imprezy pod względem zarządzania i przygotowań. Z punktu widzenia rynku polskiego oczywiście.

  Ps. Powtórzę, bo na pewno nie wszyscy załapią - nie porównuję ideologii tych festiwali. Chodzi o zarządzanie i przygotowanie obsługi tak wielkiej ilości ludzi.

  ... i wielkim błędem jest, że ŚDM nie ma formy Woodstocku. Lub inaczej - Lednicy.
  3 2 Cytuj Zgłoś
 • 14.07.2016 - 15:07
  Dla mnie sama organizacja ŚDM na Brzegach to zły pomysł. Daleko od dworca,zero parkingów,zero dróg ewakuacyjnych ,teren bardzo podmokły.... no i te bilety...
  2 2 Cytuj Zgłoś
 • 15.07.2016 - 15:19
  i co teraz... .pamiętam jakis czas temu ok 2 miesięcy nagłówki gazet w pl rozsiewały taką info :udaremniona zamach na śdm - ciężąrówka pełna broni miała wjechac w tłum pielgrzymów i ich taranować..informacja do naszych służb rzekomo pochodziła od francuskiego wywiadu... jak teraz na to patrzeć.. jeśli ta rzecz stała się we Francji..dodam , ze jakiś 2 tygodnie temu rozbrojono mieszkanie na jednym w krakowskiech osiedli , w którym znaleziono arsenał broni od kałachów do granatów - oraz kilku ciapatych w tym mieszkaniu.. informacji nie podano publicznie by nie siać paniki.. - wobec tego obawiam się o swoje bezpieczeństwo.. - co jeszcze - rozmyślam nad tym i doszłam do wniosku , ze jeżeli terrorysta będzie rzeczywiście planował zamach może wcale tego nie zrobić w trakcie sdm a po albo i przed... i wcale nie w krakowie a np w myślinicach czy Sułkowicach.. śmieszne prawda? ale trzeba pomyśleć.. ile pielgrzymów będzie tu czy tu.. pozostaje tylko dla takiego terrorysty wybrac moment kulminacji czyli moment np wyjazdu pielgrzymów itp jakies modlitwy.. a ,że np sułkowice czy myślenice nie będą pilnie strzeżonym miejscem jak kraków - taki terrorysta mozę niestety w taki sposbó zabić kilaset ludzi...- przed tym pozostać kompletnie neizauwazonym i chodzącym nawet w emblematach śdm.. kto będzie podejrzewał.. i pomyślcie.. przeciez poza krakowem nikt nie bedzie pilnował jak w kraku.. ech... dlatego nie wychodze z domu. co moge jeszcze dodać.. dla niektórych to moze być abstrakcja.. ale taki potencjalny terrorysta moze nawet ubrac się w habit i udawac duchownego nie wzbudzajac przy tym neipokoju jak będący poza wogole kręgiem podejrzeń albo zakonnica... bo kto powiedział ze kobieta nie moze nosic pas szachida pod habitem? kto bedzie podejrzewał. kto sprawdzi.. a no nikt.. i tu sie obawiam nasze służby chyba nie biorą takich spraw pod lupę.. ponoć np w sulkowicach w jednym dniu ma byc ok 1000 pielgrzymów.. wystraczy ze jeden sie przyczai ubrany w emblematy sdm.. wejdzie w tłum.. i kilkaset osob 30 km od miejsca głównych wydarzen niezyje.. i jest wielka tragedia,.. kto nas bedzie pilnował za krakowem.. w podkrakowskich miejscowosciach? czy ktos sprawdzał te miejsc z służb ajkiś? kto nas bedzie bronił? posterunkowy z myslenic??? prawda jest taka , ze po przemysleniach czuje , ze podkrakowskie tereny moga byc wąłsnie najbardziej narazone ze wzgledu an brak reakcji obecnie jakikolwiek służb..ale obym się myliła ;-(
  14 3 Cytuj Zgłoś
 • 15.07.2016 - 17:03
  Renia08 napisał/a:
  i ech... dlatego nie wychodze z domu. co moge jeszcze dodać..-(
  Możesz jeszcze odciąć się od internetu, z pożytkiem dla Ciebie i tych którzy Cię czytają.
  10 9 Cytuj Zgłoś
 • 15.07.2016 - 17:14
  Spójrzmy po prostu trzeźwo na rzeczywistość: nie bójmy się Islamistów, największym w tym momencie zagrożeniem dla Polaków jest grupa świrów z pewnej partii i ustawa antyterrorystyczna.
  7 10 Cytuj Zgłoś
 • 15.07.2016 - 17:35
  Renia08 napisał/a:
  i co teraz... .pamiętam jakis czas temu ok 2 miesięcy nagłówki gazet w pl rozsiewały taką info :udaremniona zamach na śdm - ciężąrówka pełna broni miała wjechac w tłum pielgrzymów i ich taranować..informacja do naszych służb rzekomo pochodziła od francuskiego wywiadu... jak teraz na to patrzeć.. jeśli ta rzecz stała się we Francji..dodam , ze jakiś 2 tygodnie temu rozbrojono mieszkanie na jednym w krakowskiech osiedli , w którym znaleziono arsenał broni od kałachów do granatów - oraz kilku ciapatych w tym mieszkaniu.. informacji nie podano publicznie by nie siać paniki.. - wobec tego obawiam się o swoje bezpieczeństwo.. - co jeszcze - rozmyślam nad tym i doszłam do wniosku , ze jeżeli terrorysta będzie rzeczywiście planował zamach może wcale tego nie zrobić w trakcie sdm a po albo i przed... i wcale nie w krakowie a np w myślinicach czy Sułkowicach.. śmieszne prawda? ale trzeba pomyśleć.. ile pielgrzymów będzie tu czy tu.. pozostaje tylko dla takiego terrorysty wybrac moment kulminacji czyli moment np wyjazdu pielgrzymów itp jakies modlitwy.. a ,że np sułkowice czy myślenice nie będą pilnie strzeżonym miejscem jak kraków - taki terrorysta mozę niestety w taki sposbó zabić kilaset ludzi...- przed tym pozostać kompletnie neizauwazonym i chodzącym nawet w emblematach śdm.. kto będzie podejrzewał.. i pomyślcie.. przeciez poza krakowem nikt nie bedzie pilnował jak w kraku.. ech... dlatego nie wychodze z domu. co moge jeszcze dodać.. dla niektórych to moze być abstrakcja.. ale taki potencjalny terrorysta moze nawet ubrac się w habit i udawac duchownego nie wzbudzajac przy tym neipokoju jak będący poza wogole kręgiem podejrzeń albo zakonnica... bo kto powiedział ze kobieta nie moze nosic pas szachida pod habitem? kto bedzie podejrzewał. kto sprawdzi.. a no nikt.. i tu sie obawiam nasze służby chyba nie biorą takich spraw pod lupę.. ponoć np w sulkowicach w jednym dniu ma byc ok 1000 pielgrzymów.. wystraczy ze jeden sie przyczai ubrany w emblematy sdm.. wejdzie w tłum.. i kilkaset osob 30 km od miejsca głównych wydarzen niezyje.. i jest wielka tragedia,.. kto nas bedzie pilnował za krakowem.. w podkrakowskich miejscowosciach? czy ktos sprawdzał te miejsc z służb ajkiś? kto nas bedzie bronił? posterunkowy z myslenic??? prawda jest taka , ze po przemysleniach czuje , ze podkrakowskie tereny moga byc wąłsnie najbardziej narazone ze wzgledu an brak reakcji obecnie jakikolwiek służb..ale obym się myliła ;-(
  Cos w tym racji jest.
  Ja to bym chciała żeby bylo juz po tych SDM...
  7 1 Cytuj Zgłoś
 • ania 16.07.2016 - 9:19
  czy ktoś może wie czy są gdzieś informacje jakie drogi będą zamknięte, jak będzie działała komunikacja, ilu pielgrzymów przyjmą poszczególne miejscowości? Próbowałam znaleźć ale mi się nie udało. Dobrze by było wiedzieć takie rzeczy. Chodzi mi oczywiście o powiat myślenicki, nie samo miasto Kraków
  4 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o odpowiedziach

Odpowiedz