Forum » Myślenice Jaki prezent na Komunię dla chrześniaka lub chrześnicy?

• ania 07.05.2012 - 15:57
    mój dzieć, co prawda nie na komunię ale na urodziny dostał mikroskop i lunetę, jest zachwycony
    Taki prezent chyba super. Nam wszystkim się podobał
    6 8 Cytuj Zgłoś
  • 07.05.2012 - 18:02
    anula napisał/a:
    mój dzieć, co prawda nie na komunię ale na urodziny dostał mikroskop i lunetę, jest zachwyconyTaki prezent chyba super. Nam wszystkim się podobał
    Super prezent,dziecko komunijne na pewno się ucieszy,może tez być jakaś dobra lornetka:)
    5 5 Cytuj Zgłoś
  • 07.05.2012 - 18:46
    ludzie teraz dzieciaki dostają PSP.Tablety.itp....minęła era-łańcuszków.książek i innych rzeczy...dzieciaki żyją w czasach pędzącej cyfryzacji nam starszemu pokoleniu zegarek i rower wystarczał a im teraz to mało...to jest bezdyskusyjny fakt!!!!
    15 7 Cytuj Zgłoś
  • 07.05.2012 - 23:17
    Rower, komputer lub notebook (jeśli nie ma), trampolina, telefon komórkowy, tablet, łańcuszek, kolczyki.

Odradzam quady i skutery oraz konsole na komunie.
    8 3 Cytuj Zgłoś
  • 08.05.2012 - 0:13
    odkurzacz
    18 5 Cytuj Zgłoś
  • 08.05.2012 - 14:22
    aparat dla dziecka? super, może jeszcze lustrzanka, dodatkowy obiektyw, lampy i inne? paranoja. nie zapominajmy, że dzieci idące do Komunii mają 8-9 lat. ogarnijcie się ludzie.
    13 3 Cytuj Zgłoś
  • 09.05.2012 - 10:21
    Według mnie prezent powinien być pamiatką dla dziecka. Ja idę jako ,,zwykły'' gość, kupiłam dla dziewczynki złote kolczyki w kształcie motylka z dodatkiem różowej cyrkoni. Kasy nie dam, bo wiem że rodzice odbiorą dziecku, pod pretekstem że komunia kosztowna jest. Zastanawiałam się także nad bransoletką na rękę lub nogę. Szaleć z prezentami rzeczywiście można, jeżeli dziecko powiedzmy pochodzi z ubogiej rodziny.
    6 4 Cytuj Zgłoś
  • 09.05.2012 - 12:40
    mieszkanie!
    Słyszałam że z kawalerką nie ma się co wygłupiać, teraz na topie są dwupokojowe mieszkania
    Ja biorę kredyt na chrześniaka, będę spłacać 30 lat .Najważniejsze że rodzice są zadowoleni z mojego prezentu
    34 5 Cytuj Zgłoś
  • 09.05.2012 - 16:04
    Najlepiej chyba jednak porozmawiać z rodzicami?
    4 1 Cytuj Zgłoś
  • 09.05.2012 - 22:04
    kupowanie telfonu kom. to paranoja. Od wczesnych lat uczyć dzieci jak być na "smyczy" i dawać na tacy kolejengo klienta tym zdzierczym sieciom . !! Kretynizm !
    5 5 Cytuj Zgłoś
  • 09.05.2012 - 22:06
    a ile teraz się daje kasy ??
    4 1 Cytuj Zgłoś
  • 10.05.2012 - 8:28
    gość: ??1?? napisał/a:
    a ile teraz się daje kasy ??
    tyle na ile możesz sobie pozwolić
    4 3 Cytuj Zgłoś
  • 10.05.2012 - 9:30
    Nie jestem zwolennikiem przeginania z prezentami, ale jak dla chrześniaka to jednak musi być "coś" :-)
    Więc może jakiś tablecik? Wbrew pozorom całkiem fajny da się kupić za parę stówek, chociaż za full wypas trzeba dać co najmniej tysiąc (przykładowo: , ale moim zdaniem do rozważenia - zawsze to taniej niż komputer, a porównywalnie z telefonem - a radość większa :-)
    2 8 Cytuj Zgłoś
  • 10.05.2012 - 16:39
    Podpinając się do tematu - Ile teraz się daje na chrzciny chrześniakowi. Ile daje chrzestna a ile zwykły z rodziny?
    3 3 Cytuj Zgłoś
  • 10.05.2012 - 17:15
    sprzęt sportowy
    3 2 Cytuj Zgłoś
  • 10.05.2012 - 22:28
    Słownik to na pewno powinna ci kupić:)
    2 4 Cytuj Zgłoś
  • 11.05.2012 - 10:15
    Sfinansować operacje plastyczna gdy chrześniak szpetny, np. odstające uszy itp
    19 5 Cytuj Zgłoś
  • 16.05.2012 - 10:51
    U nas rodzinka robiła zrzutkę i odbieram z komputronika na dniach komputer stacjonarny na prezent. Jeden konkretny prezent na który zrzuciła się większość i tyle, myślę że to lepsze wyjście niż taka giełda prezentów gdzie każdy kupuje jak popadnie a potem okazuje się, że są 3 rowery :)
    3 2 Cytuj Zgłoś
  • 16.05.2012 - 11:20
    5 7 Cytuj Zgłoś
  • 22.05.2012 - 10:27
    Mi się wydaje, że konsola jest fajnym prezentem. Przecież dzieci uwielbiają różnego rodzaju gry. My najpierw swoim kupiliśmy konsolę i zobaczyliśmy czy jest to dla nich interesujące... Potem dogadaliśmy się z gośćmi ( nie wszystkimi a z dwójką) i kupiliśmy na komunie taką samą (http://mobile2.pl/pl/p/Microsoft-Xbox-360-4GB-Kinect-Kinect-Adventures-Kinect-Sports-Season-Two/1088 )- dziecko było bardzo zadowolone, a poza tym to jest konsola granie na której wymaga od gracza ruchu. Nie wystarczy ruszać tylko kciukami ;-)
    1 4 Cytuj Zgłoś
  • 03.06.2012 - 18:51
    Najlepiej zapytać rodziców... Moja córa dostała przenośne DVD, które oglądnęła tylko w dniu Komunii, bo potem je... skonfiskowałam. Pewnie będzie jeszcze okazja, żeby pooglądać, ale może w wakacje, jak się jakaś dłuższa trasa samochodowa trafi... Z "wyższej półki" była też wieża, duża frajda dla dzieci, które jeszcze wieży nie mają ;-) Komunia Św. to nie jest święto prezentów... Polecam wszelkiego rodzaju albumy (z dedykacją), ryngrafy, biżuterię i coś niekoniecznie drogiego, ale za to rozwijającego. Najfajniejszy prezent tegoroczny: zestaw do decoupage :-) Sprzęt sportowy też jest fajny (rozwija), w zależności od zainteresowań. Dla chłopaka zestaw modelarski (statek, samolot), łuk, zestaw do kosza. Dla dziewczyny sztalugi. Trochę już po sezonie komunijnym, ale może komuś się na przyszły rok przyda...
    6 2 Cytuj Zgłoś
  • 03.06.2012 - 18:57
    najlepiej to dać po prostu kasę... z prezentem można nie trafić a tak to dziecko kupi sobie co mu odpowiada.
    5 3 Cytuj Zgłoś
  • 03.06.2012 - 19:52
    zdjecie

No i prezent pierwsza klasa!
    6 16 Cytuj Zgłoś
  • 04.06.2012 - 12:01
    Oj kosiarz i co przyjdziesz z tortem ?? przecież ciasta i torty należą raczej do obowiązków rodziców, a nie gości. Potem sam skosztujesz kawałeczek resztę zjedzą pozostali i dziecku żadna pamiątka nie zostanie. Niektórzy to mają poprzewracane.
    11 3 Cytuj Zgłoś
  • 04.06.2012 - 12:06
    fajny tort ale dla przedszkolaka
    13 1 Cytuj Zgłoś
  • 04.06.2012 - 12:20
    gość: MInga napisał/a:
    Najlepiej zapytać rodziców... Moja córa dostała przenośne DVD, które oglądnęła tylko w dniu Komunii, bo potem je... skonfiskowałam. Pewnie będzie jeszcze okazja, żeby pooglądać, ale może w wakacje, jak się jakaś dłuższa trasa samochodowa trafi... Z "wyższej półki" była też wieża, duża frajda dla dzieci, które jeszcze wieży nie mają ;-) Komunia Św. to nie jest święto prezentów... Polecam wszelkiego rodzaju albumy (z dedykacją), ryngrafy, biżuterię i coś niekoniecznie drogiego, ale za to rozwijającego. Najfajniejszy prezent tegoroczny: zestaw do decoupage :-) Sprzęt sportowy też jest fajny (rozwija), w zależności od zainteresowań. Dla chłopaka zestaw modelarski (statek, samolot), łuk, zestaw do kosza. Dla dziewczyny sztalugi. Trochę już po sezonie komunijnym, ale może komuś się na przyszły rok przyda...
    w przyszłym roku to będzie moda na mini cooper-y i smarty
    3 3 Cytuj Zgłoś
  • 04.06.2012 - 12:44
    myślę, że w przyszłym roku hitem będą awionetki !

po co się rozdrabniać ?
    8 1 Cytuj Zgłoś
  • 21.02.2013 - 18:03
    Ja polecam fontannę czekoladową,świetny oryginalny słodki prezent a nie jakieś ipady ps3 czy inne :) Jest jakaś pozytywna korzyść z tego i dla dziecka i dla rodziców :)
    2 9 Cytuj Zgłoś
  • 22.02.2013 - 18:53
    No jak widzę po wpisach to chyba większość zapomina co to jest Komunia Święta :(Mnie tez czeka komunia chrześniaczki i jak słyszę rozmowy w rodzinie co gdzie i za ile kupic to jestem chora:(Nikt nigdy nie wspomniał o Panu Jezusie,nawet ta mała która ma Go do serca przyjąć-tylko o prezentach-co chce dostać!Smutne!
    20 1 Cytuj Zgłoś
  • Def Ibrylator 23.02.2013 - 14:20
    zwieprzony napisał/a:
    Gitarę!! ;)
    Jeden jedyny dobrze prawi.
    5 3 Cytuj Zgłoś
  • jeden język a dwoje uszu 23.02.2013 - 21:39
    hmm co by nie zrobić z tym fantem to i tak będzie nie najlepiej:( smutne to. Tak mi jak czytałem wpadło na myśl, że może dobrym pomysłem było by zafundować dziecku wyjazd wraz z rodzicami w majowy długi weekend na jakieś wczaso-rekolekcje dla dzieci pierwszokomunijnych w góry, Nie wiem czy coś takiego jest organizowane - przypuszczam że tak. W pakiecie można by jeszcze w tym czasie zająć się rodzeństwem dziecka.
    2 5 Cytuj Zgłoś
  • 05.03.2013 - 11:23
    obywatel napisał/a:
    Kochani proszę powiedzcie jaki prezent można dać dziecku na komunię,nie jestem zwolenniczką eksluzywnych prezentów, rozice chłopca również, wiem że zarówno ma komputer jak i rower, więc tego typu prezenty odpadają. Chciałabym mu oprócz pieniążków dokupić jeszcze jakiś praktyczny prezencik, ale zupełnie nie mam pomysłu co by to mogło być, a komunia już za miesiąc. Pomóżcie.
    W sumie to nie wiem, co jest teraz na topie, bo nie bardzo się tym interesowałam, ale moja ciocia kupiła swojej chrześnicy zestaw DVD "Opowieści Biblijne Nowego Testamentu" z wydawnictwa "Promyczek". Świetna sprawa, bo młoda lubi bajki, więc ogląda wieczorami te filmiki tak, jak dobranocki ;)

2 1 Cytuj Zgłoś
  • 05.03.2013 - 11:24
    obywatel napisał/a:
    Kochani proszę powiedzcie jaki prezent można dać dziecku na komunię,nie jestem zwolenniczką eksluzywnych prezentów, rozice chłopca również, wiem że zarówno ma komputer jak i rower, więc tego typu prezenty odpadają. Chciałabym mu oprócz pieniążków dokupić jeszcze jakiś praktyczny prezencik, ale zupełnie nie mam pomysłu co by to mogło być, a komunia już za miesiąc. Pomóżcie.
    W sumie to nie wiem, co jest teraz na topie, bo nie bardzo się tym interesowałam, ale moja ciocia kupiła swojej chrześnicy zestaw DVD "Opowieści Biblijne Nowego Testamentu" z wydawnictwa "Promyczek". Świetna sprawa, bo młoda lubi bajki, więc ogląda wieczorami te filmiki tak, jak dobranocki ;)
    3 2 Cytuj Zgłoś
  • 06.03.2013 - 12:55
    a ja oprócz koperty :) "dałam" w prezencie klauna, który zabawiał dzieci przez kilka godzin! dzieci bawiły się świetnie a rodzice mogli spokojnie posiedzieć i porozmawiać.
    2 4 Cytuj Zgłoś
  • 06.03.2013 - 13:32
    Trochę śmieszny jest ten temat.
    Przekonywanie, iż prezent typu DVD o tematyce biblijnej lub wynajęcie klowna było genialnym pomysłem i spełnieniem dziecięcych marzeń jest niewiarygodne - mówiąc najłagodniej.
    Żyjemy w XXI - dzieci cieszą wartościowe prezenty! I żadne moralizatorskie gadanie tego nie zmieni. Nie można z tym walczyć - trzeba to zaakceptować.
    W topce są następujące przedmioty: Konsole do gier, Laptopy, Tablety, Micro wieże, iPody i inne odtwarzacze muzyczne, Smartfony, Rowery, Quady...więcej nie pamiętam :)
    3 8 Cytuj Zgłoś
  • 06.03.2013 - 14:56
    Tak,tak trzeba zaakceptować...Na komunię komputer,na 18 samochód a na ślub mieszkanie?!Zastanów sie co piszesz.Wszystko tym młodym dajmy na tacy,a nie będą wiedziec skąd są pieniądze :)A może tak zaczną zbierać na te cacka wymienione przez Ciebie?Zawsze jakieś kieszonkowe dostają.Może za jakieś drobne pomoce rodzicom,dziadkom itp.A nie nauczyć,ze wszystko sie należy,bo jesteś rodzicem,chrzestnym czy dziadkiem i masz dać!A potem kradzieże,morderstwa,rozboje za pare groszy,bo nie umieją i nie chcą pracować!A co do Komunii to każdy daje na ile go stac.Mnie np.nie stac,żeby chrześniaczce zasponsorować choćby laptopa,to co może mam wogóle nie iśc na Komunię?!
    13 1 Cytuj Zgłoś
  • 06.03.2013 - 16:01
    Zupełny nonsens ... jakiś hiperboliczny tok rozumowania - kradzieże, morderstwa...?
    Nie widzę nic złego w dawaniu fajnych prezentów, natomiast nie cierpię bylejakości. Komunia zdarza się raz w życiu i każde dziecko - czy to się komuś podoba czy też nie - czeka na prezenty. Tak jest dziś, tak było 10, 20 i 30lat temu. Zmieniają się tylko trendy w prezentach. Jeżeli kogoś nie stać na drogi prezent, to niech się przynajmniej wysili na zakup czegoś tańszego, ale czegoś co jest na topie.
    5 12 Cytuj Zgłoś
  • 07.03.2013 - 15:10
    świat się stacza
    12 2 Cytuj Zgłoś
  • 11.03.2013 - 22:31
    Kiedy bylem mlody i kazdy grosz mial znaczenie a ludzie nie chcieli zyc ponad stan najwiekszym prezentem byla sama komunia obecnosc rodziny i mozliwosc zrobienia sobie zdjec.
    Teraz dzieciom daje sie jeze co jest moim zdaniem skrajnom gupota. Bo czego ma to nauczyc mlodego czlowieka?
    Po co takiemu dziecku laptop albo notebook? Bedzie tuklo gupie gry?
    W pewnej rodzinie pieniondze z komuni wplacono dziecku na konto. Jasne ze bylo mniej prezentow niz u innych i troche smutku. Ale po osiongnieciu osiemnastu lat okazalo sie ze pomysl byl na prawde dobry.
    9 4 Cytuj Zgłoś
  • jeden język a dwoje uszu 16.03.2013 - 11:42
    Ja z swojej Pierwszej Komunii pamiętam, ze był to jakiś taki szczególnie radosny dzień w moim życiu, mimo że od śp. ojca chrzestnego dostałem prezenty już wcześniej. Mimo że najlepszych prezentów nie dostałem w klasie. Dlaczego taki radosny? Niewiele już pamiętam. Dużo czasu już upłynęło, dlatego nie potrafię jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Zapewne rodzinna atmosfera i to że to moje święto było do tego się przyczyniło, jednak sadzę iż szczególna obecność Pana Jezusa miała tu kolosalne znaczenie.

Już kilkanaście lat minęło jak kolega opowiadał mi taka sytuację. Został poproszony o naprawę oprogramowania na komputerze, który babcia kupiła swojemu wnukowi aby się dziecko uczyło. Powiedział że poza grami nic na tym komputerze nie było zainstalowane. Chyba mówił że nawet Worda nie było.
    9 2 Cytuj Zgłoś
  • 19.03.2013 - 11:38
    Jak dla mnie prezenty komunijne powinny stanowić pamiątkę, do której można by było wrócić za kilka albo nawet kilkanaście lat. Dla dziewczynki najlepszym prezentem jest biżuteria (łańcuszek na szyję, kolczyki itp), a dla chłopca zegarek. Niestety również nie jestem za kupnem quadów, tabletów i innych prezentów tego typu. Ja w tym roku prócz złotego łańcuszka zamierzam zebrać także ładne zdjęcia z komunii a potem stworzyć z nich taką fotoksiążkę http://fotobistro.pl/fotoksiazki . Myślę, że moja chrześniaczka za kilka lat będzie miło wspominać tę chwilę, oglądając ją.
    9 1 Cytuj Zgłoś
  • 09.04.2013 - 18:56
    W zeszłym roku chrześniak mojej dziewczyny dostał w prezencie profesjonalny model zdalnie sterowany spalinowy http://www.rcwroblik.pl/model+spalinowy+buggy+rb+one+w+kolorze+niebieskim,57628016,01,i2.html
    Chłopak tak się wkręcił ze swoim ojcem w jazdę że w tym roku chcą wystartować w zawodach. Akurat to model z górnej półki i składali się na niego oboje chrześni ale można kupić coś za mniejsze pieniądze i tez sprawi dużo radości dziecku, np coś takiego http://www.rcwroblik.pl/model+spalinowy+trophy+3+2c5+buggy+rtr+2+4ghz,57687980,01,i2.html
    Wiem ile to frajdy bo sam jeżdżę :)
    2 5 Cytuj Zgłoś
  • 15.04.2013 - 9:05
    Osobiscie polecam bardzo ciekawy prezent ktory znalazlam na stronie fastdeal https://www.fastdeal.pl/oferta-zakupy-grupowe /warszawa/pamiatka-komunii-swietej-statuetka-szklo-krysztal/ 9770
    Swietna i oryginalna pamiatka. Sama kupilam takie szklo co prawda na inna okolicznosc ale rozni sie tylko obrazkiem. Maja bardzo dobra jakosc
    3 2 Cytuj Zgłoś
  • 20.04.2013 - 16:21
    MOja komunia 1981 rok uzbierałem 35 tyś zł, 15500 zł kolarzówka 12 przerzutek 2 z przodu 6 z tyłu, 2800 zegarek sława, 15000 zł zainwestowane w bony, reszta na kurtkę dżinsową z odpinanymi rękawami. Dziś syn idzie do komunii i zastanawiam się co dostanie: komunia w domu na 20 osób, chrzestni z za wody i nie spodziewam szału. Bo im bogatsi w kasę tym biedniejsi na umyśle. Syn chce zebrać na wycieczkę do Disneylandu lub Legoland. Ma swój rachunek oszczędnościowy i troszkę kasy no nawet sporo, jest zafascynowany florą i fauną, ale książek z tego tematu starczy. MA wszystko xbox, laptop, aparat foto, rower, ale jest fanatykiem podróży, tylko czy te szepty w rodzinie przyniosą skutek, czy znów przyjdzie mi zapłacić za wszystko. Jeżeli nie spełnia się w części dziecka marzeń, to najlepiej nie prosić na komunię, ani dziadków ani rodziny no może chrzestnych i niech za przeproszeniem mi dupy nie zawracają, swoim wyidealizowanym ego. Ile dziś powinno zebrać dziecko na komunię tak licząc około 3500 zł t wystarczy na wszystko co sobie dziecko zapragnie, z tego i laptop będzie, wycieczka, xbox i inne. Jeżeli chcecie coś kupić dziecku zapytajcie się wprost, dajcie dziecku przyjemność. Nie dawajcie dziecku swojego ego, z myślą że starzy odbiją sobie koszty komunii, jeżeli takimi kategoriami będziemy myśleć to wypada nie iść na komunię a prezent wysłać DHLem.
    2 21 Cytuj Zgłoś
  • ania 20.04.2013 - 18:06
    Prawda jest taką, że wszystko zależy od rodziców i sposobu w jaki wychowują swoje dzieci, moje dzieci nigdy nie czekają na prezenty, na mikołaja wystarczaja słodkości, a jak trafi się coś ekstra to super. Uczycie dzieci oczekiwać cudów od innych, zamiast od siebie i takie są tego skutki, quady, komputery, tabletki, zamiast uczyć dzieci cieszyć się drobnostkami, tworzycie rozliczeniowych dupkow, którym wydaje się, że wszystko im się należy, za darmo. Minusujcie do woli, prawda w oczy kole
    23 1 Cytuj Zgłoś
  • 21.04.2013 - 17:46
    Moje dziecko idzie w tym roku po raz pierwszy do Komunii, wszystkich gości poprosiliśmy o racjonalne podejście do tej uroczystości...... i uszanowanie świętości sakramentu.
    Moje dziecko nawet nie wie o tym, że może otrzymać jakieś prezenty!!!
    To rodzice powinni zatroszczyć się o czystość umysłów własnych dzieci!!!!
    18 1 Cytuj Zgłoś
  • 21.04.2013 - 20:05
    Anastazyja napisał/a:
    Moje dziecko idzie w tym roku po raz pierwszy do Komunii, wszystkich gości poprosiliśmy o racjonalne podejście do tej uroczystości...... i uszanowanie świętości sakramentu.
    Moje dziecko nawet nie wie o tym, że może otrzymać jakieś prezenty!!!
    To rodzice powinni zatroszczyć się o czystość umysłów własnych dzieci!!!!
    trochę gorzej gdy to sami rodzice sugerują co kupić dziecku...
    4 1 Cytuj Zgłoś
  • 21.04.2013 - 21:10
    1. Książki !!!
    2. Prezenty nakłaniające do uprawiania sportu !!! (siatkówka, piłka nożna, koszykówka, kolarstwo...)
    3.Prezenty rozwijające upodobania dziecka. (teleskop, mały zestaw chemika, itd.)
    4. Ewentualnie kasa. Najlepsze wyjście jeśli nie wiemy co kupić.
    7 3 Cytuj Zgłoś
  • 21.04.2013 - 22:03
    Fiat 500, Mini Cooper, Smart lub coś podobnego, nie ma co dusić grosza w skarpecie......
    6 6 Cytuj Zgłoś
  • 22.04.2013 - 12:52
    bono napisał/a:
    Fiat 500, Mini Cooper, Smart lub coś podobnego, nie ma co dusić grosza w skarpecie......
    Haha! niedługo do tego dojdzie
    3 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o odpowiedziach

Odpowiedz