Forum » Myślenice cukiernia .

• 04.05.2010 - 21:04
    Jaka jest dobra cukiernia w Myślenicach ??
    można w niej kupić tort bez zamówienia ?? ( nie jestem z Myślenic więc nie wiem , a chciałabym kupić chłopakowi tort na urodziny a nie chce mi się wieźć go z Krakowa , obawiam sie że by nie przetrwał ...
    2 1 Cytuj Zgłoś
  • basia 04.05.2010 - 22:02
    Ja polecam cukiernie na osiedlu u Marszała. Wyroby sa rewelacyjne ale jeżeli chodzi o torty to chyba trzeba jednak zamówić wcześniej
    14 15 Cytuj Zgłoś
  • adzygmunt 04.05.2010 - 22:09
    Doskonałe wyroby można znaleźć w cukierni w Stróży. Pieką na zamówienie wszystko u siebie. Torty serowe czy serniki - palce lizać!
    U Marszałka niezrównane kiedyś były "jagodzianki". Kupione ciepłe były znakomite. Nie wiem jak teraz. Musze tam się wybrać i sprawdzić czy dalej są takie!
    8 11 Cytuj Zgłoś
  • Johann Gambolputty... Z Ulm. 04.05.2010 - 22:21
    Zgadzam się z opinią o Marszałku. Mają znakomite wyroby, od których nie śmierdzi na kilometr "dodatkami", po których ma się koszmarną zgagę.
    11 11 Cytuj Zgłoś
  • 04.05.2010 - 23:20
    A co sądzicie o wyrobach w cukierni u Sawickich niedaleko dawnego dworca? Dla mnie jedne z lepszych...a lody- super...
    16 16 Cytuj Zgłoś
  • adzygmunt 04.05.2010 - 23:26
    Mnie ani ciastka ani lody nie smakowały. /lody były niedokręcone z grudkami lodu/, bez wyraźnej nitki smakowej. Może źle trafiłem? Byłem tylko dwa razy. I to mi starczy. Kilka razy zamawiałem tort, były lepsze w smaku.
    19 9 Cytuj Zgłoś
  • 04.05.2010 - 23:51
    Sawiccy mają pyszne drożdżówki i pączki :) Natomiast nie polecam ciasta u Dziadkowca...
    31 8 Cytuj Zgłoś
  • adzygmunt 05.05.2010 - 9:58
    De gustibus (non est disputandum)
    Przetłumaczę z łaciny dla leniwych:
    W sprawach smaku(gustów, upodobań) nie ma dyskusji.
    13 4 Cytuj Zgłoś
  • Johann Gambolputty... Z Ulm. 05.05.2010 - 12:30
    Jest też inna wersja tego powiedzenia :
    Organista lubi ogórki, a ksiądz jego córki. :)
    14 4 Cytuj Zgłoś
  • 05.05.2010 - 12:42
    Albo syna, Kaper. Albo syna. ;)
    8 8 Cytuj Zgłoś
  • Johann Gambolputty... Z Ulm. 05.05.2010 - 17:47
    Hehe, racja Mysleniczanin007. To może tak z duchem czasu :
    Organista lubi wina, a ksiądz jego syna. ;)
    13 5 Cytuj Zgłoś
  • basia 05.05.2010 - 21:05
    Zgadzam się z opinia o Dziadkowcu. Masakra jakaś, lody ochydne, ciasto raczej też - omijam szerokim łukiem
    22 10 Cytuj Zgłoś
  • 05.05.2010 - 22:58
    Firma działa od lat więc pewnie komuś ich wyroby smakują, a to tylko potwierdza że są gusta i guściki;)
    9 10 Cytuj Zgłoś
  • 05.05.2010 - 23:28
    klamerka023 napisał/a:
    Zgadzam się z opinia o Dziadkowcu. Masakra jakaś, lody ochydne, ciasto raczej też - omijam szerokim łukiem
    Nie przesadzaj , lody mają u Dziadkowca bardzo dobre. Niektóre ciastka też.
    15 14 Cytuj Zgłoś
  • 06.05.2010 - 8:33
    Lody faktycznie jedne z najlepszych u Dziadkowca-zwłaszcza jak sie trafi na takie swiezo krecone jeszcze nie zmrozone:)Ciasta też mają super tylko pod warunkiem ,że trafimy na świeże a z tym niestety gorzej.Drożdżówki natomiast maja najlepsze.Lody pyszne też maja w kawiarence 7-ka.Natomist sawiccy no cóz ida na ilo.śc nie na jakosć-jest tanio ale to jeden cukier...smacznego:))
    15 10 Cytuj Zgłoś
  • 06.05.2010 - 10:23
    Polecam tort z bitą śmietaną pod zegarem na rynku mają tam dobre ciasta np. Chatka Puchatka ale tort trzeba zamawiać wcześniej. U Sawickiego też zamawiałam tort z bitą śmietaną też dobry. Pyszne drożdżówki z kakaem jeszcze ciepłe są wspaniałe.
    7 4 Cytuj Zgłoś
  • 06.05.2010 - 11:33
    a może cukiernia 5 ?
    12 Cytuj Zgłoś
  • 07.05.2010 - 11:45
    Najlepsze drożdżówki zdecydowanie u p. Sawickiego,również w janie u p. Sidora, lody niezłe nie najgorsze u p. Dziadkowca a ciasta w rynku są bardzo smaczne i w Janie na stoisku złoty kłos choć ciasto bezowe Sawickiego pycha a najlepsze to jak sama sobie upiekę:)
    8 5 Cytuj Zgłoś
  • 07.05.2010 - 13:34
    A ja znam jeszcze jedno powiedzenie na gusta: jeden lubi piwo, a drugi jak mu skarpetki śmierdzą... Jest jeszcze cukiernia przy Kazimierza Wielkiego, vis a vis ul. Słonecznej. Mają tam pyszny sernik gotowany i ciasto cytrynowe. Sawicki dla mnie faktycznie słaby, Dziadkowiec robi ciasta dla oczu, a Marszałek ma pycha drożdżówki, np. z kakaem i serowo-makowe precelki. W rynku, w kamienicy u Wójcików można kupić też fajne rzeczy, ale niektóre są przeperfumowane. Reszta to tylko milczenie.
    1 5 Cytuj Zgłoś
  • 13.05.2010 - 10:20
    Zdecydowanie najlepsze ciasta i drożdżówki są u Marszałka na osiedlu, u Sawickiego dodają za dużo "prochów". Za to uważam, że Sawicki ma lepsze torty, są mniej słodkie. Polecam z bitą śmietaną i brzoskwiniami.
    5 6 Cytuj Zgłoś
  • 13.05.2010 - 15:11
    Od lat jem lody i ciastka od Dziadkowca. Tutaj jakość z kazdym rokiem jest lepsza.Widac ,ze nie bazuje sie na wyklepanym asortymencie tylko wciaz poleca coś nowego.Tradycyjna kremowka czy napoleon az po pączka czy drożdzówke wciąż zachwycaja nasze podniebienia.Moi goscie,ktorzy bywaja w Myślenicach nie wyobrażają sobie pobytu tutaj bez odwiedzin tej cukierni.Nie narzekajmy i nie róbmy plebiscytu. Kazdy pracuje,kazdy chce sprzedac ,kazdy robi to dla nas.Doceńmy to,a nie opluwajmy.
    4 12 Cytuj Zgłoś
  • 19.05.2010 - 10:22
    A ciasto na wesele gdzie polecicie zamówić, łącznie z dobrym tortem. Proszę o szczerą poradę.
    1 Cytuj Zgłoś
  • 22.05.2010 - 11:02
    Witam ja niedawno odkryłam nową cukiernie " Magda" na ulicy M. Reja byłam troszeczkę niepewna nowości ale jak spróbowałam to jestem zachwycona i na pewno będę tam wracać dzieciaki pochłaniają wielkie drożdżówki za małą kasę ciasta wyśmienite no i chlebek jak od babci z pieca !!! polecam warto iść i coś przekąsić. Dawniej chodziliśmy do Sawickiego ale teraz mamy bliżej do "Magdy"
    6 Cytuj Zgłoś
  • 26.09.2010 - 16:29
    a może cukiernia 5 ?
    10 Cytuj Zgłoś
  • 26.09.2010 - 18:02
    heh :) Już drugi raz ktoś pyta o 5-tke :)To odpowiem :) torty mają pyszne, fajna alternatywa zwłaszcza dla cukierni Sawickiego, ciasta też dobre, generalnie polecam...
    2 7 Cytuj Zgłoś
  • 17.03.2011 - 21:31
    gość: XXXXXX napisał/a:
    heh :) Już drugi raz ktoś pyta o 5-tke :)To odpowiem :) torty mają pyszne, fajna alternatywa zwłaszcza dla cukierni Sawickiego, ciasta też dobre, generalnie polecam...
    Ja również zdecydowanie polecam torty z 5-tki. Zawsze, przy każdej okoliczności zamawiałam w Sawickiego, ale szczerze to troszkę się już "przejadły". Ostatnio zamawiałam właśnie w i się nie zawiodłam :) Jeśli chodzi o Marszałka to mają przepyszne drożdżówki :)
    3 3 Cytuj Zgłoś
  • 27.03.2011 - 22:43
    A co powiecie o lodach w Cafe Nina ?
    6 Cytuj Zgłoś
  • 05.04.2011 - 15:11
    Byłam ostatnio w niedziele w tej kawiarnii, jedynym minusem jest ze nie mają stolików na zewnątrz. Lody pyszne, z jakiejs lodziarni z Sącza. Bardzo polecam. Obsluga tez, mimo takiego ruchu niezle dala sobie rade.
    4 Cytuj Zgłoś
  • 05.04.2011 - 18:07
    Gdzie jest ta cukiernia 5?
    1 3 Cytuj Zgłoś
  • 06.04.2011 - 12:41
    pyszne ciasta zwłaszcza kremówki i drożdżówki jak również kanapki mają w nowej piekarnio-cukierni steskal przy rynku visa vi gimnazjum
    3 6 Cytuj Zgłoś
  • 11.04.2011 - 20:45
    gość: bułeczka napisał/a:
    pyszne ciasta zwłaszcza kremówki i drożdżówki jak również kanapki mają w nowej piekarnio-cukierni steskal przy rynku visa vi gimnazjum
    Potwierdzam, pyszne kanapki, kremówki i drożdżówki. O dziwo świeże zawsze.
    Rewelacja.
    3 4 Cytuj Zgłoś
  • 12.04.2011 - 12:58
    piotrek napisał/a:
    gość: bułeczka napisał/a: pyszne ciasta zwłaszcza kremówki i drożdżówki jak również kanapki mają w nowej piekarnio-cukierni steskal przy rynku visa vi gimnazjum

Potwierdzam, pyszne kanapki, kremówki i drożdżówki. O dziwo świeże zawsze.
    Rewelacja.
    a ja tam jadłem drożdżówki z serem więcej ciasta niż tego sera a ser mieszany z czymś i wcale nie za dobry dlatego nie polecam
    7 1 Cytuj Zgłoś
  • 12.04.2011 - 13:06
    mon-max, pisze się drożdżówki z kakao a nie z "kakaem" ;d
    5 Cytuj Zgłoś
  • 12.04.2011 - 13:24
    Oj ortograf ,z Kakao czy z kakaem smakuje chyba tak samo :)
    4 4 Cytuj Zgłoś
  • 02.05.2011 - 12:17
    nie polecam kawiarni Cafe Paulinka. Wyroby bardzo niezdrowe-sama chemia a co zostanie odswiezane, przy tym prosze zwroccie uwage jesli ktos bedzie czy ktokolwiek z obslugi ma rekawiczki co przeciez wedle obowiazujacych przepisow jest wymogiem. Mialam mozliwosc przebywania w kuchni nowo otwartej kawiarni(teraz miesci sie w starym lokalu sklepu dzieciecego) w przejsciu przy rynku. Musy owocowe mieszane w wiadrach mieszalnikami niczym z placu budowy. Nie powiem-obsluga ok, usmiech starszej Pani wlascicielki serdeczny ale nie tylko po to idzie sie do kawiarni. Zdaje sobie sprawe ze w obecnych czasach nikt nic nie robi z pasji tylko checi utrzymania siebie i rodziny i rozne obrzydliwe sytuacje maja miejsce w gastronomii ale dziwi mnie fakt ze pozwala sobie na to ktos w tak malym miescie jakim sa Myslenice. Plusem jest ze w jednym miejscu mozna zjesc zapiekanke , kebaba czy lody ale nikt chyba nie je tych rzeczy naraz dlatego lepiej raz pojsc w jedno miejsce na kebaba(prawdziwego) a za drugim na dobre lody znow w inne miejsce. W Paulince kebab z mrozonego miesa dorbiowego by makro -Bog wie ile razy odmrazanego, lody to proszek+woda a zapiekanki wole sobie kupic w biedronce (te same, podobnie jak cola) z taka przewaga ze zobacze date waznosci. Suma sumarum polecam tam kawe ze wzgledu na fakt ze ciezko o to zeby byla nieswieza jak reszta np ciasta skrapiane olejkami chociazby waniliowymi po 2 dniach stania za lada. Kawa naprawde dobra i aromatyczna, reszta no coz nie jestem specjalnie brzydliwa ale nie tkne wiecej.
    27 9 Cytuj Zgłoś
  • 11.01.2012 - 20:10
    Dzisiaj mój mąż kupił u Dziadkowca parę babeczek i tiramisu. Po prostu ohyda. Z babeczek się lało, były przemoczone syropem i prawie się rozpadały, a tiramisu nieświeże. Jak najbardziej odradzam!
    Polecam "czereśniowy sad" . Ciasto zawsze świeże i smakuje jak domowe . pycha!
    24 10 Cytuj Zgłoś
  • 11.01.2012 - 20:33
    "SŁONECZKO22" a możesz bardziej wyjaśnić gdzie znajduje sie ten "czereśniowy sad"? Sama o nim wiele słyszalam i wybrałam się raz na poszukiwania ale niestety nie znalazłam tej cukierni a słyszałam ze znajduje sie gdzies na Dolnym Przedmieściu?
    7 3 Cytuj Zgłoś
  • 11.01.2012 - 22:42
    U Marszałka....zdecydowanie polecam
    9 12 Cytuj Zgłoś
  • 11.01.2012 - 22:47
    Marszałek też ma pyszne ciasto.
    Raczej Ci nie wytłumacze gdzie to dokladnie jest ,bo zawsze jezdze tam z mezem. Ale to prawda, to jest na dolnym. Samemu się nie trafi, bo nie ma żadnego szyldu, reklamy. Normalny mały niepozorny dom po lewej stronie. Biorę stamtąd ciasto na każdą okazję, począwszy od mojego wesela skończywszy na chrzcie dziecka.
    7 9 Cytuj Zgłoś
  • 12.01.2012 - 10:01
    mon-max napisał/a:
    Polecam tort z bitą śmietaną pod zegarem na rynku mają tam dobre ciasta np. Chatka Puchatka ale tort trzeba zamawiać wcześniej. U Sawickiego też zamawiałam tort z bitą śmietaną też dobry. Pyszne drożdżówki z kakaem jeszcze ciepłe są wspaniałe.
    ja nie polecam tortu od sawickich 2lata temu moje dzieci trafily na zakazny z zatruciem pokarmowym po torcie od sawickich
    11 8 Cytuj Zgłoś
  • 13.01.2012 - 18:41
    czereśniowy sad znajduje się na dolnym przedmiesciu kolo euforii zielony dom .
    10 4 Cytuj Zgłoś
  • 16.01.2012 - 20:08
    sawicki gurą to najlepsza i NAJ TANSZA CUKIERNIA W MYSLENICACH. POLECAM WSZYSTKIM
    8 24 Cytuj Zgłoś
  • 16.01.2012 - 20:47
    a Ja dziś kupiłam dziecku drożdzówkę naprzeciwko ukleiny a wcześniej u sympatycznej Pani czapeczkę i jestem zadowolona:))
    3 6 Cytuj Zgłoś
  • 28.01.2012 - 19:54
    skąd smaczne, nieprzesłodzone i nieprzepachnione olejkami ciasta na wesele zamówić? Marszałek, Sawicki, Dziadkowiec odpada bo nie są dobre. co możecie polecić?
    5 1 Cytuj Zgłoś
  • 28.01.2012 - 20:50
    polecam Czereśniowy sad o którym była już mowa
    4 8 Cytuj Zgłoś
  • 28.01.2012 - 21:04
    moje 3 koleżanki zaczynają organizować wszystko do wesela i też wszystkie wybrały Czereśniowy sad kierując się opinią innych . Ja osobiście nic od nich nie jadłam:) więc tylko piszę słysząc opinię od znajomych a gdybym ja miała kupować ciasto na swoje wesele to nie wybrałabym nikogo z Myślenic bo niestety nie ma tu dobrej cukierni.
    6 5 Cytuj Zgłoś
  • 28.01.2012 - 21:37
    Albo od Szafrańca, ja tam zamawiałam i było super.
    4 Cytuj Zgłoś
  • 28.01.2012 - 22:01
    gdzie moge kupic ten czeresniowy sad?
    9 Cytuj Zgłoś
  • 28.01.2012 - 22:02
    A i ile kosztuje :)
    7 Cytuj Zgłoś
  • 29.01.2012 - 11:49
    Bez nadmiernej podniety tym "czereśniowym sadem" bo spotka was zawód. Reklamują się tutaj i tyle. Ceny są tam niskie ale czy za małe pieniądze da się zrobić coś dobrego ? Nie da się.
    Ja już jestem po weselu wycenę słodyczy wziąłem od kilku cukierni z Myślenic ale ostatecznie zamówiłem w Krakowie i zapłaciłem około 2,5 raza więcej... Przynajmniej "cukiernia" stała na wysokim poziomie. Do tego polecam wam wynajem ekspresu z obsługą.
    Prawda jest smutna w Myślenicach nie ma dobrych cukierni bo nie ma tuy klientów, którzy zapłacą za produkt na wysokim poziomie.
    10 13 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o odpowiedziach

Odpowiedz