Forum » Myślenice Jaki prezent na Komunię dla chrześniaka lub chrześnicy?

• 23.04.2013 - 6:23
    Przecież to takie małe samochody w sam raz dla dziecka.
    1 2 Cytuj Zgłoś
  • 25.04.2013 - 1:42
    Wszyscy z mojej rodziny pytają co kupić na prezent komunijny. Powiem wam szczyrze, ze ja jako matka nie wiem co mam im proponować skoro sama czuje się niezręcznie przy takich pytaniach, nie wiem jak mam się zachować,Rodzina liczy ze podpowiem coś rozsądnego przecież mama wie najlepiej czego córcia potrzebuję, a ja ze swojej strony boje się żeby moja propozycja nie okazała się zbyt kosztowna, ponieważ nie mam śmiałości spytać ile chcą czy mogą wydać. Dla tego jak sama mam kupować dla kogoś prezent, to nie zadaję takich pytań żeby nie stawiać nikogo w niezręcznej sytuacji. Po prostu znając własne możliwości załatwiam to sama. Nikt wtedy nie powie że nie takie i nikt nie jest obrażony. Ważne aby było to wartościowe i trafiało w gust tego dziecka. A co chodzi o mnie to ja nadal ni wiem co mam odpowiedzieć na takiego typu pytania....?.....

9 Cytuj Zgłoś
  • mirek@ 25.04.2013 - 7:38
    kawka napisał/a:
    Wszyscy z mojej rodziny pytają co kupić na prezent komunijny. Powiem wam szczyrze, ze ja jako matka nie wiem co mam im proponować skoro sama czuje się niezręcznie przy takich pytaniach, nie wiem jak mam się zachować,Rodzina liczy ze podpowiem coś rozsądnego przecież mama wie najlepiej czego córcia potrzebuję, a ja ze swojej strony boje się żeby moja propozycja nie okazała się zbyt kosztowna, ponieważ nie mam śmiałości spytać ile chcą czy mogą wydać. Dla tego jak sama mam kupować dla kogoś prezent, to nie zadaję takich pytań żeby nie stawiać nikogo w niezręcznej sytuacji. Po prostu znając własne możliwości załatwiam to sama. Nikt wtedy nie powie że nie takie i nikt nie jest obrażony. Ważne aby było to wartościowe i trafiało w gust tego dziecka. A co chodzi o mnie to ja nadal ni wiem co mam odpowiedzieć na takiego typu pytania....?.....

bądź rozsądną kobietą - mów, że prezent nie jest najważniejszy, że zdajesz sobie sprawę z trudnej sytuacji i zależy ci na tym, aby byli na imprezie a nie na prezentach. zeby kupili coś według własnego uznania - no chyba ze wyprawiasz wielka impreze i robisz szopke z tej komunii i skrycie liczysz ile na tym zarobisz itp. tylko czy komunia to sakrament przepychu? ludzie co wy porobiliscie z ta wiara - ksieza na kazdym kroku licza pieniadze, wierni pazerni tez robiac z tego festiwal przepychu
    21 Cytuj Zgłoś
  • 25.04.2013 - 12:50
    Ja mojemu chrzesnikowi kupłam rower.Ale wiem ze nie ma.
    6 Cytuj Zgłoś
  • jeden język a dwoje uszu 27.04.2013 - 11:05
    bono napisał/a:
    Fiat 500, Mini Cooper, Smart lub coś podobnego, nie ma co dusić grosza w skarpecie......
    A co na to ulubiony twój Franciszek?
    5 1 Cytuj Zgłoś
  • 29.04.2013 - 9:38
    obywatel napisał/a:
    Kochani proszę powiedzcie jaki prezent można dać dziecku na komunię,nie jestem zwolenniczką eksluzywnych prezentów, rozice chłopca również, wiem że zarówno ma komputer jak i rower, więc tego typu prezenty odpadają. Chciałabym mu oprócz pieniążków dokupić jeszcze jakiś praktyczny prezencik, ale zupełnie nie mam pomysłu co by to mogło być, a komunia już za miesiąc. Pomóżcie.
    MŁOTEK
    4 4 Cytuj Zgłoś
  • 29.04.2013 - 10:40
    Ja osobiście Chrześnicy kupiłem IPADA :)
    12 Cytuj Zgłoś
  • 17.04.2014 - 12:35
    w tym roku nie ma komuni,a do przyszłego to zmienią się trendy
    3 Cytuj Zgłoś
  • jeden język a dwoje uszu 17.04.2014 - 15:35
    hmm jak na mój gust jak by do sprawy nie podszedł człowiek to i tak źle i tak nie dobrze.

W tytułowym przypadku należało by oprócz materialnego prezentu szczególnie pamiętać o tym cichym, niewidocznym wprost prezencie jakim jest modlitwa.

Ja w przypadku mojego bratanka nie chrześniaka w zeszłym roku zrobiłem tak:
    Na samą uroczystość nie pojechałem, za to ofiarowałem w jego intencji Mszę Świętą niedzielną i Komunię Świętą. następnie pojechałem go odwiedzić w białym tygodniu wyręczając przy okazji zapracowanych rodziców w zawiezieniu go do kościoła i spowrotem. Oczywiście uczestnicząc z nim (moją żoną i dzieckiem) w Eucharystii. Co do prezentu dałem mu większy prezent dopiero 2 miesiące później przy okazji półmetka życia dziecięcego
    9 4 Cytuj Zgłoś
  • 24.05.2014 - 20:03
    a te rowery z media expert w ramacj komunijnej promocji to dobre? ktoś kupowal tam rower w ogóle?
    1 Cytuj Zgłoś
  • 30.05.2014 - 14:32
    ja kupię jeden z tych aparatów http://www.morele.net/wiadomosc/ranking-aparatow-cyfrowych-2014/722/ nie bardzo wiem co się teraz kupuje, a nie chcę wydać za dużo kasy, chociaż to mój chrześniak
    2 Cytuj Zgłoś
  • Def Ibrylator 02.06.2014 - 10:20
    Najlepszy prezent to taki, który może wydobyć z dzieciaka pasję - aparat fotograficzny, kamera, fajny sprzęt do słuchania muzyki, instrument muzyczny, rower, rolki, decha... Znacie przypowieść o talentach i o tym, że każdy powinien swoich talentów poszukiwać i je rozsiewać ? Otóż to. Jak już mamy kupić ten prezent, ja zrobiłbym to właśnie w taki sposób.

Natomiast niedawanie dziecku prezentu to w dużej mierze szkoda dla dziecka. Pomyślcie co takie dziecko przeżyje w szkole, kiedy po komunii codziennie na przerwach roztrząsane są tematy "a ty co dostałeś na komunię ?". My, dorośli to rozumiemy. Dla nas to nie problem. Ale pamiętajcie, że dzieci rozumują w trochę innych kategoriach.
    8 1 Cytuj Zgłoś
  • jeden język a dwoje uszu 21.08.2014 - 21:46
    Z tego co wymieniłeś to instrument najbardziej może się przydać w kościele lub jakimś wydarzeniu o charakterze religijnym,choć pozostałe też.
    1 2 Cytuj Zgłoś
  • 22.08.2014 - 20:02
    Konto usunięte napisał/a:
    Najlepszy prezent to taki, który może wydobyć z dzieciaka pasję - aparat fotograficzny, kamera, fajny sprzęt do słuchania muzyki, instrument muzyczny, rower, rolki, decha... Znacie przypowieść o talentach i o tym, że każdy powinien swoich talentów poszukiwać i je rozsiewać ? Otóż to. Jak już mamy kupić ten prezent, ja zrobiłbym to właśnie w taki sposób.

Natomiast niedawanie dziecku prezentu to w dużej mierze szkoda dla dziecka. Pomyślcie co takie dziecko przeżyje w szkole, kiedy po komunii codziennie na przerwach roztrząsane są tematy "a ty co dostałeś na komunię ?". My, dorośli to rozumiemy. Dla nas to nie problem. Ale pamiętajcie, że dzieci rozumują w trochę innych kategoriach.
    A kto te "inne" kategorie tłucze dzieciom do głów? Rówieśnicy?
    2 Cytuj Zgłoś
  • 22.12.2014 - 21:11
    Proponuję mały samochód np. Fiat 500 sam raz dla takiego 10-cio latka na pewno będzie bardzo zadowolony w przeciwieństwie do darczyńcy.
    12 2 Cytuj Zgłoś
  • 05.03.2015 - 0:21
    Dla chrześniaka mam już upolowany oczywiście rower i widziałam tu piękny pamiątkowy album http://www.nokaut.pl/na-pierwsza-komunie-dla-chlopca/ Innemu dziecku kupiłabym coś pożytecznego do szkoły.
    2 1 Cytuj Zgłoś
  • 05.03.2015 - 11:13
    Pamiątkowy album? A kto to potem ogląda? Kup mu do tego roweru jakiś gadżet typu bidon czy licznik. Licznik kilometrów i prędkości a nie spalonych kalorii ;)
    3 3 Cytuj Zgłoś
  • ania 05.03.2015 - 12:15
    sh_ma napisał/a:

Ja w przypadku mojego bratanka nie chrześniaka w zeszłym roku zrobiłem tak:
    Na samą uroczystość nie pojechałem,
    jak dla mnie to trochę dziwne zachowanie. Jak można nie pójść na mszę komunijną bratanka?
    No chyba, że drzecie koty z bratem to rozumiem, że Cię nie było na "imprezie" ale do kościoła to chyba wstęp wolny

1 1 Cytuj Zgłoś
  • jeden język a dwoje uszu 07.03.2015 - 11:44
    To było jakiś czas temu i dokładnie nie pamiętam - nie jestem pewien. Nie był to kościół pobliski i chyba gdybym pojechał tam na Mszę to by mi głupio było zarówno iść na przyjęcie jak i nie iść. Dla Boga przestrzeń a nawet czas nie stanowi przeszkody. Chyba nawet w tym samym czasie byłem w innym kościele na Mszy modląc się w jego intencji.
    6 Cytuj Zgłoś
  • 10.03.2015 - 17:38
    Jak patrzę na dzieciaki z sąsiedztwa to odpowiedź jest tylko jedna: KOMPUTER !!! I to wypasiony. Najlepiej z 2 kartami grafiki i trzema monitorami. Do tego pad, multimedialna klawiatura, truckbool, kierownica od firmy na L i porządny zestaw muzyczny, żeby dobrze było słychać jak wróg dostanie kulkę....

A teraz poważnie. Dzieciaki teraz nie mają czasu na rowery, deskorolki i tp. Obecnie nie mają czasu nawet pójść do swojego kolegi po zeszyt jak nie był w szkole. Teraz robią fotki zeszytu smartfonami i wysyłają mms-em lub wrzucają na FB... Takie mają zapracowane dzieciństwo, biedaczyska.

Zatem kupujcie im wypasione prezenty komunijne (i myślcie co im dacie w dniu ślubu tak, żeby nie było gorsze od prezentu komunijnego...) i marnujcie im dzieciństwo. Niestety prawda jest taka, że to wina nas - rodziców. Im szybciej to zrozumiemy (wszyscy !!!) tym lepiej dla naszych dzieci. Teraz to trzeba wziąć do ręki pasek (mam nadzieję, że umiecie czytać między wierszami) i postraszyć nim, że jak nie odejdzie od komputera i nie pójdzie w pole, to będzie miał z tym paskiem do czynienia....

Mądrości życzę przy wyborze komunijnych prezentów... :-)
    25 1 Cytuj Zgłoś
  • Magda Nowak 10.03.2015 - 20:01
    Pablo ma całkowitą rację!
    Ale jeśli już szukacie konkretnych podpowiedzi to może oprócz rowerów,komputerów,tabletów,x- boxa,psp itp itd...To może lunetę ? taką wypasioną koszt ok 300zł wzwyż oczywiście jeśli dziecko ma jakąś pasje np oglądanie ciał niebieskich a nie sąsiadów :) Mój syn dostał krótkofalówki takie porządne zasięg do 5km fajna zabawa .Najważniejsze to kupić też pamiątkę z datą komunii.Są też u jubilerów srebrne obrazki chyba się nazywa je fachowo ryngryf ?Nie musi to być wielki obraz Świętej rodziny ale np. jakiś aniołek -coś co zostanie na lata a nie trafi na złom ...
    Trampolina? basen duży rozporowy ? hulajnoga są takie wypasione,że szok nawet się jakoś inaczej nazywają takie wynalazki a przynajmniej jest szansa,że dziecko się ruszy zza ekranu ....
    Syn też wiadomo dostał pieniążki i za to z dokładką całą rodziną pojechaliśmy na niezapomniane wakacje
    2 Cytuj Zgłoś
  • 29.10.2015 - 22:29
    A co myślisz o tym, by znaleźć jej zdjęcie i wydrukować np na drewnie lub metalu w dużym formacie?
    1 Cytuj Zgłoś
  • Andrzej 30.10.2015 - 8:52
    Dobry pomysł.
    Cytuj Zgłoś
  • 16.05.2016 - 17:39
    BMW 7
    6 3 Cytuj Zgłoś
  • 17.05.2016 - 1:03
    Kiedyś wystarczył rower, teraz są tablety, komputery za 5000 bo im droższy tym chrześniak będzie pozer większy. Są Quady, motocykle.
    Ja swojemu chrześnikowi kupiłem świetny prezent, zapakowałem w ogromne pudełko gdy otworzył z kolorowej folii zobaczył że to Konsola PlayStation 4 z różnymi gadżetami, dwoma padami i pięcioma dobrymi grami :) jednak gdy otworzył pudełko był napis :D " dam ci pracę na wakacje " to sobie zarobisz na konsole. I sobie zarobił :) kupił sobie wymarzoną konsolę, chamski prezent ale nauczyło go to coś.
    6 9 Cytuj Zgłoś
  • 22.05.2016 - 18:19
    Stuknijcie sie w leb
    6 1 Cytuj Zgłoś
  • 24.05.2016 - 13:11
    My rodzinnie postanowiliśmy, że kupimy trampolinę. Bratanicę interesuje gimnastyka (chodzi na różne zajęcia), a taki sprzęt może się przydać. Chcieliśmy, żeby to był już sprzęt dobrej jakości i wytrzymał dłużej niż 1 sezon. Wybraliśmy trampolinę springfree i z tego co widzę, to był to doskonały wybór.
    1 9 Cytuj Zgłoś
  • 24.05.2016 - 17:57
    to dorosli rozwydrzyli dzieciaki prezentami-za moich czasow nie bylo takich prezentow i bylo LEPIEJ
    bardziej przezywalismy SAKRAMENT niz prezenty .a teraz jeden przed drugim dla szpanu kupuje coraz to drozsze rzeczy -po co wogolwe takiwe pytanie
    a gdybyscie byli ''bez pieniedzy''to co kupilibyscie dziecku
    to wszystko powinno sie odbywac w granicach zdrowego rozsadku
    10 Cytuj Zgłoś
  • jeden język a dwoje uszu 24.05.2016 - 19:18
    krzyzak345 napisał/a:
    My rodzinnie postanowiliśmy, że kupimy trampolinę. Bratanicę interesuje gimnastyka (chodzi na różne zajęcia), a taki sprzęt może się przydać. Chcieliśmy, żeby to był już sprzęt dobrej jakości i wytrzymał dłużej niż 1 sezon. Wybraliśmy trampolinę springfree i z tego co widzę, to był to doskonały wybór.
    A ja do znudzenia powtarzam, ze nie wierzę w pierwszego posta tego typu na forum
    2 Cytuj Zgłoś
  • Andrzej 25.05.2016 - 13:04
    Moderacja niestety nie walczy ze spamem reklamowym. Sam post można zostawić, gdyż pomysł ciekawy, wyedytować tylko markę.
    Cytuj Zgłoś
  • 03.06.2016 - 20:31
    3 Cytuj Zgłoś
  • jeden język a dwoje uszu 03.06.2016 - 22:12
    I znowu powtórka z rozrywki :-(
    2 Cytuj Zgłoś
  • 13.11.2016 - 11:10
    Ile w tym roku dawaliście w kopercie?
    1 6 Cytuj Zgłoś
  • 18.11.2016 - 9:11
    Halo? Czy ktoś pomoże? Bo w przyszłym roku jest komunia mojego chrześniaka. I zastanawiam się czy dać mu pieniadze czy jakiś prezent. Kas na peewno byłaby dla mnie wygodniejsza z uwagi na to, że nie musiałabym zastnawiać się co mu kupować. Chłopak mieszka na stałe z rodzicami w Uk. Ta wiec polskie pieniadze nie mają dla niego takiej dużej wartości . Może lepiej byłoby sprezentować mu jakiś konkretny zegarek?
    3 Cytuj Zgłoś
  • 28.02.2017 - 19:46
    Skarbek napisał/a:
    Proponuję mały samochód np. Fiat 500 sam raz dla takiego 10-cio latka na pewno będzie bardzo zadowolony w przeciwieństwie do darczyńcy.
    Popieram ten ranking!
    6 2 Cytuj Zgłoś
  • 01.03.2017 - 12:28
    A ja szukam chętnych na szycie strojów komunijnych. W Myślenicach jest w ogóle dowolność? Każdy idzie w czym chce?
    2 3 Cytuj Zgłoś
  • 02.03.2017 - 19:32
    Raczej wszyscy mają to samo ale nikt nikomu nie "broni" się wyłonić :)))
    2 1 Cytuj Zgłoś
  • 14.04.2017 - 13:38
    Ma konsole do gier? W atrakcyjnej cenie xbox
    https://www.x-kom.pl/p/359579-konsola-xbox-microsoft-xbox-one-s-500gb-fifa-17lego1m-ea6m-gold.html
    Zabawana jest super ma co robić ze znajomymi :)
    2 7 Cytuj Zgłoś
  • 05.05.2017 - 9:41
    Też właśnie mam w tym roku dylemat. Kupić jakiś zegarek typu http://www.zegarmistrz.com/Zegarek_Tissot_PR100_T0494103605700_T0494103605700-4254.html (pytanie czy nie jest zbyt poważny?)

A może jakiś rower typu BMX czyli https://www.centrumrowerowe.pl/rowery/bmx/p,rower-bmx-legion-l20-szary-2017-mongoose,643060.html (pytanie czy czy to bezpieczne)?

Pamiętam, że też otrzymałem rower i zegarek właśnie i niesamowicie się cieszyłem. Ale pienądze nie rosną na drzewach... Więc tylko 1 rower wchodzi w grę.
    1 3 Cytuj Zgłoś
  • 08.05.2017 - 9:26
    znls napisał/a:
    Też właśnie mam w tym roku dylemat. Kupić jakiś zegarek typu http://www.zegarmistrz.com/Zegarek_Tissot_PR100_T0494103605700_T0494103605700-4254.html (pytanie czy nie jest zbyt poważny?)

A może jakiś rower typu BMX czyli https://www.centrumrowerowe.pl/rowery/bmx/p,rower-bmx-legion-l20-szary-2017-mongoose,643060.html (pytanie czy czy to bezpieczne)?

Pamiętam, że też otrzymałem rower i zegarek właśnie i niesamowicie się cieszyłem. Ale pienądze nie rosną na drzewach... Więc tylko 1 rower wchodzi w grę.
    Zegarki i rowery to chyba najpopularniejsze formy prezentów. Pamiętam, gdy pytali mnie która jest godzina? Odpowiadało się, że niestety nie mam zegarka. Na to standardowe stwierdzenie "co nie było się u komunii" ??? Także tego, zegarek to pozycja obowiązkowa, aby później nie przeżywać traumy :D
    2 1 Cytuj Zgłoś
  • 22.05.2017 - 16:03
    Rower to chyba najpopularniejszy prezent komunijny i moim zdaniem najlepszy. Zobacz sobie na http://wygodnyrower.pl/pl jaki mają wybór. Ja swojej chrześnicy tez zamawiałam w tym roku jeden z najnowszych modeli i to nie za miliony monet. W końcu komunia nie jest tylko dla wypasionych prezentów.
    1 4 Cytuj Zgłoś
  • jeden język a dwoje uszu 27.05.2017 - 0:03
    Ja pamiętam, że czas pierwszej Komunii był czasem bardzo radosnym. Nie do końca już pamiętam, nie do końca potrafię wytłumaczyć jak to było a zegarek albo radiomagnetofon był najdroższym prezentem jaki dostałem. Wydaje mi się jednak, że ta radość nie wypływa głównie z prezentów. A dziś jak to jest? Potrafią dzieciaki w tym dniu cieszyć się z bliskości rodziny i Pana Jezusa?

Moja chrześnica niedługo też już będzie miała Pierwszą Komunię i jak wówczas podejść do sprawyt prezentów sam nie wiem. Co bym nie wymyślił to i tak będzie źle.
    4 Cytuj Zgłoś
  • 04.09.2017 - 17:19
    Już raz pisałam najlepszy prezent na komunie dla chłopca to w kolorze białym FIAT 500. Na pewno pierwszo-komunista się ucieszy.
    3 4 Cytuj Zgłoś
  • 03.02.2018 - 20:36
    anna napisał/a:
    Chrzestni dają w granicach od 500-1000 zł + prezent, słyszałam że w naszych stronach tak jest.
    Tylko w Polsce. Zaczęło się żyć lepiej to wydaje się, że tak trzeba. Reszta świata szanuje sakrament, a Polacy "lasa kasa kasa, postaw się a zastaw się". Żenujące.
    7 1 Cytuj Zgłoś
  • 04.02.2018 - 16:53
    hihihi, dobre...Zaczęło się żyć lepiej? Komunię już dawno miałam, ale za moich czasów już rowery były, więc jestem z tych którzy uznają, że nie tylko książeczkę i różaniec ma się po komunii. "Zastaw się, a postaw się?" Po co? Daj tyle na ile Cię stać... Nie daj kasy, bo jej może nie zobaczyć...No chyba, że całkiem masz węża w kieszeni to daj samą "Pamiątkę" :)))), podpiszesz "od cioci i wujka". Zapamięta Was napewno:)))). Śmieję się do męża i mówię, że kupimy Quada w tym roku:))))
    2 7 Cytuj Zgłoś
  • 29.03.2018 - 12:24
    Najbardziej klasycznie - po prostu Biblia. Za fajne wydanie zapłaciłem w księgarni Livro mniej niż 50 zł. A uważam, że akurat na takie okazje tego typu prezent jest zdecydowanie na maxa trafiony. Możecie włożyć też plik banknotów do koperty, ale czy to będzie dobry pomysł?
    1 2 Cytuj Zgłoś
  • 30.03.2018 - 17:50
    Łańcuszek z krzyżykiem
    1 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o odpowiedziach

Odpowiedz