Forum » Myślenice

Oznakowanie ulic

  • 5 lip 2016

    Od pewnego czasu jestem posiadaczem terenówki i ze zdziwieniem stwierdziłem, że wjazd na kilka ulic jest ograniczony znakiem B18 z wartością 2,5 t. Teoretycznie nie mogę więc wjechać do Rynku i na Osiedla 1000 lecia, ponieważ masa własna mojego samochodu wynosi prawie 2,5 t i samochód z pasażerem przekracza dopuszczalne obciążenie. Czy ktoś się orientuje, jaka idea przyświeca temu ograniczeniu, skoro samochód osobowy jest definiowany generalnie do 3,5 t a zakaz ten powoduje, że we wskazane miejsca nie można legalnie wjechać nie tylko suwem ale takimi samochodami jak audi A8 czy mercedes s klasy(szczególnie starsze modele)

    3 6 Cytuj
  • 5 lip 2016

    Nie teoretycznie tylko na pewno nie możesz wjechać skoro masa Twojego pojazdu z pasażerem przekracza 2,5t. Takie jest prawo i tyczy się wszystkich. A dlaczego? Pewnie chodzi o nacisk na nawierzchnię.

    6 2 Cytuj
  • 5 lip 2016

    Busy itp. jeżdżą. a przypominam że w czasie remontu ul. 3 maja przez osiedle jeździły ciężarówki, że nie wspomnę a o trasie Kraków - Zakopane przez Rynek.

    2 3 Cytuj
  • 5 lip 2016

    Busy to co innego, busem jedzie 20-30 osób, więc jestem w stanie to zrozumieć, na osiedlu jest tabliczka "NIE DOTYCZY AUTOBUSÓW" nad znakiem 2,5t. A w czasie remontu to chyba tez zrozumiałe, jakoś muszą przejechać.

    3 Cytuj
  • 5 lip 2016

    czyli uwarunkowania techniczne odpadają

    1 3 Cytuj
  • 5 lip 2016

    Niezupełnie. Pojazd komunikacji publicznej wykonujący regularne przewozy jest pojazdem poniekąd uprzywilejowanym. Ilość takich pojazdów jest mniejsza, aniżeli samochodów osobowych z masą pow. 2,5t. W związku z tym może dopuszczać się wjazd pojazdów komunikacji publicznej na drogi objęte znakiem B-16 jeśli wystąpi taka konieczność, wtedy zazwyczaj przy owym znaku jest tabliczka "nie dotyczy MPK/PKS/pojazdów komunikacji publicznej".

    3 Cytuj

Odpowiedz