Forum » Myślenice

cukiernia .

  • 18 lut 2012

    najgorsze u marszałak - tłusteeee o matko sam olej !!!

    9 5 Cytuj
  • 18 lut 2012

    MOja siostra ma w sierpniu wesele, teraz jestesmy na etapie probowania ciast... na ten weekend mamy "czereśniowy sad" - próbka paseczków 10 ciast (1,5 kg) za 20 zł... Był polecany, dlatego zaczelismy degustacje zeby wyrobic sobie opinie. Ciasta w wiekszosci dobre, co najwazniejsze- nieprzeslodzone, ale nie wszystkie przypadly nam do gustu. Serniki za cięzke (Poza tym z wisniami, ale to jest chyba na serkach homogenizowanych), fajny jest orzechowy i zdecydowanie najlepsza - bajka z galaretką a la ptasie mleczko.
    Od dziadkowca na pewno nie bierzemy - rowniez uwazam, ze czesto nieswieze i zbyt udekorowane...
    Sawiccy rowniez sie popsuli z lodami, ale jest jedna rzecz, ktora robia swietnie: ciasto schwarzwaldzkie pychotka! NIestety nie bedziemy na wesele w srodku lata ryzykowac tej bitej smietany...
    A jesli chodzi o pączki - pyszne z lukrem sa naprzeciwko tesco w takim malym kiosku - cuiernia "podhalańska", duzo lukru, nietłuste, nieglutowate i fajne nadzienie owocowe. NIe wiem jak paczki z czekolada, czy inne ich wyroby, ale na paczka z lukrem na pewno tylko tam:)

    bedizemy rowniz probowac ciast ze strozy, weic zdam relację:)

    A ktos moze polecic dobre, nieprzeslodzone i ladnie udekorowane torty na wesele?

    2 3 Cytuj
  • 18 lut 2012

    cukiernia IZA koło Kalwarii Zebrzydowskiej miałam na swoim weselu i na kilku weselach byłam gdzie było to ciasto warto spróbować NAPRAWDĘ!!! My mieliśmy wesele w czasie powodzi w maju 2010 była taka "duchota" i wilgoć że brak słów a ciasta na szczęście przeżyły. smak schwarzwaldzkiego pamiętam do dziś... to są zupełnie inne ciasta co tu w okolicy, ja np. nigdzie nie spotkałam się z takimi ciastami. nie ma ciast na "jedno kopyto" jak w czereśniowym sadzie. w IZIE każde jest inne.

    2 8 Cytuj
  • 19 lut 2012

    Myślę że Sawicki to najlepsza cukiernia w mieście :)
    Ale polecam też Delicję koło oś.1000-lecia obok szkoły Średniawskiego

    3 17 Cytuj
  • 19 lut 2012

    [quote=gość: Expert.] Myślę że Sawicki to najlepsza cukiernia w mieście :)
    Ale polecam też Delicję koło oś.1000-lecia obok szkoły Średniawskiego [/quote]

    koło 3 :)

    5 6 Cytuj
  • 11 mar 2012

    Najlepszy tort jaki do tej pory jadlam na weselu to tort JOGURTOWO-TRUSKAWKOWY z cukierni ze STRÓŻY.

    3 5 Cytuj
  • 11 mar 2012

    Ja sama dużo piekę i to mi smakuje najbardziej-niestety wiem też,że dobre ciasto z dobrych produktów nie będzie tanie...nie ma w Myślenicach cukierni która miałaby cały asortyment ok-czasami mam ochotę na coś "na ząb" i wtedy staram się wybrać coś w miarę lekkiego z ciastkarni-jak trafię na świeże to u Dziadkowca jest większość ok-niestety trudno trafić na świeże-drożdżówki mają super:)Każdą cukiernia ma w swojej ofercie jakieś smarowidła ale każda też ma jedno bądź dwa ciasta które zjem ze smakiem:)

    6 3 Cytuj
  • 13 mar 2012

    No niestety sam kiedyś miałam nieprzyjemność otrzymać w weekend spleśniałe ciasto u Dziadkowca!

    11 6 Cytuj
  • 13 mar 2012

    Serdecznie polecam torty w Domu Chleba są naprawdę pyszne...nie mdłe. A w dodatku są świetnie zdobione po prostu rewelacja...zwłaszcza śmietankowo-truskawkowy.

    3 5 Cytuj
  • 14 mar 2012

    [quote=gość: zniesmaczony] No niestety sam kiedyś miałam nieprzyjemność otrzymać w weekend spleśniałe ciasto u Dziadkowca! [/quote] raz mi się zdarzyło kupić po świętach wielkanocnych spleśniałe ciasto i już tam nie kupuje!!! polecam dom chleba

    7 6 Cytuj
  • 14 mar 2012

    PYTANIE - GDZIE JEST CUKIERNIA TA NA DOLNYM PRZEDMIEŚCIU CZEREŚNIOWY SAD ( NIE JESTEM Z MYSLENIC ) CZY TO JEST BLISKO TEGO DOMU WESELNEGO ... BARDZO PROSZĘ O INFORMACJĘ

    5 1 Cytuj
  • 14 mar 2012

    U Dziadkowca są kolorowe,bajecznie piękne ciasteczka,i bogaty asortyment ciast ale to jest juz tak,że
    jak jest czegoś bardzo dużo to nie zawsze schodzi,i często można się nadziać na nieswieże,stare
    wyroby.Tak miałam,kupiłam wracając po kosciele, do kawy i wszystko musiałam wyrzucić,w dodatku miałam wtedy gosci i taki zawód.Od tej pory już tam nie kupuję, w ostateczności wolę paczkowane ze sklepu,przynajmniej świeże.

    10 5 Cytuj
  • 14 mar 2012

    [quote=gość: amek] ale były pyszne pączki u jana dziadkowca jeszcze takich dobrych nie miał nigdy!! [/quote]
    bo najlepsze pączki lody makowiec robi Jasiu Dziadkowiec

    4 4 Cytuj
  • 14 mar 2012

    [quote=TySka]Jaka jest dobra cukiernia w Myślenicach ??
    można w niej kupić tort bez zamówienia ?? ( nie jestem z Myślenic więc nie wiem , a chciałabym kupić chłopakowi tort na urodziny a nie chce mi się wieźć go z Krakowa , obawiam sie że by nie przetrwał ... [/quote]POLECAM cukiernie obok dworca PKS..GALERII DEKADA....SAWICKI...wyremontowana..tanio..i dobrze..swieze ciasta...smaczne..duzy popyt

    1 10 Cytuj
  • 14 mar 2012

    [quote=gość: tom] gość: amek napisał/a: ale były pyszne pączki u jana dziadkowca jeszcze takich dobrych nie miał nigdy!!
    bo najlepsze pączki lody makowiec robi Jasiu Dziadkowiec [/quote]
    paczki - om ale inne ciasta pozostawiaja wiele do zyczenia ..sa stare,,,z przed kilku dni..tak było i jest..nie kupuje u DZIDKOWCA CIASTA..CIASTEK..I NAWET DROZDZÓWKI MA STARE,,, CÓRKA KUPIŁA PTYSIE I MIAŁY 3-4 DNI były ochydne..jak mozna takie ciastka sprzedawac..polecam SAWICKIEGO...MARSZAŁKA

    7 5 Cytuj
  • 14 mar 2012

    Marszałek powoli bije Sawickich zwłaszcza jeżeli chodzi o drożdżówki Sawiccy powoli na ilość lecą nie na jakość ale każdy ma swój smak więc niech spróbuje i sam oceni.

    4 5 Cytuj
  • 14 mar 2012

    [quote=gość: elty] Serdecznie polecam torty w Domu Chleba są naprawdę pyszne...nie mdłe. A w dodatku są świetnie zdobione po prostu rewelacja...zwłaszcza śmietankowo-truskawkowy. [/quote]

    Super udekorowane to fakt, ale w smaku chyba najgorsze ze wszystkich myślenickich cukierni. Zamawiałam dla dziecka i masy ogromnie czuć było sztucznymi olejkami, a biszkopt suchy.

    4 2 Cytuj
  • 14 mar 2012

    Niestety muszę potwierdzić, że ciastka od Dziadkowca są nieświeże, najgorsze jest to, że mieli bardzo dobre wyroby, uwielbiałam ich ciastka i bardzo żałuję, ale już tam nie pójdę.

    5 5 Cytuj
  • robertos robertos 14 mar 2012

    Gratuluje wszystkim co lubią ciasta od Marszałka a nie wiedzą co jedzą.Drozdzóweczki z czekoladą są po prostu pyszne stare odpady z ciast zmielone dadany tłuszcz kakao i aromat ale widac ze wam smakuje pogratulowac takiego podniebienia.Pozatym wystarczy rano przejsc sie obok cukierni jak smażą sie pączki na starym spalonym smalcu.Kremówki kiedys to było coś gotowany budyń a teraz to proszek wsypany do zimnej wody wymieszany i gotowe.25 lat temu jak otwierał to ciastko nie miesciło sie w dłoni teraz to jest ciasteczko.Tak samo jak kołacz z serem.To nie jest sam ser tylko ser z domieszką budyniu.Ciasta z kremem?przeciez jedzie od nich margaryną i to najtanszą.A co do jagodzianek to wsad jest taki łyżka borówek i 20 łyżek marmolady.Ludzie sami nie wiecie co wy jecie.Polecam wyroby ze Steskala

    9 7 Cytuj
  • 14 mar 2012

    ja tez nie lubię wyrobów od Marszałka, drożdżówki jakoś dziwnie pieką w podniebienie a jeżeli chodzi o ciasta to wybór żaden poza tym strasznie margarynowate a zdarza się że i nieświeże. ale konkurecje dziadkowca boli!!!!!!!!

    4 6 Cytuj
  • 15 mar 2012

    znowu się zaczyna jak każdy temat na tym forum.... byle by coś napisać o konkurencji. Jadłam ciasto u marszałka, Dziadkowca, Sawickich - natomiast chciałabym się dowiedzieć gdzie jest ta cukiernia Czereśniowy Sad. bardzo prosze podać informację - chciałabym coś tam kupić żeby ocenić jakie mają wyroby. U marszłaka babeczki super, Dziadkowca takie ciasto z wisniami pycha, u Sawickich drozdżówki z pianką i borówkami mniam.

    5 2 Cytuj
  • 15 mar 2012

    niby za nikim nie jestem i nikt mi nie przeszkadza ale zareklamuje czereśniowy smród żałosne to forum oceny beznadziejne i przykre to wszystkooo!!!! o tak kiedyś po nowym roku dostałam nieświeże ciasto w czereśniowym sadzie na reklamacje było powiedziano mi ze to nie możliwe że to nie od nas!!!

    3 2 Cytuj
  • 15 mar 2012

    ja tam kupuje w cukierni jan dziadkowiec tradycja wyrobów jak poprosze o coś super to zawsze mam a torty jakie sie tylko chce kształty i wielkość i zawsze pycha popieram jakość kosztuje generalnie ok

    4 5 Cytuj
  • 16 mar 2012

    Do kosmita..ale moze miałes szczęscie i nie trafiłes na wspomnienie wczorajszego - lub innego dnia

    2 4 Cytuj
  • 16 mar 2012

    Ja kupuje u Dziadkowca od kilku lat i na nic nieświeżego jeszcze nie trafiłem,choć jakimś wielkim szczęściarzem nie jestem.Uważam tą cukiernie za jedną z lepszych w M-cach.PIĄTKA i STESKAL u nich na pewno nic nie kupie

    6 4 Cytuj

Odpowiedz