Forum » Myślenice

BIEDRONKA - opinie

  • 24 sty 2012

    [quote=adzygmunt] Duży minus dla sklepu szkoda, że w Biedronce nie można płacić kartą! [/quote]

    Jest bankomat przy wejsciu. Chyba to jest w stanie rozwiazac problem platnosci karta. Mi natomiast totalnie zaczely przeszkadzac reklamy biedronki. Sa tak paskudne ze nie moge na nie patrzec......a one sa teraz wszedzie :)

    2 4 Cytuj
  • 24 sty 2012

    no słuchaj z 10 produktów 9 naszych to dopiero sukces większych głupot w życiu nie słyszałam

    1 4 Cytuj
  • 24 sty 2012

    o popularności biedronki świadczy zapełniony parking w każdy weekend... są tam towary, których bym nie kupiła np. pieczywo i mięso ale są też takie które polecam bo są dobrej jakości i przede wszystkim tanie, np. tuńczyk w kawałkach, oliwa z oliwek praktycznie za darmo w porównaniu z innymi sklepami, truskawki mrożone dwa złote taniej niż w innych sklepach, ser biały klinek, sok bananowy melly - pycha, ciastka kruszynki z orzeszkami, herbata strong i przeważnie ale nie zawsze owoce są bardzo dobre. Pampersy dla dzieci również polecam - cenowo jak w rossmanie z tym że te z biedronki są mniej "masywne" przez co wydaje mi się że wygodniejsze dla dziecka.

    4 2 Cytuj
  • 24 sty 2012

    mikiii czytaj etykiety a przekonasz sie że większość produktów pochodzi z naszych polskich firm i to znanych i dobrych firm. Każdy sklep ma swoje plusy i minusy. Niestety my Polacy umiemy tylko wybrzydzac i nie szanujemy pracy innych. Idąc na zakupy do Biedronki i widząc jak ktoś bierze towar a za chwile go rzuca na inne miejsce bo mu nie pasuje to naprawde świadczy o tym ze Polacy są źle wychowani i nie szanują ciężkiej pracy dziewczyn które tam pracują. Ja je podziwiam że są miłe i wyrozumiałe i bardzo lubie tam chodzić!!!

    7 Cytuj
  • 24 sty 2012

    eloinka

    piszesz o taniej jak barszcz oliwie z oliwek
    to ci cos powiem
    bardzo dużo oliw jest robionych z nadgniłych oliwek i stąd róznice cenowe w oliwach-ostatnio bylo o tym w tv
    smacznego

    2 6 Cytuj
  • 24 sty 2012

    sa jakies przyjecia moze do biedronki?

    2 Cytuj
  • 24 sty 2012

    oliwa z oliwek a ty myślisz że np. 100% sok pomidorowy z wyższej półki jest tylko z pięknych pomidorów? Mylisz się pomidory są przebierane taśmowo co się wyłapie to sie wyłapie a nie jeden nagnity trafi do soku tak samo jabłka pomarańcze itp jak by tak nie było to firmy produkujace soki czy inne przetwory miałyby sama straty!

    5 Cytuj
  • 24 sty 2012

    [quote=gość: ABC] oliwa z oliwek a ty myślisz że np. 100% sok pomidorowy z wyższej półki jest tylko z pięknych pomidorów? Mylisz się pomidory są przebierane taśmowo co się wyłapie to sie wyłapie a nie jeden nagnity trafi do soku tak samo jabłka pomarańcze itp jak by tak nie było to firmy produkujace soki czy inne przetwory miałyby sama straty! [/quote]

    żyj sobie nadal złudzeniami.
    Niska cena jest zawsze czegos wynikiem. Najczęsciej gorszej jakości

    3 3 Cytuj
  • 24 sty 2012

    [quote=gość: abc] sa jakies przyjecia moze do biedronki? [/quote]
    Tego nie wiem, ale spróbować zawsze warto. "A nóż widelec"
    Z tego co słyszałem, to ostatnimi czasy podobno sporo się tam zmieniło na lepsze. Mam na myśli wynagrodzenie i różne świadczenia socjalne i chyba coś w tym musi być skoro jakoś nie słyszy się aby osoby tam pracujące jakoś nagminnie narzekały. Owszem, z tego co udało mi się zauważyć to czasu na obijanie się tam raczej nie ma i z pewnością "lekko" nie ma, ale jak to mówią "coś za coś".

    3 Cytuj
  • 24 sty 2012

    [quote=gość: oliwa z oliwek] eloinka

    piszesz o taniej jak barszcz oliwie z oliwek
    to ci cos powiem
    bardzo dużo oliw jest robionych z nadgniłych oliwek i stąd róznice cenowe w oliwach-ostatnio bylo o tym w tv
    smacznego [/quote]

    a jaką masz gwarancję że np. oliwa z oliwek trzy razy droższa jest z pięknych nie nagniłych oliwek? żadnej... ABC masz rację!

    4 1 Cytuj
  • 24 sty 2012

    Oliwa z oliwek niska cena na sklepach sieciowych jest spowodowana tym ze te sklepy biorą towar bezpośrednio od producenta i to w dużych ilościach ponieważ jest rozsyłany po całej Polsce, a więc taki sklep nie ma zbyt dużej marży. Co innego prywatny mały sklepik który bierze towar z hurtowni ktora juz ma narzuconą swoją marże ponieważ też musi coś zarobić więc automatycznie mały sklepik musi dodac swoja marze zeby się wrócił koszt zakupu towaru i coś z tego jeszcze zostało. dlatego małe sklepy mają drożej. Więc jak widzisz niska cena nie oznacza gorszej jakości towaru! Trzeba troche pomyśleć.

    6 1 Cytuj
  • 24 sty 2012

    W przypadku drogiej oliwy szanse są a w przypaku oliwy w cenie barszczu nie oszukuj się eloinka ale nie ma żadnej szansy

    O ile rozumiem że ktoś biedny oszczędza na jedzeniu to juz tego zupelnie nie rozumiem kiedy to robi ktos kogo stać na lepszej jakości jedzenie

    1 4 Cytuj
  • 24 sty 2012

    [quote=gość: ppp] Oliwa z oliwek niska cena na sklepach sieciowych jest spowodowana tym ze te sklepy biorą towar bezpośrednio od producenta i to w dużych ilościach ponieważ jest rozsyłany po całej Polsce, a więc taki sklep nie ma zbyt dużej marży. Co innego prywatny mały sklepik który bierze towar z hurtowni ktora juz ma narzuconą swoją marże ponieważ też musi coś zarobić więc automatycznie mały sklepik musi dodac swoja marze zeby się wrócił koszt zakupu towaru i coś z tego jeszcze zostało. dlatego małe sklepy mają drożej. Więc jak widzisz niska cena nie oznacza gorszej jakości towaru! Trzeba troche pomyśleć. [/quote]

    A to bardzo ciekawa teoria bo w wielkich sieciówkach takich jak lidl, auchan kupisz oliwę tania jak barsz ale też oliwę dwa razy droższą. Nie pomoże im nawet to ze biorą wielkie ilości towaru, bo za jakość się płaci mój drogi. Ty masz wyobor, kupujesz tania oliwe ze zgniłych oliwek albo droższą bez takich neispodzianek

    1 3 Cytuj
  • 24 sty 2012

    Wystarczy trochę poczytać na ten temat

    "Jak podkreślono w analizie rezultatów, nie wystarczy, szukając dobrej oliwy przeczytać etykietkę z zapewnieniem, że pochodzi ona z pierwszego tłoczenia. Okazuje się bowiem, że ponad połowa oliwy, dostępnej w wielkich sieciach sprzedaży powinna zostać zdeklasowana, ponieważ napis "extra vergine" (z pierwszego tłoczenia) nie odpowiada prawdzie.
    Oliwę trzeba umieć kupować, a przede wszystkim należy unikać zbyt niskich cen, gdyż nie są one nawet równe wartości surowców - argumentują stowarzyszenia, wśród których jest związek rolników indywidualnych "Coldiretti".

    Litr dobrej oliwy pochodzącej naprawdę z pierwszego tłoczenia i wyprodukowanej w 100 proc. z włoskich oliwek nie powinien kosztować mniej niż 6 euro - radzą eksperci."

    1 3 Cytuj
  • 24 sty 2012

    A JA TAM LUBIĘ CO NIEKTÓRE PRODUKTY Z BIEDRONKI A JAK MI COŚ NIE PASUJE TO IDE DO INNEGO SKLEPU I TAM KUPUJE. A NIE ROZUMIEM LUDZI KTORZY SIE LICYTUJĄ KTÓRA OLIWA JEST LEPSZA! NORMALNIE PORAŻKA

    6 1 Cytuj
  • 24 sty 2012

    ja wiem jedno ze wszystkie produkty które kupujemy zarówno te tanie jak i te drogie zawierają "chemie" i nigdy nie beda posiadac 100% wartości odżywczych. Czy to bedzie coś taniego czy drogiego różni się tylko ilościa dodanych składników i środków chemicznych które przedłużają datę przydatnosci.

    4 1 Cytuj
  • 24 sty 2012

    A tutaj macie coś co może niektórych zainteresować.
    http://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=3216
    Jak widać, nie jest tak źle jak niektóre osoby na tym forum piszą

    1 Cytuj
  • 25 sty 2012

    cyt:
    "Ten kto pisał ten artykuł nie ma zielonego pojęcia o produkcji!!!! MDOM to nie mielone korpusy tylko mechanicznie odzyskiwane mięso z tych właśnie korpusów. Więc redaktorku jak sie nie znasz to nie pisz bzdur lub porozmawiaj z fachowcem z branży to ci wytłumaczy że z 2 ton mięsa też wielki problem żeby zrobić 850 ky wędliny-bzdua z jak z 2 ton zrobisz 1400 ky wędliny to jest to już kiełbasa typu krakowska sucha,kabanosy itp. Więc pan stania albo plecie bzdury albo się nie zna. Pozdrawiam S.C."

    1 1 Cytuj
  • 25 sty 2012

    Konsument mimo wszystko to ja serdecznie dziekuję za kiełbasę za 8 zł kiedy mięso kosztuje ok 16 zł/kg i oliwę za 10 zł

    1 Cytuj
  • 25 sty 2012

    nikt nikomu nie kazuje kupowac tanich produktów. Kazdy wie co chce jeść i kazdy wie na co go stac. Uwazam że ten temat jest bezsensu.

    4 1 Cytuj
  • 25 sty 2012

    gość
    tyle tylko że ludzie często nie zdają sobie z tego sprawy co jedzą i takie artykuły nam to uświadamiają

    1 1 Cytuj
  • 25 sty 2012

    kiedyś też kupowałam tanią oliwę, ale kiedy dowiedziałam się czym ta cena jest spowodowana to kupuję sprawdzoną oliwe za 22 zł a nie za 10 zł w warzywniaku

    2 Cytuj
  • 25 sty 2012

    Biedronka i tak narazie króluje. A co sadzicie o obsłudze w sklepie Biedronka?

    3 1 Cytuj
  • BEata 25 sty 2012

    [quote=kasiaaaa] Całkiem niedawno będąc w gościach, objadłam pół choinki (biednym dzieciom) pysznych czekoladek...
    Zjadłabym więcej, ale nie wypadało( no i dzieciaków żal mi się trochę zrobiło)więc dopytałam gdzie mogę je kupić. No i zdziwiłam się bo są to czekoladki rodem z Biedronki właśnie!!:-)
    Zwią się "Wyborne czekoladki w 6 smakach" Magnetic- polecam!!
    Chyba będę teraz częsciej wpadać do Biedronki hehe
    :-D [/quote]

    Magnetic to jest Wawel (albo Wedel) tyle, że pod inną marką - wystarczy porównać adresy - ja w ten sposób ocvzaiłam kilka dobrych produktów, np. soki Melly (czy jakos tak) to Hortex,

    2 Cytuj

Odpowiedz