Forum » Myślenice Jaki prezent na Komunię dla chrześniaka lub chrześnicy?

• 06.04.2010 - 11:20
    Kochani proszę powiedzcie jaki prezent można dać dziecku na komunię,nie jestem zwolenniczką eksluzywnych prezentów, rozice chłopca również, wiem że zarówno ma komputer jak i rower, więc tego typu prezenty odpadają. Chciałabym mu oprócz pieniążków dokupić jeszcze jakiś praktyczny prezencik, ale zupełnie nie mam pomysłu co by to mogło być, a komunia już za miesiąc. Pomóżcie.
    3 6 Cytuj Zgłoś
  • 06.04.2010 - 11:39
    Może telefon , nie będzie zbyt ekskluzywny a praktyczny bo będzie miał połączenie z rodzicami :).Wiem też z doświadczenia że dzieci mimo wszystko wolą zabawki.
    1 1 Cytuj Zgłoś
  • 06.04.2010 - 12:10
    a morze aparat fotograficzny ?? dziś ih ceny są pżystempne na karzdom kieszen a i dzieckó sprawie wielkom frajde .
    3 7 Cytuj Zgłoś
  • 06.04.2010 - 12:11
    Jak to ? Nie znasz trendów? Już wyliczam : laptopa , quada, węża boa, prezentów jest mnóstwo.:)
    3 8 Cytuj Zgłoś
  • 06.04.2010 - 12:35
    zóh_z_gurnego napisał/a:
    a morze aparat fotograficzny ?? dziś ih ceny są pżystempne na karzdom kieszen a i dzieckó sprawie wielkom frajde .
    Racja, aparat to świetna rzecz! Być może rozbudzisz w chrześniaku pasję fotograficzną :)
    5 3 Cytuj Zgłoś
  • 06.04.2010 - 12:39
    A do tego kilka akcesoriów np.statyw ,pokrowiec itp. Taki prezent byłby ciekawy:)
    1 1 Cytuj Zgłoś
  • 06.04.2010 - 14:17
    " Może telefon , nie będzie zbyt ekskluzywny a praktyczny bo będzie miał połączenie z rodzicami "
    Nie niszczmy dziecku dzieciństwa.
    8 4 Cytuj Zgłoś
  • 06.04.2010 - 14:49
    " Może telefon , nie będzie zbyt ekskluzywny a praktyczny bo będzie miał połączenie z rodzicami "
    Nie niszczmy dziecku dzieciństwa.
    Nie przesadzaj ,skoro ma juz komputer ( a to on najbardziej mąci w małych głowach) to telefon mu na pewno nie zaszkodzi , choć i tak wydaje mi sie że najlepszy byłby aparat fotograficzny :)
    1 1 Cytuj Zgłoś
  • 06.04.2010 - 15:23
    Błagam,tylko nie skuter ! Nie potrzeba kolejnej kosiarki na naszych drogach ,a co gorsza z kierowcą z podstawówki.

Ja myślę ,że dobrym pomysłem byłaby konsola PS3 albo Xbox360 jeśli lubi grać,no chyba ,że ten komputer ma jakiś najnowszy ,to wtedy to nie ma sensu.Aparat też jest dobrym pomysłem,ceny znacząco spadły i cyfrówka dla początkującego spokojnie do 400zł się znajdzie,a nawet nieco taniej.A może po prostu koperta z kasą ?
    6 1 Cytuj Zgłoś
  • 06.04.2010 - 17:35
    Nie wiem jaką sumą dysponujesz ale możesz mi zafundować jakąś kolonie albo obóz na wakacje, teraz jest tego masa można wybierać w zależności od potrzeb dzieciaka
    3 2 Cytuj Zgłoś
  • 06.04.2010 - 23:33
    Aparat to dobry pomysł :) Nie musi być nie wiadomo jak "wypasiony", ale robienie zdjęć to frajda a niekiedy i sztuka.
    2 1 Cytuj Zgłoś
  • 06.04.2010 - 23:37
    cyfrówka, telefon, xbox, psp, ps3, kamerka
    podaj budżet i czym się interesuje to się pomyśli
    2 2 Cytuj Zgłoś
  • @gmail.com 07.04.2010 - 0:25
    A ja proponowałbym porozmawiać z rodzicami tego malucha i zamiast kupować gadżety, otwożyć mu konto i niech oszczędza. Będzie miała/miał gdzie wpłacać pieniądze które dostanie na wszelkie okazje. Nauczyć oszczędzać młode pokolenie to też sztuka. Myślę że rodzice będą z takiego prezentu bardziej zadowoleni niż ze skutera.
    11 7 Cytuj Zgłoś
  • 07.04.2010 - 9:38
    Proponuję łańcuszek złoty lub srebrny z krzyżykiem lub medalikiem, biblie, pismo święte. Aparat też jest fajnym prezentem to zależy ile kasy chcesz przeznaczyć na prezent.
    14 5 Cytuj Zgłoś
  • 26.04.2010 - 10:13
    Jak tam prezenty na komunie?? A co mogą dać goście na komunie oprócz kasy??
    2 Cytuj Zgłoś
  • M G 26.04.2010 - 22:01
    Gitarę!! ;)
    3 2 Cytuj Zgłoś
  • 29.04.2010 - 21:48
    Załatwić mu apostazję
    6 7 Cytuj Zgłoś
  • 29.04.2010 - 22:16
    apostazję i gitarę co by mu się bosssko żyło:)
    5 5 Cytuj Zgłoś
  • 03.05.2010 - 16:48
    mój syn idzie w tym roku do komunii i stwierdziliśmy wspólnie z nim że pieniądze będą najlepsze,nazbiera jakąś konkretną sumę i wyda na coś pożytecznego,na wstępie na pewno będzie to drukarka,chciałby laptopa ale ze ma stacjonarny komputer wybiliśmy mu go z głowy,nie polecam również żadnego złota czy srebra ani zegarków bo i tak by leżało
    1 13 Cytuj Zgłoś
  • Michal 03.05.2010 - 20:41
    najlepszy prezent? nowy komputer:) :D
    4 Cytuj Zgłoś
  • 03.05.2010 - 21:40
    Kup mu cumelek. Taki z truskawką. I nic więcej - nie psujmy dzidziorów od małego.

9 3 Cytuj Zgłoś
  • 03.05.2010 - 21:47
    aparat i rower dostałem w 1989 roku teraz chyba już trzeba samochód kupić bo skutery wyszły z mody
    2 4 Cytuj Zgłoś
  • 03.05.2010 - 21:55
    kajal.. pieniądze będą najlepsze dla ciebie nie dla dziecka bo coś zarobisz a dzieciakowi wkręcisz że rodzice dali to na specjalne konto tylko że to jest ich konto.
    14 1 Cytuj Zgłoś
  • basia 03.05.2010 - 22:19
    A ja 17 lat temu na komunię dostałam zegarek i dwa pierśionki..... Paranoja co teraz sie dzieje. Komunia przeobraża się w licytację kto więcej zbierze prezentów i to tych z nawyższej półki.
    17 Cytuj Zgłoś
  • 04.05.2010 - 13:01
    A ile teraz daje sie pieniędzy an komunię, idę z moim narzeczonym, podpowie ktoś?
    2 Cytuj Zgłoś
  • 04.05.2010 - 18:02
    Chrzestni dają w granicach od 500-1000 zł + prezent, słyszałam że w naszych stronach tak jest.
    4 9 Cytuj Zgłoś
  • 04.05.2010 - 18:03
    chrzestni w granicach 500-1000 zł + prezent.
    3 5 Cytuj Zgłoś
  • 04.05.2010 - 20:54
    A nie chrzestni tylko zwykli goście?
    1 Cytuj Zgłoś
  • 04.05.2010 - 22:55
    my wykupiliśmy obóz nad morzem dla chrześniaka przyjemne i pozostanie mu w pamięci :)
    2 2 Cytuj Zgłoś
  • 07.05.2010 - 23:12
    Chrzestni dają w granicach od 500-1000 zł + prezent, słyszałam że w naszych stronach tak jest.
    W naszych stronach ja raczej tego nie słyszałam, ale za to słyszałam daje tyle na ile mnie stać.
    13 1 Cytuj Zgłoś
  • 09.05.2010 - 0:22
    A może jednak książka w prezencie? Moja propozycja: Lindenfors Patrik "Boga Przecież Nie Ma". Świetna lektura dla całej rodziny, inspirująca do dyskusji na temat komunii!
    3 7 Cytuj Zgłoś
  • 09.05.2010 - 10:53
    Mama mi muwiła rze kupi mi kłada i drugom komurke mam nadzieje ze sie nie pomylila bo moi koledzy juz maja , a jak oni maja to ja tez chce!!!! a co wy mowicie o jakis ksiarzkach przeciez nikt z nas juz nie czyta ksiarzka mamy ipoda i gta sand andreas juz gram teraz. A ktora siec jest lepsza Orange trzy Plus??
    2 13 Cytuj Zgłoś
  • 11.05.2010 - 11:04
    witam:)
    a co myslicie o teleskopie?
    niedrogie, ale moze byc efektowne
    3 1 Cytuj Zgłoś
  • 11.05.2010 - 11:12
    A ktora siec jest lepsza Orange trzy Plus??
    Rybacka !
    10 1 Cytuj Zgłoś
  • 14.05.2010 - 11:56
    Teleskop to świetny pomysł , tylko po pierwsze naprawdę dobry teleskop nie jest chyba zbyt tani , po drugie czy przypadnie do gustu dziecka.
    Ja zawsze jak byłem dzieckiem bardzo chciałem mieć teleskop (w sumie nadal chce) ale z powodów czysto finansowych nie miałem nigdy.
    3 Cytuj Zgłoś
  • 16.05.2010 - 20:28
    Też zawsze chciałem teleskop, lecz z racji mieszkania w mieście raczej szans na to nie było. Z drugiej strony z teleskopem może być tak: złapie zajawkę a po tygodniu rzuci w kąt. To na pewno nie jest dla każdego, ale gdyby dołączyć do tego 2-3 niezłe książki w podobnej tematyce może się spodobać. Oczywiście taki dzieciak zostanie uznany przez kolegów na quadach/skuterach za kompletnego frajera:).

Ja proponowałbym kupić dzieciakowi porządną kosę, taki ~30 cm nóż. Bardzo praktyczne, za niedługo pójdzie do gimnazjum a tam to wyposażenie standardowe w dzisiejszych czasach. Posiadanie takowego artefaktu podniesie jego pozycje w klasowej hierarchii i uchroni go przed zostaniem klasowym nieudacznikiem. Zanim trafi do gim będzie miał trochę czasu żeby potrenować, wyłudzanie pieniędzy od słabszych, grożenie nauczycielom itp.

Poważnie, to skłaniałbym się w kierunku aparatu, lub po prostu dania większej ilości gotówki i niech rodzice zdecydują na co wydać. Pomysł obozu, czy teleskopu też nie jest głupi, ale to już trza dopasować do konkretnego dzieciaka.
    5 1 Cytuj Zgłoś
  • 17.05.2010 - 10:39
    Mysle, ze wystarczajacy teleskop dla takiego dziecka znajdzie sie do 200 zl.
    No wlasnie, da sie pieniadze i rodzice zdecyduja, a mi wlasnie chodzi o to, zeby dzieciak mial cos dla siebie.
    Poza tym on wszystko ma, dobry komputer, komorke, aparat, noze :p
    2 1 Cytuj Zgłoś
  • 30.06.2010 - 10:34
    Teleskop to świetny pomysł , tylko po pierwsze naprawdę dobry teleskop nie jest chyba zbyt tani , po drugie czy przypadnie do gustu dziecka.
    Ja zawsze jak byłem dzieckiem bardzo chciałem mieć teleskop (w sumie nadal chce) ale z powodów czysto finansowych nie miałem nigdy.
    Zgadzam się całkowicie, teleskop to świetny pomysł. Jestem matką chrzestną i dałam w tym roku Adriankowi teleskop Opticon. Znalazłam niedrogi w sklepie teleskop.pl. Dziecko się ucieszyło z prezentu. Teraz to dopiero może oglądać gwiazdy.:)
    2 Cytuj Zgłoś
  • 20.10.2010 - 12:48
    :[hr napisał/a:
    napisał]Teleskop to świetny pomysł , tylko po pierwsze naprawdę dobry teleskop nie jest chyba zbyt tani , po drugie czy przypadnie do gustu dziecka.
    Zgadzam się całkowicie, teleskop to świetny pomysł. Jestem matką chrzestną i dałam w tym roku Adriankowi teleskop Opticon. Znalazłam niedrogi w sklepie teleskop.pl. Dziecko się ucieszyło z prezentu. Teraz to dopiero może oglądać gwiazdy.:)
    Super pomysł z tym teleskopem Opticon, podoba mi się. Zachęcająca jest zwałszcza cena, żeby nie przesadzać z kosztami.
    1 1 Cytuj Zgłoś
  • 23.10.2010 - 22:27
    Zegarek i Pismo Święte.
    13 2 Cytuj Zgłoś
  • jeden język a dwoje uszu 17.11.2010 - 20:07
    Mysle, ze wystarczajacy teleskop dla takiego dziecka znajdzie sie do 200 zl.
    Poza tym on wszystko ma, dobry komputer, komorke, aparat, noze :p
    A miłość, czas rodziców i chrzestnych, modlitwę w jego intencji, rozmowy o Eucharystii...
    także ma pod dostatkiem?

Myślę, ze jest to w obecnym czasie w Polsce bardzo trudne pytanie z czego ma się składać pakiet prezentu dla chrześniaka na pierwszą Komunię. Na pewno jednak powinien zawierać co najmniej roczną regularną modlitwę w jego intencji i rodziców.

9 4 Cytuj Zgłoś
  • 17.11.2010 - 22:02
    no na komunie laptopa,
    na 18 samochod
    a na slub wille z basenem
    20 3 Cytuj Zgłoś
  • 05.11.2011 - 19:18
    telefon dotykowy lub laptop najnowszy model
    1 17 Cytuj Zgłoś
  • adzygmunt 05.11.2011 - 22:33
    Niestety nas poniosło i na komunię daliśmy prezent, który był bardzo drogi.
    To był błąd, po roku to widzę!
    Gdybym miał doradzić to ewentualnie dla tych co maja trochę wolnej ogródkowej przestrzeni trampolina z siatką. 1000 zł /składkowe/, a zabawa nie tylko dla jednego dziecka.
    Laptopy, konsole, inne elektroniczne cuda, to moim zdaniem pomyłka!
    15 Cytuj Zgłoś
  • 06.11.2011 - 8:09
    adzygmunt napisał/a:
    trampolina z siatką. 1000 zł /składkowe/, a zabawa nie tylko dla jednego dziecka.
    A i taki dziadek jak adzygmunt mógłby się zadowolić.........

BTW chyba Was wszystkich po... waliło, żeby dzieciom tak rozpieszczać prezentami, nie pamiętacie swoich prezentów komunijnych ? Dostałem zegarek (wskazówkowy, nakręcany - nic specjalnego - zepsuł się po 2 latach) od chrzestnego, prawie równowartość takiego zegarka i wydawało się, że po piętach ich będę całował za to. A co dzisiaj ? Quady, laptopy, a może od razu awionetkę ???
    14 2 Cytuj Zgłoś
  • 06.11.2011 - 18:29
    Helikopter może...
    Moje dziecko było zawsze do bólu konkretne i chciało wg.listy po negocjacjach z gośćmi od Biblii rodzinnej,od chrzestnej ,po namiot i karimatę od chrzestnego na przykład...Uważam,ze podawanie zakresu cenowego i negocjacje z obdarowywanym oraz w tym przypadku rodzicami chronią przed niewypałami prezentowymi dość skutecznie
    1 11 Cytuj Zgłoś
  • 07.11.2011 - 10:40
    A po południu skończyć świętowanie komunii, wyciągnąć wódkę na stół i obchodzić imieniny tego chrzestnego!!! Ojciec, matka chrzestna z założenia to ma być ktoś zaraz po prawdziwych rodzicach. Jeżeli tak to powinien chociaż na tyle znać tego dzieciaka żeby wiedzieć co to dziecko lubi jeżeli chce go czymś obdarować, a nie sięgać opinii całkiem obcych ludzi.
    6 3 Cytuj Zgłoś
  • 23.11.2011 - 12:14
    Z oryginalnymi prezentami jest ciężko. Jak się ma kasę to można wysłać młodych do spa albo na wakacje. Jak się nie ma to się kombinuje. Może znajdziesz taniej motolotnię (z tego co ja się orientuję to 300 zł od os.;/) albo jakąś sesję zdjęciową u znajomego fotografa... Jeśli nie masz takich znajomych to możesz pójść w tradycyjnie sztućce (np. na sztućce.pl jest spory wybór)?
    5 Cytuj Zgłoś
  • 23.11.2011 - 12:18
    Pomyliłam trochę temat. Zrozumiałam, że ślub chrześniaka lub chrześnicy:)
    Jeśli chodzi o komunię to tradycyjny złoty medalik Matki Boskiej lub krzyżyk.
    5 8 Cytuj Zgłoś
  • 07.05.2012 - 10:31
    Moja siostra dostała w prezencie od rodziców bukiet różyczek http://allegro.pl/roza-szydelkowa-i232810972 7.html Była nimi naprade zachwycona. Polecam wszystkim ;)
    1 6 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o odpowiedziach

Odpowiedz