Forum » Myślenice

Numer PESEL w numerze rachunku

  • 2 mar 2017

    Hej,
    Wie ktoś skąd wziął się numer PESEL w numerze rachunku w tegorocznych nakazach płatniczych podatku od nieruchomości w Gminie Myślenice. Numer rachunku w Banku Spółdzielczym w Wielicze wygląda teraz tak: 07 8619 0006 5301XXXXXXXXXXXN, gdzie Xy to numer PESEL a N wygląda na losową cyfrę. Czy takie dostarczanie danych osobowych bakowi przez urząd jest dozwolone? Nie podawałem temu bankowi mojego numeru PESEL.

    11 5 Cytuj
  • 2 mar 2017

    Sprawdziłem i ja też tak mam :(

    3 Cytuj
  • Andrzej 2 mar 2017

    Jakie dostarczanie danych osobowych? Wygenerowali tylko indywidualny rachunek dla Ciebie, gdzie jest zawarty PESEL. A sam rachunek jest UMiGu, nie Twój, więc bank nie wie, czyj to PESEL.

    5 1 Cytuj
  • 2 mar 2017

    Jest nazwisko i imię wpłacającego,jest adres i jest numer rachunku oczywiście UMiG więc bardzo trudno dojść do tego czyj to jest pesel?
    Ktos z kogoś robi idiotę?

    4 Cytuj
  • 2 mar 2017

    Zgłaszałem to już przy śmieciach bo tam jest identycznie, nikt nie widzi w tym problemu. Ochrona danych osobowych to fikcja i ma się ją gdzieś !

    3 Cytuj
  • 2 mar 2017
    chrisu napisał/a:

    Hej,
    (...) Nie podawałem temu bankowi mojego numeru PESEL.

    Hehe, a resztę podawałeś? Imię, nazwisko i adres? :)

    Uważacie że coś jest nie tak to zapytajcie urzędu: http://myslenice.pl/dla-mieszkancow/gospodarka/kontakt

    Cytuj
  • 2 mar 2017

    A jeżeli jak pisze Endrjiu są to konta indywidualne - czyli tak zwane „podkonta” instytucji, firmy – jak nazwa wskazuje są on pod kontem głównym jakieś firmy czy urzędu itp.

    Firmy stosują taką metodę dla wygody klienta i samej firmy.

    Firma/urząd itp. steruje kontem głównym i ma możliwość zakładania takich podkont.

    Bank natomiast widzi wpłaty na konto GŁÓWNE które jest jedno.

    Nie sądzę że bank założył mieszkańcom kilkadziesiąt tysięcy kont dla każdego :)

    4 Cytuj

Odpowiedz